starro ([info]starro) rakstīja,
@ 2006-12-08 09:17:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
kļūda kļūda
kļūdīties iespējams neierobežoti daudzos veidos, kamēr pareizs lēmums ir tikai viens. Nu gluži tāpat kā par vienādajiem laimīgajiem un dažādu iemeslu dēļ nelaimīgajiem. Un te nepalīdz prātuļošana par attieksmes maiņu, ja tā kurpe spiež. Praksē nedarbojas apgalvojams, ka viss ir tikai mīļumiņu galvās. Pasakot to kādam, mēs riskējam ar savu galvu. Tāda rīcība ir diezgan nesaprātīga, tādēļ tas nav pareizs lēmums. Pareizs - tas nozīmē racionāls.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]prtg
2006-12-08 13:53 (saite)
Racionalitāte atšķirībā no iracionalitātes ir ierobežota ar pieredzi un zināšanām. Tēlaini izsakoties, jau notikušu konkrētu faktu un (labākajā gadījumā arī) tos ietverošā konteksta zupas projekcija, pielāgota kā stute topošajai lēmumu kopai.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]starro
2006-12-08 13:58 (saite)
ja ir nekonkrēts uzdevums, tad arī visi risinājumi ir labi. bet labākais ir tas, kas sasniegts ar minimālāko resursu patēriņu. domu gājiens var būt iracionāls, rīcības motīvi arī, bet tāds nekad nav rezultāts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2006-12-08 14:04 (saite)
Jā, bet runa bija par lēmumu, nevis rezultātu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]starro
2006-12-08 18:08 (saite)
Labi, varam vienoties par valodu, pieturēsimies pie flowchart standarta stenciliem. Arī lēmums var būt procesa output .

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2006-12-08 18:44 (saite)
Ja vēlies, bet lēmums būs starprezultāts, imaginatīvs, reāli uz rīcību, t.i. izmaiņu vai neizmainīšanas procesu aicinošs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]prtg
2006-12-08 14:13 (saite)
Pareizs rezultāts var būt arī kļūdoties lēmumā. Piemēram, divi identiski kļūdaini lēmumi savstarpēji inversās starpfunkcijās. Un ej nu šitādu kļūdīšanos nosauc par kļūdu, jo rezultāts ir objektīvi pareizs. Piemēram ar savu kļūdu esi izlabojis kāda cita cilvēka inverso kļūdu, pats to nezinot. Neviļus sāc domāt mazliet arī iracionāli. Vai arī intuitīvi, kas manā izpratnē daļēji nozīmē kļūdu preventīvu skenēšanu, piemērojot statistiskās varbūtības koeficientu. Bet tas jau ir apzināts un racionāls process.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]prtg
2006-12-08 14:19 (saite)
Rezultāts klasiskā izpratnē nav dēvējams par racionālu, jo pieder pie notikumu, nevis procesu kategorijas. Var, protams, uz rezultātu paraudzīties arī kā uz procesu, pieņemot, ka notikumi ir procesi, kas iniciē lietu virzību, jeb tendences, jeb to, ko es saucu par vektoriem. Abi skatupunkti, šķiet, nav pretrunīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]starro
2006-12-08 18:40 (saite)
Rezultāts pats par sevi kā bezkaislīgs fakts nav racionāla kategorija, tev taisnība. Bet tas ir interpretējams un tur vairs nekādas loģikas nav :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?