- 2011.01.06, 10:33
- Interesanti, ka tieši tā pati sapistā "loģika", kas pieļauj cilvēkiem saukt par "sociālismu" dažādas totalitāras diktatūras (kurām ar sociālisma ideoloģiju nav nekāda sakara), ļauj cilvēkiem uzskatīt ka Latvijā ir parlamentārā demokrātija.
Pirmkārt jau, uzskatīt ka ir parlaments, jo vārdos tas taču ir deklarēts. Ja kāds apgalvo, ka Latvijā ir rīcībspējīgs parlaments, tad jātic?
Nepiš, ka reāli Latvijas parlaments (saeima), nav nekāds parlaments, bet gan rīcībnespējīgs salašņu pritons - noregulēta balsošanas mašīna vīriņiem aiz kulises, kas visus striķīšus rausta. Arī demokrātija Latvijā ir tikai nosacīta, vārdos piekarināta birka.
Reālā sistēma ir cita: bet demagoģijas sašautā loģika nespēj atrisināt vienkāršo mīklu: kā tā var būt, vārdos deklarē, tātad tā arī jābūt? Nē. Ne jau uz vārdiem jāskatās, draugi, bet uz darbiem.
""Daudzi deputāti pat neseko līdzi darba kārtībai, neiedziļinās apspriesto jautājumu saturā, bet balso, izpildot frakcijas vadītāja komandas, tas ir, skatās, kādas krāsas kartīti tas pacēlis. No Saeimas tribīnes parasti runā iestudētus tekstus, debatēm gatavo "teatralizētus uzvedumus". Patiesās sarunas un lemšana notiek aizkulisēs.""
Kamēr saeimas ēka nebūs nojaukta, demagogs uzskatīs, ka Latvijā ir parlaments. Viņam nepielec, ka tā māja ir impotents, tukšs tarakānu midzenis. Tas kas ir Latvijā, NAV parlaments! - 22 rakstair doma
- 6.1.11 16:13 #
-
Starp citu, nav tik viennozīmīgi. ZZSa sadraudzības partneri Zviedrijā ir kaut kādi tur zviedru sociāldemokrāti. Viņiem arī ir strikta balsošanas disciplīna, balsojot. Un tie deputāti, kurus redzēju, izskatījās mats matā pēc tādiem pašiem ierindas cilvēkiem, kā mūsējie. Itin nevienam nebija nimba virs galvas. Drīzāk tādi iesarkani vaigi un ļoti raksturīgi zili deguni:)) Lielākā atšķirība ir tā, ka viņi reizēm izmanto tiesības diskutēt iekšpartejiski, kamēr mūsējiem pofig - mūsējiem deputāta amats(pilnīgi visām partijām, izņemot atsevišķus deputātus, kas virza savas lietas, domāju, kopā pa Saeimu kādi 7-10) ir iespēja 4 gadus darīt galīgi neko, saņemot par to uz kopējā fona solīdu algu un visādas privilēģijas. Un tas ir tikai normāli un tā tas ir visur. Tikai dažādā līmenī.
Ar šo garo penteri gribēju teikt tikai to, ka visur ir tas pats, tikai atšķiras konkurence par tikšanu deputāta amatā. Citur vairāk jāiespringst un vairāk jāizrādās. Tb - nav jau problēma iebalsotajos, problēma ir balsotājos. - Atbildēt
- 6.1.11 16:15 #
-
te - kādā līmenī notiek parlamentārās debates Lielbritānijā: http://www.youtube.com/watch?v=xmHt5UEL
9sI - Atbildēt