Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Novembris 17., 2017


usne
21:46
bet vispār, lepojos un lielos ar pēdējo latvijas arhitektūras nr.!

(ir doma)

alefs
21:07
Mana savulaik iemīļotā vokāli instrumentālā ansambļa Anathema jaunākais albums ir šā gada jūnijā izdotais The optimist. Tā kā pēdējos pāris gadus mūziku diemžēl vairs īpaši daudz neklausos, šis bija fakts kaut kad ap to laiku slīdējis garām bija, taču nevarētu teikt, ka tam biju piešķīris īpašu nozīmi. Tik vien tā, ka pazibēja kaut kur albuma vāciņš ar mašīnas starmešiem un nosaukumu. Optimists, ne.

Anathema sāka kā death/doom grupa, bet 90. gadu vidū pamazām, bet stabili aizgāja no šī žanra prom — uz gōtisko metālu/roku, alternatīvo roku, postroku. Bet pat tad, kad viņi jau bija stabili aizpeldējuši prom no savas sākotnējās skaniskās inkarnācijas, viņu veikums idejiski, konceptuāli nereti bija, teiksim tā, pasmags.

Labākā ilustrācija — 2001. gadā izdotais A fine day to exit. Nosaukums kopā ar albuma vāciņu — un šis ir viens no viskrutākajiem vāciņiem starp tiem albumiem, kas ir manā kolekcijā —, man šķiet, ir gana izsmeļošs.

izskatās šādi )

(2 raksta | ir doma)

ulvs
20:22
Populisms ir ļoti svarīgs politikas elements, lai uzrunātu vairākumu cilvēku. Uzskatu, ka to var izmantot ļoti labiem mērķiem, ja līdzās tam politiķi rada tādu informatīvo lauku, kas savā ziņā ir pretstats populismam - esot atklātiem par to, kas ir Latvija, kas ir latvieši, kas ir mūsu potenciālie ienaidnieki un kā mums būtu jārīkojas, lai nepielaistu to, ka viņi reāli ņem virsroku. Ja populismu izmanto līdzās inteliģentai, atklātai diskusijai par to, kas mēs esam un par ko mums jātop, tas sevī iemieso nenormālu spēku - iespēju uzrunāt un vienot simtiem tūkstošus un miljonus cilvēku.

Taču diemžēl realitātē populismu vairākums pasaules politiķu izmanto, lai pakļautu un iedibinātu savai partijai ekonomiski izdevīgu kārtību (tā teikt, rīkotos pretēji tam, kā būtu jārīkojas normālam politiķim - tas gan runājot par LR; ASV ir pavisam cits frukts, ASV gandrīz nevienā jomā nevar salīdzināt un vilkt politiskās paralēles ar LR).

(ir doma)

ulvs
20:08 - Kāpēc man un tev būtu jāmīl Latvija un jābūt saliedētiem kopējā mīlestībā
Kāpēc es visu mūžu esmu nīdis LR politiku? Tāpēc, ka tajā figurē tikai retais cilvēks, kurš reāli rubī fišku valsts zinību, starptautisko tiesību un vēstures jomā. Kā arī militārās filosofijas jomā. Tur figurējošie cilvēki lielā mērā atrodas, lai lobētu savas grupas intereses.

Ko es piedāvāju, kā alternatīvu? Politiķi, kurš veidotu dialogu ar visiem latviešiem - arī krievvalodīgajiem. Kurš apzinātos, ka tikai vienota tauta ir spēcīga un spējīga pastāvēt cauri gadsimtiem un pretoties citu nāciju agresijai. Tādu politiķi, kurš mazāk nodarbojas ar populismu un demagoģiju, bet vairāk ar reālpolitiku. Kā tas izpaustos? Pirms vēlēšanām viņš un viņa hipotētiskā partija runātu par to, ka mums ir jāatmet visi aizspriedumi, kas iesakņojušies dekāžu laikā, aizspriedumi, kuri liedz latviešu tautai būt garīgi vienotai, spēcīgai, tautai, kura redz savu mērķi, tautai, kura zina savu vēsturi un zina savu potenciālo ienaidnieku un tāpēc dara visu, lai neatkārtotos latviešu teju 700 gadus ilgā vēsture - fakts, ka bijām kalpi citai, lielākai tautai. Un tikai tad būtu viss pārējais - politideoloģija, ekonomika, reformas.

