- 2011.01.06, 10:33
- Interesanti, ka tieši tā pati sapistā "loģika", kas pieļauj cilvēkiem saukt par "sociālismu" dažādas totalitāras diktatūras (kurām ar sociālisma ideoloģiju nav nekāda sakara), ļauj cilvēkiem uzskatīt ka Latvijā ir parlamentārā demokrātija.
Pirmkārt jau, uzskatīt ka ir parlaments, jo vārdos tas taču ir deklarēts. Ja kāds apgalvo, ka Latvijā ir rīcībspējīgs parlaments, tad jātic?
Nepiš, ka reāli Latvijas parlaments (saeima), nav nekāds parlaments, bet gan rīcībnespējīgs salašņu pritons - noregulēta balsošanas mašīna vīriņiem aiz kulises, kas visus striķīšus rausta. Arī demokrātija Latvijā ir tikai nosacīta, vārdos piekarināta birka.
Reālā sistēma ir cita: bet demagoģijas sašautā loģika nespēj atrisināt vienkāršo mīklu: kā tā var būt, vārdos deklarē, tātad tā arī jābūt? Nē. Ne jau uz vārdiem jāskatās, draugi, bet uz darbiem.
""Daudzi deputāti pat neseko līdzi darba kārtībai, neiedziļinās apspriesto jautājumu saturā, bet balso, izpildot frakcijas vadītāja komandas, tas ir, skatās, kādas krāsas kartīti tas pacēlis. No Saeimas tribīnes parasti runā iestudētus tekstus, debatēm gatavo "teatralizētus uzvedumus". Patiesās sarunas un lemšana notiek aizkulisēs.""
Kamēr saeimas ēka nebūs nojaukta, demagogs uzskatīs, ka Latvijā ir parlaments. Viņam nepielec, ka tā māja ir impotents, tukšs tarakānu midzenis. Tas kas ir Latvijā, NAV parlaments! - 22 rakstair doma
- 6.1.11 12:02 #
-
Problēma tiešām ir tajā, ka nevis Latvijā ir rīcībnespējīgs parlaments, bet gan tajā, ka lielu daļu LV iedzīvotāju tas nepiš pat tad, ja viņi paskatās par to sižetu televīzijā.
Man bija doma, ka vajadzētu uztaisīt raidījumu, kurā parādītu debates par tādu punktu Latvijas Saeimā, kur paralēli var atrast un pārtulko debates par šādu pašu punktu, teiksim, UK parlamentā.
Lai cilvēki saprot, ka VAR būt arī citādi. - Atbildēt
- 6.1.11 14:10 #
-
Tas droši vien būtu iespējams, bet diemžēl arī Latvijas žurnālistiem, imho, nereti pietrūkst vēlmes (vai iespējas?) paskatīties uz dažādām norisēm plašākā kontekstā. Un pedalizēt to pietiekami ilgi, lai vidējam latvietim pielektu tas "var būt arī citādi".
- Atbildēt
- 6.1.11 13:28 #
-
wow, esi bijis visos šajos parlamentos un vērojis debašu kultūru, balsošanas mehānismus un kuluāru sarunas?
- Atbildēt
- 6.1.11 13:50 #
-
bet domāju, a mēs esam pirmajā divdesmitniekā pasaules parlamentu starpā, ja vien vispār ir kāda iespēja izmērīt to rīcībspēju
p.s. bet par to "noregulēta balsošanas mašīna" es domāju, ka tu stipri vien pārspīlē jautājumā par noregulētību. haotiska, neizglītota, neprofesionāla - jā, bet demokrātiski ievēlēta aizklātās un godīgās vēlēšanās. ir kādi citi varianti, kur dabūt deputātus? iecelt konkursa kārtībā? algot no Vācijas un Zviedrijas? - Atbildēt
- 6.1.11 16:06 #
-
sevišķi interesants ir UK piemērs, kur vienu no parlamenta palātām veido nevis tautas vēlēti deputāti, bet lorda titulu mantojušie aristokrātu pēcteči, baznīcas bīskapi un tamlīzīgi
- Atbildēt
- 6.1.11 16:13 #
-
Starp citu, nav tik viennozīmīgi. ZZSa sadraudzības partneri Zviedrijā ir kaut kādi tur zviedru sociāldemokrāti. Viņiem arī ir strikta balsošanas disciplīna, balsojot. Un tie deputāti, kurus redzēju, izskatījās mats matā pēc tādiem pašiem ierindas cilvēkiem, kā mūsējie. Itin nevienam nebija nimba virs galvas. Drīzāk tādi iesarkani vaigi un ļoti raksturīgi zili deguni:)) Lielākā atšķirība ir tā, ka viņi reizēm izmanto tiesības diskutēt iekšpartejiski, kamēr mūsējiem pofig - mūsējiem deputāta amats(pilnīgi visām partijām, izņemot atsevišķus deputātus, kas virza savas lietas, domāju, kopā pa Saeimu kādi 7-10) ir iespēja 4 gadus darīt galīgi neko, saņemot par to uz kopējā fona solīdu algu un visādas privilēģijas. Un tas ir tikai normāli un tā tas ir visur. Tikai dažādā līmenī.
