Comments: |
No vienas puses, no Krievijas preču pirkšanas ir ļoti viegli izvairīties — ir drīzāk jāiespringst, lai nopirktu Krievijas preces, jo tur ražo maz kā tāda, ko es gribētu pirkt. Ir man daži Krievijā ražoti katli, kas bija nopirkti vēl pirms kaŗa, vairāk nekā nevaru iedomāties. No otras puses, gāze nav galējība — gāze un nafta ir galvenās Krievijas eksporta preces, un Krievija finansē kaŗu ar gāzi un naftu, nevis ar emaljētiem katliem vai abrau-djurso. Tādēļ man kaut kā neceļas roka norakstīt gāzi kā mazsvarīgu un sist sev pa plecu, redz, bet es, edz, abrau-djurso nedzeŗu.
kurš teica, ka gāze ir mazsvarīga? mans jautājums un polls ir par tām izvēlēm, kuras mazais cilvēks mūsdienu latvijā var izdarīt pats, un gāzes piegādātājs, grozi kā gribi, nav no tādām izvēlēm. jā, es zinu, ka karu finansē petrodolāri, bet šis stāsts nav vis par krekliem, bet par sirdsapziņām. un tieši tāpēc brīfā ir norādīts, par kuru līmeni mēs te runājam.
Es citēju — neiesim galējībās "nelietoju gāzi".
Gāze nav galējības, gāze un nafta ir Krievijas ekonomikas pamats (un vispār arī sienas un jumts, burbuļoti dzērieni labākajā gadījumā ir dekorātīvi durvju roktuŗi). Es mierīgi varu izvēlēties, cik daudz naftas un gāzes es tērēju.
un kur tu izlasīji, ka tas ir mazsvarīgi? tā ir galējība, ja runājam par ikdienas patērētāja līmeni (we're going in circles here). esmu redzējusi diskusijas aizmetņus kaut kur cibā, kur ar vienu komentāru diskusiju apcērt viens ņirdziens "un tagad pasaki, ka tu atsakies lietot elektrību, jo to ražo krievijas gāze". tāpēc es visai skaidri norādu, ka polls ir par mikro līmeni, nevis par makro līmeni (we're going in circles again). nevis par to, kā katrs viens var reāli ietekmēt petrodolāru (fat chance of that), bet par to, kā katrs viens dara vai nedara vairāk vai mazāk simboliskas lietas (paskat īves komentārus).
Un baikāla dzeršana/nedzeršana reāli ietekmē, jā, fat chance of that.
Naftas un gāzes lietošana arī ir simboliska, tā nekā nemaina. Bet man ir tīrāka sirdsapziņa, ja es sekoju tam, vai nelietderīgi neatstātu ieslēgtu gaismu, piemēram. Un sirdsapziņa man galīgi neļautu vienam pašam mašīnā braukt uz darbu, neskatoties uz to, cik maz baikāla es dzeŗu. Nu, es nesaku, protams, ka tu tā dari, bet es esmu pilnīgi pārliecināts, ka netrūkst Putina gānītāju, kas it nemaz nepiedomā pie tā, kā ierobežot savu naftas patēriņu un sist Putinam tur, kur sāp.
nu bet es jau arī saku, ka tās ir simboliskas izvēles, uz kurām petrodolārs šķauda, aiz tam viņš arī petrodolārs, nevis baikāldolārs vai abraudursodolārs.
Pag, es drusciņ apmulsu. Tad nafta ir pofig pajāt (nelietosim krievu ražojumus), to mēs varam tērēt, cik ādā lien, jo tur mēs nekā nemainām. Bet baikāls, tas ir mūsu dziļais simbolisms, to mēs nedzersim?
Atkārtoju vēlreiz: man simboliskā izvēle paģēr pēc iespējas mazāk tērēt naftu un gāzi. Tas Putina režīmam ir sāpīgāk, nekā baikāla nedzeršana. Ikviens mazais patērētājs var izvēlēties mazāk tērēt naftu un gāzi, lai arī atteikties pavisam nav reāli. Tiešām nesaprotu, kas tur ir nesaprotams.
| From: | up |
Date: | January 27th, 2015 - 11:25 am |
---|
| | | (Link) |
|
Lūk! Aleluja! Paldies!
kautski, tu pie manis nāc praksē izmēģināt to, ko esi samācījies no sava žurnāla nesaprātīgākajiem komentētājiem? :) es teicu pajāt? es teicu tērējam cik ādā lien? /rāda uz pirkstiem/ nē, to es neteicu. energopiegādes nav mazā cilvēka ikdienas adžendā. elektrību u.c. taupīt ir labi un pareizi, turklāt ne jau tikai šī viena politiski simboliskā aspekta dēļ. bet, piemēram, es nevaru izvēlēties, kas un kā piegādā apkuri namam, kurā dzīvoju. maksājot komunāļu rēķinu, man ir izvēle maksāt vai nemaksāt, kur otrā arī nav nekāda baigā izvēle. izvēli veikalā pie plaukta – ņemt baikālu vai sadočok morsu vai neko – var saukt par izvēles ilūziju, if you so desire, bet tieši šai ilūzijai ir tiešā līnija uz sirdsapziņu. (diskleimeris: es lietoju norvēģu naftu.)
Labi, lai būtu. Es te norādu tikai un vienīgi uz to, ka enerģijas patēriņš ir mazā cilvēka ikdienas adžendā.
Starp citu, šitā mēs līdz kolapsētiem komentāriem varam aizrunāties!
ak nē, kolapsēti komentāri ir nepārskatāmi, mums to nevajag!
savukārt es norādu uz to, ka, lai arī energopatēriņš ir mazā cilvēka ikdienas adžendā, energopiegādes ir ārpus tās. par to mēs varam vienoties?
urā! paceļam glāzes par starppersonu dialoga un sapratnes iespējamību!
Bet ne graņonkas un ne ar baikālu! ;) | |