Tā kā šāds cilvēks politikā, cik man zināms, nav bijis, es visus šos gadus esmu bijis absolūti apātisks un disillusioned attiecībā pret ideju par Latviju. Es nicināju šo valsti. Uzskatīju, ka tai nav iemesls pastāvēt. Ka mēs esam tikai pirdiens laiktelpā. Taču patiesība ir tāda, ka mums ir teju 700 gadu ilga vēsture un teju tikpat ilgi mēs esam cietuši un vēlējušies panākt to, ko panāca mūsu pirmstēvi, radot valsti against all odds, sakaujot divu nāciju karaspēkus (krievu un vācu) - paveicot ko tādu, ko NEVIENA TAUTA NEKAD IEPRIEKŠ PASAULES VĒSTURĒ NAV PAVEIKUSI. Okej, piedodiet par populismu pēdējos teikumos, taču ideja ir skaidra - mums ir jāciena un jāsargā tas mazumiņš, kas mums ir, pretēji mēs patiesi būsim tikai kā pirdiens laiktelpā.

(ir doma)

scaramouche
19:02
I'm barely at 19:00, but it feels like 23:00 at least.

(ir doma)

honeybee
18:54
Iegādājos Iegāzos reklāmas aģentūrā un konstatēju, ka acīmredzot pastāv tāda lieta kā "resting copy face", kas iemieso sevī visu pasaules nogurumu

(2 raksta | ir doma)

scaramouche
18:28
- You broke my fuckin' beans!
- You stomped over mine first...

(ir doma)

ulvs
17:46
Iesaku svētkos noskatīties The Latvian Identity: Vaira Vike Freiberga at TEDxRiga

(ir doma)

ulvs
17:41
Pēdējos 10 gadus eksistēju ārpus visa, uz sava mākoņa. Nu, esmu nokāpis, vismaz ar vienu kāju. Man patīk tas, ko es redzu. Pirmo reizi mūžā es nejutos sliki par to, kas esmu un kas man notiek apkārt. Jā, ir dirsā, bet tāpēc ir jāmočī.

(9 raksta | ir doma)

ulvs
16:45 - īsi par Latviju
Man ir parādījušās iepriekš nebijušas patriotiskas jūtas. Es nopietni. Mums visiem ir jāsargā Latvija. Es diezgan daudz esmu lasījis par starptautiskajām tiesībām, valstu rašanās cēloņiem un tautu pašnoteikšanās filosofiskajiem principiem. Es uzskatu, ka tas ir brīnums, ka ir tāda Latvija (reizē uzkatu, ka Latvijai varētu arī nebūt). Man ir nenormāli skumji par visu, kas ir noticis pēc VVF. Ja es nebūtu mīkstais, es noteikti pieteiktos armijā, vismaz rezervistos. Latvijai, starp citu, ir ļoti, ļoti kvalitatīvs aizsardzības plāns un bruņotie spēki šobrīd nomaina savu kaujas doktrīnu uz kaut ko nenormāli krutu, no Somiem inspirētu, kur karavīra dzīvība ir galvenais (jo mums ir tikai 5000 karavīru), tāpēc jāpērk krutākais ekipējums un jābalsta aizsardzība uz Latvijas pamatpilāriem - mežu, neizbrienamiem purviem un neizbrienamām takām. Principā ideja ir tāda - mums jānotur iebrukuma pirmo vilni, kas ir izdarāms, pateicoties mūsu ģeogrāfijai un jaunajai doktrīnai. Jānotur, līdz pievienojas koalīcijas spēki.

(22 raksta | ir doma)

usne
16:15
persiešu valodas nodarbībām būtu pieticis, ja tēli vienkārši lasītu grāmatu kaut lomās un varbūt nedaudz uzdziedātu.
prātā jukšana uz skatuves manai uztverei šķiet slima padarīšana un atstāj slimnīcas/trako nama garšu, kas mākslā ir pilnīgi lieka.
taču stāsts ir ļoti loti kruts. ļoti vaig tādu tekstu mājās , lai var citēt skumjā brīdī.
mūsdienās ebreji vairs nav viena tauta, nacionalitāte. viņi ir visu bēgļu, brīvo, gudro cilvēku, no valstīm neatkarīgo, nepakļaujamo simbols
burvīgs stāsts par attiecībām, kuras nosaka sabiedrības normas, ko veido divu cilvēku meli viens otram par katram vissvarīgāko dzīvē.

