Šulcs te garām gāja - [entries|archive|friends|userinfo]
vistu_zaglis

[ website | šulcs.lv ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| VZL ]

[Jan. 6th, 2019|05:07 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[music |Juno Reactor / Badimo]

Nu labi, ka jau panesies burtus rakstīt, izstāstīšu jums par vakardienas krievu.

Tur kā bija, aizgājām ar vienu kamrādku, jūs viņu nezināt, uz brīnišķīgo Orindžbāru, malkojam pilznerus no apledojušiem kausiņiem, kaut ko gvelžam par dzīvi un datorspēlēm, vakars izdevies, vārd'sakot. Nu un kārtējo reizi izejam uzpīpēt, a tur netālu no barčika stāv tāds samērā pjanijs pie-pensijas vecuma krievs un divas līdzīga vecuma zajas. No kurām viena krieviski saprot, bet otra acīmredzami nē. Par ko krievs ir samērā noskumis un saka "OK, aill traj spīk ingļiš. Onlī mai ingļiš verī bed". Apsmaidamies ar kamrādku, krievs tikmēr pasaka vēl kaut kādus pāris vārdus lauzītā angļu valodā, bet tālākais monologs plūstoši aiziet krieviski. Pabeidzis jautājoši paskatās uz šo valodu nesaprotošo zaju, zaja ir visa tāda travolta.gif un nav kļuvusi ne par matu gudrāka. Krievs nopūšas, ierauga mani un prasa – a вы говорите по русски? Pirmais reflekss bija nogrozīt galvu un teikt, ka nē, bet tad pēdējā mirklī smadzene atrada kaut kādu pretrunu šajā responsā un es paspēju apsteigt pats sevi un pateikt "Sorry?" Krievs atkal jau noskumst, bet tad attopas un pajautā "Du jū spik ingļiš? Kan ju pļiz help mi transleit?" Viņa smadzene šajā rekvestā pilnīgi nekādu pretrunu neatrod, par spīti manai neizpratnes pilnajai sejas izteiksmei. Un tad viņš sāk savu sakāmo par to, ka viņš vēlas abas šīs zajas uzaicināt uz dzērieniem uz barčiku, detaļās izstāsta, kādus tieši dzērienus viņš viņām vēlas iegādāties, utt. Tīrā krievu valodā. Pabeidz savu monologu. Jautājoši skatās uz mani. Es brīdi klusējot skatos pretī. Un saku "you do realise you were speaking Russian this whole time, right?" Krievs klusējot skatās. Skatās. Skatās. Noskumst.

Pret to brīdi cigarete beigusies, ejam iekšā siltumā pie putojošajiem dzērieniem, kādu brīdi pabičojamies par to, kā cilvēki pieņem, ka visa plaša pasaule runās viņu valodā, zaja it kā ar atzinību uzteic, ka krievs vismaz mēģināja runāt angliski, kur man nācās aizrādīt, ka mēģinājums sastāvēja no informēšanas, ka turpmākais teksts sekos angliski, bet tas bija invalid header, teksts sekoja krieviski tik un tā, nu un lēnām deviējam uz citām tēmām, kārtējais kausiņš pamazām beidzas, izejam laukā uzpīpēt.

Blakus barčikam joprojām stāv krievs ar abām zajām. Čuvaks emocionāli un ar aizrautību stāsta, kā Krievijā ir Balanss, Čehijā ir Balanss, Vācijā ir Balanss. Bet Amerikā nolāpītajā, piemēram, nu vai Japānā – tur Balansa nav. Viena zaja saprotoši māj ar galvu. Otra stāv visa tāda travolta.gif un nav kļuvusi ne par matu gudrāka.
linkiet garām

Comments:
[User Picture]
From:[info]martcore
Date:January 6th, 2019 - 06:58 pm
(Link)
a čehija gadījumā nav ļoti antikrieviska?
kad mēs savulaik tur izklaidējāmies prāgā, mums tur diezgan bieži gadījās, tipa, ko jūs tur pīkstat, no kādas vēl bļaģ latvijas, jūs tur visi parazīti bijāt draudzīgā republiku saimē, mēs jums labprāt pateiktu, ejiet naher no šejienes, bet nespējam, jo tūrisma industrija ienes kapeiciņu
[User Picture]
From:[info]vistu_zaglis
Date:January 6th, 2019 - 07:00 pm
(Link)
Ir, starp citu, gan.

Bet man zini kā, es neesmu rasists šajā ziņā, man tupa negribējās tajā brīdī runāties ar to čuvaku neatkarīgi no viņa izcelsmes. Bet lupatās sarāva tā loģika, no kādas valodas uz kādu tad viņš ekspektēja, ka es tulkošu!
[User Picture]
From:[info]ezss
Date:January 6th, 2019 - 07:28 pm
(Link)
čehiski moš
[User Picture]
From:[info]vistu_zaglis
Date:January 6th, 2019 - 09:30 pm
(Link)
Uz čehu, no...? Mēs vienojāmies, ka krieviski es nesaprotu, un angliski viņš varētu pastāstīt pa tiešo zajai, nevis caur mani!
[User Picture]
From:[info]rasbainieks
Date:January 7th, 2019 - 06:08 am
(Link)
nuuu mums ar martcori arī ir viena līdzīga diezgan spoža epizode vēsturē. daugavpils, gads etak deviņdesmit septītais, tūrējam ar angļu zvēriem, tie savu laiku pavada lielākā vai mazākā kultūršoka stāvoklī, kā nu kurais. kaut kādā brīdī notiek interakcija ar vietējiem uzdzīvniekiem, kuri piedāvā a. zvēriem hvz ko, tēju vai kafiju, čtoļe, un prasa, vai cukura vajadzēs.

vēršas pie martcores: kak po angļiiski sahar?
martcore: šugar.
vēršas pie a. zvēra: šugar buģeš?
[User Picture]
From:[info]vistu_zaglis
Date:January 7th, 2019 - 01:43 pm
(Link)
:D Lieliski, jā! Nu vot kaut kā tā.
[User Picture]
From:[info]magnolia
Date:January 6th, 2019 - 07:27 pm
(Link)
Oi, raksti vēl. Labi sanāk.
[User Picture]
From:[info]vistu_zaglis
Date:January 6th, 2019 - 07:48 pm
(Link)
TNX, prieks censties :)