friends [entries|archive|friends|userinfo]
zazis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Laiktelpa padusē [Apr. 1st, 2023|07:46 pm]
kashadura
Pēdējo mēnesi dzīve pret mani ir tik laba, ka raudāt gribās no prieka.
Es varu būt.
linkpost comment

nu, kolosāli, labvakar [Apr. 1st, 2023|06:05 pm]

virginia_rabbit
pa radio skan "Eglīte mirdz"
linkpost comment

[Apr. 1st, 2023|12:40 pm]

klusais_okeans
domāju, kāpēc uz dažām izstādītēm nu ļoti negribas iet un skatīties, lai gan tematiski un profesionāli interesanti uzstādījumi un izpildījumi, un saprotu, ka pārlieku ārišķības sevis pašreprezentācijā man automātiski rada neuzticēšanos, tādā instinktīvā līmenī, kuram neko nevaru padarīt. Kas nav baigi labi, jo tie ir tikai aizspriedumi un arī pozerīši var darīt labas un dziļas lietas (protams, mākslai nav jābūt dziļai, man pašai trešs vienmēr būs mīļāks, bet aktīvs selfpromoušens virspusējību kaut kā reljefāk izceļ, vai ne).
linkpost comment

Kiberdrošība [Apr. 1st, 2023|09:27 am]

pajautaa

[lennay]
Draugam piesities kibervajātājs, kurš vajā arī ikvienu, kurš draugam cenšas palīdzēt, jo kā citādi lai izolē un zamočī sorķīrā. Vajag aizdrīvēt visus caurumus, pa kuriem vajātājs tiek iekšā (datorā, telefonā, kur sabotē visas aktivitātes: darba, darba meklējumu, sociālās (kuras nomazina līdz nullei), interešu utt.

Jautājums:
Kā nodrošināties pret vajātāju (no kiberdrošības viedokļa)? Ja draugs mainītu paroles visiem kontiem, vajātājs gan jau tās kaut kā noskatītos - viņš visu redz (psihdakterus nepiedāvāt, draugs vēl domā stratēģiju). Piemēram, factory resets telefonam nepalīdzēja. Datoram arī nepalīdzēs? Ir jēga izdzēst visus failus, spēles, visus darba failus, visu visu? Ir jēga taisīt visu jaunu - e-pasta adreses utt? Ja draugs to visu izdarīs, bet netīšām atstās vai uztaisīs kādu vienu caurumu, visas pūles vējā. Kas būtu šie potenciāli bīstamie caurumi?

Paldies par ieteikumiem!
link5 comments|post comment

[Mar. 31st, 2023|10:55 pm]

basta
izvilku no maisa bikses un KREKLU. viss bija tik saburzīts, ka vairāk laika pavadīju gludinot nekā pašā pasākumā, kurā izdzeru glāzi ūdens un drīz pēc tam aizbēgu kalnos. KC.
linkpost comment

Mājas [Mar. 31st, 2023|09:32 pm]

dombrava
"Devos meklēt sev mājas. Citi cilvēki mēdz šaut - uz sevi vai citien -, es devos meklēt sev mājas. Mājas, kas dziedinātu un remdētu, kas uzbūvētu mani tāpat kā es uzbūvētu tās, un tā mēs viens otram darītu labu.

"Ej un atrodu sev māju, kur kāds jau dzīvojis pirms tevis," mamma man norādīja, "mazu un vecu. Pielabo to mazliet... Un pielūko, lai tā būtu vecā ciemā. Un lai koki blakus būtu krietni paaugušies, vislabāk, ja tur augtu cipreses, bet arī nobrieduši maizeskoki būtu gana labi, un pieraugi, lai no celiņa plaisām spraucas nezāles."

Viņa man paskaidroja, ka vecā ciemā visas senās ķildas jau rimušas, mūžsenie ienaidnieki jau samierinājušies, un arī visas lielās mīlestības, ne jau sīkās un ikdienišķās, jau rimušās, un tādā vietā vairs nevajag tērēt spēkus minējumiem un bezjēdzīgām darbībām."

