friends [entries|archive|friends|userinfo]
zazis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

sen te nav redzēts Omārs ;) [Dec. 8th, 2023|08:05 am]

nova
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/tehnologijas-un-zinatne/08.12.2023-kas-patiesiba-bija-dzives-bauditajs-omars-haijams-profesora-auzina-zinatnes-sleja.a530742/
link

[Dec. 7th, 2023|11:55 pm]

basta
Nepērciet lidostās austiņas.
linkpost comment

[Dec. 7th, 2023|11:50 pm]

black_data
Beidzot noskatījos The Whale, kas laikam kaut ko dabūja no Oskariem. Un es saprotu vairākus iemeslus nevēlēties šo filmu redzēt, tāpēc es viņu noskatījos tikai tagad.

Viena daļa no traģēdijas būt par cilvēku ir diezgan banāla. Ir miljons veidu, kā sapist sev un citiem dzīves. Rika un Mortija spageti epizodē ir frāze: "So you live, even when it means eating." Būt cilvēkam nozīmē kādu pamest, mīlēt kādu, ko nav atļauts mīlēt, nemīlēt kādu, ko būtu jāmīl, izvēlēties starp melošanu sev vai arī kādam citam, and list goes on. Mani drusku kaitina banālie stāsti, kā bērna pasaule sagrūst, jo kāds no vecākiem ir pametis ģimeni, un tad bērns kļūst pretīgs pusaudzis, bet dziļi sirsniņā viņam vienkārši pietrūkst mīlestība vai uzmanība no ģimeni pametušā vecāka, un to mēs arī uzzinām filmas beigās. Varbūt mani tas kaitina tāpēc, ka tas tiešām ir tik vienkārši, bet arī tik neiespējami to novērst. Mani kaitina tie stāsti, kur cilvēki nožēlo visas savas nepareizās dzīves izvēles, un turas pie tās vienas kopīgās atmiņas par kaut kādu notikumu, kas viņiem liek just gaišumu. Varbūt mani tas kaitina tāpēc, ka mēs nevaram bezgalīgi tālu raudzīties uz priekšu ar neizsmeļamu optimismu, jo kaut kādā brīdī neizbēgami tā visgaišākā diena būs pagātnē, pat ja tā būs tikai dienu iepriekš pirms pēdējās atmiņas. Mani kaitina viss tas aizvainojuma teātris, kur cilvēki mēģina viens otru sāpināt, lai aizsniegtos līdz otra empātijai par to, kas viņam pašam sāp. Un es absolūti to nesaku no pārākām pozīcijām, jo man tas kaitina arī sevī pašā.

Otra daļa no traģēdijas ir bezjēdzīgie mēģinājumi kādam palīdzēt. Tas nenozīmē, ka to nevajadzētu mēģināt, vai palīdzēt nav iespējams principā. Mēs visi krītam kārdinājumā darīt sev pāri, lai gan mums ir visa informācija, kāpēc tā darīt nevajadzētu. Reizēm, protams, mums gadās arī aklās zonas, un varbūt ir jēga no tā, ka kāds draugs mums pasaka, ka mēs darām sūdu. Bet lielākā daļā gadījumu mēs mācāmies nebūt pārāk skarbi pret sevi, mācāmies pasniegties pretī izstieptai rokai, kas nenāk kopā ar nosodījumu, mēs pieceļamies, nopurināmies, savācamies, un mēģinām būt labāki cilvēki sev un citiem. Bet reizēm kāds nesavācas, viņam vienam nepietiek spēka, viņam netika padota roka, vai viņš nav ticis galā ar savu aklo zonu, vai dzīvojis noliegumā, un tad jau ir nepieciešama daudz lielāka piepūle, lai no turienes tiktu ārā, ja vispār. Cik daudz cilvēku mums ir apkārt, no kuriem mēs nenovērstos arī tad, ja viņi kļūtu bezcerīgi? Cik daudz "es negribu par to runāt" mēs varam paši izturēt? Cik reizes mēs piedāvāsim palīdzīgu roku, līdz mums apniks noraidījums? Mēs tomēr gribam būt kopā ar jaukiem, interesantiem, dzīvespriecīgiem cilvēkiem. Un es nerunāju par kaut kādu sociālo spiedienu visu laiku izlikties, ka ir viss labi. Es neredzu jēgu izlikties, ka arī uz kāzām dodas cilvēki, kuriem nesen ir nomiruši radinieki, kuri cīnās ar vēzi, kuriem ir brūkošas attiecības vai kas tāds. Cilvēki var būt bēdīgi arī tur, kur tiek svinēta dzīve. Bet tomēr mēs nevaram visu laiku vārtīties glūmā, mums gribās redzēt prieku, mīlestību, skaistumu, gudrību un izcilību, un reizēm tas nozīmē arī nodomāt par to, cik tizla un sapista ir dzīve un pasaule.
linkpost comment

