friends [entries|archive|friends|userinfo]
Meistars

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[23. Mar 2018|14:44]

f
patiesībā, piedalīties izstādē ir ļoti interesanti, un pirkumi uztur enerģiju, bet tā slodze uz kājām! man kā ofisa planktonam atliek tikai apskaust tos, kas tur ir visas dienas. vakar vien visa diena pagāja, lai mēs ar bračku divatā izvietotu produkciju, saliktu cenas, saslēgtu iekārtas (printeris vispār pieteica streiku un tā arī nepadevās) un iekārtotu stendu.
Linkir doma

par istabas uzkopšanu [23. Mar 2018|14:20]

gnidrologs
Tas ir no foruma, kurā esmu sens briedis:


Yup. It says a lot about state of western world, that Peterson can become international sensation with a message that basically says - hey fucktard, clean your room get your shit together, you're responsible for you.

Is it groundbreaking? No, it's common sense knowledge wrapped in jungian-biblical-mythological rambling.

But that common sense knowledge did not exist in public space for at least couple of decades. For as long as I remember we were swarmed by all the retarded positive reinforcement, self-esteem nonsense, you can do anything if you just believe, that kind of bullshit.

I hardly find him that helpful, but that's because as you age you figure shit out on your own, by trial and error. I sure as fuck would love if Peterson was around when I was in my teens/early 20s though, instead all of the positive thinking charlatans.


Mani personīgie 5 centi attiecīgajā tēmā, kas pamatā izvērtās par galējo ļevoku 'zomg, JP ir kaut kāds alt-right Dīpaks Čopra un ir totāli overrated'. Jams, tiešām overrated kaut kādā ziņā un šeit manas domas, slinkums tulkot:

"This thread is just a symptom that irredeemable retards are allergic to him, not that he's all that. Simply saying truth or reasonable things will get lefturd's panties in a bunch. 50-100 years ago his rhetoric would be considered common sense and not even needed, but people today are so far disconnected from reality by cultural marxist brainwashing that people like him can become controversial villains to some and like gurus for others. /thread"
Link3 raksta|ir doma

[23. Mar 2018|13:54]

rasbainieks
kā man te iet
aizvakar sākās toma jorka koncertu presales
mēs satraukti sēdējām zemajā startā, viens rīgā viens sjerraleonē, fingers on buzzers please (c) stīvens frajs
biļetes izpārdeva vienpadsmit minūtēs, mums netika
ok vēl vārga cerība uz general sales, kas ir šodien
pusnaktī es dabūju ceriņu laimīti dzimšanas dienas pušķī (piecpadsmit pāri pusnaktij pūce izgāza ceriņus pa visu virtuves virsmu, tas normāli)
un, ko domājies, divpadsmit stundas un divdesmit minūtes vēlāk, kad es jau skumji apcerēju, ka bez skriptiem mūsdienu biļešu tirdzniecībā nav ko darīt, MAN IR BIĻETES UZ TOMU JORKU (atvainojiet, izlauzās)
nu lūk, tā man te iet
vēl iet tā, ka svinēt laika nav ļoti ļoti, tāpēc davai svinam otrajās lieldienās? nopietni, brīvdiena pirmdiena, par ko ne, nāciet nosvinēt
Link7 raksta|ir doma

[23. Mar 2018|13:34]

dienasgramata
DELFI. Latvija nosoda nervu sistēmu paralizējošo vielu lietošanu
Link2 raksta|ir doma

Vācbaltieši - no vēstures izsvītrotie? // Domuzīme [23. Mar 2018|08:25]

indulgence
[Tags|]

"(..) Vācbaltieši nebija vācu nācijas diaspora, bet gan noteikta etniska grupa ar savu vēsturi, tradīcijām, izpratni, simboliem. Protams, migrācija šo grupu primāri saistīja ar vācu zemēm, un starp ieceļotājiem bija ļaudis, kas Baltijas vidē tā arī neiesakņojās. Ja mēģinām vilkt kādas paralēles, šodien ir apzīmējums «krievi», ar kuru reizēm ļoti plaši saprotam visus krievvalodīgos, kaut arī runa ir par vairākām grupām, kuru izcelsme, vēsturiskā saistība ar Baltiju un piederības izjūta tai katrā konkrētā gadījumā būtu jāanalizē dziļāk un niansētāk. (..)

Kopš tā brīža, kad latvieši sevi apzinājās kā kopu ar savu nacionālo identitāti, viņi sāka dzīvot savā atsevišķā informācijas telpā. Apmēram pusotru gadsimtu Latvijas teritorijā pastāvēja divas samērā nošķirtas informācijas telpas. Viens par otru neko negribēja zināt, neinteresējās vai ignorēja. (..)

vācbaltiešu elite šajos pāris gadsimtos lielā mērā bija tas elements, kas saturēja kopā ar valstu robežām sadalīto bijušās Livonijas telpu, un šīs kultūrtelpas vienotība bija viens no priekšnoteikumiem, lai šeit veidotos vienotais latviešu etnoss. (..)