(4 raksta | ir doma)

komentators
16:18
https://www.youtube.com/watch?v=DD65K4VR6Lw

Šitas gabals plēš uz pusēm

(1 raksta | ir doma)

az
14:55 - rudens, ūdens
dažas dienas saulē pie okeāna, pavisam īsas dienas ar vēl īsākām naktīm high-end klubos, jā, tas tagad piederas pie darba pienākumiem, un kas jādara, jādara (zelta sofa, oh well, bet dejot jau var jebkur)
un šodien jau sēdēju pilsētas centrā kanāla malā un šūpoju kājas, kamēr iešūpoju atslēgas laivā pilnā ar rudens lapām
skatījos un nespēju noticēt
aizgāju uz tuvējām durvīm pēc slotas, domāju, izslaucīšu
sāku slaucīt un ieslaucīju atslēgu dziļi ūdenī
izrādās, zem lapām bija ūdens. daudz ūdens.
tāds. ar smaržu. kā mūžību vecs puķūdens
loģiski, protams, laiva tomēr. kanālā tomēr.
bezjēdzīgi peldināju birsti pa laivas dibenu, atslēgu vairs ne redzu, ne jūtu, laiva ar ne pārāk maza. bet tagad jau nu vairs nevarēja padoties.
vilku nost drēbes un kurpes, lecu iekšā. kājas atslēdzās, viņas man tādas izlepušas, neko darīt, mērcu rokas un peldinos, peldinos, neko nejūtu, visa tikai pati tāda melna, smaržīga, bet tad tāds spīts pamodās, pacēlu acis uz augšu un teicu, tā nedrīkst, atdod, dzīve, atslēgu
tikko kā pateicu, atslēga pati iepeldēja rokās
tā arī braucu, kā no ūdens izkāpusi, bez kurpēm un drēbēm, labi, ka nebija jābrauc tālu, labi, ka ļaudis tādi rūdīti, nekas viņus te vairs neizbrīna.

(ir doma)

psihs
15:51 - tas drošvien ir kāds pirmā aprīļa joks
ieslēdzu datoru - kas? firefox sadirsts?

(1 raksta | ir doma)

blond
15:04
Mīļie draugi, varbūt starp jums ir kāds etiķetes pārzinātājs - kā varētu ielūgumā latviskot "dress code: optional black tie"? Vai varbūt vispār raksta otrādi "Black tie optional"?

(20 raksta | ir doma)

pajautaa
[love_hacker]
13:34 - Liepāja un Liepājas aprinķis // 10km HIKE // Lai vējš neaizpūš
Labdiena Liepājas zinātāj cibiņi!


Jautājums, kur labāk no šosejas - Liepāja/Nīca, doties iekšā uz Jūras pusi, tā lai nav purvs / brikšņi / mājas ?
Mērķis šoreiz ir nepārslogojot sevi - noiet aptuveni 10km līdz Liepājas autoostai!

Ko Jūs varētu ieteikt?Paldies jau iepriekš :)

(4 raksta | ir doma)

dooora
12:12
ta'tas Bachs vai Laibachs vakar uzstājās?
https://youtu.be/fRj34o4hN4I

(2 raksta | ir doma)

qgmr101
11:40 - elektroniskas emōcijas aurāls ceļojums virziena sajūtā
Šodienas skaņas: Electronic Emotions - Aural Trip [Full Album] - YouTube.

Dažreiz, braucot kā pasažierim vilcienā vai autobusā, man uznāk tāda sajūta, ka transporta līdzeklis brauc “uz otru pusi”, pretējā virzienā. Nevis tajā, kurā tam pēc lōģikas būtu jābrauc, bet pretējā. Biežāk tas notiek tumsā, bet dažreiz ir gadījies arī dienā. Tā ir tāda visaptveroša sajūta, un parasti paiet kāds brīdis, kamēr domāju par to un skatos pa logiem un racionalizējos, tad šī sajūta sakārtojas un virziens atkal ir parastais, “pareizais”.

Tā ir tāda visas esības pamatus sagraujoša sajūta, jo tad es arī saprotu, ka daudz kas no tā, ko uzskatu par pareizu, labu, patiesu un lōģisku esam, tikpat labi var būt arī vienkārši ilūzija, kuru vienkārši neesmu spējis atšķirt no reālitātes. Bet kas gan ir “reālitāte”, ja ne... utt. utjpr.

Un arī kontroles zaudēšanas sajūta, jo es nevaru vienkārši tā pēc savas patikas pārslēgt šo virziena izjūtu.
Garastāvoklis:: [mood icon] anxious

(ir doma)

watt
10:28 - Iain M. Banks citaati
"[...] it is willed into actuality."

"[...] three thousand years of ruthless oppression, cultural imperialism, economic exploitation, systematic torture, sexual tyranny and the cult of greed ingrained almost to the point of genetic inheritability."

"We incinerated the plundered bodies in solar furnaces, our offering to the insatiable sky gods of Race and Purity."

(1 raksta | ir doma)

pukis
11:20
Vakardien mana mīļmāsiņa atveda man dāvaniņu, kūku un mazu mīļu zsv. kaktusiņu. Viss jautros pumpuriņos. Dieviņ dod nu man prātu un saprašanu to mazo mīļumiņu nenobeigt...

(ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba