< back | 0 - 20 |  
in a river of teas [userpic]
by in a river of teas ([info]teja)
at April 6th, 2020 (08:01 pm)

kas super cute, mana mikrorajona baznīca ir nolēmusi katru vakaru zvanīt zvanus tieši tad, kad visi atver logus lai aplaudētu mediķiem.

vēl viens scenārijs, ko vēroju katru vakaru - pensionāru pāris ar sunīti, kas nāk uz balkona. kad visi sāk applaudēt un dauzīt pannas, sunītis protams sāk riet, un visi jau sen ir beiguši, bet sunītis turpina riet vēl pusstundu.

in a river of teas [userpic]
by in a river of teas ([info]teja)
at April 6th, 2020 (07:18 pm)

labi pamēģināsim no otras puses, priekškam vispār ir vajadzīga sarunāšanās?

pelnufeja [userpic]
by pelnufeja ([info]pelnufeja)
at April 6th, 2020 (05:53 pm)

Es domāju, kāds gan visa šī situācija ir vājprātīgs trigeris tiem cilvēkiem, kuri, piemēram, cieš no kādas atkarības vai psihiskas saslimšanas, vienalga vai tā būtu šizofrēnija vai vienkārši nekad līdz galam nepārejošas skumjas, un viss, kas ir pa vidu un ap. Izolācija, kas no cilvēces glābšanas viedokļa, protams, ir absolūti saprātīgs un pareizs lēmums, tomēr ir bumba ar laika degli. Es domāju, par to, kādas trakas lietas visi tie cilvēki, kas tagad savos dzīvokļos un mājās slepeni jūk prātā vai ir slepeni jukuši prātā jau ilgāku laiku, varbūt jau gadiem, bet tagad šis viņus ir katapultējis pa taisno iekšā trakuma epicentrā, varētu izdarīt vai drīzumā izdarīs. Ko traku mēs visi kopā, bet katrs atsevišķi varētu izdarīt? Ārā ir silta, maiga diena, un man liekas, koki saprot, par ko es runāju, tas ir, domāju, viņi arī redz veselu baru traku cilvēku, no kuriem daļa ārpusē varbūt ir daudz maz veiksmīgi izlikušies, ka ar viņiem viss ir kārtībā, bet patiesībā viņi domā, ka koki ar viņiem sarunājas bez vārdiem, ka visur ir kaut kādas zīmes; šo dažādu pakāpju trakuma cilvēku armiju, kas slēpjas vai staigā apkārt, cenšoties ieturēt divu metru distanci, vai necenšoties. Tās nav veselīgas domas, lietderīgas vai adekvātas domas. Bet, ziniet ko, man nav nekāda pienākuma domāt veselīgas un adekvātas domas. Droši vien adekvāta nav arī sajūsma, ar kādu es priecājos par šādiem teikumiem grāmatā "Skaistās": "Iedomājos, ka varbūt ar visām tām jogām un meditācijām es vienkārši aizpildu laiku, lai nenosistu cilvēkus, kuri mani ir nodevuši. Un varbût Budam bija tâpat? Vienkārši aizpildīts laika posms, kurā varētu atriebties, cirst galvas, šķelt cirvjus rokās un kājās, asinīm šķīstot." Nē, es nevienu neplānoju nogalināt, un citiem arī ļoti neiesaku, tā nebūs tā trakā lieta, ko es varētu izdarīt. Man vienkārši ļoti patīk šī doma. Un veids, kā tā ir formulēta. Kopumā gan man galvā noteikti ir pārāk daudz visādu domu, jo es veikalā atkal kaut ko aizmirsu. Vegānu saldējumu.

t [userpic]
by t ([info]tiga)
at April 6th, 2020 (04:37 pm)
Tags:

Aicina saglabāt liepu aleju pie Brasas tilta - tā pārbūvi ļoti labi var veikt bez koku ciršanas.

Līdz 15.04. var parakstīties pret minētās alejas ciršanu. Vairāk informācijas:
https://www.facebook.com/search/top/?q=%C5%A1reienbu%C5%A1a%20%2F%20%C4%8Diekurkalns&epa=SEARCH_BOX
Saite uz parakstīšanos - http://www.rpbv.lv/sabiedribas-lidzdaliba/7555/ jeb eriga.lv --> Sabiedrības līdzdalība, nospiežam lejā "Iepazinos" --> ielogojamies ar latvija.lv --> spiežam atkal Sabiedrības līdzdalība --> izvēlamies projektu par Brasas liepām.

