(no subject)
Jun. 27th, 2026 | 09:54 pm
posted by: prtg
Rausis rausis
saite | Leave a comment | Add to Memories
Alise
Jun. 27th, 2026 | 08:07 pm
posted by: kochka
Suns ir izracis tik lielu bedri, kas jau sāk līdzināties alai. Tā kā cilvēki tur parasti nestaigā, neesmu to aizrakusi, pat ja varbūt vajadzētu, jo tumsā būtu bīstami tur aizķerties. Taču nedaudz žēl iznīcināt suņa milzu darbu. Kad viņa tur ielien kašāties, reizēm redzama tikai aste. Tādos brīžos viegli suni iztēloties kā grāmatas tēlu, kas pazūd neparastā pasaulē. Taču visticamāk sunim ir pavisam citi mērķi, vienkārši būt sunim un smiltīs atvēsināties. Varbūt pat īsti nenojauš, kādas asociācijas un stāstus viņai piešķīris šis grūti saprotamais divkājis.
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 27th, 2026 | 11:22 am
posted by: virginia_rabbit
Sitam, kaujam mazos ežus, Metam podā izvāram!
saite | Leave a comment {11} | Add to Memories
manas dzīves mūzikas radīšanas gear lielākais apdeits
Jun. 27th, 2026 | 07:40 am
posted by: ulvs
Sasodīts, es esmu tik laimīgs. Soļojot pretī albuma ierakstam augusta 2. nedēļā, beidzot varu teikt, ka man ir gan 2 izcilas elektroģitāras un ķīniešu lētais lampinieks, kas pārtaisīts par teju boutique amp.
Ģitāras esmu pielāgojis pēc savām vajadzībām, nomainot noņēmējus, pielodējot abu shēmām treble bleed novēršanas modifikācijas (sastāv no savienota kondensatora (471 pF) un rezisotra (220 kΩ))- griežot nost Volume poci, tonis nekļūst tumšāks. Vienu no ģitārām pārtaisīju par baritona ģitāru (resnas stīgas, skaņojums BEADF#B), otrai uzliku vienas no tievākajām stīgām tirgū (0.08-0.38" izmērs). Par lampinieku plašāk zemāk esošajā tekstā.
Vakar no Polijas beidzot ieradās mana ilgi gaidītā VALVO EL84 (Made in 1960s Hamburg) lampa. Iemūžināju to foto. Īsumā, kopš februāra esmu Bugera V5 Infinium lampu kombja īpašnieks. Lēts, jo tas ir rūpnīcā masveidā drukātajām PCB shēmas platēm bāzēts pastūzis. 5 Watts of tube fucking power! Iebūvēts t.s. power attenuator, kas ļauj nomest jaudu līdz 0,1W priekš spēlēšanas dzīvoklī). Iebūvēts "tube doctor" indikators un self-biasing tehnoloģija, kas nozīmē, ka tūbas darbojas "plug and play" režīmā - nav jānes pie eksperta, kas tās biasos.
Ar rūpnīcas detaļām tas skanēja šaušalīgi - augsts kompresijas līmenis, ātri notiek distorcija, vilnains, pļurzīgs low end, utt.
Nomainīju rūpnīcas skaļruni pret Jensen C8, priekšpastūža lampu no noname 12AX7 uz Electro-Harmonix 12AT7, jaudas pastūža lampu no noname EL84 uz iepriekš piesaukto Valvo EL84. No tumši, duļķaini skanoša trashy tūbu kombja tas pārtapis par faking boutique sounding kombi ar ļoti dzidru, niansētu, trīsdimensionālu skaņu, dzidrām zvanu augšām un ciešām, savāktām apakšām. Tas arī bija mans mērķis - padarīt kombi tuvāk Fender lampinieku tonālajam profilam (dzidras jo dzidras augšas un liels, bet ciešs low end un vidējās frekvencēs izgriezums, lielāks headroom, mazāks distorcijas līmenis). Es pārsvarā spēlēju tīrajā vai arī viegli distortētu ģitāru, vai arī pretējā galējībā - caur intensīviem fūžiem. Ko es neizmantoju, ir vidējas vai lielas distorcijas skaņas/frekvences (vidēja - OCD Driver, liela - Metal Zone). Vienkārši nespēlēju tādu mūziku, kur vajag šādas distorcijas.
Drukātās PCB shēmas ir moderns risinājums, kas samazina lampu kombju ražošanas cenu par, nez, 5-10x? Piemēram, vintage tube amps lodējums ir smuki izklāts pa visu plati vai vairākām platēm, kas izvietotas cita virs citas. Tādi konstruēts pastūzis (vintage stilā) ir bezgalīgi lietojams/labojams, jo ir pieeja visām detaļām, to lodējumam - tā, ka tāpēc viegli risināt šāda pastiprinātāja problēmas, kas, kā jau lampiniekiem, agri vai vēlu parādīsies. Ja PCB lampiniekam kaut kas notiek, tad parasti grūti salabot, jo PCB plates kompakto izmēru dēļ grūti piekļūt problēmvietām.
saite | Leave a comment | Add to Memories
labrīt, bļ
Jun. 27th, 2026 | 07:00 am
posted by: ulvs
The foundation of all mental illness is the unwillingness to experience legitimate suffering.