[Dec. 7th, 2023|10:55 pm]

virginia_rabbit
visi jau guļ, bet Simo vēl lasa, un nevar slēgt laukā gaismu, jo "vēl tikai 3 lappusītes"
link4 comments|post comment

[Dec. 7th, 2023|05:07 pm]

pajautaa

[ulvs]
Man ir normālas izšķirtspējas .jpg - bankas izdruka vāciski. Kā lai dabū man saprotamas valodas (lv, eng) tulkojumu? Ko mūsdienās cilvēki dara šādā gadījumā? Iztēlojos, ka varētu vnk kkur uploadēt to jpg, kur tiktu nolasīts un pārtulkots teksts. Vēlams bezmaksas. Paldies
link6 comments|post comment

Earl Grey tea [Dec. 7th, 2023|08:51 am]

nova
pateicoties tam, ka nolēmu iepazīstināt dēlu ar Earl Grey tēju,
pie reizes izlasīju leģendu, ka šo aromatizēto tēju izgudroja ķīniešu tējas meistars,
lai nomāktu kaļķaina ūdens garšu grāfa Greja lauku īpašuma akā.
t.i. tējas pagatavošanai lietotais akas ūdens nebija garšīgs
(tajā laikā grāfs Grejs bija Anglijas premjers un tēju saņēma dāvanā no Ķīnas)
viņa sievai, grāfienei Grejai tēja ļoti iegaršojusies
un drīzumā to ieviesa Londonas augstākajā sabiedrībā

cik tur patiesības, nezinu, diez ko neticas, ka Ķīna bija lietas kursā par Anglijas premjera
akas ūdens ķīmisko sastāvu, bet stāsts jauks.
it īpaši man patika piebilde stāsta beigās "lai gan grāfs iestājās pret verdzību
un bērnu darbaspēka izmantošanu, viņa vārds kļuva slavens, pateicoties tējai".

un to, ka bergamots (Citrus bergamia) ir tāds mazs, krunkains apelsīns, to jūs jau zinājāt, vai ne.
https://www.mdpi.com/antibiotics/antibiotics-11-00361/article_deploy/html/images/antibiotics-11-00361-g001-550.jpg
link

--- [Dec. 6th, 2023|05:24 pm]

meness_berns
Ik pa laikam atceros kaut kādas īpaši absurdas random lietas no deviņdesmitajiem. Ap 1994. gadu uz Latviju bija atbraucis bijušais "Ultravox" līderis, uz to brīdi solomākslinieks Midžs Jūrs ("If I was a sailor" u.t.t.). Tā kā valsts bija vēl jauna, kāds padomnieks bija pačukstējis prezidentam Guntim Ulmanim, ka šis ir dižs dziedātājs, un notika prezidenta un Jūra tikšanās, kuras laikā Rumpītis arī visādi izteicās, cik viņš ļoti cienot Jūra daiļradi. Lai gan tur ezim bija skaidrs, ka tāds pavecs padomju tirdzniecības funkcionārs kā Rumpītis nekad par sintīpopu nebija interesējies. Pēc tā notikuma vēl ilgāku laiku daudzi cilvēki Rumpīti smīkņājot sauca par Midža Jūra kvēlāko fanu.
link4 comments|post comment

