friends [entries|archive|friends|userinfo]
zazis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Latvija vo vseij krasote [Aug. 24th, 2019|01:22 pm]

217
Šodien pirkām Rimi ēst. Runājam angliski. Sakrāmējam maisos, eju maksāt pie kases, skatos kā palēninājumā sieviete aiz mums izvelk savu Rimi karti, novelk caur kases aparātu. Es vēl nepaspēju saprast, kas notika, uz sekundi padomāju, ka viņa kko sajaukusi un domā, ka viņas pirkums iesists kasē jau. Kamēr es tā domāju, šī paspraucas man garām un aiznesas prom. Kasieris arī nepaspēja saprast, kas notika. Lol. Nebija ilgi nekas tāds piedzīvots. Biju aizmirsusi, ka zaglīgi, viltīgi cilvēki eksistē.
Nu lai jau viņai tiek tie rimi punkti/naudiņas par mūsu pirkumu, bet lol
link1 comment|post comment

[Aug. 24th, 2019|10:51 am]

neraate
Kurbads bija iespaidīgākā izrāde uz ko esmu bijusi. Neesmu, protams, Radzobe, bet vispār esmu redzējusi diezgan daudz ko. Pat ja patīk, tāpat vienmēr kaut kur kaut kad līdz galam nav. Šeit bija viss. Es pat spēju piedot uguņošanu un no tās es diezgan paniski baidos. Ļoti patika aktieri. Horeogrāfija. Tērpi. Scenogrāfija. Atcerējos, ka par spīti formātam, kas nav īsti mans, ļoti arī Skyforger. Dīvaini gan, ka mūzika likās ļoti dzirdēta. Apzināti neesmu klausījies, dzīvajā toč ne, un mājās man metāls tomēr par smagu. Drusku mistika
link2 comments|post comment

[Aug. 24th, 2019|12:04 am]

magnolia
..cerams, ka tie, kas dzirdēja kurbadu, redzēja arī dejotājus un skatuvi. 3.x būs?
linkpost comment

Brīvība ir mūžīga vērtība [Aug. 23rd, 2019|08:01 pm]

panacea
Baltijas ceļa 30. gadadienā vēl kāda maza nācija protestē pret koministiskas lielvaras vardarbību, iedvesmu protesta formai smeļoties no baltiešiem:

https://www.theguardian.com/world/2019/aug/23/hong-kong-protesters-join-hands-in-30-mile-human-chain
linkpost comment

[Aug. 23rd, 2019|03:05 pm]

au
Mums iet šādi jeb Odesa ir izcila
https://youtu.be/eu691S1CTxc
link1 comment|post comment

[Aug. 23rd, 2019|01:37 pm]

ravejsledzejs
tā. ir jāatrod jauns kakts gulēšanai. pie tam tādu, kur ziemas laikā varētu būt vēl viens gulētājs. par viņu mums arī jāpadomā, jo zēns vēl nemaz nezina, ka namsaimnieks ir paredzējis jau no oktābra sākt dzīvoklī kapitālo remontu un ar celtnicības kantori jau visi līgumi sataisīti. tā kā pašreiz ir meklēšanās periods un tas ir iekritis tieši visintensīvākajā līķlasīšanas periodā. tā kā, ja kādam ir zināms kāds mazkakts, kur varētu ieviesties, lūgtum, padodiet ziņu.
linkpost comment

[Aug. 23rd, 2019|12:52 pm]

iokaste
[Tags|]
[music |Shadowax - Николай Reptile]

cilvēki sazinās arī telepātiski.
satiekas - nolasa svarīgākās domas, nodod mesidžu (gribot vai negribot) un tad sāk runāt vārdos.
tikai štelle ir tāda, ka telepātiski mēs nevaram būt manierīgi, sapušķot krāsas vai ko noklusēt. tamdēļ tāda plika saziņa nav modē. labāk jau jaukos vārdus + jauko naudu.

var arī teikt, ka vārdos (tagad) runā tarakāni, kas mūsu galvās.
linkpost comment

[Aug. 23rd, 2019|12:36 pm]

neraate
Nu, čaklās saimniecītes, padomiņš vajag! Vešene smird tā, it kā tur iekšā kāds būtu nomiris. Vakar TUR atklāju tādu kabatu kuru nebiju redzējusi, iztīrīju pelējumu un nosēdumus, uzliku Sterilize ciklu ar etiķi. Un tagad šis. Likt vēlreiz tik ar citronskābi? Sodu? Pirkt kaut kādu ķīmiju? Kādu?

