visu, · ko · teiksiet, · izmantošu · par · jums

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
llv
Who does not love to wander at twilight, when the light of day and the deep shades of night mingle together in deep coloring?
* * *
* * *
Ja sajūtas neviļ, tad uz rīta pusi sāksies Krievijas plaša mēroga iebrukums Ukrainā. Ceru, ka tomēr viļ.
* * *
Pārceltās darba dienas ir daudz ļaunāks izgudrojums par pulksteņu griešanu.
* * *
Varu grozīties, kā vien ienāk prātā, bet viedokļu un dažādu jūtu sadursme ap šo rakstu un pats raksts atmiņā atsauc pirms gadiem padsmit pieredzēto Ālandu salās. (Atvainojos visiem, kam jau esmu šo stāstījis).
Tā bija kaut kāda starpnozaru konference, simpozijs vai seminārs ar makten raibu publiku - es dzīvoju uz vienas jahtas ar zobu sāpju pārņemtu Uldi Bērziņu (tā kā sala bija visai nomaļa, vienubrīd tika apsvērta ideja par evakuāciju ar helikopteru), vēl tur bija Borgs un kāds norvēģu pāris, kas ar visiem bērniem dzīvoja teltī. Norvēģiete, kā izrādījās, bija fizikas profesore, un kāds zinātājs jau pirmajā dienā pastāstīja, ka viņa izpelnījusies visai plašu ievērību, zīdot savu zīdaini auditorijas priekšā lekciju laikā. Bija pavēls rudens, uz jahtas nebija dušas, un lai gan ūdens nepavisam nebija silts, tā bija vienīgā pieejamā mazgāšanās iespēja. Agri no rīta drebinādamies ielīdis un vēl ātrāk izsprucis no ūdens un slaucīdamies, no krasta saklausīju "Dievs, svētī Latviju!" melodiju. Kāds to svilpoja, un svilpošana skanēja no norvēģu telts. Kolektīvajā ēdināšanas reizē norvēģim pieprasīju paskaidrojumus. Jā, viņš teica, viņš zinot, ka tā ir Latvijas himna. Viņam vienkārši patīkot melodija. Vārdi gan, kā viņam reiz teikts, esot nekam nederīgi.
* * *
a man ir otrais desmitnieks :)
tas baltais no skrejceļiem nokusa, pagaidām var iztikt bez iejušanās stulbā lāča lomā. es, protms, zinu, ka viņš, tas baltais, atgriezīsies, zinu, tad arī iešu iepazīties ar lenti. bet šodien bija migla un viņa biezēja un biezēja, un taisīja baigo impresionismu ap mārasdīķi, un tad izkusa suņi un staidzinātāji, un pīles un gulbji, un, kad viņa apvienoja spēkus ar krēslu, tad pie trešā apļa arī dīķa gali un pretējais krasts pazuda, un bija tik neticami skaisti, vot.
[cipars nav smukāks, jo: a) kosmiskais sivēns izkoda ārā līkumiņus b)luksofori bija sazvērējušies pret mani, mašīnas bija sazvērējušās pret mani, un tramvaji vispār atļāvās pusnosprāgt šķērseniski pāri vietai, kas man steidzami šķērsojama, nu fuj, tu, cilvēks, skrien un skrien uz vietas, a šis tik stāv tev priekšā tāds garš un visu pāreju aizsedzis.]
Tags:
* * *
Nu jau atkārtojumā atkārtoti priecājos par TV spēlē "Gudrs un vēl gudrāks" uzdoto jautājumu par to, kas varētu būt attēlots uz veikala Elvi nosponsorētās tortes.
- Nora Ikstena? - min viena spēles dalībniece. Tas bija brīdis, kad TV notiekošajam sāku pievērst uzmanību.
Pareizā atbilde izrādījās Bjorka.
Tags:
* * *
reizēm pat forši, ka ciparpirāti vēl visu nav nopiratizējuši.
Stefans man 91tajos Ziemassvētkos, kad Prāgā strādāja par vidējās rokas dīleri, uzdāvināja Attilas kaseti Donkeys' Years. analōgi piratizējot, protams.
gadu skraidā kasete ir noplaukusi, un beidzot no austrāļu ēbaja pasūtīju šī lieliskā ieraksta vinilu. principā vienas dziesmas dēļ. dzejoļa, pareizāk sakot.

kazi, izkritīs pirmais riktīgais sniegs, varēšu sēdēt ķipītī, tēlu acīm skatīt, kā Stefans ar Errōru duelējas, špagu vietā ņemot tikko vārītus cīsiņus un Attila fōnā skaita savu mīlas liriku.

Today I took out the rubbish
and thought of you.
At the bottom of my dustbin
the maggots wriggled round and round
like planes circling over Heathrow Airport.
Now and then
two larval aviators collided in the crowded, circular, putrescent grooves of metal
and I thought yes, this is us -
not even ships that pass in the night
but maggots wriggling in predetermined circles
in the putrescent dustbin
of the enterprise culture.

