Meistars - [entries|archive|friends|userinfo]
Meistars

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[3. Jul 2019|09:45]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Uzliku paklausīties to sieviešu stendapu Lampā, tur ķipa ir jābūt smieklīgi, vai arī vienkārši bariņš meiteņu ir uzkāpušas uz skatuves paīdēt par kaut ko?
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]snauts
Date:3. Jūlijs 2019 - 09:57
(Link)
Davai linku studijā!
[User Picture]
From:[info]snauts
Date:3. Jūlijs 2019 - 10:03
(Link)
Aha, paldies!
[User Picture]
From:[info]slepkava
Date:3. Jūlijs 2019 - 10:05
(Link)
sūds uz paša atbildību.
[User Picture]
From:[info]snauts
Date:3. Jūlijs 2019 - 23:42
(Link)
Una Rozenbauma varēja šķirties no košļenes.
[User Picture]
From:[info]kisswithafist
Date:3. Jūlijs 2019 - 10:47
(Link)
Man nelikās smieklīgi. Nedzirdēju gan, ka arī publikai liktos sevišķi smieklīgi.
[User Picture]
From:[info]kisswithafist
Date:3. Jūlijs 2019 - 11:46
(Link)
Tur jāpārtin uz apmēram stundu, Aiva Birbele un Alise Zariņa ir kinda smieklīgas.
[User Picture]
From:[info]slepkava
Date:3. Jūlijs 2019 - 11:48
(Link)
jāpamēģina būs vakarā vēlreiz paskatīties, varbūt esmu pārāk kritisks.
[User Picture]
From:[info]kisswithafist
Date:3. Jūlijs 2019 - 11:49
(Link)
Lielākā daļa bija neiedomājami garlaicīgas, bet manas divas pieminētās bija tīri funny ar vīriešu kalendāra apskatu un seksa eifēmismu uzskaitījumu :D
[User Picture]
From:[info]slepkava
Date:3. Jūlijs 2019 - 18:22
(Link)
noskatījos Tavas pieminētās, nu salīdzinot ar tām, kas bija iepriekš, tad nu sanāca 3/10, jo visas iepriekšējās līdz 1/10 nedavilka :)
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:3. Jūlijs 2019 - 16:38
(Link)
Nav šausmīgi smieklīgi, bet tā kā tēmas un problēmas saprotamas, mazās ironiskās padjobkas nolasās un izklaidē.
[User Picture]
From:[info]slepkava
Date:3. Jūlijs 2019 - 18:25
(Link)
iespējams, ka kādam patika, bet smiegklīgi nudien man nekas nelikās. Līdz ar to tas manā izpratnē nav stand up, bet vienkārši bariņš meiteņu, kas stāsta tikai viņām amizantu tufti, kur vēl viena otrai var sist uz pleca un teikt, nu tas gan bija vareni :)
[User Picture]
From:[info]stradnieks
Date:3. Jūlijs 2019 - 19:49
(Link)
stand-up, pirmkārt, ir spogulis (sabiedrības, sevis, dzimuma, politikas, dzīves, n' shit). ja tikai rādīs ar pirkstu, tad tas pats komunisms vien ir :) Un visiem patīkt komunisms, kamēr tas nav ieviests dzīvē :D vēlāk iečekošu linku, bet pēc Taviem aprakstiem šķiet, ka Tu lieki stresso. LV nav stand-up :D
[User Picture]
From:[info]slepkava
Date:3. Jūlijs 2019 - 19:53
(Link)
nu nez Kugrēns, Bāliņš, Skutelis vēl pāris krieviski runājošie īstenībā, samērā labu materiālu ik pa laikam uztaisa. Nu priekš lv pilnīgi adekvātu, teiksim tā :)
[User Picture]
From:[info]stradnieks
Date:3. Jūlijs 2019 - 20:13
(Link)
Skutelis ir aktieris, kas izpilda stand-up lomu. daudz trokšņa, ļoti maz satura. pārējos divus centīšos gūglēt. paldies.
[User Picture]
From:[info]slepkava
Date:3. Jūlijs 2019 - 21:01
(Link)
https://www.youtube.com/watch?v=RTTx0Uiv494 - vēl ir šitais biedrs, kas spēlē uz krievu valodu, bet viņam bija viens biedrs, kas ļoti gribēja sevi attīstīt, nezinu gan pēdējā laikā neesmu viņu manījis. Guzenko laikam bija uzvārds.
[User Picture]
From:[info]seehearfeel
Date:3. Jūlijs 2019 - 23:04
(Link)
Kā nav satura?

Es teiktu, ka viņa stāvizrādēs ir daudz vairāk satura un kāda doma piedevām par par Jimmy Carr, Ricky Gervais, Romesh Ranganathan, Sean Lock, Rhod Gilbert, Kevin Heart, Amy Shchumer un daudziem, daudziem citiem.

