svesinieks ([info]svesinieks) rakstīja,
@ 2018-03-09 17:34:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Elektroniskais mīļums
Blandoties pa internetu uzskrēju virsū brīnišķīgam projektam "Latviešu valodas monolingvāla un bilingvāla apguve: rīki, teorijas un lietojums", kura ietvaros tapis arī morfoloģiski marķēts bērna runas korpuss, pieejams: http://runa.lamba.lv/. Pieejamas bērnu runas transkripciju gabaliņi, kurām piešķirti marķējumi (vārdšķira, locījums utml.), un ierunātos teksta fragmentiņus iespējams arī atskaņot, spiežot uz "i" burtiņa. Ir iespējas sistemātiski aplūkot bērnu valodas teikumus, un tos atlasīt pēc dzimuma un vecuma, sākot no neartikulētām skaņām, beidzot ar vienkāršiem teikumiem. Man visinteresantāk šķita tieši 4 gadīgu un vecāku bērnu teiktais, jo viņi actually kaut ko pasaka (pieejams šeit: http://runa.lamba.lv/?q=&roles=child&age_from=48&age_to=0) Pati jaukākā, manuprāt, ir pati ideja, kad analīzei un sistemātiskai sakārtošanai ir pakļauts kas tik šķīsts un emocionāli piesātināts, kā mazo cilvēku pirmie runas centieni. 


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]svesinieks
2018-03-12 09:41 (saite)
Jā, man šķiet, ka tā vispār ir hroniska problēma pie projektu nodevumiem, kas saistīti ar publisko pieejamību. Tā kā lietotāju skaits ir ļoti neliels, turklāt nevienam līdz galam nerūp, tad nereti mājas lapas ar projekta rezultātiem ir skumīgas jau sākotnēji. Bez tam, pēc kāda laika tiek pamestas.

Valodas projektu kontekstā riktīgi žēl, ka pamests, šķiet, ir arī LU MII uzturētais Saeimas debašu koprpuss (http://saeima.korpuss.lv/) un meklētājs vairs nestrādā nemaz.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?