Latviešu rakstītās kultūras vēstures, sevišķi iespiesto grāmatu, arī preses vēstures sākumu mēs atrodam tieši Baltijas vācu luterāņu mācītāju aktivitātēs, un tas ir t. s. apgaismības filantropisms, kas sākotnēji saistījās ar reliģiskām idejām, bet pakāpeniski pārauga plašākos apgaismojošos mērķos. Protams, līdzās elites misijai pastāv arī problēmas, kas saistītas ar sociālo kontroli. Atbalsis no šīs problemātikas varam saklausīt vēl 20. gs. 30. gadu beigās diskusijā starp Ludvigu Adamoviču un Heinrihu Šaudinu. Adamovičs rakstīja — jā, ir taisnība, ka Baltijas vācieši ir likuši pamatus latviešu izglītībai un kultūrai, bet latvieši par to nekad nav jutušies īpaši pateicīgi. (..)

Elite vispār ir konservatīvs elements, tā parasti nelabprāt reaģē uz jaunām situācijām, un vācbaltieši tolaik, visticamāk, palaida garām kādas iespējas ciešākai sadarbībai ar igauņiem un latviešiem, nepietiekami novērtēja, ka laiki ir mainījušies. (..)

savulaik ir nācies pētīt vācbaltiešu muižniecības politiku tautskolu jautājumos, un es varu apgalvot, ka tieši ar šīs elites atbildību un izpratni 19. gs. šeit tika likti pamati eiropeiskai izglītības sistēmai. (..)

1939. gadā daudzi no vācbaltiešu aizbraucējiem aiznesa līdzi domu, ka latvieši tā arī nav pratuši izveidot valsti, kurā var justies droši. (..)

jāsaka — mūsu kultūrā ir ļoti daudz savā pamatā vācbaltiska, ko mēs kā tādu neapzināmies. (..) Ikdienas ieražas — cik daudz ēdienu, kurus mēs pieskaitām latviešu virtuvei, ir vāciskas izcelsmes! Pildītās pankūkas ar gaļu — komm Morgen wieder! («Nāc rīt atkal» — tāpēc, ka tās otrajā dienā garšo tikpat labi); olā apcepta baltmaize — der arme Ritter («nabadzīgie bruņinieki», jo arī bruņiniekiem reiz pienāca posta laiki); Rosa Manna («debesmanna»), Schimmende Inseln («peldošās salas»), speķa pīrādziņi, «žagariņi» utt. Reiz ar studentiem mēģinājām aplūkot kulinārās tradīcijas gan Igaunijā, gan Latvijā, un sanāca, ka īsti latvisks ir varbūt vienīgi rupjmaizes kārtojums un pelēkie zirņi. Šo savstarpējo ietekmju jomu ar vācbaltiešiem latviešu vēsturnieki un kulturologi īpaši aktīvi diemžēl nav pētījuši."
Link3 raksta|ir doma

[22. Mar 2018|21:57]

gnidrologs
Dažreiz piespiedu kārtā klausīts LR2 nes savas dividendes. Nekad nebiju dzirdējis par tādu jautru blici kā Oranžās Brīvdienas. Mikslis starp ska/regeju un smagnēju ģitārrociņu fonam. Būtu latviešu valodā spēcīgu lamuvārdu, varētu būt gandrīz vai lokālais Ļeningrads.
Link2 raksta|ir doma

[22. Mar 2018|21:27]

gnidrologs
Cibas Kognitīvā Elite turpmāk CKE. Vajadzētu sākt veidot sarakstu ar cibas elitārākajiem domātājiem. Apgaismotākajiem, izglītotākajiem un progresīvākajiem, kas neielaizās ar visādiem un pieprasa Krišjānim atpisties. Mums vajag zināt savus domas gigantus.
Link15 raksta|ir doma

Endzelīna joki [22. Mar 2018|20:00]

pajautaa

[marle]
Te stāv rakstīts: "Par Endzelīna jaunvārdiem klīst anekdoti un tenkas. Žēl, ka šie seklie joki daudziem ir vienīgais, ko tie vispār zina par Endzelīnu."
Vai jums ir zināms kāds sekls anekdots par Endzelīna jaunvārdiem? Lūdzu, padalieties!