Meirs Šalevs - Balodis un zēns
linkpost comment

[Mar. 31st, 2023|04:29 pm]

neraate
es te drusku pasitīšu sev uz pleca. šorīt izgulējos, pamāju vecākajam pa logu, ar sīkām iestādījām no kaimiņiem nākušu sukulentu (tādu kā plakanu alveju ar spicumiem lapu malās) kaimiņu atdotā kaktusu un ko zemītē, visu novācām (kāds, protams, paslīdēja uz otra cītīgi mazgātās grīdas), saticīgi izkasījāmies no mājām, pavisam drusciņ nokavējām vizītes sākumu, bet psiholoģei izdevās visu izdarīt, vēl vienu reizi vairs nevajag, dabūju ieteikumus, būs papīrs, mājās kko iekodām, izmazgāju iekrājušos dvieļu kravu, ar varītēm saģērbu sīkas bd teātrim, Drāma bija gan mājās gan visu ceļu uz bd ejot, aizskrēju uz baseinu pakaļ vecākajam, izkāru viņa baseina lietas, sagriezu bumbieru, uzbliezu atliktās sūtīšanas e-pastu, pasūtīju vienas zāles un kopā ar no rīta puses izspiesto zvanu un pierakstu pie ģ.ā., ar visu savu iekšējo aaaa-nevaru esmu varējusi to, kas 'obligāti', šo to no 'vēlams' un vēl trīs no pieciem ļoti vajadzīgajiem noskaidro-sazvani-pieraksti-precizē
link2 comments|post comment

--- [Mar. 31st, 2023|08:42 pm]

meness_berns
"It is normal practice for ordinary or low-income families to approach a wealthy family that has already scheduled a cremation and ask if they may be included or join in the ceremony."
linkpost comment

[Mar. 31st, 2023|01:02 pm]

veed_logs
Portālos vakar parādījās ieraksts par britu pētījumu par Krievijas iebrukumu Ukrainā:
https://www.apollo.lv/7743295/zinojums-krievu-spiegi-ir-efektivaki-par-armiju

Ieraksts ir paviršs un ļoti virspusējs. Te var iepazīties ar pašu pētījuma tekstu:
https://static.rusi.org/202303-SR-Unconventional-Operations-Russo-Ukrainian-War-web-final.pdf.pdf

Tā ir interesanta lasāmviela. Nav tieši par pašu karadarbību, bet gan par gatavošanos tai, par apsvērumiem, plāniem, par nodevējiem, spiegiem, informācijas vākšanu. Arī par to, kas un kā tika darīts okupētajās teritorijās. Teksts nav garš, bet detalizēts un interesants. Mūsu kontekstā šo ir interesanti palasīt, lai apzinātos, ka līdzīgas metodes tiek un var tikt pielietotas citās valstīs. Konkrēti, ja skatāmies par informatīvo karu un nodevējiem. Nav ne mazāko šaubu, ka tieši šobrīd arī Latvijā ir ļoti daudz nodevēju un Krievijas aģentu, kas strādā Krievijas labā. Tie ir sākot no privātajiem ziņotājiem un troļļiem un beidzot ar valsts iestāžu amatpersonām un pat ar parlamenta deputātiem. Tā vismaz es secinu pēc šī pētījuma, jo nav nekāda pamata pieņemt, ka Krievija kaut kā būtiski mainītu savas darbības metodes atkarībā no valsts. Līdz ar to ļoti rūpīgi būtu jāpārdomā sava rīcība t.sk. sacītais, vai paši nekļūstam par rīkiem vai upuriem informatīvajā karā. Atkārtošos, bet - konstruktīva kritika par savu valsti ir ļoti atbalstāma (jo tas palīdz to darīt labāku), bet destruktīva vaimanāšana un valsts noniecināšana manās acīs kopš 24.02.2022 vairs nav tikai kaut kāda emocionāla vaļība vai plānprātiņu privilēģija, paturu tiesības uz to skatīties, kā uz apzinātu ļaunprātību un nodevību. Jo šobrīd tāpat, kā attieksmē pret karu tu nevari būt neitrāls, tāpat arī šajā situācija tev ir jāizlemj, tu esi ar savu valsti vai pret to.
link2 comments|post comment