{AtS: The Dustbin Poem}

* * *
* * *
Pāri Rīgas centram jūras virzienā aizlidoja kādi 6-7 paprāvi baloni, tiem bija piesieti kaut kādi vertikāli objekti. Nez, tie ir meteorologu triki?
* * *
Veganušī
Gribas vegānus sušī, bet parastie ar gurķi un avokado apnikuši?
Rīko sušī vakaru ar 50 zivīm, bet ciemos piesakās sen neredzēti vegān/veģetārdraugi?

klasik veganušĪ )

svaigie veganušī )

bezrīsu veganušī )

es, protams, saprotu, ka ar vārdu sušī šim visam ir visai maz sakara, bet nu nevarētu teikt, arī ka tas, ko mēs te esam pieraduši uzskatīt par īstu sušī ir ļoti īsts sušī.

p.s. visi velkomēti dalīties ar savām veganušī variācijām

Tags:

* * *
Pasaucu dakteri, izrādās ir tāds sos-serviss. Maksā 60 eir., no kuriem pusi vēlāk sedz apdrošināšana. Nav slikti. Dabūju 2 brīvas dienas rakstīšanai. Angīna tā nav, vnk ļoti sarkans kakls, un klepus šajā sezonā esot visiem beļģiem - teica dakteris. Kamēr viņš mani klausījās, Eižens glaudīja manu celīti un mierināja.
* * *
Šodien vārda diena Aifonam.
* * *
novembris
Ir dzirdēts teiciens, attiecībā uz kristīgo tematiku mākslā - "Noņemiet taču beidzot to Jēzu no krusta". Skatoties zirgu attēlojumu mākslā man gribas teikt - "Beidziet taču vienreiz karāties zirgiem mutēs". Jā, jā, tas izskatās ekspresīvi un dinamiski, bet tā ekspresija un dinamika ir balstīta uz dzīvas būtnes ciešanām, sāpēm un bailēm. Uzzīmētiem zirgiem nesāp, es zinu, bet attēli noglabājas cilvēku prātos, kā norma, kā paraugi kā zirgi izskatās un kā tiem ir normāli izskatīties.

piemēram )

Tags:

Current Music:
Kilimanjaro Dark Jazz Ensemble
* * *
Vēlreiz par sarkanbaltsarkano
Puika laikam daltoniķis, iespējams, pat pilnīgs. Pusotru gadu ilga ikvakara iztaujāšana par priekšmetu krāsām - pilnīgs fiasko. Apskatījos enciklopēdijā šķirkli par krāsu aklumu, izrādās, ka tur ir kaut kādi padsmit dažādi, visneticamākie varianti, kāda tā var būt. Man manā nezināšanā likās, ka viņam vajadzētu redzēt "balto", bet izrādās, ka tā nav, - "balto" var būt tikpat grūti atšķirt no citām krāsām kā "sarkano" vai "zaļo".
Muļķīgi tas, ka tagad viņam ir radusies pārliecība, ka mīklainajā pieaugušo pasaulē (un valodā) dažas lietas, kuras viņš acīmredzami redz kā vienādas, nez kāpēc sauc dažādos krāsu vārdos, un tagad, kad mēs aplūkojam divus blakus novietotus citronus un "noskaidrojam", ka pirmais ir "dzeltens", un tad pievēršamies otrajam, viņš ar pārliecību to nosauc par, piemēram, "zilu".
Ok, es tagad esmu padevusies un likšu viņam svētu mieru, bet, no viņa viedokļa padomājot, ārprāts, kāda krāsu ziņā ir tā vairākuma tirānija, ārprāts, cik Rietumu pasaule ir apsēsta ar krāsām, no kurām taču neviena nav objektīva priekšmeta īpašība. Sarkanbaltsarkanais? Two shades of gray.
* * *
hunger games
domāju, filips seimūrs hofmans kā aktieris būs vēl aktīvs kādus trīs četrus gadus, tad laikam pārkvalificēsies par producentu
* * *
gribas Rīgu un mammīti
* * *
https://www.youtube.com/watch?v=pq2kmegOWtE

paldies dairai, ka ieteica

un vēl veltījums atradās foršajai pornoaktrisei sendijai no sandys teeny casting no puikiem: https://www.youtube.com/watch?v=zLJ9QcJABV4

* * *
Вы - Дэвид Боуи
http://diletant.ru/personality_test/result/22726925/

Вы - космический Дэвид Боуи. Мастер перевоплощений, талантливый актер и создатель совершенно неповторимого музыкального стиля. За вашу длительную карьеру вы неоднократно радикально меняли облик, эпатируя публику нарядами, прическами, а также высказываниями. Вас, как и многих других рок-музыкантов, интересовали эксперименты с расширением сознания, но вы сумели преодолеть и этот тяжелый этап. Вы написали бесчисленное количество синглов, но самым известным и любимым все равно останется Space Oddity.

Tags: ,

* * *
laipni lūgti
* * *

Previous