(Man ir zināms tikai tas, kur Endzelīna sieva viņu ierauga kniebjamies ar mīļāko un iesaucas: "Jāni, kā tad tā!? Es esmu pārsteigta!", un viņš atbild: "Nē, pārsteigts esmu es, tu esi izbrīnīta."
Ā, un vēl tas, ka sasvīdis vīrietis un sasvīdusi sieviete pēc viņa ierosinājuma esot svimpis un svīzda.)
Link5 raksta|ir doma

[22. Mar 2018|18:28]
izdziivotaaja
Lielais priekšnieks ir pamatīgi saspiedis galvu! Viņš grib, lai mēs 6dien atveramies. Parīt!!! Jebal! Man žēl viņa meitas, kas mana tiešā priekšniece + viņa savam tēvam neko nevar teikt pretī. Ķīnieši, jebal. Pārāk ilgi renovācijas darbi notiekot, zaudējumi esot..nu jā, 2 viņu restorāni pa 2g aizvērušies & ar 2 tirdzniecības centriem (nebrīnīšos, ka vēl kkas pieder) nepietiekami ienākumi.
Da tak tur pat nav viss vēl uzstādīts + mums, restorāna darbiniekiem, viss viss jādabū lejā no noliktavām + tak izmaiņas ēdienu & dzērienu kartēs...kur jaunās uniformas? Pat nav izdomāts galdiņu sadalījums...da bļin, celtnieki 100% pa rītdienu strādājot 24h nepabeigs! Virtuves darbiniekiem tak dienu vajadzētu, lai virtuvi iekārtotu, sagataves sataisītu. Nu nav iespējams! Tjipa būšot klusa atvēršanās, lai visu izčekotu...mhm teju katru dienu kāds uznāk augšā & jautā vai mēs esam vaļā...Goda vārds, ja ir kas izdarāms šon, es braukšu atpakaļ uz darbu. Tak dirsā būs tur!
Linkir doma

Teritorijas uzkopšana [22. Mar 2018|17:45]

pajautaa

[zetinja]
Meklēju kādu (uzņēmumu/personu), kas varētu sakopt ~1400 kvadrātmetru teritoriju. Tur ir kā minimums šai pavasarī jānojauc pussabrukusi stikla siltumnīca un dārza mājele, jāizved būvgruži u.c draza, jāiztīra krūmi. Vaig lai ir sava tehnika un transports būvgružiem, jo ir sarežģīti ar konteinera novietošanu (2x tālāk nekā ar auto var piebraukt). Ir kādam pieredze? Variet ko ieteikt?
Linkir doma

Par dzīvokļiem [22. Mar 2018|14:27]

racoon
Steidzami tiek meklēts dzīvoklis Rīgā, labajā krastā , centrs +, izmeri m2 35+, saulains un tā lai uzreiz, nu tā ka gandrīz rīt, var vākties iekšā. Ir arī mazs sunītis. Paldies. Un tas tiešām ir steidzami.
Link2 raksta|ir doma

Beidzot. [22. Mar 2018|12:49]

unpy
Šobrīd latviešu dzejas pasaulē panākts līdzsvars
Link2 raksta|ir doma

[22. Mar 2018|18:14]

hedera
Reku, tikko pirms nedēļas publicēts raksts, kas labi parāda, cik ļoti arheologi "nepēta" un "slēpj" liecības par seno civilizāciju monumentālo arhitektūru.

Tiesa, cibas visu jomu eksperts kā akā iekritis, cerams, tas tādēļ, ka cītīgi studē eksperimentālās arheoloģijas literatūru, ne tamdēļ, ka viss laiks paiet gaužoties par nācijas bojāeju.

Vai es esmu ļoti ciniska, domājot, ka nekas jau nemainīsies, lai cik rakstus es linkotu, un pēc pāris nedēļām viņš jau atkal turpinās izplatīt cibā melus, ka arheologiem "establišments" aizmaksājis par pētījumu neveikšanu?
Link11 raksta|ir doma

Likumdošanas vērotāja piezīmes. [22. Mar 2018|10:33]

unpy
Manuprāt, mūsu likumdošanu kopumā spilgti ilustrē šodien Saeimā izskatāmie grozījumi Latvijas valsts karoga likumā. Grozījumi paredz ne tikai rūpīgāk vaktēt izplatāmo karogu un vimpeļu atbilstību Latvijas valsts karoga likumam un Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumiem, bet arī izstrādāt jaunus kvalitātes kritērijus, tagad normatīvajos aktos karogam tiks definēti "biezums, virsmas blīvums, krāsnoturība, karoga kā telpu dekoratīvā tekstila ugunsizturība un citi Latvijas valsts karoga izgatavošanas tehniskie parametri".