Ja nezināt, kā pamatot viedokli:
1. lauciņš: Aplūkojot pieejamo informāciju, redzams, ka izstrādātais projekts konkrētajam pilsētvides objektam nav pārdomāts, un līdz ar to nav piemērots. Uz tilta paredzētas ļoti platas (3,8 m) braukšanas joslas. Šāds joslu platums ir ne vien neizdevīgs, jo tilta platumu palielina par 2,2 metriem, kas turklāt naudas izteiksmē ir vairāki simti tūkstoši izšķērdētu eiro, bet arī bīstams, jo veicina ātrāku auto braukšanu, kas šādos apstākļos noved pie auto sadursmēm un cietušiem to pasažieriem.
Uz tilta ieplānojot standarta 3 metru platas joslas tiktu ietaupīti ne vien vairāki simti tūkstoši eiro nodokļu maksātāju naudas, bet arī uzlabota vispārējā drošība, un būtu iespējams pasargāt un saglabāt saviem bērniem arī pilsētvidei vērtīgo vēsturisko liepu aleju.

2. lauciņš: Gan Rīgā, gan visā Latvijas teritorijā vēsturisko aleju kļūst mazāk, kaut arī tās kļuvušas par neatņemamu mūsu valsts ainavas identitātes sastāvdaļu. Lai saglabātu mūsu tipiskās ainavas, alejas pēc iespējas jāsaglabā nākamajām paaudzēm, tādā veidā arī veidojot kultūrvēsturisko tiltu no pagātnes uz nākotni. Ekoloģiskā ziņā - fakts, ka koki ražo skābekli, ir vispārzināms. Jo vairāk mums ir koku, sevišķi lielu, skaistu, vēsturisku, jo tīrāks gaiss pilsētā. Šīs liepas tāpat kā visi citi senāk un arī tagad stādītie koki grezno un uzlabo pilsētu un ir jāsaglabā.


Tajā pašā lapā iespējams parakstīties arī pret citām koku ciršanas iniciatīvām, piemēram, Bruņinieku 14, kur skairs, ka jāpaplašina stāvvieta, vai Marijas ielā 10, kur 57cm diametra liepu grib cirst tikai tāpēc, ka vēlas nomainīt segumu pagalmā, kā arī pie 49. vsk Valdemāra ielā 65.

Позитивный человек [userpic]
pirkumi LV interneta veikalos
by Позитивный человек ([info]hmmm)
at April 6th, 2020 (02:33 pm)

Kādas NEpārtikas preces un cik lielos iepakojumos visbiežāk mēdzat pirkt LV interneta veikalos? Ar nepārtikas precēm domāju saimniecībai nepieciešamās (veļas pulveri, pamperi, tualetes papīrs, utt), ne telefonus vai datorus.

austra [userpic]
by austra ([info]au)
at April 6th, 2020 (10:15 am)

pieļauju, ka gada beigās dzims Ugas

austra [userpic]
by austra ([info]au)
at April 6th, 2020 (09:43 am)

mums ir jauna lauku tradīcija. katru rītu, kad bērni saģērbjas, mēs satiekamies pie augstā virtuves plaukta un izsniedzu katram pa selgas cepumam.
tā nu mums “iziet” divi cepumi dienā (krīzē izdevīgi!) un es beidzot saprotu, kā vecvecākiem laukos manā bērnībā vienmēr bija bļoda ar končām. jo tā gluži vienkārši stāvēja augstajā plauktā.

pietura [userpic]
by pietura ([info]pietura)
at April 6th, 2020 (09:15 am)

dzēru kafiju un raudāju.
šorīt.
tagad.
ārā skaista saule

sirualsirual [userpic]
:)
by sirualsirual ([info]sirualsirual)
at April 6th, 2020 (03:45 am)

https://www.nybooks.com/articles/2020/04/23/charles-darwin-brilliant-plodder/

"Those and the other [Darwin's] plant books all retold the story: excess population, competition for resources, and random variation, with its attendant differential success in reproduction, constitute natural selection, yielding elaborate adaptations. Darwin’s famous prediction about the Madagascan orchid Angraecum sesquipedale, with its tubular nectar receptacle eleven inches deep, shows the interconnection most dramatically. He correctly deduced that a moth with an eleven-inch nectar-sucking proboscis must exist to pollinate it, because the plant’s manifest adaptations demand that. Forty years after Darwin’s orchid book appeared, the moth was found."

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. [userpic]
by Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. ([info]ulvs)
at April 5th, 2020 (11:52 pm)

Baigi jocīgi, ka tika izplatītas baumas, ka maskas nepalīdz, lai nesāktos masku hoardošana. Vispār laba intervija ar South Korean augsta ranga speciālistu. Daudz vērtīga info. Viņiem tur bijis daudz keisu, tāpēc statistikai ir kaut kāda jēga. Pa lielam izskatās, ka par nomiršanu nav jāuztraucas nevienam pa lielam veselam cilvēkam zem 50-60. Interesanti, ka Islandes zinātnieki apgalvoja, ka asimptomātiski ir 50%, taču DK zinātnieki - ka 20%. Varbūt vikingu pēcteči labāk panes šo "saaukstēšanos", khe khe. 