[Dec. 6th, 2023|10:55 pm]

basta
Rīt došos brīvdienās.
linkpost comment

[Dec. 6th, 2023|09:11 pm]

neraate
šovakar atkal bezgala gardi salāti - ķīnas kāposts, plānās šķēlēs sarīvēts burkāns, papirka un tomāts un pusi no milzu bļodas izriju viena pati, tas bija tieši tras, ko kārojās
linkpost comment

tāda diena - cik maksā pusaudzis [Dec. 6th, 2023|05:26 pm]

jojo
[Tags|]

kapitulēju farmācijas firmu priekšā, nopirku klepus sīrupu, muco Rinathiol un vēl kaut kādas zāles un D vitamīnu (45 eiro), iepriekšējais iet uz beigām. un, beidzot guļu, krīze būs pāri.

šodien nācās mazulim braukt līdzi pie daktera (120 eiro), rūcu, kunkstēju un spārdījos, bet, nu, kas jādara, jādara, vilku savu puņķaino galvu no mājas ārā un gājām uz autobusu un metro. mazajam starpbrīvdiena starp eksāmeniem, rīt latviešu valoda, piektdien angļu. skaidrs, ka ne vienam, ne otram sīkums gatavoties netaisās. nu, nekas, mums ir norunāts, ja atzīmes būs sliktas, darbdienu vakaru klīstiņiem nākamajā pusgadā būs gals. ja labas atzīmes, lai klīst uz veselību. norunāts, protams, ir stiepjams jēdziens, es domāju, ka norunāts, bet, ja mērus nāksies īstenot, gan jau, ka izrādīsies, ka nekas nav norunāts.

mājās braucot atjaunojām nozaudēto braukšanas karti (10 eiro) pievīlēju kārtējās nozaudētās atslēgas (50 eiro par atslēgu x divi = 100 eiro (un tas ar atlaidi, cits ērglis paprasīja 105 eiro par atslēgu, par ko es gauži sašutu un piekritu gaidīt stundu, kamēr atnāks otrs kolēģis, kurš uztaisīja uz pusi lētāk). kā es zināju, ka 105 eiro nav godīga cena? jo pirms mēneša jau pievīlēju divas atslēgas, viena pie T. otra sīkajam. labā ziņa, ka sīkā telefons atradies, un maks arī. telefonu jau dabūja, maku apzinīga kundzīte nodevusi atrasto mantu kantorī, lai pati aun kājas un brauc pakaļ. dabūs atpakaļ bankas karti (tikko - pirms trim nedēļām - atjaunotu), skolēna ID un skolas skapīša atslēgu. nopriecājos, ka pēc otrās atjaunošanas neatjaunoju BE ID sīkajam, jo, skaidrs, ka to būtu vēl trīs reizes pa šo laiku nozaudējusi. nu, jā, kamēr gaidījām atslēgas, paēdām (25 eiro), nopirkām divus lietussargus (jo visi trīs iepriekšējie ir aizgājuši dzīvē, turpat kur maki un atslēgas), divus pārus cimdu (59 eiro), ķēdi, kurā iekārt atslēgu (9 eiro) un paku ar papīra mutautiņiem (4 eiro), un draudzīgi šķīrāmies. sīkais aizlaida pie draudzenes, es caur bodi (mellenes - 7 eiro) uz māju. uztaisīju tēju, apēdu sauju melleņu un divus mandeļu cepumus (vēl joprojām negaršīgi), iekritu gultā un aizmigu. tagad pamodos ar vēl joprojām sāpošu galvu un skaitu cāļus.

un nu jūs arī, mīļie cibas draudziņi, zināt, kāds es esmu nūģis (un cik maksā bērns).
link9 comments|post comment

[Dec. 6th, 2023|06:17 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, ]

mamma, zini, kā radās obsidiāns?
link4 comments|post comment

[Dec. 6th, 2023|01:02 pm]

pajautaa

[aleja]
Labdien, cibiņi! Mēs ar kaimiņiem vēlamies mainīt apsaimniekotaju. Pētām variantus, pie kā varētu pāriet.