[Mar. 30th, 2023|10:55 pm]

basta
viena datubāze nepareizi apdeitojas, bet sīkums, to rīt nokārtošu. 'blik' sāk beidzot likties kopā.

puikam 7 gadi, bet jau sākas - 'tēti, vai tu varētu man lūdzu nopirkt ģitāru'. uffff...

Tūlīt pie lampām.
link2 comments|post comment

[Mar. 30th, 2023|07:09 pm]

black_data
[Tags|]

Man ir jauns plašu atskaņotājs. Ne tā kā no veikala jauns, bet nopirku vintāžas komplektu. Kas nozīmē arī to, ka jāsaved otrs komplekts kārtībā, lai būtu ko piedāvāt kādam jaunam plašu atskaņošanas entuziastam.

Un lai notestētu atskaņotāju pirms iegādes, man bija sagatavotas četras plates, un četras dziesmas no tām. Jāsaka gan, ka šoreiz jau pēc Nine Inch Nails bija skaidrs, ka jāpērk.

saraksts )
linkpost comment

[Mar. 30th, 2023|07:23 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, ]

nopirku Feminist Killjoy Handbook, plānoju labi pavadīt vakaru
linkpost comment

[Mar. 30th, 2023|06:49 pm]

black_data
[Tags|, ]

Esmu iesaistījies apkaimju futbola turnīra Grīziņkalna futbola komandā. Futbolu es spēlēju, savas dienas pārsvarā pavadu Grīziņkalnā - šķiet visai loģiski. Es vienīgi vienmēr aizmirstu par cilvēcisko faktoru. Lai gan jāatzīst, ka ideja veidot Rīgas apkaimju futbolu turnīru principā ir par cilvēcisko faktoru. Bet tas grupas čats mani nejēgā kaitina. Iespējams tam ir sakars ar to, ka tas atgādina darba komunikācijas absurdo nespēju fokusēties uz problēmu. Un futbols nav tik sarežģīta lieta - spēlēt gribētāji noorganizē laukumu, formas, bumbu, laiku, un dodas spēlēt. Nu neinteresē man komandas biedru likstas ar sastrēgumiem, vai cik grūtā grupā mēs tiksim. Ja es gribētu kāpt uz pjedestāla, es drošvien izvēlētos citu sporta veidu.

https://youtu.be/QjL7D33xpS4
linkpost comment

[Mar. 30th, 2023|05:56 pm]

neraate
ciba, vai tev ir kādi ieteikumi vai kategoriski neieteikumi Montessori nodarbībām un vai smilšu terapijai Rīgā?
link7 comments|post comment

[Mar. 29th, 2023|10:55 pm]

basta
vairākas minūtes.
pusdienslaikā, protamska, izmirku, bet tas beidzot pamodināja - nakts pagāja skraidot augšā-lejā un daudz virpuļojot.
skeitparku gaidīju vēl vairak kā bērni. gājām laicīgi, lai neteiktu pārāk. lai arī paspējām nosalt, vairākas reizes atcēlu došanos prom. vēl 10 minūtes, vēl 10 minūtes... tad vienā mirklī vējš pierima, sāka spoži spīdēt saule un es viņai aizsūtīju sajūsmas pilnu pateicību.
tā, atkal izmirku. pērkons. kc.
linkpost comment

Visiem veselajiem cilvēkiem, kam izdegšana vai depresija šķiet rakstura vājums, ir ļoti paveicies [Mar. 29th, 2023|10:22 pm]

dombrava
Tad jau laikam esmu izdegšanas riska grupā, jo, šķiet, ka esmu neirotiska perfekcioniste un, iespējams, arī ar zemu pašvērtējumu. Nē, ar šo nav jālielās, bet jāmācās empātija pret sevi, kontakts ar sevi.