Daļēji pie vainas ka mīkstinātāju lieku maz un reti, tikai lielo drēbēm, parasti mazgaju ar šķidro kastani, sodu vai citronskābi. Un tad jau nav nekādas smaržiņas, lai smuki. Bet nu no smaržiņām mēs te kasamies un knosamies
Eh
link7 comments|post comment

[Aug. 22nd, 2019|11:48 pm]

slepenaamaasa
Tikko uztaisīju katastrofāli, brīnumaini, pārsteidzoši šausmīgu mērci. Tā bija diezgan šaubīga jau no sākuma, tāpēc turpināju "pēc izjūtas" (vai cerības) pievienot aizvien jaunas lietas, beigās vienarpus porciju apēdot. Brīdināju māsu, ka mērce ir traka, bet viņa, acīmredzami ieintriģēta pēc mana brīdinājuma, tomēr nolēma pagaršot. UN NOŽĒLOJA, ahahhahahhahahaaaa!

Viņa bija šokā par to, cik briesmīga tā ir, un pēc tam vēl lielākā pārsteigumā iesaucās "un tā pēcgarša!".

Biju domājusi mērci kopā ar rīsiem ņemt līdzi uz darbu, bet tagad domāju, ja rīt vispār aiziešu uz darbu, tad tā mērce būs pēdējais, ko ņemšu līdzi.

Viss sākās ar parastu, pavisam nevainīgu burkānu, bet tad situācija strauji pasliktinājās. Kaut kādā aklā labticībā iedomājos, ka jāliek klāt gan puravi, gan sīpoli (galu galā mēs brīvdienās braucam uz laukiem, ka nesabojājas!). Piebēru sāli, kariju, kurkumu un piparus. Sekoja paprikas un sēnes. Piešāvu mazliet sojas ūdeni. Bija bail garšot, jo smaržoja nelāgi, tāpēc nolēmu noslīpēt mērci līdz izcilībai pirms garšošanas. Sāls, soja, Linnea lika klāt ēdienam medu, moš tad puravi mazāk kodīs? Šaujam klāt! Milti. Ūdens un saldais krējums - saldais krējums vienmēr ir garšīgi! Vēl sāls, vēl soja, baziliks, oregano, tagad es pagaršoju mērci. Nav labi. Bet ahā, kā gan es varēju aizmirst?! Trūkstošo kreptīgumu iedos un medus saldumu nomāks (varbūt pat kompimentēs?!) ķiploks!! Ģeniāli! Uzrīvēju ķiploku. Drošības pēc pierīvēju arī sieru - nav nekā, ko siers nevarētu labot!

Tad es to visu sajaucu ar rīsiem, soju, vēl sāli (jūs neticēsiet, bet bija par maz!) un ar muļķa varonīgo pārliecību apēdu.

Man ir žēl sevis.

Ja nu Jums gadījumā prasījās ļoti specifiskas instrukcijas, KĀ NEDARĪT, lūdzu un paldies!

Ja gribat ko zināt par manu raksturu, tad vēlos Jūs informēt, ka es ceru, ka mērce pa nakti savilksies un no rīta sagaidīs mani garšīga.
link12 comments|post comment

[Aug. 22nd, 2019|11:48 pm]

martcore
krī raksta: vai pasaule būtu labāka, ja vīrieši prastu runāt, vai arī - ja sievietes prastu klusēt? 

oh, kā pasaule kļūtu labāka, ja sievietes iemācītos runāt
es tikai tādas sievietes arī mīlu
link2 comments|post comment

Troksnis [Aug. 22nd, 2019|10:59 pm]

vilibaldis
Sveicināta kārtējā negulētā nakts!
Lucavsalā atkal luņi ārdās... 4 km, bet liekas ka pagalmaa trako.
link7 comments|post comment

[Aug. 22nd, 2019|09:49 pm]

mapats
[Tags|]

-Jūsu sievai tāds dīvains akcents, no kurienes viņa? No vīna pagraba.
-Veselīgas attiecības, kad ar partneri kopā nav kauns, nav garlaicīgi un ir droši.
-Draugi, ja jums no manis pienāca ziņa ar lūgumu pārskaitīt naudu, ziniet, ka man nenozaga telefonu, tas tiešām biju es.
-Kāpēc uzreiz “nepieejamā”, vienkārši neatspalvota.
-Mikriņa vadītājs Jānis ar smaidu ieslēdz Mocartu. Pasažieri apklusa un sajuta neizkaidrojamu aukstumu salonā.
-Katru reizi, kad glaudu kaķi, mana roka veic 35 centimetrus. Vidēji kaķi noglaudu 20 reizes, 15 reizes dienā, tātad nedēļas laikā esmu noglaudījis 735m kaķa.
-Kā saka slavenā meitene ...... “Vīrietis bez naudas ir draudzene”.
-Diršot darbā jūs ne tikai ietaupīsiet tualetes papīru un ūdeni, jums par arī maksā.
-Uztaisījām guļamistabā gaismas slēdzi ar plaukšķienu. Tagad mums sekss kā diskotēka.
-Aizej, apskaties ko kaķis pa virtuvi grabinās. Ēst iedevi? Nē. Tad jau gatavo ko garšīgu.
linkpost comment

