Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Marts 25., 2017


scaramouche
02:25
Vispār labs jautājums. Ja gana daudzas balsis centīsies sākt dialogu, tad kurā brīdī radīsies pretestība?

Nē, es ne par to štatu rakstu. Vairāk par mūsu situāciju.

(ir doma)

Marts 24., 2017


nulle
23:25
"Esmu iekritis kādā mazā sirsniņā, ja?", bet patiesībā tā ir mana sirsniņa.

(2 raksta | ir doma)

nulle
23:14
Kāmīšu jūtas (visu neizlasīju)

(ir doma)

ernuerna
22:50
labdien, labrīt, labvakar, paldies un uzredzēšanos. Es nupat atklāju Pete Drake & His Talking Steel Guitar

(1 raksta | ir doma)

virginia_rabbit
22:24

(1 raksta | ir doma)

f_g
21:20
30 km noieti.
Bija nogurdinoši.
Tuvojoties mājām, iestājās forša eiforija (kā pēc šampanieša glāzes).
Pēc šodienas saprotu, ka tiešām ļoti labi jāpadomā par to gājienu.

Šodien sāku arī antibiotiku kursu. Labās baktērijas arī sāku dzert. Būs labi viss. Savādāk nemaz nevar būt.

(ir doma)

vistu_zaglis
20:03
Nē, šo nevar nepastāstīt, pie vakardienas, tātad, ieklīdu Zilajā bārā. Zilais bārs – tā ir rajončika pēdējā vieta, kurp doties, pie kam šī vārda abās nozīmēs, jo Zilais bārs tiek slēgts tikai uz pusstundiņu kaut kad rītā pusē. Zilais bārs ir integrēts tramvaja pieturā zem daudzstāvenēm, krānā ir lētākais, atkal jau abās vārda nozīmēs, man zināmais vietējais alus par 25 kronām kausiņā (!), ir trīs naktī, kaut kāds līdzpilsonis reizes piecas ienāk barčikā, pagrozās, iziet, ienāk, iziet, kaut kādi metaļori spēlē galda futbolu, vienā stūrī piesliets apmēram sešdesmitgadīgs skinheds, kurš knapi turas kājās, bet tik un tā ik pa brīdim mēģina pievienoties galda futbola spēlēšanai, citā trīs sirmi pensionāri nesteidzīgi malko alu ar stiprinātajiem dzērieniem, viens no pensionāriem ir akls, un pārējie uz maiņām viņu pavada uz nužņiku, sieviešu tualetes durvis nomarķētas ar milzīgu valšķīgas daiļavas attēlu, vīriešu tualetei durvju nav vispār, logu bāram arī nav, jo tas atrodas pazemē, un visa šī bardaka vidū aiz letes saimnieko neticami skaists, mazs, smalks meitēns rozā matiem.

Aizspogulija ir tepat blakus, kā izrādās, vajag tikai saņemties ieskatīties.
Garastāvoklis:: Miegains, kā var nojaust
Mūzika: Placebo / Meds - MTV Unplugged

(17 raksta | ir doma)

pajautaa
[kaukau]
19:43
Nez, LV pārdod strausu olas, kas ir perējamas (gan jau, ka inkubatorā)? Vai strausu cāļus?

(ir doma)

simamura
19:29
manas jēgas robeža ir apmēram te.
Nē, nē, nekādu strauju beigu nebūs.
Par dažām baudām es vēl pastāstīšu.
Jums gan tas nebūs nekas jauns.
Jauna cilvēka jēga ir piedāvāt kaut ko jaunu.
Tā no manis vairs nebūs. Tas ir tas, ko gribēju pateikt.
Tas arī viss.

(3 raksta | ir doma)

az
18:22
beautiful
crushingly so
you look like the rest of my life

(ir doma)

virginia_rabbit
16:24
kā mums "iet" ar Simonu? perfekti. viņš nav ieliekams nekādā pārvadāšanas vai nēsāšanas iekārtā. Dace aizdeva pedējo glābiņu - trīsritenīti ar kātu, kas viņam ļoti patika istabā, bet ārā viņš spiedza un auroja, kad uz tā uzsēdināju. viņš grib iet, bet pēc 10 soļiem negrib vairs, taču negrib arī tikt nests. kaut kā tiku līdz laukumiņam, kurā viņš arī neko negribēja un krita gar zemi. tikai slidkalniņu. visu laiku slīdēt pa to, kāpt nē. slīdot gan atņirdza savu puņķaino mutīti smaidā.
bet iekštelpās bērns kā bērns, normāli pašpietiekami spēlējas.

