< back | 0 - 20 |  
* [userpic]
decembris
by * ([info]inese_tk)
at December 19th, 2018 (02:33 am)
Tags:

man ļoti patīk manas akadēmijas kursabiedrenes. pat satiekoties vidēji 1x gadā/arī 10 gadus pēc beigšanas mums ir par ko runāt un kopā justies labi .

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. [userpic]
by Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. ([info]ulvs)
at December 19th, 2018 (12:35 am)

Īss spriedelējums par vairākām tēmām, kas saistītas ar tēmu "realitāte kā kompjūtersimulācijas", aptverot tādas tēmas, kā prekognīcija, sapņi, arhetipi, reinkarinācija un cilvēka psiholoģija.

Dažreiz es aizdomājos par to, ka mēs dzīvojam tādā kā kompjūtersimulācijā, ļoti smalkā un advancētā. Par laimi prāta veselībai, tā nav kā tāda uzmācīga apziņa, kas mani biedētu vai nodarbinātu prātu ikdienā. Aizdomas par simulāciju raisa nekas cits, kā mani burvīgie sapņi. Tie, kā jau visiem, mēdz būt sasodīti jocīgi. Precognition, piemēram. Kāda melodija, ko esmu dzirdējis sapnī un pamostoties alkstu nospēlēt. Un vēl, kā lai to pasaka - laikam kāda no manām iepriekšējām mīlestībām. Tas ir, mīlestība no iepriekšējās dzīves. Viņu sapņos, cik atceros, esmu redzējis vien divas reizes, ļoti fragmentāri. Tā izjūta, ko es piedzīvoju, esot viņai blakus sapnī, atguļoties viņai blakus gultā un uzliekot roku uz viņas pleca, un paveroties veroties viņā - es neko tādu neesmu jutis dzīvē. Otrajā sapnī es apsēdos viņai blakus uz soliņa, izjūtot to pašu pārpasaulīgo "šeit, mūžīgi" mīlestības izjūtu. Pastāv arī iespēja, ka šis šķietami bezsejainais daiļās un smalkās (parasti mana vecuma) sievietes tēls, kura klātbūtnē es sapņos esmu juties tā, kā nekad, ir mīlestības arhetips, tās personifikācija. Interesanti, bet man šķeit, ka nekad neatceros viņas seju, taču, domājot par to, ir tāda izjūta, ka es vienkārši esmu aizmirsis, kā tā izskatās. Diez cilvēks dzīvē ir spējīgs tā justies, kā viņas klātbūtnē jutos es? Var teikt, ka sapnī esmu jutis to, kas ir ārpus mana pieredžu loka. Taču, ja tas ir arhetips, nevis pagātnes pieredzes atblāzma, tad varētu teikt, ka nevar runāt par pieredžu loku, jo arhetips ir pāri tam visam (t.i., mēs visi noteikti pazīstam to pārpasaulīgo mīlestību, jo arhetips ir viens, taču gan jau, ka tas, kā mēs to redzam, atšķiras). Lai vai kā, pieņemot, ja ir citas dzīves, tad tas, iespējams, varētu būt kādas grandiozas, ļoti komplicētas simulācijas ietvaros. Laikmeta domāšanas tendence vai ne, taču man labpatīkas iztēloties, kā apziņa un dvēsele var tikt augšuplādētas un lejuplādētas dažādos ķermeņos.

Šķiet, tas ir noprotams no rakstītā, taču vēlos īpaši uzsvērt, ka es ticu cilvēka iespējai (nevis spējai), cilvēka nenoteiktajam potenciālam paredzēt lietas, taču tam izrietot no citiem apstākļiem, pretēji tam, kā to pamato t.s. "psychic people" (burtiska ieskatīšanās citu prātos, skaidra un ļoti konkrēta nākotnes un pagātnes izziņa vai spēja ieskatīties teosofiskajā jēdzienā akashic record, kas ir "a compendium of all human events, thoughts, words, emotions, and intent ever to have occurred in the past, present, or future". Taču es ticu cilvēku jutīgumam,, bieži vien trennētam, taču parasti iz talanta/personības īpašībām izrietošam stāvoklim, kas cilvēku dara piezemētāku, labāk izjūtam vibrācijas (izsakoties ļoti vienkāršotie, mēs varētu apgalvot, ka visumā viss atrodas zināmā vibrācija/). ja nekopts, bieži vien iznīcina šo cilvēku emocionāli/fiziski kā pašdestrukcija vai nespēja sadzīvot ar citiem/liekulīgo pasauli), nevis kaut kādām "spējām".