[Aug. 22nd, 2019|08:28 pm]

dienasgramata
DELFI. Atgriežoties no Rīgas Londonā ar "Wizzair" reisu 15. augustā, pasažieris Andris konstatēja, ka no bagāžas pazudusi 700 gramu medus burka un atlētiskās vingrošanas josta.
linkpost comment

auto ziņās [Aug. 22nd, 2019|02:10 pm]
polija
[Tags|]

vkr pie Mola naturāli pārbraucu pie sarkanā - speciāli. Jo izrādās tas luksofors kko sačakarējies. Normāli tur deg autiņiem 3 ciklos gaismas: 1) zaļais visiem, kas brauc pa krasteni un paralēlo ielu; 2) zaļais tiem, kas no Mola puses grib nogriezties uz Krasteni; 3) Zaļais tiem, kuri no Krastenes (centra puses) grib nogriezties uz Molu...
Tā nu vkr piebraucu, lai grieztos uz Mola pusei (gāzi tai blakus Viadā gribēju uzpildīt), skatos man prieksā buss un divi vieglie, otrā joslā vairāk auto. Viens vieglais ieslēdz atpakaļgaitu un aizgriež uz Krasta ielu atpakaļ.. Gaidu, gaidu zaļo, o - sčas iedegas 2ā cikla zaļais, tūlīt jābūt. Lūru luksoforā - saule spīd, grūti saskatīt, bet nu NAV, bet nu buss un divi vieglie kopā pārbrauc tomēr pāri pa visu sarkano. Jābūt it kā zaļam, bet nē - iedegas 1ā cikla zaļais un atkal 2 min jāgaida. Nu tad, sagaidu atkal 1o un 2o ciklu un, kad būtu jādegas, VĒL cītīgāk lūru luksoforā, bet saprotu, ka nav, labi - braucu pie sarkanā pāri tai krastenei - štrunts ar visu. RS mikriņš pa Krastenes paralēlo ielu taisni ar brauc, pēdējā brīdī pamanu, nobremzēju, palaižu to un pābraucu tālāk pie sarkanā pāri uz savu benzīntanku. Zaļā nav. Pēc tam pildot gāzi pētu tos signālus. Nu nav mani acis pievīlušas. Toč nav. Uzreiz pēc 2ā cikla atkal iedegas 1ā cikla zaļais un no Krastenes uz Molu tiec kā gribi. Tur skati ir asinsstindzinoši, kā tie, kas tur izbesījušies gaidīt, mēģina tomēr braukt, kamēr tiem, kas brauc pa Krasteni un paralēlo ir reāli tīrs zaļais un viņi arī brauc.
Ieeju samaksāt par gāzi. Pajautāju tai kasierei, mok viņa var kkam pazvanīt par šito (vai jau ir pazvanījuši) - galu galā tūlīt viņiem bezmaz benzīntankā avārija ienesīsies. Nē, viņai neesot laika, neinteresējot, utt.. Labi, vnk nesaprotu, kam zvanīt - pazvanu uz 112 un uz manu jautājumu par ceļu policiju vai avāriju tā arī saku, ka vēl nav, bet izskatās, ka tūlīt būs (jo nu viena lieta ir nestrādājošs luksofors (kad visi brauc uzmanīgi), pavisam kas cits - it kā strādājošs luksofors, kas nestrādā īsti kā vajag).

Kad braucu prom, skatos ka iebraukusi benzīntankā policijas ekipāža ar mirgalkām. Tā vietā, lai kko paregulētu, vnk stāv. Nu tad jau pie sarkanā neviens nebrauks, skaidrs, ja priekšā policisjas mirgalkas, bet ko darīt tiem, kam tur jānogriežas? Tad vai nu būtu paregulējuši to satiksmi vai vismaz tiem, kas tur stāv, pateikuši, ka jābrauc kkur tālāk pa Krasteni, jāapgriežas un tad varēs uz to ielu tikt...
link3 comments|post comment

Vardīte [Aug. 22nd, 2019|11:18 am]
kashadura
Mana pēdējā nakts mūsu gultā
Pirmo dienu maigais mulsums
Mēs satikāmies šodien citā laikā
tāda sakritība it kā

Griestu balsināšana
Zvaigznāju tīkla sega uz grīdas
Skrienošas gaismas skices uz sienas
Tumsa
Smaržo pēc svaigi uzrullētas baltās krāsas
Rokas nogurušas
Baznīcas kāpnes virsgaismā