Vienvārdsakot, ir sēdējuši cilvēki juridiskajā komisijā un, kaut kādu iemeslu vadīti, izdomājuši, ka mūsu karogs ir par maz standartizēts. Uzrakstījuši ierosinājumus grozījumiem likumā, tos gan jau pieņems, tad būs pamatīgs darbs pie MK noteikumu grozījumiem, gan jau tiks iesaistīti eksperti(kā gan savādāk tiks skaidrībā ar vajadzīgo virsmas blīvumu un citiem tehniskajiem parametriem?), kas finalizēsies papildus pienākumos PTAC un Heraldikas komisijai. Visi nodarbināti, visiem prieks.

Galvenais, visiem neatbilstošo karogu īpašniekiem pēc tam prasties un ievērot esošo likuma normu "Lietošanai nederīgu Latvijas valsts karogu iznīcina diskrētā veidā".
Link11 raksta|ir doma

Cik mēs viens par otru zinām [22. Mar 2018|09:58]

kautskis
Apskatījos, ko feisbuks domā, kādas ir manas intereses reklāmu saņemšanas jomā. (settings > ads > your interests)

Nēnu pārsvarā jau puslīdz pareizi, lai gan, ja godīgi, to varētu izsecināt arī ar pavisam elementāru informāciju (piemēram, feisbuks uzskata, ka man ļoti interesē nauda). Savdabīgākas personības nianses viņš nav uzķēris, piemēram, nekur neparādās, ka man patiktu kodolfizika. Bet!!!!!

BET!!! Viņš nez kāpēc ļoti prominenti domā, ka mani interesē -- riteņbraukšana. Ej tu ellē, Feisbuk. Tas ir, es gribēju teikt, jā, mani totāli interesē riteņbraukšana, es tuvākajā laikā grasos kļūt par mamilu, kur ir manas bikses ar popēto stakli un aerodinamiskā ķivere. Riteņbraukšana, protams. Mark Cukerberg, turpini domāt, ka man interesē riteņbraukšana, un par pārējo neinteresējies.
Link30 raksta|ir doma

[22. Mar 2018|09:00]

helvetica
vispār es apjaušu, ka vienīgais veids, ka piebeigt to sūda disertāciju cienīgi, ir aiziet no darba. Var piebeigt necienīgi. Bet pa visiem šiem gadiem es tā arī neesmu saņēmusies, atveru, saprotu, cik ļoti daudz kā tur vēl nav, un kā vajadzētu būt (intuīcijas, kuras apstiprinās, pabraukājot apkārt, bet kuras kaut kā nesanāk attīstīt un atbalstīt te uz vietas, jo nav vaļas apsēsties un izdomāt visus par un pret līdz galam). Cienīgi ir arī izaicinoši un tāpēc interesanti. Necienīgi ir neinteresanti un pēc tam arī pazemojoši.
Varbūt pusgadu bezalgas atvaļinājuma? Jebkurā gadījumā, pie esošā režīma nav iespējams.
Link14 raksta|ir doma

vēsture [21. Mar 2018|22:27]

eermaniitis
gads bez saules
trīsdesmit gadi ar apmakušām debesīm
trīsdesmit gadi bez lietus
i hui no nasqua civilizācijas

a jūs par laika apstākļiem sūdzaties
Link2 raksta|ir doma

par matemātikām [21. Mar 2018|22:00]

eermaniitis
desmitnieku matemātika man ir tuva un saprotama
vieninieku nullīšu binārā man arī ir saprotama
angļu 12 mitnieku drusku mulsinoša
bet šumēru daļu, fuck, tur drusku jāpadomā, vet izskaidro viasasiepriekš
Link1 raksta|ir doma

[21. Mar 2018|21:01]

kisswithafist
Man laikam ir visai smags namamātītes sindroms, but hey, I kind of enjoy it. Forši spēt pabarot cilvēkus pat tad, ja viņi ierodas ar pusstundas brīdinājumu.
Link1 raksta|ir doma

[21. Mar 2018|20:42]

gnidrologs
Nezināju, ka raitwingeri spēlē "upurus". Nahuja. Mums viss okej. Paskat uz Austrum/Centrāleiropu vai pat Ķīnu/Japānu/Izraēlu, kas ar savu 'nacismu/racismu un mizogīniju' pilnībā izvairās no šādām problēmām. Tiesa, pilns ar liberastu palaistuvēm (pēc profila vidējā cibas "progresīvā"), kas katru dienu tiek kaut kur izvarotas un sagrieztas gabalos vai izmantotas kā cumdumpsteri brūniem bagātinātājiem + muļķīgi mīļijauki male velkamisti, kurus sašķaida miera gruzaviki un piekauj apspiestie nabadziņi, 100% finansēti par pašu naudu, kas varēja tikt lietotas savas valsts attīstībai. Mums, ļaunajiem raitwingeriem, no attālumā atliek tikai morbīdi grozīt galvas.
Btw, ja guardian ir labs publicistikas avots, tad breitbārts ir oxfordas enciklopēdija.
Link5 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]