- C.G.Jung
- C.G.Jung
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 27th, 2026 | 03:38 am
posted by: psihs
jua darba diena iet uzbeigām
saite | Leave a comment | Add to Memories
Komēdija n-tajos cēlienos
Jun. 27th, 2026 | 12:30 am
posted by: hessin
I cēliens
Viņi teica:
"Ja neizmantosi MI, tu atpaliksi."
"Tev vairs nebūs darba."
"Nākotne pieder tiem, kas izmanto MI."
Pēc brīža:
"MI tev nepalīdz?"
"Tad tu vienkārši nemāki to lietot."
"Tu to izmanto nepareizi."
II cēliens
"Tokeni visiem!"
"Ņemiet un lietojiet!"
"Eksperimentējiet, inovējiet, radiet kaut ko revolucionāru!"
Un vēl:
"Starp citu, te ir aktīvāko tokenu lietotāju tops."
"Nelietosi? Nu... tas arī tiks pamanīts."
III cēliens
Visa gada budžets tiek iztērēts četros mēnešos.
IV cēliens
"Oi, oi, oi..."
"Kurš visu iztērēja?"
"Kurš katru PDF failu pārveidoja par 120 slaidu prezentāciju?"
"Kurš ģenerēja piecpadsmit versijas vienam e-pastam?"
"Netehniskie cilvēki?"
"Viņi vienkārši to izmanto nepareizi."
"Bet kur ir visas tās revolucionārās idejas?"
"Kur ir produktivitātes revolūcija?"
"Kur ir tas, kam bija jāglābj pasaule?"
Un pats svarīgākais jautājums: "Kur vispār palika visa nauda?"
Dienvidkorejā.
Ref:
https://www.computerworld.com/article/4 064955/accenture-wants-to-lay-off-employ ees-without-ai-potential.html
https://www.404media.co/the-tokenpocaly pse-is-here-companies-are-scrambling-to-s top-spending-so-much-on-ai/
https://techcrunch.com/2026/06/02/u ber-caps-employee-ai-spending-after-blow ing-through-budget-in-four-months/
https://en.wikipedia.org/wiki/Token_max xing
https://theaicronicle.com/en/news/econo mics/south-korea-ai-bonuses-samsung-hyni x-wealth-gap
https://isaiprofitable.com/
Viņi teica:
"Ja neizmantosi MI, tu atpaliksi."
"Tev vairs nebūs darba."
"Nākotne pieder tiem, kas izmanto MI."
Pēc brīža:
"MI tev nepalīdz?"
"Tad tu vienkārši nemāki to lietot."
"Tu to izmanto nepareizi."
II cēliens
"Tokeni visiem!"
"Ņemiet un lietojiet!"
"Eksperimentējiet, inovējiet, radiet kaut ko revolucionāru!"
Un vēl:
"Starp citu, te ir aktīvāko tokenu lietotāju tops."
"Nelietosi? Nu... tas arī tiks pamanīts."
III cēliens
Visa gada budžets tiek iztērēts četros mēnešos.
IV cēliens
"Oi, oi, oi..."
"Kurš visu iztērēja?"
"Kurš katru PDF failu pārveidoja par 120 slaidu prezentāciju?"
"Kurš ģenerēja piecpadsmit versijas vienam e-pastam?"
"Netehniskie cilvēki?"
"Viņi vienkārši to izmanto nepareizi."
"Bet kur ir visas tās revolucionārās idejas?"
"Kur ir produktivitātes revolūcija?"
"Kur ir tas, kam bija jāglābj pasaule?"
Un pats svarīgākais jautājums: "Kur vispār palika visa nauda?"
Dienvidkorejā.
Ref:
https://www.computerworld.com/article/4
https://www.404media.co/the-tokenpocaly
https://techcrunch.com/2026/06/02/u
https://en.wikipedia.org/wiki/Token_max
https://theaicronicle.com/en/news/econo
https://isaiprofitable.com/
saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
mīlu Hamilķi
Jun. 26th, 2026 | 10:24 pm
posted by: ulvs
The Underground Science of the Lazy Lizard School of Hedonism.
About the documentary: Hamilton explores a clandestine laboratory blasted 100 feet into a dormant volcano. Uncovering the incredible engineering behind this secret facility where chemist Darrell Lemaire synthesized hundreds of kilos of MDMA and novel phenethylamines. Later, discover the advanced room-temperature organic chemistry his protégé used to synthesise LSD.
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 26th, 2026 | 09:48 pm
posted by: virginia_rabbit
es pa logu redzēju Dienasgrāmatu aizbraucam turp šurp
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 26th, 2026 | 09:40 pm
posted by: ulvs
Mani absolūti neinteresē āziešu multiplikācijas filmas.