Ar šo garo penteri gribēju teikt tikai to, ka visur ir tas pats, tikai atšķiras konkurence par tikšanu deputāta amatā. Citur vairāk jāiespringst un vairāk jāizrādās. Tb - nav jau problēma iebalsotajos, problēma ir balsotājos. - Atbildēt
- 6.1.11 16:15 #
-
te - kādā līmenī notiek parlamentārās debates Lielbritānijā: http://www.youtube.com/watch?v=xmHt5UEL
9sI - Atbildēt
- 6.1.11 14:46 #
-
Taisni tā, a ko darīt? Ievēlēt antiņus? nopirks.
Ievēlēt godīgos? samaitās un nopirks.
Taisīt revoļuciju? :DDD tak pie teikšanas tiks tādi paši pērkamie... - Atbildēt
- 6.1.11 14:59 #
-
nu, ciest ilgi un dikti, kamēr atradīsies tādi ko nevar nopirkt. ātri un pats no sevis nekas nerodas...
- Atbildēt
- 6.1.11 15:38 #
-
Palūkosim, kā tas jauneklis balsos pēc gadiem 2-3. No līdzšinējiem nāk prātā tikai Leopolds Ozoliņš, kurš balsoja kā pašam ienāca prātā, un nevis tā kā nodiriģēja pa priekšu, taču tā kā viņam bija netolerants viedoklis geju jautājumos, tad laikam nedrīkst tikt minēts kā pozitīvs piemērs. :)
- Atbildēt
- 6.1.11 18:34 #
-
jā, jo populisti taču ir daudz labāki par demagogiem, va'ne?
par piemēru ņemot linkā minēto personu - pirms vēlēšanām gadījās lasīt, ko Jānis D. saka par vēlamo valsts politiku jomās, kas vistiešāk skar mani. kā rezultātā mans viedoklis - labāk lai šis mmorpg karalis skatās uz to pašu krāsaino kartīti, nekā cenšas tikt pie kaut kādas skaidrības savā nekompetentajā prātiņā.
diemžēl domāju, ka tas attiecas uz daudziem deputātiem - frakcijas kolektīvajam balsojumam (btw paša Dombravas partijai balsojumi sanāk vienādi tikai tādēļ, ka viņi vnk domā līdzīgi, vai ne :) vismaz ir kaut kāds pamats, un nav pat izslēgts, ka šāds balsojums balstās puslīdz saprātīgos spriedumos, tajā pašā laikā, kamēr saeimā regulāri tiks ievēlēti tādi labi ļaudis kā VL!, Raimondi Pauli, Ščerbatihi, Kārļi Seržanti, vēl atsevišķi ZZS pārstāvji, kas iesniedz priekšlikumus, ko paši nav izlasījuši - ... nu teiksim tā, tad jau frakcijas vadītāja kartītei es uzticos vairāk.
un labākais, protams, ka šādus cilvēkus ievēl nevis demagogs vai tarakāns, bet ierindas pilsonis, kas valstij vēl visu to labāko :)
tas par iestudētajiem tekstiem no tribīnes vispār ir lol. nu un, ka iestudēts? tad labāk kā VL Parādniekam, kļūdīties par vairākām lieluma kārtām, ja? - Atbildēt
- 6.1.11 21:27 #
-
Ja Latvijas gadījums arī ir īpašs, tad tikai ar to, ka šeit neviens īpaši necenšas / nespēj slēpt situācijas iedabu. Problēma, man domāt, ir stipri dziļāka un skar parlamenta institūcijas lomu industriāli kapitālistisko sabiedrību pārvaldē. Šeit viss ir uzskatāmi (un vietējie pat ir pieraduši un par normālu pieņēmuši), tur atkal labāks PR un retoriskās stratēģijas, bet beigu beigās pamatīgs aizgalds tāpat visā pasaulē.
- Atbildēt