Rīts
Kopīga garlaikota un lēna visa vērošana
Tumši zilā kafejnīca tagad ir parasta
Kafija tik pat slikta
Tu ļoti labi izskatījies uz tā Kišlovska fona
Tikai zila

Arī tā vieta, kur mēs bijām - viņas nav
Un arī tā otra un trešā un ceturtā
Kurā tev nekā nebija kabatā
Tā kā tā sieviete parkā
Mēs bijām ilūzijā
Atpakaļgaitā

Pirmais dūriens
Nenotverams skatiens
sīkums
sīkums
sīkums

Ja es būtu pratusi labāk lasīt
punkts
punkts
punkts

Bet tagad mēs zinām
Cik ērts un mīksts var būt tāds dīvāniņš

Un vēl jau
Vēl jau

Esmu jūras krastā
Un atvērtā plaukstā
ideāli gluds

un silts

plakans

akmentiņš
link1 comment|post comment

[Aug. 22nd, 2019|10:43 am]

po
Radio repertuārs ir salkans sūds, līdz pats pazaudē mīļu cilvēku.
link2 comments|post comment

[Aug. 22nd, 2019|10:17 am]

ratatoska
Paldies jums par vāveru asociācijām, šis tas man pat nebija ienācis prātā (Ice age vāvere, tā taču ir ļoti populāra, varbūt pat vispopulārākā no šībrīža vāverēm - es centos atcerēties kādu tamlīdzīgu tēlu, bet tālāk par Čipu un Deilu netiku, lai gan tie taču nemaz nav vāveres, kaut kādi burunduki.)
Mani tēmai piesaistīja tas, ka mums tomēr vāveres parasti liekas kaut kas jauks un mīlīgs, Sentdžeimsa parka vāverītes, mūsu pašu mežu vāverītes utt., bet gan kristietības simbolos, gan skandināvu mītos, gan mūsu pašu folklorā vāvere saistās ar kaut ko sliktu un bīstamu - ugunsgrēku, tenkām, nemiera celšanu.
Un vāveres ritenis vispār liekas kaut kas ļoti dīvains, citām tautām tas ir kāmju ritenis vai žurku skrējiens. Nezinu, kā šī idioma ir, piemēram, krieviski. Vai tiešām latvieši ir taisījuši riteņus, kuros turējuši vāveres? Izklausās pēc kaut kāda blusu cirka vai leikerkastnieku pērtiķiem.
link4 comments|post comment

[Aug. 21st, 2019|09:22 pm]

iokaste
[music |polo pan rivolta]

piebraucām pie lielupes netālu no stacijas virzienā uz jūru, dreiliņu iela (?). upes malā māja, vecis logā, vakara saule viņam sejā. mēs nolecām lejā pie upes. tur peldvieta pa vasaru aizaugusi, tikai paprāvs zalktis aizslīdēja. varbūt kāda čība šūpojās viļņos. nē.
braucām skatīties vietas uz baltās kāpas pusi, tur viss tik putekļains, laidīsim uz jūru. tad atceros par bolderājas karjeru:
doroteja - kur tas atrodas? es - aiz izgāztuves pa labi iekšā.
d. - izklausās cerīgi.

braucām uz karjeru pēc veiza no divām pusēm. no vienas puses smilšu ceļš, no otras zāļu ceļš. mersītis ir stiprs, bet pa asfaltu. atspārkleniski bīdījos ārā. no ilgas šķības lūkošanās. tad laidām uz lielupes ieteku jūrā, saule jau rietēja. gājām pa mežu, trīs meitenes pa blakus taciņu tērgādaamas citā virzienā. izejam pie upes, metos ūdenī, kāpju ārā, saule noriet. ejam pa pelēku mežu atpakaļ. mašīnā drusku gandrīz avāriju, jo man ir krēslas aklums.

bet kopumā viss tik ļoti mistēriski un skaisti. kas man stāstīja par peldēšanu starp ledusskapju vrakiem.
linkpost comment

[Aug. 21st, 2019|08:58 pm]

chimera
m. tomēr ir briesmīgs seksists. piem, viņš nekādi nespēj noticēt, ka kolēģe a. nagļakā raksta sev neesošās virsstundas un dara citas riebīgas lietas, jo "viņa taču ir meitene".
linkpost comment

[Aug. 21st, 2019|04:41 pm]

ratatoska
Man jāraksta "darbs" par vāveres simbolu - būtībā par to, ar ko cilvēkiem saistās vāveres tēls. No mitoloģijas, reliģijas un folkloras skatpunkta esmu tā kā papētījusi, bet man gribētos zināt, ar ko mūsdienu cilvēkiem saistās vāvere.
link10 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]