tagad [userpic]
by tagad ([info]tagad)
at April 5th, 2020 (09:07 pm)

lasot tekstu ir viegli sadusmoties, bet, redzot, kas to rakstījis - dusmas teju vai vienmēr strauji noplok. dusmas uz domām un idejām rodas viegli un šķiet racionālas un loģiski pamatotas, bet dusmas uz dzīvu būtni - diezgan muļķīgas, jo sejā jau atklāti iezīmējas visi sāpju ornamenti un pagātnes margojums. tas ir kā dusmoties uz ieplīsušu lapu vai samītu zāles stiebru.

silpurene [userpic]
by silpurene ([info]silpurene)
at April 5th, 2020 (09:21 pm)

tas brīdis, kad liekas, ka veidojums uz rokas varētu būt melanoma, bet pasaulē plosās pandēmija un tikties klātienē ar dermatalogu ir apgrūtinoši.
#dakteris_internets #bļeģ

tagad [userpic]
domplūsmas momentuzņēmumi
by tagad ([info]tagad)
at April 5th, 2020 (05:51 pm)

1. telepātiski sakari ar Marsu

2. krāsainas dzīslas akmeņos

3. hic et nunc

4. knaibītās nervu šķiedras

5. cilvēku savdabīgais lopiskums

6. melno taustekļu tempļi

7. basets, kuram ir sava zobu pasta un zobu birste

8. gaismu izstarojoši ripuļi jūrā

9. ūdens ieskauts kvadrāts

10. ikdienas truluma normatīvais spēks

* [userpic]
aprīlis
by * ([info]inese_tk)
at April 5th, 2020 (02:40 pm)

man nav nekādas iepriekšējas pieredzes ar kaut ko tādu, ne dzīvajā, ne attālināti, bet Ryan Heffington Instagram Live deju nodarbības/ballītes ir kreizī kruti.

vakar nosvinējām K. dzd nelielā pulciņā Zoomā. bija diezgan jauki, bet cerams, ka pārāk daudz svētkus nenāksies šādi svinēt.
sanāca ļoti forša kūka. taisīju pamatā pēc šīs receptes, bet tā kā es tiešām nespēju neko uztaisīt precīzi pēc receptēm, tad arī šajā ieviesu savas korekcijas. margarīna vietā kokosriekstu eļļa, parastā cukura vietā tumšais muskovado un valriekstu vietā sālīti zemesrieksti (sāls dod foršu kontrastiņu tai saldumbumbai) un grauzdēti lazdu rieksti un vairāk nekā oriģinālreceptē.

in a river of teas [userpic]
50 shades of anxiety
by in a river of teas ([info]teja)
at April 5th, 2020 (01:19 pm)

Trauksme ir tik neizravējama mūsu dzīves kapitålismā dała, ka ir grūti pateikt, kas patiešām ir noticis, vai ko mēs esam jutuši, vai domājuši, Un kas ir veselais saprāts vai nepieciešamà rīcība, un kas ir trauksme. Es domāju, ka “veselā saprāta” ienaidnieks nav emocijas, kā to uzskata patriarhi, bet tieši trauksme. man psih.ter. izskaidroja galveno atškirību starp šīm abām: emocijas parasti ir pamatoti ceła rādītāji, tā ir izpratnes forma, plūsma, bet trauksme vienmēr ir kā izmisuma būvēts aizsprosts, centieni šo plūsmu blokēt. Jūs protams zināt, ka politiskais līmenis ir diezgan emocionāli intuitīvs, bet arī tajā bieži iezogas trauksme. Es jūtu, ka tas kaut kàdā zinā mazina arī mūsu uzticēšanos citcitam un atnem spēju citos klausīties.


Kāpēc tev dažreiz ir grūti citos klausīties?

Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos [userpic]
by Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos ([info]prtg)
at April 5th, 2020 (01:56 pm)

Anartist

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. [userpic]
by Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. ([info]ulvs)
at April 5th, 2020 (01:08 pm)

Klausos Džeisona Ņūsteda soloprojekta Echobrain 1. albumu. Liekas, ka tolaik kāds no šiem gabaliem varēja skanēt pa radio, bet neskanēja pašsaprotamu iemeslu dēļ. Kaut kas starp Alice in Chains un, nezinu, nesaprotu. Popsīgāks noteikti. Bet nav slikti.

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]
by Krāšņais Kurvjziedis ([info]krii)
at April 5th, 2020 (10:28 am)

WM ailītē - veiktie covid testi uz 1 milj. iedz. - Latvija apsteidz Vāciju. Vismaz šobrīd priecājos par valsti, kurā gadījies piedzimt.

austra [userpic]
Ūpis pats sita sev pa dibenu un teica
by austra ([info]au)
at April 5th, 2020 (10:02 am)

apaļš kā tomāts
apaļš kā ābols
apaļš kā sviests
apaļš kā siers

to nu es novēlu, lai ir kāds, ko iepliķēt, un, ja nav, tad pliķējieties paši!

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]
by Krāšņais Kurvjziedis ([info]krii)
at April 5th, 2020 (09:02 am)

Nu tad visi - apaļi kā pūpoli!

< back | 0 - 20 |