Comments: |
Bet vispār bankas kredītlīniju vietā daudz labprātāk dod kredītkartes. Kredītkartei ir ikmēneša maksa, un tās mudina maksāt ar karti, kas bankām arī ir jauks ienākumu avotiņš. Tādā veidā banka tīri labi jūtas arī tad, ja klients to karti īpaši cītīgi nelieto un/vai katrā algas dienā iztērēto kredītu nomaksā līdz pēdējam santīmam.
Plus vēl tādas lietas kā lojalitātes celšana, klienta nopakošana un tā. Bankai tas ir tikai viens no produktiem, viņai nav noteikti jānoplēš trīs ādas. Nebankai tas ir vienīgais produkts, viņiem bez trim ādām tur nav biznesa.
tās trīs ādas tu no cipariem vai priekšstatiem ņem? jo, according to produkta avots, izmaksas ir ļoti līdzīgas. nebanku kredītiestādi taču arī interesē celt lojalitāti, dodot labāku piedāvājumu par klasisko ātro kredītu, lai tas lietotājs neietu katrreiz pie cita ātrkredīta (kurš 80% gadījumu tāpat pieder vienam un tam pašam kantorim).
tieši tāds pats princips ir arī bankas piedāvājumam šajā segmentā. bet es vēlreiz atgādināšu, kādus produktus mēs te salīdzinām, lai biš piebremzētu tavas emocijas :)
Ok, vēl vienkāršāk: JA procentu likmes un noteikumi neatšķiras, tad nav atšķirības, kurš dod aizdevumu.
OK, ja produkta izmaksas ir ļoti līdzīgas — nū labi, ok, šampānieti un būlciņas, nebanku kredītētāji nolēmuši paeksperimentēt ar šito jauno un finanšu pasaulē tik nepierasto jēdzienu "ētika". Jā, protams, konkurence un zemākas procentu likmes nāk par labu visiem.
GPL studijā moš?
"ētika" + "vai šis ielien jaunajos regulējumos" :)
Neaizmirsīsim, ka kredīti ir īpašs bizness. Jo naudu jau visvairāk vajag ņēmējam, kurš vēlas radikāli uzlabot savu dzīves līmeni jau šodien, nevis kaut kad pēc 10-20 gadiem.
Konkrēti domāju hipotekāros kredītus. Gribi jau tagad dzīvot privātmājā, bet tādas naudas nav? Nav bagātā onkuļa, kas aizdod? Neesi mantojis miljonu? Nu, tad nāksies aizņemties no bankas. Un, pirms mēs metamies dedzināt šīs kapitālisma citadeles, atgādināšu, ka daudzi jo daudzi kredītņēmēji, kas objektīvāk novērtēja gan sava īpašuma cenu, gan ikmēneša ienākumus, necieš no parādu piedzinējiem. Runāju iz savas personiskās pieredzes.
šo pašu figūru ar tādiem pašiem panākumiem var pielietot jebkura veida kredītiestādei, starp citu. piemēram, "[ievads], nāksies aizņemties no ātrajiem kredītiem. un, pirms mēs metamies dedzināt šīs kapitālisma citadeles, atgādināšu, ka tie kredītņēmēji, kas objektīvāk novērtēja gan savas vajadzības, gan ienākumus, necieš no parādu piedzinējiem."
Labs gājiens, madamme :) Tikai viena maza nianse - cik mana pieredze ļauj spriest (pētījumu man nav) tieši kritiski domājošie ņēmēji izvairās no ātrajiem kredītiem. | |