Kas ir jūsu mājas apsaimniekotājs? Kāda tipa mājā dzīvojat? Kāda ir apsaimniekošanas cena? Vai esat apmierināti?

Ļoti interesē mazdzīvokļu māju pieredze (mums ir 8).
link3 comments|post comment

[Dec. 6th, 2023|10:11 am]

lilja_brik
atgriežoties pie pelēkajiem zirņiem, šo to izdomāju.

1) Ir labi jāizvāra, tāpat kā jebkuras pupiņas. Ar garšvielām (piem. lauru lapa, kanēlis, pipari), ilgi, un, kaut kur uz beigām pievieno ēdamkaroti taukvielu (liku gī sviestu), tā lai viņi beigās peld un arī glabājas garšīgā buljonā, nevis bļodā kalst. Tad viņi goda vārds ir garšīgi vieni paši savā buljonā, un šai zupai var pievienot jebko, kas piestāv.
2) Garšīgākā recepte pagaidām: buljonā kopā ar jau izvārītiem zirņiem iemet sautēties saldo kartupeli kubiņos, kad tas mīksts - tomātu pastu vai passatu, īsi pirms servēšanas / atkalsildīšanas - lielu kaudzi ar svaigiem spinātiem.
3) nevis "garšīgākā", bet patiesībā vienīgā, nekādu citu kombināciju, kā viņi varētu būt garšīgi, es neizdomāju.
link4 comments|post comment

[Dec. 6th, 2023|09:14 am]

az
paldies ikvienam, kurš neklusē un neļauj varmākām justies visvareniem
vaicāts, vai šādas ziņas skolniecei ir pieņemamas, cietvielu fizikas institūta pasniedzējs bačarovs saka: "tajā laikā noteikti jā. tas bija pirms visiem "me too" un līdzīgām lietām."

https://www.delfi.lv/56132298/lidera-apskaviens/56145236/ja-gribi-pabildeties-plika-dod-man-zinu-nometnes-direktors-raksta-dalibniecei
linkpost comment

Jautājums speciālistiem. [Dec. 5th, 2023|11:05 pm]

zazis
https://www.iwr.de/news/frankreich-erhoeht-preise-fuer-atomstrom-um-ueber-60-prozent-und-setzt-auf-offshore-windenergie-news38503

Šitas ir leģit vai kārtējais feiks?
linkpost comment

[Dec. 5th, 2023|07:57 pm]

jojo
[Tags|]

par grāmatām: nopirku Heiga (Haig Matt) Reasons to Stay Alive, esmu tikusi līdz 1/8. Nospriedu, ka vēl joprojām par grāmatu nav viedokļa. ja atradīšu (viedokli), uzrakstīšu vēlāk. depresijas apraksts adekvāts. bet tad, katram sava depresija un tamlīdzīgi, tāpēc tas viss ir subjektīvi un subjektīvi un vēlreiz subjektīvi.
link5 comments|post comment

par iesnām [Dec. 5th, 2023|07:54 pm]

jojo
šis ir diezgan palīdzīgs iesnām un sāpošam kaklam:
https://www.youtube.com/watch?v=8OXa2aP6Wts&t=23s

un skaidrs, ka paracetamols.
linkpost comment

[Dec. 5th, 2023|07:54 pm]

jojo
[Tags|]

relatively normal level of disfunction: j'ai un chat dans la gorge, jeb citiem vārdiem, tešu. kreņķis, esmu izgāzusies kā veca sēta ar visiem saviem labiem padomiem, apmēram šādiem, ja esi slims, sēdi mājās un atpūties, slimam cilvēkam nav jāstrādā, tā nekad vesels netiksi -
ko es daru ar galvu kā spaini - sēžu kā kūka ieurbusies ekrānā un risinu pasaules problēmas, ibio (jā, piekrītu, man ir lielummānija, gan jau, ka problēmas ir visnotaļ provinciālas. vai vismaz maznozīmīgas). gan jau, ka šajā kondīcijā taisu kļūdas, kuras vēlāk pašai vien nāksies labot.