(5 raksta | ir doma)

rasbainieks
15:34
viļņas bārgājienā vienā no iestādījumiem uz mūsu galdiņa stāvēja ierāmēts kāda lietuviešu politiķa foto
ar uzrakstu – šis cilvēks (atcerēsimies, ka lietuviski cilvēks ir nevis cilvēks, bet žmogs, kas šeit izrādās zīmīgi) ir iemesls tam, ka alus ir kļuvis dārgāks
tā mēs uzzinājām, ka lietuvā ir nesen pieņemtas izmaiņas akcīzes likumā, kur alus ir pielīdzināts stiprajiem ahoholiem
mazās darītavas krīt izmisumā
k čemu eto ja
šodien man feisbuks uzservēja sponsorētu kontentu no ņekajas lanas, kas izrādās akronīms no latvijas alkohola nozares asociācijas
iepazīstieties, kontents )
diezgan brīnišķīgs materiāls loģikas stundai vidusskolā, neatrodat?


(14 raksta | ir doma)

ulvs
15:05
Šovakar spēlējam Nabaklabā. Man ir pēdējā paciņa nimesil, ko taupu vakaram, lai nosistu temperatūru, un tāpēc varētu normāli nospēlēt. Ceru, ka nenomiršu uz skatuves. Lai gan tas savā ziņā būtu kļova.

(2 raksta | ir doma)

honeybee
13:16 - The Bell Curve, ievads
Vārdsakot būs tā, ka es saviem vārdiem pārstāstīšu to, kas kur ir, un rūpīgāk iedziļināšos tajā, kas man šķiet svarīgi (autoru) argumentācijai, cenšoties neko pārāk neizlaist, bet dodiet ziņu, ja esmu tomēr kaut ko izlaidusi.

Priekšvārds
Grāmata ir strukturēta vairākos līmeņos, tb "īsākais, lai visu var saprast" un tad "garākais, lai visu var pamatot", un tad vēl garākais "točna točna var pamatot" (kas patiesībā ir šausmīgi forši for our purposes)

Ievads
Autori pastāsta, ka vispār ir labi cilvēki un saprot, ka tēma sensitīva
Tad viņi lūdz lasītājiem: "share for a moment our view of the situation, perhaps suppressing some doubts and assuming as true things that we will subsequently try to prove are true. Here is our story:"
Šeit uzreiz jāpiezīmē, ka viņi saliek kopā divas dažādas lietas, proti, "things that we will subsequently try to prove are true" un "story" (kas ir naratīvs, stāstījums, ne obligāti viss točna tā arī ir, bet rada iespaidu - stāstu nevajag "pierādīt"). Kas drusku sarežģī tālāko argumenta atpakošanu, bet nu labi.
laist uz ievada tekstu )

Tas, kā es to saprotu:
laist uz tikai atpakoto tekstu )
Tags:

(59 raksta | ir doma)

ena
14:17
Par filmu taglainiem - die hard 2 - die harder

(2 raksta | ir doma)

flykting
09:53 - arāju tauta...
tādi, lūk, lauku intelektuāļu komentāri. uzminiet, par kuru pārtiju šams balsos vēlēšanās?

— Vecumniekos bijušā cietuma telpās bija ideja izmitināt bēgļus. Ko jūs domājat par patvēruma meklētājiem Latvijā?

— Tas vispār ir stulbums augstākajā mērā. Tā arī uzrakstiet! Nezinu, ar kuru galu te visi domā, sākot ar Merkeli un beidzot ar pārējiem. Saprotu, ka Merkelei pašai ir ziepes, bet padomājiet: cilvēki, kas nāk no turienes, kāds viņu dzīvesveids, kultūra, tradīcijas? Viņi dzīvo baros, smiltīs citādi nevar izdzīvot, tā ir drošāk. Mēs esam individuālisti, mēs spējam vieni. Viņu spēks ir barā, pūlī, un ja tādi nāk... Kāpēc mums te vajag bēgļus? Neiedzīvosies viņi. Ja gribēs atbraukt pa vienam, ar ģimeni kā te šad tad ķīnieši, tad atbrauks. Kāpēc tā vietā nevaram palīdzēt viņiem atjaunot valsti, infrastruktūru, lai viņi var dzīvot savā valstī? Tas ir vājprāts, kur aiziet nauda! Pērkam vecus tankus... Tur tak jābūt debilam, jedritvai rozīt! Šoreiz varbūt bišku vairāk pateicu, kā vajag, bet labi, sūds un pieci, drukājiet augšā!

