friends [entries|archive|friends|userinfo]
Meistars

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

gadskārtu zīmes [28. Sep 2016|18:16]

rasbainieks
ja godīgi, jau nedēļas trīs vīnu dzeru sarkanu
Linkir doma

lēmums [28. Sep 2016|16:51]

pajautaa

[intenormal]
vai kāds jurisprudencē gudrāks humanoīds varētu man izskaidrot - ko nozīmē tas, ka lēmums pieņemts rezolūcijas veidā?
Linkir doma

mental gymnastics [28. Sep 2016|11:59]

hedera
Krievijas valdības pārstāvji uzskata, ka glābējsilītes ir apdraudējums bērna tiesībām uz dzīvību un mudinājums mātēm atteikties no saviem bērniem.
Link28 raksta|ir doma

Kārstuves [28. Sep 2016|11:40]

vajag

[zetinja]
Vai ir kaut kur iegādājamas? Vai varbūt ir zināms kāds meistars, kurš kaut kāda pārpratuma pēc izgatavo un piedāvā arī kārstuves, ne tikai koka karotes un virtuves dēlīšus? Vai arī kādam mājās bēniņos mētājas un šams būtu ar mieru pret zināmu atlīdzību no tām šķirties? Protams darba kārtībā - lietošanai vajag.


Vietējos veikalos esmu atradusi tikai pa 60eur jaunzēlandes ražojumu. Un pasūtot no interneta ar piegādi sanāk tas pats.
Linkir doma

tramp-šramp-klintsmi [28. Sep 2016|10:58]

dunduks
Nezinu, kas tam ir par iemeslu, bet ASV vēlētāju liela daļa (ok, vismaz no tiem, kas nav par slinku pacelt savas pakaļas) grib izmaiņas - to parāda gan visa demokrātu establišmenta piepūle, lai Sandersu nepielaistu, gan Trampa pārliecinošā uzvara par spīti tik pat pārliecinošajai partijas pretdarbībai. Rezultātā šajās vēlēšanās bez demokrāti/republikāņi parādās vēl viena dimensija - status quo/pārmaiņas, kur (lai cik tas smieklīgi nebūtu) Tramps ir progresīvais pārmaiņu tēls.

Šīs varētu būt vēlēšanas ar savās partijās visu laiku nepopulārākajiem kandidātiem - ok, neesmu daudz pētījis kā iepriekš bijis, bet tas, cik daudz demokrātu vēlētāju uzskata Klintoni par ļaunumu, kurš ir tikai puscentu labāks par absolūto ļaunumu, nedaudz izbrīna.

Man ir pofig, kurš uzvarēs, jo nedomāju, ka tas kaut kādā mērā ietekmēs manu dzīvi, bet nu paniskās bailes no Trampa prezidentūras rada vēlmi nedaudz pavīpsnāt, jo, kamōn, viņs ievēlēšanas gadījumā būs no kongresa un senāta puses visvairāk kontrolētais un ierobežotais prezidents, kur visām viņa darbībām abas partijas ļoti skatīsies uz pirkstiem un sitīs pie pirmās izdevības.
Link7 raksta|ir doma

[28. Sep 2016|10:34]

str
vai nav nedaudz pāragri runāt par Ziemassvētkiem?
Link8 raksta|ir doma

Cirks ar zirgiem [28. Sep 2016|09:31]

kautskis
Noskatījos Amurikas preža priekšvēlēšanu debates.

Protams, neviens tur neklausās to, ko viņi saka. Mums ir Programma, pizģec, nu lieliski. Man arī jaunajā gadā bija Programma, kuŗā bija sarakstītas visādas lieliskas lietas, ko šogad vajadzētu paveikt. Negribas ne skatīties, kas no tā sanāca.

Nē, klausās, kā to saka. Vispār tas ir ļoti stulbs veids, kā vērtēt prezidenta kandidātus – viņu retorikas spējas ne vienmēr iet roku rokā ar valsts pārvaldes prasmēm, bet, es atkārtošos, paprasiet Dūrčegam "Amusing ourselves to death", tur ir pastāstīts labāk un sīkāk. Bet kā ir, tā ir, tādēļ es, piemēram, gribētu priekšvēlēšanu debates, kur abi kandidāti uz pusēm lasa bilžu grāmatiņu (teiksim, Sisenis un skudra). Visiem uzreiz būtu skaidrs, ka mēs te runas spējas vērtējam, un nevienam neienāktu prātā, ka šādā veidā kaut ko var uzzināt par iekšpolitikas un ārpolitikas plāniem. Turklāt ļoti gribas dzirdēt, vai Tramps arī tad pārtrauktu Klintoni. "Dzīvoja reiz mežā sisenis un skudra..." -- "WROOOOOONG!!!"

Tā nu es ievēroju tikai to, ka a) Tramps visu laiku bāžas pa vidu. Reāli besī tie dirsieni, kas visu laiku bāžas pa vidu; b) Hilarija uzsvērti sauc viņu par Donaldu, savukārt Tramps viņu -- par sekretāri Klintonu; saukt cilvēkus vārdā tad, kad vietā būtu "misters tāds un tāds", ir ļoti neglīts paradums, lai gan mobilo telefonu operatori noteikti teiktu, ka tas ir mīļi; c) Hilarijai nevajag tik ļoti gatavoties, un es pat varu pateikt, kur novilkt robežu. Pie jokiem. Jokus iepriekš var sagatavot tikai tad, ja tev arī frīstaila joki labi sanāk. Hilarijai nesanāk; un d) pizģec, cik burvīgi izskatās, ka Tramps visu laiku šņaukājas!!! Labi, es strādāju finanšu industrijā, mums te apkārt ir glamūrs un kokaīns vienā laidā, es varbūt uzreiz ko ne to iedomājos, ka kāds šņaukājas. Bet, ja Tramps tiešām būtu aizgājis uz debatēm sašņaucies, tas izskaidrotu gan daudzas viņa atbildes, gan šņaukāšanos.

Ā, un – še es salūkāju savu "es taču teicu" kartīti – ko domājies, Hilarija apjautājās, vai jūs tiešām gribat laist Trampu tuvumā kodolieročiem. Nu, kuŗš gan būtu domājis, ka viņa tā darīs? Kuŗš gan?
Link10 raksta|ir doma

[28. Sep 2016|08:58]

f
saņēmu drosmi un pamainīju frizieri. stundu viņa mani apstrādāja no visiem iespējamiem leņķiem, un beigās paprasīja smiekla naudu, like, srsly, man pat bija neērti, nākamreiz būs jāatstāj dzeramnauda, šoreiz biju pārāk lielā šokā. nu un pa ilgiem laikiem man uz galvas ir kaut kas, uz ko paskatoties var teikt, ka tas ir griezums, nevis vienkārši apgriezti mati. cerams, tas ir daudzsološs sākums, jo citādi man kaut kā neliels naidīgums no rīta bija un vispār - trīsdesmitā dzimšanas diena trešdienā? jau katru dienu šonedēļ gribas dzert.
Link15 raksta|ir doma

*** [28. Sep 2016|01:49]

unpy
Interesanti, kā šis tiktu latviskots? Kā Akpantokpanturarkožs, Akpantokpanturarkožis vai vēl kā savādāk?No šejienes.
Link5 raksta|ir doma

Nedaudz par trampiem un klintonēm. [27. Sep 2016|23:48]

unpy
Man ir gaužām vienalga, kurš uzvarēs ASV vēlēšanās, taču lokālā inteliģence tik ļoti par to satraucas un man tik neticami šķita no apkārt virmojošās informācijas, ka ASV ir sadalījusies divās striktās nomentnēs, no kurām vienā ir pilnīgi deģenerāti, kas grasās balsot par Trampu, bet otrā ir sapulcējušies gaišākie prāti, kuri balsos par Klintoni, ka nedaudz ieskatījos pirmajās Klintones un Trampa debatēs. Debates gan vēl nenoskatījos pilnā apmērā, tikai sākumu, turpinājumu skatīšos pirms gulētiešanas un tas nebūs drīz, taču kaut kāds viedoklis man jau ir.

Ja abi pretendenti piekrīt, ka viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir jaunu darbavietu radīšana un vispārējā dzīves līmeņa paaugstināšana, viens stāsta, ka vajag nolaist zemē nodokļus un mēģināt atdabūt atpakaļ ražotājus, kuri masveidā pamet ASV, lai pārceltos visur citur(minot konkrētus piemērus), kā arī, ka jāpārskata starptautiskie tirdzniecības līgumi, lai vairāk aizsargātu lokālos ražotājus un jādiņģējas ar Ķīnu par juaņa vērtību, bet otrs saka blablablablablabla investēsim izglītībā un vidusslānī, veicināsim mazo uzņēmumu radīšanu, jo tur ir visas darba vietas, kā arī panāksim, lai uzņēmumu peļņa nonāk arī līdz strādniekiem, nevis tikai līdz īpašniekiem un vadībai, tad balsotu par to, kurš runā par tautsaimniecību, nevis sociālismu ar totalitārisma iezīmēm, proti, es balsotu par Trampu.
Link36 raksta|ir doma

[27. Sep 2016|16:56]

vistu_zaglis
[Garastāvoklis: |Wiiiiii]
[Mūzika |Timo Maas / First Day]

Tā kaut kā neveikli sanāca pēc vismaz 10 gadu pārtraukuma piedalīties kādā konkursā. Parasti es šitam visam ar līkumu garām eju, bet te bija baigi izdevīgi piedalīties un ātri, nesāpīgi zaudēt, nu lai nu būtu.

Nē nu ko – vinnēju, huļi!

Ko nu tagad?
Link12 raksta|ir doma

Lielais brālis ar jauno mārketingu [27. Sep 2016|17:17]

unpy
Ienāca prātā ieklīst jūtūbē, tur pamanīju sadaļu "tendences". Iegāju. Tātad. Jūtūbe uzskata, ka man būtu vērts noskatīties:

Диана Пашко. Rumour Has It - Adele. Х-фактор 7. Пятый кастинг
Валерий Меладзе не попал в фонограмму на Новой волне 2016
Dons - Tepat
Kristaps Porzingis Versatile Skill Set - ESPN Sport Science | HD
The saddest 10 second video ever. Dog is taken to the grave of his former owner
Skolotāju salidojuma video!
VL.ru - Мужчина выпил бутылку водки в магазине
Lady Gaga - Perfect Illusion
ХОДЯЧИЕ МЕРТВЕЦЫ - WEST #1
Between Two Ferns With Zach Galifianakis: Hillary Clinton

Gan jau tas ir tas jaunais personalizētais mārketings. Jāiesaka personāldaļu speciālistiem, lai turpmāk šito sarakstu no tendencēm pieprasa potenciālajiem darbiniekiem pie CV pievienot, izskatās krietni jautrāk par visiem tiem aizdomīgajiem testiem.
Link4 raksta|ir doma

[27. Sep 2016|15:44]

martcore
tikai tagad ievēroju, cik ļoti ir pārmainījies toms jorks, kas pēkšņi izskatās vecāks par baukšķenieku
Link2 raksta|ir doma

parastā elektriskā vai indukcijas? [27. Sep 2016|15:27]

pajautaa

[blond]
Starp jums ir kāds, kurš lieto indukcijas plīti? Vai patīk?
Mums jāpērk jauna plīts ar cepeškrāsni patreizējās elektriskās vietā. Sākumā bija ideja pirkt tādu, kam divi riņķi uz gāzes, divi elektriskie, bet būs diezgan sarežģīti kaut kur ievietot gāzes balonu, kā arī gāzes kvalitāte nav sevišķi laba. Baidos no smakām, no melniem katlu dibeniem. Tāpēc laikam paliekam pie elektrības kā līdz šim. Bet ko pirkt - parasto vai indukcijas? Kādas ir atsauksmes?
Link69 raksta|ir doma

Īsumā [27. Sep 2016|15:25]

perkons
Dienās pārinstalēju trubu, pēc kā uzliku tai jaunu klavu un atstāju ieslēgtu priekšā teikšanu.
Nupat sāku rakstīt – uzrakstu "nav", truba zolīdi saka priekšā nākamo vārdu "jēgas".
Link4 raksta|ir doma

Katrs sienāzis un sisenis par sevi, un skudra pret visiem [27. Sep 2016|14:44]

kautskis
Nē, man vēl nav miera. Tiešām nebiju iedomājies, ka tie mazie lēkātāji ir tik daudzveidīgi un aizraujoši.

Lūk, noteikti zināt to Ēzopa fabulas pārstāstu par sienāzi un skudru. Oriģinālā ir cikāde, un tā ir būtiska atšķirība! Lieta tāda, ka cikādes dzīvo vairākus gadus, savukārt pieauguši sienāži nepārziemo. Tas ir, viņi pirms ziemas sadēj olas, kas pārziemo. Bet pašiem dējējiem tieši šobrīd rit pēdējās dzīves nedēļas, ja ne dienas.

Skudrām, kā zināms, ir izteikta hierarhija (starp citu, tas drusciņ iedragā fabulas ticamību, tur nevarētu būt viena skudra, kas savā nodabā gatavojas ziemai), kas attiecas arī uz dažādu skudru dzīves ilgumu. Tomēr vidusmēra darba skudrai tik tiešām ir cerības pārlaist ziemu.

Tātad fabula par skudru un cikādi ir pastāsts par to, cik labi ir gatavoties priekšdienām, un cikādi tiešām var uzdot par bezrūpīgu, vieglprātīgu dīkdieni. Taču tad, ja cikādi aizstāj ar sienāzi, fabula kļūst par traģisku stāstu: nav jēgas gatavoties nākotnei, ja tu viņu tāpat nepiedzīvosi. Tad sienāža uzspēlētā bezrūpība kļūst par arvien izmisīgāku mēģinājumu aizmirst savu nenovēršamo un drīzo nāvi. Savukārt skudras padomi par to, ka vajadzētu gatavoties ziemai, izklausās pēc nesaudzīgas ņirgāšanās. Tīri bioloģisku apsvērumu dēļ sienāzis nespēs nodzīvot tik ilgi, pat ja viņš uzkrātu pārtiku ziemai. Skudras padoms der viņai pašai, bet sienāzis – no paša sienāža neatkarīgu iemeslu dēļ – to izmantot nespēj. Tikpat labi kāds veselīgais sārtvaidzis cilvēkam bez kājām varētu uzsaukt – kamdēļ tu neskrien, ir tik lieliski skriet, tas sagādā tādu prieku! Sienāzim atliek vien nopūsties un atcerēties, ka viņš vismaz ir parūpējies par saviem pēcnācējiem.

Tomēr pat savus pēcnācējus sienāzis nekad neredzēs; viņi izšķilsies tikai pavasarī. Tātad sienāzim pat nav mierinājuma, ka vismaz viņa bērni tai visgudrajai skudrai sados bietē; viņi pat nezinās, kā tā skudra izdarījās ar viņa vecākiem. Ir pat iespējams, ka tā [antropomorfiskā fabulas, protams – red. piez.] skudra pie sevis nodomā – ha, par vecākiem savulaik izņirgājos, tagad arī par bērniem, kas dzimuši un auguši kā bāreņi.

Bet fabulai ir vēl viens sižeta pavērsiens! Angliski pārstāsta galvenie varoņi ir skudra un sisenis, nevis skudra un sienāzis. Un tiešām, šīs fabulas ilustrācijās vijolnieks ir ar īsiem taustekļiem, kas, kā mēs iepriekš noskaidrojām, uzreiz liecina par piederību pie siseņiem.

Lūk, un angļu valodā var aizdomāties līdz citām fabulas beigām, kur grasshoppers saiet locustā. Pilnībā iespējams, ka tieši skudras nemitīgā ņirgāšanās par viņa mirstību pielikusi pēdējo punktu. Un nu viņš krīt tumšā, ļaunā bezdibenī, kur ir tikai posts un iznīcība, paraujot līdzi visu pārējo pasauli.

Bezmaz vai Breaking Bad pārstāsts bērniem, ne?
Link22 raksta|ir doma

[27. Sep 2016|14:19]

martcore
starp citu, ja ir kaut kas, ko es kategoriski nespēju pieņemt, tad viena no šādām lietām ir loterijas (un es absolūti mierīgi spēlēju totalizatorā, un tā)
es gluži vienkārši nesaprotu savas izredzes loterijā uzvarēt
es zinu, ka tās pastāv, taču uz kādiem principiem tās balstās, cik vispār cilvēki pērk biļetes, kāds tur iznāk šis balvu fonds, ko nozīmē visi šie mistiskie džekpoti - man nav ne jausmas

pat vienrokainajos bandītos ir nu vismaz kaut kas, ja cilvēks tur redz, ka automāts ir piekačāts ar naudu, viņš uzskata, ka viņa izredzes paaugstinās un iet ar to draudzēties

pat uz kazino ruletes galda var izstrādāt kaut kādas, nav nozīmes kādas stratēģijas, bet tu saskati savas izredzes no 38 cipariem (amerikāņu ruletē; eiropiešu ir 37). vari iet pakarot ar kantori, noteikumi ir zināmi

bet loterijas man šķiet kaut kas līdzīgs, kā pamest gaisā pāris eiro, tālāk novērot, kā debesīs sāk griezties nevienam nesaprotama mašinērija, un no mākoņa tev pēc tam uz galvas uzkrīt čiriks. kāpēc čiriks? kāpēc biļete maksā eiro? vot viss tādā garā
Link2 raksta|ir doma

kaut kā parāva [27. Sep 2016|12:30]

martcore
Link4 raksta|ir doma

Pūļa psīholoģija [27. Sep 2016|12:18]

kautskis
Vispār es esmu diezgan satriekts par to atklāsmi, ka grasshopper ir sisenis, nevis sienāzis. Un vēl izrādās, ka locust ir grasshopper ļaunā fāze, tāds misters Haids pret doktoru Džekilu. Ir atsevišķas grasshopper sugas, kas dzīvojas savā nodabā, priekā, laimē lēkā tādi zaļi apkārt. Bet šad tad viņiem ieslēdzas ļaunā fāze, viņi paliek dzeltānbrūni, savācas lielos baros kopā ar citiem un dodas sirojumos. Tad viņus sauc par locusts. Citādi nekādas atšķirības starp grasshopper un locust nav, kas izskaidro to, kāpēc latviski gan viens, gan otrs ir sisenis.

Sienāži ir bush crickets un no siseņiem atšķiŗas ar to, ka viņiem ir gaŗi ragi vismaz paša sienāža izmērā. Kā arī ar to, ka viņi ir psīholoģiski noturīgāki un nesirgst ar bipolārajiem traucējumiem.

Kazi, vai tik nebūs taisnība tiem neglītajiem aizspriedumiem, kas riebīgu izturēšanos skaidro ar dažādu ķermeņa daļu mazajiem izmēriem.
Link8 raksta|ir doma

Kas ir m? [27. Sep 2016|10:00]

unpy
Priecīgs ieraudzīju, ka pie Narvesena stāv tikai viens cilvēks, devos droši klāt, jo biju arī diezgan steidzīgs un sarēķinājis, ka, ja cilvēku rindā būs kādi trīs, tad štrunts ar visiem e-taloniem, uzdzīvošu par visiem 2EUR, pērkot transportos biļeti pie vadītāja. Tas cilvēks arī izskatījās tāds solīds kungs visnotaļ drošā pirmspensijas vecumā, nevis kārtējais knapā pirmszārka vecuma pārstāvis, kurš pusi dienas pavada, kliegdams "ko?" līdzbiedriem. Piegāju klāt, tajā brīdī pārdevēja kungam uzdeva sakrālo jautājumumu - "jums ar gāzi vai bez?" Kungs pamatīgi uzkārās. Nu, tā, uz minūti, tās laikā apspriežoties gan ar sevi pašu, gan ar pārdevēju un vairākas reizes mainot savu izvēli. Tās minūtes laikā sapratu, ka cilvēki, kuri nespēj pieņemt lēmumus, man sāk nepatikt pēc kādas dīvainas formulas, kas varētu būt līdzīga slavenajam E = mc2, kur E ir nepatika, c ir laiks, bet m ir kāds svarīgs, bet man līdz galam nesaprotams faktors. "Paldies!" manas pārdomas pārtrauca solīdais kungs, beidzot saņēmis kaut kāda tur minerālūdens pudeli. "Un tagad man lūdzu piecas loterijas biļetes!"
Link5 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]