sickboy [entries|archive|friends|userinfo]
sickboy

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 13th, 2023|12:27 am]
This 1958 TV western predicted Trump with a character named… Trump.
http://boingboing.net/2017/01/10/this-1958-tv-western-predicted.html
Walter Trump, a confidence man, puts on a long robe and holds a tent meeting in the town of Talpa. He tells the townspeople that a cosmic explosion will rain fire on the town and that he is the only one that can save them from death. Ranger Hoby Gilman attempts to prove Trump is a fraud.
And a bit of dialog from the episode:
Narrator: Hoby had checked the town. The people were ready to believe. Like sheep they ran to the slaughterhouse. And waiting for them was the high priest of fraud.
Trump: I am the only one. Trust me. I can build a wall around your homes that nothing can penetrate.
Townperson: What do we do? How can we save ourselves?
Trump: You ask how do you build that wall. You ask, and I’m here to tell you.
link2 comments|post comment

[Jan. 12th, 2023|05:53 am]
Upon learning the full extent of the USAF and US Navy secret space programs, and the existence of multiple extraterrestrial visitors, some of whom have reached agreements with elements of the Military Industrial Complex, Trump will be confronted with highly significant policy choices about how much and when to disclose. What can be predicted with certainty is that Trump will seek to strike a deal of some sort, and then move forward with his final policy.

Trump is a man with huge ambitions and has a reputation for getting his way, as is well illustrated through his successful Presidential campaign despite great opposition. On the other hand, there is a seven decades long secrecy policy that is deeply entrenched in the national security system.

This brings us to the paradox of what happens when an unstoppable force [Trump] meets an immovable object [secrecy]? There are certainly going to be fireworks, as we are already witnessing in the run to Trump’s January 20 inauguration. My best guess is that Trump will stamp his name on an official disclosure policy on secret space programs and extraterrestrial life that results in massive scale industrial projects designed to “Make America Great Again”.

© Michael E. Salla, Ph.D. Copyright Notice
linkpost comment

[Jan. 11th, 2023|12:31 pm]
Peedeejaa laikaa biezhi naakas lasiit par to, cik ljoti sievieteem gribas buut dievinaataam un lolotaam. Well, viirieshiem arii gribas justies - noderiigiem. Taapat kaa sieviete kljuust par sievieti, kad tiek lolota, viirietis kljuust par viirieti, kad sieviete vinjam tic, vinja potenciaalam. Iistie viens otram ir tie, kas paliidz viens otram kljuut par viirieti un sievieti. Mees iisteniibaa ljoti miilam tos un esam pateiciigi tiem, kas atmodinamuusu snaudosho potenciaalu - muusu individuaalo izpausmi. Miilestiiba ir unikalitaatee un dazhaadiibaa.
linkpost comment

[Jan. 11th, 2023|10:09 am]
Ir cilveeki, kas domaa, ka, ejot uz vienotiibu, cilveekam jaaatsakaas no sevis. Piemeeram, Zviedrijaa kaada maaciitaaja ierosinaaja nonjemt savaa bazniicaa krustus, lai musulmanju beeglji, kas lietoja sho bazniicu savaam luugshanaam, nebuutu "aizvainoti". Tagad arii Ziemassveetkus grib ASV universitaatees taapeec aizliegt. Shaada vienotiiba, kur visi ir vienaadi (visi ir islaamisti vai komunisti) galu galaa tik un taa noved pie savaadaako izniicinaashanas (piemeeram, tas, ko dara komunisti vai arii tolerantie liberaalji, kad zaudee veeleeshanaas - riiko grautinjus). Patiesai vienotiibai jaabuut taadai kaa dabaa florai un faunai. Neviens zveers dabaa neaizliedz un neieniist savu individuaalo izpausmi, tai pashaa laikaa viss darbojas sinhroni kaa viens organisms. Vienotiiba jau ir ielikta muusos - kad mees esam dabiski un nebaidaamies no savas individuaalaas izpausmes. Ja taa kaadu aizvaino, tai nav jaabuut tavai probleemai.
link19 comments|post comment

[Jan. 11th, 2023|01:08 am]
A general purge of the current American republic is under way. In truth, it was founded in 1871 and is the play child of the American autocracy. It is to be toppled by the true, de facto NESARA Republic. The completion of this project remains unclear. We are told that the current incoming administration is to declare this republic, but we remain unconvinced of this and are laying out a blueprint to see that this does indeed occur. We have therefore concentrated on assuring that this goal stays on track and becomes a manifested reality. To that end, we are carefully observing this new administration to ensure that it still plans to announce the new republic. Once this does manifest, plans exist to spread a global alteration that is to modify how this worldwide geopolitical system operates. Until then, we are watching attentively to sense what is really developing in America. We intend to do whatever is necessary to transform the way your present reality works. We are determined to achieve total victory.

   
linkpost comment

[Jan. 10th, 2023|10:40 pm]
Man liekas, ka Trampa inauguraacijas ceremonijai piestaaveetu Kidrock - American Badass.
linkpost comment

[Jan. 10th, 2023|04:54 pm]
Lejuplāqdējot vecās dienasgrāmatas, ienāca prātā teksts: Kāpēc es katru kuci, ko satiku, saucu par dvīņu liesmu?
link1 comment|post comment

[Jan. 9th, 2023|04:05 am]
Netanyahu, together with Germany’s Angela Merkel, are now the two most senior Khazarian mafia agents in power and as such are now high priority targets, gnostic Illuminati and Pentagon sources agree.

Overall, what we are now seeing is a mopping up operation because victory, and freedom, for the human race has already been assured, White Dragon Society sources say. Once the clean-up is over, hopefully in the first half of the year, then we can start with more positive and constructive work. If all goes well the year 2017 will mean world peace and the beginning of a massive campaign to end poverty, stop environmental destruction and start a new golden age.
linkpost comment

[Jan. 8th, 2023|10:25 pm]
Eksperts Maartinjsh Hirshs mums pastaastiis, kaapeec aptaujas neparaadiija reaalo situaaciju. Maartinj... jo CNN tev melo, vinji sastaadiija taas aptaujas, kur "Klintone priekshaa par 11 procentpunktiem". Establishments tev melo, masu meediji tev melo. Kaadreiz tu to sapratiisi bet pagaidaam - kameer tu esi eksperts, balstoties uz vinju zinjojumiem, dziive atkal un atkal tev paraadiis, ka tu neesi kontaktaa ar realitaati.
linkpost comment

[Jan. 7th, 2023|04:38 pm]
Ir cilveeki, kas domaa, ka buut antirasistam noziimee, ka tev ir jaabuut pret baltajiem vai jaaizjuut vainas sajuuta, ka tu esi baltais. Ir cilveeki, kas domaa, ka buut feministam noziimee veersties pret viirieshiem vai izjust vainas sajuutu, ka tu esi viirietis. Es taa neuzskatu.
linkpost comment

[Jan. 5th, 2023|04:09 pm]
Mēs pēdējā laikā jūtam enerģijas un pie mums nāk izpratnes (nu īpaši jau Violettai) un arī elektronika niķojas (dators un telefons), varbūt tāpēc, ka mums ir ļoti daudz enerģijas. Violettai bieži vien ir jocīga sajūta, īpaši vakaros.
link1 comment|post comment

[Jan. 5th, 2023|02:34 pm]
Andromedāņu kontaktieris Tolec pirms kaut kāda laika teica, ka andromedāņi nolēma pārkāpt neiejaukšanās principu un iesaistīties Zemes atbrīvošanas procesā, jo viņi paskatījās apmēram 500 gadus tālā nākotnē un tur bija redzams fakts, ka, ja viss tā turpinātos, kā tas notika līdz šim uz šīs planētas, nenovēršami notiktu kaut kas TIK briesmīgs un tas notiktu ar visu Visumu, ka viņiem bija jāiejaucas (Visumā pastāv neiejaukšanās jeb brīvās gribas princips). Un man pagājušonakt saslēdzās, kas tas būtu, kas notiktu. Pietiekami daudz cilvēku uz šīs planētas būtu zaudējuši saikni ar savu patieso es, savu dvēseles esenci, Avotu un, tā kā cilvēks satur visus galvenos Visuma ģenētiskos kodus, tas fraktāliski izplatītos pa mūsu Visumu un Avots mirtu! Mūsu Visums tiktu atdalīts no Dzīvības Koka, tas būtu mirstošs Visums un būtnes no paralēla mirušā Visuma, kas pārstāv "Alternate" piramīdas tirāniskās struktūras, nāktu mieloties no miruša Visuma atliekām. Tas būtu TIK briesmīgi!! Jo vairs pat nebūtu Dieva, uz ko paļauties vai kam prasīt palīdzību, mums vnk vajadzētu gaidīt pilnīgu agonisku iznīcību līdz mēs atkal varētu atgriezties pie Dzīvības Koka.
CERN tika radīts, lai pārrautu cilvēku saikni ar Avotu (nav teikts, ka tas varētu izdoties, bet tas bija mērķis). Implanti. Čemitreili. Sintētiskās vērtības, sintētiski cilvēki, atrauti no realitātes. Plastmasas slavenības. Tās visas ir Demiurga vērtības. Radītas, lai atrautu mūs no Avota, no Zemes, no arhaiskā, no patiesā un dzīvā.
Trampa uzvara pār Hilariju bija neliels fraktālis arhaiskā, sākotnējā brīvības fraktāļa uzvarai pār sintētisko Demiurga fraktāli. Hilarija taču vairāk kā jebkurš iepriekšējais prezidents/prezidenta kandidāts pārstāvēja visu sintētisko un sterilo. Un Tramps vairāk kā jebkurš iepriekšējais prezidents/kandidāts pārstāvēja arhaisko. Alfa vīrietis, kas runā, ko domā, kurš darbojas impulsu vadīts. Tā kā viņa uzvara ir laba zīme. Demiurga cilvēki, kas jau zaudējuši saikni ar sākotnējo arhaisko Avota fraktāli, tādus cilvēkus sauc par rednekiem, rasistiem, ksenofobiem, pamuļķiem utt. Viņi dzīvo citā realitātē, lai arī ārēji mēs staigājam uz vienas planētas. Viņi noliedz arhaisko un patieso un pielūdz plastmasas dievu.
Liberāļhipiji, kas vēlas Rietumu kultūras iznīcināšanu un ienīst Ameriku un Eiropu. Viņi ir fraktālis vēlmei nogalināt Avotu. Skumji, jo viņi domā, ka ir labi cilvēki un ir par vienotību utt. Bet Avota sākotnējais fraktālis ir brīvās gribas fraktālis. Brīvība ir pati svarīgākā lieta pasaulē un tā nu ir sanācis, ka Amerika un Eiropa ir dzimtene brīvības idejām.
linkpost comment

[Jan. 3rd, 2023|10:23 pm]
Mazsalacas dziivoklii ar Ievu Markvarti, Raiti Viljumovu, Leldi Bitenieci, Elzu Niedri un Edgaru.
linkpost comment

[Dec. 27th, 2022|04:18 pm]
ES JŪS VISUS MĪLU!
Teica mana dviinju liesma. Es iisteniibaa visus nemiilu.
linkpost comment

[Dec. 27th, 2022|11:41 am]
Ir tādi "eksperti" kā Mārtiņš Hiršs, kas tic, ka VISAS sazvērestību teorijas ir bullshits, tai pašā laikā viņi tic sazvērestību teorijām, ka Sadamam Huseinam ir masu iznīcināšanas ieroči vai ka Putins uzlauza Hilarijas e-pastus. Mārtiņš tam tic vienkārša iemesla dēļ - viņš tic visam, ko viņam iebaro piramīdas struktūras globalizācijas aģenti. Tas līdzinās tam, ka katolis bez izšķiršanas tic visam, ko viņam teiktu pāvests. Bet viss pārējais "ir bullshits". Jaunieši, kas interesējas par politiku, nāciet uz Mārtiņa Hirša lekciju! 2017. gada otrajā pusē tāds Mārtiņš Hiršs nevienam nebūs vajadzīgs - vecā laikmeta relikts.
link19 comments|post comment

[Dec. 25th, 2022|09:18 pm]
Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom

A timeless word, the meanings changed
But I'm still burning in your flames,
Incessant, lustral masquerade,
Unengaged, dim lit love didn't taste the same

And I still wonder if you ever wonder the same
And I wonder...
link2 comments|post comment

[Dec. 25th, 2022|11:47 am]
"When the people fear their government , there IS tyranny , when the government fears the people , there IS liberty." - Thomas Jefferson
link1 comment|post comment

[Dec. 23rd, 2022|09:56 pm]
Vislabaakaa ir taa valdiiba, kas daudz nenodarbojas ar valdiishanu.
linkpost comment

[Dec. 23rd, 2022|11:20 am]
https://steemit.com/pizzagate/@carlitashaw/pizzagate-is-real-not-fake-former-new-york-mayor-and-lawyer-rudolph-giuliani-just-blew-the-whistle-on-pizzagate
linkpost comment

[Dec. 18th, 2022|07:57 pm]
 

THE FBI HAS HAD ENOUGH

The FBI has been quietly investigating these deplorable crimes for decades. David’s own insiders independently confirmed this to him, and it has now gone public, as we saw in Part One.

The FBI investigators had brought this evidence to several Attorney Generals in the past, only to have them tell the FBI to close their investigations.

The FBI soon realized that major changes would have to occur before they would ever be allowed to bring these people to justice.

The more they investigated, the more prominent and powerful names began to pop up.

It appears that these sex slave and pedophile rings have been associated with close to a third of everyone working in government organizations within the USA and the EU.

It was determined that any attempt to prosecute them would be met by roadblocks.

 

THIS IS ONE KEY REASON WHY THE ALLIANCE FAVORED TRUMP

This appears to be one of the main reasons most of the FBI was behind Donald Trump in the election process.

They knew the Alliance was in favor of Trump becoming the next president. The FBI have been aware of the Alliance for some time.

The FBI believed that if Trump won the election, they would finally have their opportunity to bring this evidence to an Attorney General who would actually prosecute.

This was such a contentious election process that it caused a huge amount of anxiety for people on both sides of the political parties.

 

 

FORMER ALLIES RETURNED AT THE LAST MINUTE

Since I had gone public, a few of my sources in the FBI, DHS and FEMA had broken off contact with me because of the crackdown on whistleblowers in the Obama administration.

The day before the election, all three of these people contacted me and told me that Trump would win.

They then began to share quite a lot of inside information with me about the above-mentioned investigations.

 

NOT SO SURE

I have to admit that I was skeptical of Trump winning, and completely sickened by the details that were given about these pedophilia rings.

I was also a bit suspicious that all three of these individuals contacted me to share intelligence so soon after I was warned that a disinformation campaign against all SSP whistleblowers would occur.

It was clear that I would have to vet these sources all over again.

 

TIME TO GATHER ALL THE INTEL

The following night I was as shocked as everyone else to see Trump actually win the election.

I was able to confirm through other sources that these three individuals were not attempting to discredit me. I then contacted them for a full download.

I found out that Soros is under investigation by the FBI for all he did prior to the election years before, and his involvement in the current riots.

Obama appears to be willing to agree to not pardon Hillary if some of his legacy is preserved somehow.

It appears Trump and Obama are keeping that option open, but I doubt it will occur after hearing all of the POTUS ties to the Clinton investigation that keep popping up.

There is a very unsettled mood among the Establishment types. This was not supposed to happen.

They tried to rig the voting, but underestimated the voter turnout for Trump.

David captured a photograph of the front page of Huffington Post, now controlled by Verizon, on Election Day. It showed a 98% chance of Hillary winning and a 1.7% chance for Trump.

VOTE HACKING WOULD NOT BE SUFFICIENT

It turned out that there were so many voters for Trump that it outpaced the Soros-owned voting machine "glitches" that they hoped would steal the election.

They had calculated that changing approximately one out of 100 votes for Hillary in the key “swing states” would be sufficient – and they were wrong.

I was clearly told that Soros was financing most of the riots right now, as I just said. There are also lots of revenge attacks occurring against Russia from Cabal-type groups.

I found out that things are very bumpy right now between the Alliance and Cabal. They were NOT supposed to lose POTUS position.

As David shared in Part One, Dr. Steve Pieczenik revealed that the Alliance was behind the Pizzagate emails. They knew exactly what we were going to find when they leaked them.

The general population is being prepared for some very sickening information about all levels of influence in the US Government.

We are going to find out how many influential people (from BOTH political parties) in the US and the EU have been a part of this massive pedophile ring.

This sex-slave ring has also been used as a device to blackmail powerful people into paying large sums of money, as well as to influence how they make policy decisions.

Once these uncomfortable truths are disclosed, society will not only be ready for more of the truth, they will take to the streets to demand it.

Once we see how much is hiding below the surface and that this is just "the tip of the iceberg," it will no longer be so easy for any power group to control the people.

 
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]