Par skaisto: mums uz darbu atnesa sniegpulkstenītes no meža. Žēl, ka noplūktas puķītes ilgi nedzīvo. Ja pastaigājas pa Zolitūdi, daudz kur māju pagalmos var redzēt. Šķiet, ka jau marta sākumā viņas redzēju pirms lielajiem sniegiem.
link1 comment|post comment

[Mar. 29th, 2023|08:21 pm]

black_data
Es tagad būšu annoying gīks, kas visu laiku runā par platēm, bet hey - I like it, and that's why I'm doing all of this.

Kādreiz diskos taisīja tā saucamos "hidden track". Tas ir tas pēdējais treks kompaktdiskā, kur ir salipinātas divas dziesmas, kas ir atdalītas ar kaut kādu klusuma periodu, un pēdējā dziesma pirmajā klausīšanās reizē nāk kā pārsteigums, un bieži nav arī minēta uz diska vāciņa. Neesmu baigi piedzīvojis legālo kasešu periodu, bet pieņemu, ka kasetēs varēja būt līdzīgs fenomens. Gorillaz savā debijas platē ir izdomājuši vēl interesantāku gājienu - pārlecošu celiņu pimrs Clint Eastwood remiksa... refiksa... whatever kādā vārdā viņi to sauc. Kas nozīmē, lai noklausītos šo dziesmu, ir manuāli stailuss jāpārliek uz šo pēdējo dziesmu. Tur ir zināms kaitinošs elements, jo reāli besī tās reizes, kad stailuss (varu derēt, ka tam ir vārds latviski) automātiski neaiziet atpakaļ uz sākumu, un čarkst tik ilgi, kamēr viņu ar roku nenoliek atpakaļ. Īstie manuālo atskaņotāju snobi, protams, par šo uz mani paskatītos... snobiski. Bet šis pārlecošais celiņš noteikti ir mazāk kaitinošs kā disku "hidden track", un tur ir zināms prikols faktā, ka remiskētā versija netiek automātiski nospēlēta.
link3 comments|post comment

[Mar. 29th, 2023|06:04 pm]

neraate
No vienas puses protams matu skaldīšana, no otras - ir ļoti liela atšķirība iziet no mājas 6:20 vai 6:00 un brokastis ēst ceļā
Aaaaaa tas ir piecos pēc vecā laika
link5 comments|post comment

Гамадрил ты гнойный [Mar. 29th, 2023|02:58 pm]
kashadura
Tas ir tikai viens noļoti daudzajiem izteicieniem, kurus satur teksts, ko man jātulko uz latviešu valodu.

Bet citādi man iet ļoti, ļoti labi.
link3 comments|post comment

[Mar. 29th, 2023|08:08 am]

neraate
Tresī tā, ka zobi klab. Pēc vecā laika pirms sešiem piecelties nevaru, brokastis ieēst arī ne. Pēc kafijas nosvīstu, bet pamosties tā tāpat nepalīdz. Nu, šorīt pamodos. Kad viena vecene rāva mazgadīgu pusaudzi pāri sliedēm vilciena priekšā. Gribēja paspēt uz vilcienu, kurš tajā pieturā nemaz nestājas. Es pagriezu muguru, jo nepanesu cilvēku malto gaļu. Beidzās viss laimīgi, bez kotlešu mīklas, bet kad tā bāba, nepārprotami vecmāmiņa, stāvēja un blisinājās kāpēc tas vilciens pabrauca garām, es sāku aurot. Puslīdz pieklājīgi un tomēr

Karoče ciba ja tavi bērni kkur brauc ar vecvecākiem un vilcienu, notirpini lieku reizi kā uzvesties droši
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]