uz citas, nots, T. Rīgā, vedīs savu mammu uz JRT un Aīdu, un koncertiem, sataisījis kultūras programmu nedēļai, katru vakaru pa pasākumam. A. pie draudzenes, un es uzcepu mandeļu cepumus. sanāca nekādi, tāpēc recepti nelikšu. vai arī neko īsti nejūtu, jo j'ai un chat dans la gorge, psiha, pūkaina un izspūrusi radībiņa, knošas, trinas, skrāpējās, nesās, kā apdullusi lielgabala bumba, un man jāklepo. deguns, mute, kakls un elpvads kā izbraucīti. bērnībā domāju, ka izbraucīti ar drāšu pudeļu birsti, tāpēc sāp.

a propus, par kaķiem, mūsu miestā šovasar bija viens tāds, kurš, kamēr vedu mammas suni pastaigāties, piepūtās milzīgs un uzbruka. metās virsū kā izšauta lode, zobus atņirdzis un spalvu gaisā saslējis, godīgi, nobijos kā diegs un pavisam nopietni grasījos doties potēties pret trakumsērgu. pasitu aukšdelmu acīm priekšā un šis to kārtīgi sasrāpēja, tas leciens uz manām acīm, tas bija iespaidīgs, tāds mazs kaķēns desmit reižu savā augumā. un uzbrukama ātrums arī. vasarā gūglēju, ka Latvijā trakumsērga pēdējos astoņus gadus neesot manīta (vai tuvu tam), un uz infektoloģijas centru neaizbraucu. gan jau, ka kaķim posttraumatiskais stresa sindroms uz suņiem. un tantiņām. lai nu kā, mēs ar suni (cienījamu gabarītu kundze un cienījamu, kaut ne pārāk lielu gabarītu suns), šņācām pretī, apgriezāmies papēža uz riņķi un devāmies pretējā virzienā. lūk, un kaķim, gan jau, ka amats rokā. a es neko, kā šo ieraugu, mudīgi dodos uz pretējo pusi - ar vai bez suņa. oh, un kaķis vēl dzīvs, tāpēc nekādas trakumsērgas šim, skaidrs, ka nebija.

un vēl, mums arī svētdien vakarā uzsniga sniegs. kā uzsniga vēl ziedošām kliņģerītēm, tā arī nokusa. bija - nebija - kas to vairs zina.
link5 comments|post comment

Sirdsapziņa [Dec. 5th, 2023|05:16 pm]
kashadura
Meita pirms miega izmisīgi saraudājās. Jautāju, kas noticis.
Viņa atbildēja: “man tie video no youtube pielipuši pie galvas.
Es negibu izaugt par sliktu cilvēku. Man ļoti bail, ka es izaugšu ļauna.
Man viss būs vienalga. Lūdzu, izdzēs man youtube un Roblox.”

Piebildīšu, ka vecuma setingi visādi bija salikti kā nākas un meita to pašu
Roblox ne tik sen pati izlūdzās.

Bet man milzīgs prieks par skaistumu, kas nāk no iekšām.
link2 comments|post comment

[Dec. 4th, 2023|10:33 pm]

neraate
tik laba sajūta, kad beidzot uztaisi un ēd to šampinjonu zupu ar kausēto sieru Dzintars kaut arī ar pirmo malnu nosvilināju mēles galu. kārojās kādu nedēļu Kaut Ko Tādu Garšīgu (nezin ko) un tad vēl nedēļu tieši šito
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]