// ([info]within) rakstīja,
@ 2006-01-03 23:26:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Mūzika:the chemical brothers / let forever be

sesijām gatavojoties

Iestājies vidusmēra apmulsums. Par dzīvi, par sesijām (bet protams), par esības un citiem eksistenciāliem jautājumiem.

Labprāt vienkārši laiski atgultos dīvānā, klausoties mūziku, palēlinātām kustībām baudot katru grāmatas lappusi un tā eleganti ap pirkstu virpinātu matu šķipsnu. Bez īpašas jēgas un nozīmes.

Mosties, rosmes gars. Sesijas nav aiz kalniem. Smelies spēku un celies drošs un enerģijas pārpilns. Celies, apgaismojies, iegūsti zināšanas par to, kā kāda vienkārša krievu tautības ķīmiķa un fiziķa Dimitrija Mandeļējeva (19.gs) vārdā nosauca krāteri uz Mēness, vulkānu Kuriļu salās, 101. ķīmijas elementu un vēl pāris lietu tikai tādēļ, ka viņš, redz, atklājot, ka šķidrumam piemīt kritiskā temperatūra, steidzies francūzietim Buenam Klapeironam palīgos, pilnveidojot ideālās gāzes stāvokļa vienādojumu un veicis vēl dažus darbus.

Vārītiem kartupeļiem piemīt fantastiska garša.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]within
2006-01-05 11:37 (saite)
Nē, nu ja Tu vēlies, saņem ar!

Benua Klapeirons – ievērojams 19. gs franču fiziķis, kurš pirmais formulējis ideālas gāzes stāvokļa vienādojumu. Ievērojams 19. gs krievu ķīmiķis un fiziķis Dimitrijs Mandeļejevs, atklājis, ka šķidrumiem pastāv kritiskā temperatūra, papildināja šo vienādojumu. Viņa vārdā ir nosaukts krāteris uz Mēness, vulkāns Kuriļu salās, 101. ķīmiskais elements u.c.
Galvenie gāzes stāvokļa parametri ir spiediens ([p]=..!), tilpums ([V]=1l/m2) un temperatūra ([T]=1K). Šie lielumi ir nav pilnīgi neatkarīgi cits no cita – mainot kādu no šiem lielumiem, mainās arī pārējie vai vismaz viens no tiem = > starp gāzes stāvokļa parametriem pastāv noteikta sakarība. Šo sakarību sauc par gāzes stāvokļa vienādojumu.
Izmantojamās sakarības:
p = nkT (gāzes spiediena atkarība no molekulu koncentrācijas un temperatūras. k – Bolcmaņa konstante)
n = N/V (n – molekulu koncentrācija, N – visu molekulu skaits)
N = NAm/M (gāzes molekulu skaitu aprēķina, zinot pārējos lielumus)
R – gāzu universiālā konstante = k*NA = 8.31J/mol*K
Jebkuras masas ideālās gāzes vieādojums is šāds:
pV = m/M * RT
Ideālās gāzes konstanti var noteikt arī eksperimentāli. Šajā nolūkā izmēra gāzes p, T, V, m un pēc ideālās gāzes vienādojuma aprēķina R. Jāraugās, lai gāzes p būtu mazs – lai gāzi varētu uzskatīt par ideālu gāzi. Ja gāzes stāvokļa maiņa norisinās tā, ka šīs gāzes masa nemainās, tad no ideālās gāzes stāvokļa vienādojuma iegūst pV/T = const

(Izmanto copy paste)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]arabesque
2006-01-05 14:59 (saite)
ideāli!
labsrīts & paldies :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?