Kontekstā "gaužām jocīgie sapņi un ideja par realiātes simulāciju" vēlos pastāstīt vēl par vienu savdabīgu sapni. Tas ir ļoti garš un detalizēts sapnis. It kā nekas īpašs, varbūt atskaitot faktu, ka nekad citos sapņos neesmu piedzīvojis to, ka tā tēli retos brīžos sāk uzvesties tā, it kā viņu programmatūrā konkrētā situācija nebūtu atrunāta (piemēram, tēls vienkārši tēls, kuram būtu jādara kaut kas, aizmirst par manu eksistenci un aiziet projām). Taču es šo sapni ļoti bieži atceros dzīvē un, galvenais, es šo sapni atceros citos sapņos. Tam gan nav saistība (vismaz es mirklī nespēju saskatīt) ar ideju par simulāciju, taču fakta amizantuma dēļ to ir grūti paturēt pie sevis. Kā izpaužas šī "atcerēšanās sapni sapnī"? Nez, teiksim, šodien pēc pusstundas diendusas pamodos ar apziņu, ka tikko sapnī atkal atceros par to, ka kaut kad esmu sapņojis konkrēto sapni (t.i., sapnī vienkārši aizdomājos par to, paralēli sapņa iztēlē redzot ainas no tā sapņa). Taču nav skaidrs, vai es atceros to, ka esmu sapņojis vai arī to, ka esmu to piedzīvojis. Tāpēc mazliet neprecīzs ir apgalvojums par to, ka sapnī atceros citus sapņus. Varbūt drīzāk jāsaka, ka sapņos atceros citus notikumus.

Atgriežoties pie prekognīcijas un šķietami labi zināmām, taču nekad neizjustām izjūtām un papildus piemetot klāt arī deja vu - vēlos piebilst, ka ir arī cilvēki, kuri atsaucas uz šiem aspektiem, runājot par paralēlajām pasaulēm. Un simulācijas kontekstā ideja par to, ka ir vairākas simulētas pasaules neizklausās nemaz tik neticami. Vispār šī ezotēriskā vīzija ir raksturīga tieši 21. gadsimtam. Cilvēki par to domā, pieņemu, laikmeta fizikas atklājumu/problemātikas, kā arī līdz galam neizprastu fizikas eksperimentu rezultātā (think "CERN is a portal to hell") dēļ. Tā varētu šķist, jo ir tāds psiholoģisks fenomens, kā nosaukumu neatceros, taču tas paredz, ka cilvēks savu realiātāti skaidro un pamato ar savām zināšanām un izpranti par lietām, un, kā zināms, tās ir atkarīgs no laikmeta, kurā cilvēks mīt - atšķirība starp, piemēram, dzelzs laikmeta, renesanses un mūsdienu cilvēka realitātes uztveri, saprotams, ir milzīga. Modernajam cilvēkam noteikti labpatīkas domāt, ka viņš šajā ziņā ir, atļaušos, gudrs un visu varens, taču gan jau, ka nereti viņš klusībā pie sevis aizdomājas par to, ka mēs esam pārāk attālinājušies no dabas un pametuši novārtā noteiktas paražas. Ka ceļā pretī izaugsmei un mūžībai, iespējams, esam aizmirsuši kaut ko svarīgu.

пивчик, семушки и на стадик [userpic]
2k19: Yalla [ongoing]
by пивчик, семушки и на стадик ([info]miligrami)
at December 19th, 2018 (12:05 am)
Tags:

Es gribu atlikušo ziemu gulēt uz mutes un klausīties ambientu. Kad kaut ko interesantu atradīšu, likšu te iekšā (t.i. šī pleiliste tiks regulāri apdeitota). Pārējā laikā ceru izgulēties, tad pamosties un saprast, ko tad ar savu pusdzīvi lai iesāk. Pleiliste zem attēla.

Spotify

Winstona Pieraksti [userpic]
by Winstona Pieraksti ([info]winstons)
at December 18th, 2018 (10:03 pm)

paskatījos google maps kā tur izskatās ieliņa kur dzīvojam. tur redzams kaimiņa sarkanais passat b3. bilde no 2014. gada

Winstona Pieraksti [userpic]
by Winstona Pieraksti ([info]winstons)
at December 18th, 2018 (08:39 pm)

varbūt kāds var ieteikt labu vokālo pedagogu?

unpy [userpic]
Laika vērotāja piezīmes.
by unpy ([info]unpy)
at December 18th, 2018 (01:14 pm)

Rūpīgi skatījos kalendārā, ir 18. decembris. Šodien esmu saņēmis jau divus apsveikumus Ziemassvētkos, kas būtu tikai normāli, ja tie būtu kartiņu formātā. Taču nē - elektroniskus! Tajā skaitā, Apsveikums-2019-horizontals.jpg no Valsts prezidenta. Acīmredzot, ir vietas, kurās svētki jau sākušies /drūmā balsī/.

* [userpic]
decembris
by * ([info]inese_tk)
at December 18th, 2018 (12:56 pm)

man besī noslēpumi. lieciet mani mierā ar saviem noslēpumiem.
es varu tolerēt max ar kkādu dāvināšanu saistītus noslēpumus, visādi citādi man patīk viss tīrs un caurspīdīgs.

Winstona Pieraksti [userpic]
banger
by Winstona Pieraksti ([info]winstons)
at December 18th, 2018 (12:51 pm)

viens no labākajiem trekiem ko pēdejā laikā esmu dzirdējis

https://www.youtube.com/watch?v=QjL7D33xpS4

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]
by Krāšņais Kurvjziedis ([info]krii)
at December 18th, 2018 (12:04 pm)

Pamest visu un aizbraukt Erasmā uz Paragvaju?

tors [userpic]
Stūra galds
by tors ([info]tors)
at December 18th, 2018 (02:35 am)

Atdodu vienkāršu stūra galdu (100x100x75cm). Spied šeit, lai apskatītu foto. Pašsavākšana no Grīziņkalna raj. Ja vajag, raksti uz blackantlerrs@gmail.

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. [userpic]
They Shall Not Grow Old
by Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. ([info]ulvs)
at December 18th, 2018 (02:19 am)

Starp citu, izcilo Pētera Džeksona (LOTR kinofilmu autors) dokumentālo filmu par WWI (digitalizēti dokumentāli kadri) skatīt 720p onlainā šeit. Nudien iespaidīgi.

пивчик, семушки и на стадик [userpic]
Seasoned: Bookmark Error [50 tracks; 3h17min]
by пивчик, семушки и на стадик ([info]miligrami)
at December 18th, 2018 (12:00 am)
Tags:

Rudens. Laiks, kad viss ir bijis, varbūt nebijis, bet varētu būt bijis; laiks, kad gaisā virmo viss tas, kas nenotika vasarā. Vēl ir silts, bet satumst. Nav vēl nemaz tik vēls, bet līņā un tumšs, uz virtuves loga kondensējas garaiņi no tā, kas kūp uz plīts. Varbūt tu gludini drēbes, varbūt vāri pirmīt lasītās sēnes, katrā ziņā nekas īsti nenotiek un arī laikam nenotiks. Tev ir mazliet garlaicīgi, bet varbūt tev tā vienmēr ir bijis, tikai agrāk nebija laika pamanīt. Nēnu, it kā jau viss notiek, visi pārnāk mājās no vasaras, sanāk iekštelpās, rosība, kaut kas ir jāatgūst, bet kas tieši. Varētu arī vienkārši uzbombīt un skatīties "Atslēgas", varētu nodoties refleksijai, bet tu jau tāpat nojaut atbildi uz to visu - tu drusciņ centies, bet drusciņ arī nē. Katrā ziņā, kāda starpība - tu jau esi beidzis ākstīties un pārnācis mājās. Ja paveiksies, iesim tam visam cauri atkal (un atkal), bet tagad var mazliet atvilkt elpu. Pleiliste zem attēla.

Spotify

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. [userpic]
by Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. ([info]ulvs)
at December 17th, 2018 (11:29 pm)

Atļāvos mēmizēt šo internetā netīšām atrasto fotogrāfiju, kurā redzams, ko tik cilvēki nav gatavi darīt vecās labās sanitācijas vārdā. Foto no Burkinas Faso.

pietura [userpic]
by pietura ([info]pietura)
at December 17th, 2018 (09:37 pm)

gribas likt puzles un dzert tējas.
pēdējas 4 dienas rudenī un mana sirds jūt kā visas lapas ir jau nomestas un laiks lielajam mieram. mieram pirms atsākšu augt, pirms dzīšu jaunas saknes.

Kate [userpic]
by Kate ([info]es_esmu_dzhims)
at December 17th, 2018 (09:33 pm)

kādam mīkstajam ir jābūt, lai ieejas maksu savā pasākumā sauktu par ziedojumu, nedodot iespēju tajā piedalīties, neko nemaksājot. protams, enerģijas apmaiņa ir vēl sliktāk, bet arī HIV ir sliktāk. man up un uzraksti "ieeja: 3 eur"

Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos [userpic]
by Nebīsties nakts, jo tai ir jau rītausma seglos ([info]prtg)
at December 17th, 2018 (09:21 pm)

Welcome, outcome

sirualsirual [userpic]
by sirualsirual ([info]sirualsirual)
at December 17th, 2018 (07:43 pm)

grāmata, kuru neizlasīju 2018. gadā )

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]
by Krāšņais Kurvjziedis ([info]krii)
at December 17th, 2018 (07:56 pm)

"Gribu nomirt, lai jums visiem būtu žēl" ir tipiski bērnišķīgi, zinām. Tā vietā "Gribu nomirt, lai jūs visi mani liktu mierā" gan varētu būt jau vismaz pusaudža dumpis, vai ne?

lavendera [userpic]
by lavendera ([info]lavendera)
at December 17th, 2018 (07:25 pm)

Kāda jēga ir no 18 mēnešu plānotājiem?

Kur vēl bez Ošiņa rakstāmlietām un Valtera un Rapas pārdod Moleskine plānotājus? Šajos divos nav manis gribētā grafējuma.

sickboy [userpic]
by sickboy ([info]sickboy)
at December 8th, 2033 (08:23 pm)

Partija "Es ir brīvs no naida un dusmām, cērmēm, lenteņiem un utīm".

< back | 0 - 20 |