Kuras stāvizrādes esi redzējis?
[User Picture]
From:[info]stradnieks
Date:6. Jūlijs 2019 - 23:30
(Link)
Milzīgs laiks jau pagājis, bet beidzot esmu tur, kur varu teikt savu viedokli:
- Inga Gaile ir ļoti ok pēc satura. Pieņemot, ka viņa bija vairāk kā pieteicēja. Forma klibo, bet tā kā Helvetica min zemāk = šī nav viņu maize bet gan frīstails. Ticu, ka 10+ reizes šo materiālu vēl priekšā stādot, būs ok. Ja IG taisīs savu šovu un tas tiks reklamēts tā, lai tas nokļūst arī līdz maniem diviem info kanāliem, tad es aizietu; Max 7eur par biļeti... :D
- Džeina Sudraba = momentā jūtams skutelims = tukšvārdība, pašapmierinātība. Man patīk vizuālais = tas ir smieklīgi, jo tā izskatās feministes :D caurvijoša pašironija, kas ir stand-up formātā.
- Rozenbauma = ļoti labs sākums, jo ir gan jaunas tēmas pieteikums (saturs), gan forma (koncentrēts vēstījums), diemžēl bez punchline...
- Laura Ceļmale = skutelisms (tukšvārdība, pašapmierinātība). Profesionālismi/jaunas tēmas pieteikumu. Ir punchlinīgas izteiksmes. Brīnišķīgi par kredītu. Brīnišķīgi par ģimenes attiecībām.
- Aiva Birbele = padomju laika pasākums, feminisma mērcē. BET šis pārdzīvos visus pārējos, jo kalendāru vietā būs žurnāli, bukleti, avīzes utml. Man personīgi neptika, bet es saprotu, ka šis pārdodas un būs auditorijas, ja piemeklēs īstos kalendārus.
-Alise Zariņa = True feminisma stand-up. Sākums nepatika, beigas bija ok, materiāls izpētīts, normāli atlasīti teksti, ir ok, bet naudu nemaksātu.

Jautājums visiem LV standup = kāpēc neviens nekontrolē elpošanu mikrofonos, čāpstināšanos, žļemmāšanos, atkārtošanos un bezjēdzīgus tukšvārdus = kāpēc neskatāties Jimmy Carr = tas profesionālis katru vārdu, sekundi, ko saka, pavada uz skatuves, pārdod. Katrs vārds maksā naudu. Vēl viens piemērs = James Acaster. Viss ir īstajā vietā. LV komiķi izbauda uzmanību. Viņi nepārdod. Tā ir galvenā atšķirība.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:3. Jūlijs 2019 - 22:24
(Link)
Hmm, es gan to tā neredzu. Latvijā vispār nav stand-up, ja to ņem pēc taviem kritērijiem, jo katram būs kas, kas nešķiet smieklīgs un tikai "savējo tusiņš ar pasišanu pa plecu". Sorry, bet Skutelis, piem., ar saviem jēlajiem jociņiem, no kuriem daļa ir ar bārdu, man nešķiet nekāds etalons. Tajā skaitā daļa britu grandu manā ieskatā labi atbilst tavam aprakstam, ja vārdu "meitenes" nomaina ar "puikas".

Te nonākam pie jautājuma par formātu. Kā darīt vai nedarīt stand-upu, lai tas kvalificētos kā stand-ups un kādam jābūt joku procentam, lai tas tiktu ieskaitīts. Man, piemēram, pofig. Lai lēdijas saucas par standup vai kā citādi.. vai daļa britu/amerikāņu stand-upistu pēc maniem skaistuma ideāliem varētu neeksistēt, lai gan formātā viņi iekļaujas perfekti.

Pietuvinot joku momentu. Te atkal man negribētos kasīties, jo pašai šķiet forši, ka personas nāk klajā ar īstā dzīvē balstītu stafu. Tas var būt traģisks, komisks, grūtsirdīgs, dusmīgs, smieklīgs, vienalga kāds, salīdzinājumā ar pareizās formas "tīrību", bet tas ir viennozīmīgi utentisks. Te tapis, no tejienes reālijām izkondensēts, nevis "abstraktas" anekdotes savirknētas ar nolūku izklaidēt publiku, pusotru stundu smīdinot to. Nu, tādā ziņā, ka es negaidu, ka viņas mani smīdinās (iesmējos reti, lai gan smīniņš ūsā turējās visu laiku).
Ņemot vērā, ka to dara personas, kas nav trenētas humoristes, bet profesionāli darbojas citās jomās, šo savu pieredzi izmantojot publiskam vēstījumam frīstaila formā, ir otrs bonuss autentiskuma sadaļā.

Tā kā es pilnīgi nepievienojos Tavam otram komentāram.

[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:3. Jūlijs 2019 - 22:37
(Link)
[User Picture]
From:[info]seehearfeel
Date:3. Jūlijs 2019 - 23:08
(Link)
Bet, ja nopietni .. paldies par linku, ar lielu interesi noskatījos ... joku nedzirdēju it nevienu... nevienu reizi 1.26h stundas laikā arī man neliekās smieklīgi... bet tieši tādēļ izpildītāji ir dažādi un katram no tiem ir sava auditorija.
Šī bija absolūti jauna pieredze, salīdzināšu tikai ar jau minēto R. Kugrēnu, kuru arī absolūti neizprotu un, kura humoru nesaprotu.