(3 raksta | ir doma)

unpy
10:45 - Krāsu vērotāja piezīmes.
Latviešiem allaž sirdij tuvs ir bijis pastaltonis.

(5 raksta | ir doma)

honeybee
09:35
Sāku lasīt The Bell Curve, šķiet normāls veids, kā patrenēt argumentācijas/loģikas skiļļus (ietverot izaicinājumu būt max labvēlīgam pret avotu, tb apzināties savus biasus un neļaut, lai tie man traucē). Man nav galīgi nekāda treniņa loģikā (nu tb esmu šo to paskatījusies, šo to palasījusi, bet ne tuvu ne pietiekami, un apzinos to kā reālu mīnusu), attiecīgi būšu riktīgi pateicīga (pat ja lecīga) par visādiem komentāriem.

Izejas pieņēmums:
JA grāmatas loģika ir valīda UN korekti pētījumi apliecina, ka premisas ir patiesas, TAD grāmatas secinājumi ir patiesi

Princips: ja grāmatas autori apgalvo, ka x ir kaut kas tāds, ko viņi pierāda, tad x tiek iekļauts viņu argumentā (update: nu visu to, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, laikam nebūtu gan labvēlīgi likt pierādāmo premisu sarakstiņā, jo daudz kas no tā, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, ir ļoti grūti/neiespējami pierādāms, turklāt nav relevants argumentam - vismaz es pieņemu, ka "Amerika ir lieliskākā valsts pasaulē ever yeah!" varētu nebūt izšķiroši)
Kamēr, ja vienkārši tiek izteikts kāds apgalvojums, kuru viņi pat netaisās pierādīt (piemēram, apgalvojums, ka "lietojot dzimtes vietniekvārdus, ir 'fair' lietot teksta pirmā autora dzimti, tāpēc mēs lietosim vīriešu dzimti"), bet tas tiek formulēts kā autoru privātais viedoklis, tad pierādījums šādiem apgalvojumiem netiek prasīts, bet šādi apgalvojumi arī netiek iekļauti galvenajā argumentā kā pierādīti (nu šeit droši vien jāskatās, ja dzimtes vietniekvārdu lietojums galīgi nav svarīgs gala argumentam, tad vienkārši ignorējam, braucam tālāk, ja tas vēlāk uzpeldētu kā svarīgs - kas ir mazticami - tad droši vien iekļaujam argumentā kā pārbaudāmu premisu)

Par pierādījumiem - domāju, ka ir max labvēlīgi, ja mēs ņemam vērā ne tikai tos pētījumus, kas ir actual tekstā, bet arī jaunākus pētījumus? Vai arī tas ir negodīgi?
Par "valīdu loģiku" - ir pareizi tā, ka mēs mēģinām uztaisīt šo loģiku valīdu arī tad, ja tekstā nav minētas visas nepieciešamās (pierādāmās) premisas, vai ne? Ajmīn, ja autors saka "ja ārā līst un man nav lietussarga, tad es kļūstu slapjš", tad godīgi pret autoru ir nevis teikt "lol losis, a ja nu tu sēdi istabā? visa tava grāmata nav valīda, ej mājās nokaunēties", bet gan pieņemt, ka autors gribēja teikt "ja ārā līst un man nav lietussarga, un nav citu faktoru, kas ietekmē manu samirkšanu, tad es kļūstu slapjš" un attiecīgi sagaidīt/sameklēt visu šo premisu pierādījumu. Vai arī kā to parasti dara?

Tas, protams, nebūs ātri, bet varētu būt fun-fun-fun.
Tags:

(78 raksta | ir doma)

anonymous
08:40
Saeimas ēkas noslēpums.

(2 raksta | ir doma)

virginia_rabbit
08:16
aizmidzināju S, izcēlu E no gultas un aizrāvu pirms 8 uztaisīt trešo ērču poti. viņš drebēja un sauca palīgā palīgā. un pēc tam uzreiz bija tāds: o, kā man patīk tā sajūta, kad špricē.
Tags: ,

(1 raksta | ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba