in a river of teas ([info]teja) rakstīja,
@ 2019-01-03 14:16:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
runājot par psihi, psihumu, anxi, depri u.c. - mēs (es) sevi nesaprotam tieši tāpēc, ka par daudz domājam. vai drīzāk - par daudz domājam valodā.
tas ir viens no izplatītākajiem veidiem, kā var būt stulbs.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dienasgramata
2019-01-03 14:40 (saite)
kāpēc tu tā domā?

(Atbildēt uz šo)


[info]malvine_truse
2019-01-03 14:45 (saite)
bļāviens! superpiekrītu. jāsāk domāt ar pārējo nervu sistēmu arī, nevis tikai to nervu kunkuli, kas ir aiz deguna

(Atbildēt uz šo)


[info]simamura
2019-01-03 15:26 (saite)
ja tu par visizplatītāko domāšanas veidu sauc to patapināto paternu uz riņķi malšanu, tad jā

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]teja
2019-01-03 23:28 (saite)
varbūt drīzāk identificēšanos ar domām

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]rindra
2019-01-03 21:57 (saite)
Tas, ka sports, piemēram, palīdz depresijai, ir labi pierādīts. Un, ka mindfulness meditācija palīdz pret stresu - arī. Tā kā noteikti tev ir zināma taisnība. Bet reizē arī cognitive behavioral therapy strādā. Nevajag jau no viena grāvja gāzties otrā uzreiz. Visādiem domāšanas veidiem ir sava vieta.

Un par to stulbumu - nu nezinu gan. Manā pasaulē tie grudrākie ļaudis tomēr diezgan daudz un labi domā valodā. Un visa civilizācija no tā ir guvusi labumu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]teja
2019-01-03 23:23 (saite)
varu iedomāties diezgan daudz domātāju, kas pat nemēģinātu CBT un DBT, jo no intelektuālā viedokļa tie ieteikumi izklausāss apm tāds līmenis kā trenēt ēzeli.
tāpat kā visi, kas neiet pie psih.ter., jo netic, ka kāds viņiem "var pateikt kaut ko jaunu"

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]rindra
2019-01-04 01:03 (saite)
Daži snobi pat nepamēģinājuši rauc degunu par CBT vai citu psihoterapiju - tas nav arguments pret CBT vai psihoterapiju. Tas ir arguments pret snobiem. Es, personīgi, esmu cietusi no depresijas daudzus gadus. Neesmu gājusi pie psihoterapeita, bet CBT ik pa laikam esmu papētījusi, un tās "pamācības ēzelim" man regulāri palīdz.
Tāpat arī no savas pieredzes zinu, ka sports pret depri palīdz gandrīz vienmēr (sportoju par maz diemžēl). Lai gan pilnībā no depresijas tiku vaļā, kad/jo satiku savu vīru un kad nostabilizējās dzīve - nezinu gan, kādai "skolai" šis trītments pieder. Savukārt meditācija man palīdz tikt galā ar ļoti konkrētām, fiziskām neiroloģiskas slimības izpausmēm, kur dakteris teica, ka "lifestyle changes" visdrīzāk nepalīdzēšot.
Tāpēc, man liekas, ka es saprotu, ko tu gribi pateikt ar visiem šiem ierakstiem "pret" intelektuālo/valodisko domāšanu. Bet, kā jau teicu, nevajag uzreiz gāzties no viena grāvja otrā. Ļoti daudzas probēlmas pasaulē ir tieši no tā, ka cilvēki visu mūžu peld tikai kaislību un emociju vadīti un nedomā. Un cieš gan viņi, gan viņu apkārtējie. Tādā pasaulē teikt, ka cilvēki par daudz valodiski domā? Sorry. Un vispār - valodiskā domāšana taču pamatā lielai daļai mūsu civilizācijas sasniegumu...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]teja
2019-01-04 01:09 (saite)
nu es nesauktu pacientu, kuram kāda metode nepalīdz, par snobu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]rindra
2019-01-04 02:06 (saite)
Tavā komentā bija vārdi NEMĒĢINĀTU cbt, jo tie cbt ieteikumi IZKLAUSĀS tā un šitā. Man tas izklausās pēc snoba, kurš vēl nav pamēģinājis, bet jau zina.

Bet jā, droši vien, ka Aristotelim cbt vai cita psihoterapija nepalīdzētu (not to say, ka viņam tāda bija vajadzīga). Ne visi, kas cieš no garīgām slimībām (un ir "valodiskie"), ir aristoteļi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?