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 26th, 2026 | 09:39 pm
posted by: ulvs
Ja tevi kāds cenšas iesēdināt binārā sistēmā, binārā domāšanā - labējie, kreisie, labs, slikts, utt.- sit pa seju [šeit drīkst izvēlēties savu alternatīvo rīcību] un dodies tālāk, neskatoties atpakaļ. Binārās sistēmas ir paredzētas, lai turētu tavu dvēseli kabalistiskā cietumā. Vienīgi caur abu pušu pilnīgu un galīgu integrāciju, saplūšanu ir sasniedzama dievišķā pilnība jeb Pleroma.
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
"Domātājus"
Jun. 25th, 2026 | 08:52 pm
posted by: slikts
Man ir tikai viena lieta sakāma par šo: ĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀ


saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 25th, 2026 | 08:04 pm
posted by: prtg
Doties uz vienu no bīstamākajām vietām viņsaulē
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 25th, 2026 | 04:40 pm
posted by: prtg
Latvijas valsts vēži
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
Earth cult
Jun. 25th, 2026 | 04:03 pm
posted by: ulvs
Divi pēdējā laika funkcionālā ambienta/chillout mūziķi, ko ļoti novērtēju, ir Woob un Mr.Soon. Par Mr.Soon jau rakstīju iepriekš. Tagad par Woob. Iztēlojies mūziku, kur savienojas dabas skaistums ar cilvēces akcentiem. Tā ir mūzika, ko varētu ar drošu sirdi likt klausīties citplanētiešiem, lai liktu saprast labāko no vaibiem, kas iespējams uz planētas Zeme.
Man reāli slinkums darbināt savu smadzeņu podu, tāpēc iedošu jums ģenerētu info (fuj, preteklis, patērē AI):
Woob (īstajā vārdā Pols Sīvots) ir britu ambientās un elektroniskās mūzikas producents, kurš kļuva pazīstams 90. gadu sākumā ar kulta statusu ieguvušo debijas albumu 1194. Viņa rokrakstu raksturo kinematogrāfiskas skaņu ainavas, kurās dziļi ambientie slāņi saplūst ar dabas ierakstiem, mistisku noskaņu un smalkiem trip-hopa un downtempo elementiem. Tā ir ideāla audiālā telpa tiem, kas meklē transcendentālu, daudzslāņainu un vizuāli asociatīvu skanējumu pilnīgai prāta ceļojumam.
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 25th, 2026 | 03:05 pm
posted by: prtg
Kļūt citam
saite | Leave a comment | Add to Memories
Apocalypse Now
Jun. 25th, 2026 | 10:29 am
posted by: panacea
Vakar ar velo braucu pa Rīgu, kad man priekšā uz veloceliņa, izmisīgi rokas vicinot metās mormoņu misionāri, cenšoties apstādināt. Vispār jau izmisuma pakāpe ir saprotama, pagānu svētku otrā diena, apokaliptiski tukšā galvaspilsētā.
Neapstājos :D
Neapstājos :D
saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 08:59 pm
posted by: prtg
100 megatonnu kultūras
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 07:00 pm
posted by: shelly
Kā lai tagad saņemas izpakot koferi.
saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 05:39 pm
posted by: ulvs
Un šis ir iepriekš piesauktā Janna Pertules eposs! "Jaukā kaulu uzbūve"
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 05:33 pm
posted by: ulvs
Pateicos
swimpis par šo burvīgo tumšās, "cinematogrāfiskās" un introspektīvās ģitārmūzikas albumu no Somijas - Heroin in Your veins. Aiz šī tīniskā grupas nosaukuma slēpjas mūziķis Janne Perttula.
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 03:55 pm
posted by: ulvs
Jupitera kolektivizācija, Saturna individualizācija.
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 12:47 pm
posted by: prtg
Piestās piestās
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 24th, 2026 | 01:26 am
posted by: prtg
Tā kā kļavas, kas nosarkušas rudens vējā
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 22nd, 2026 | 11:14 pm
posted by: prtg
Zināšanu lobijs
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 22nd, 2026 | 11:29 am
posted by: dienasgramata
No reklāmas plakāta: “Meklē jaunas idejas uzkodām?”
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 22nd, 2026 | 08:13 am
posted by: dienasgramata
no ieraksta Cibā pirms 20 gadiem:
"būt nesabiedriskam arī ir labi - vismaz neviens nepiesienas iedzert alu"
"būt nesabiedriskam arī ir labi - vismaz neviens nepiesienas iedzert alu"
saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
spēļu teorija VS hiperspēļu teorija
Jun. 22nd, 2026 | 02:24 am
posted by: ulvs
Analizējot parlamentāro demokrātiju no spēļu teorijas skatu punkta, var nonākt pie balansēta secinājuma - abas puses (tauta, kas deleģējusi savas tiesības pārtāvjiem, kuri tālāk sēdēs parlamentā un darīs to, ko parlamentā dara un parlaments). Taču pasaule ir daudzšķautnaina, niansēta, uz entropiju dabiski virzīta vienība, kas nepakļaujas šādai viendimensionālai, materiālistiskai analīzei. Pareizāk sakot, to var analizēt no spēļu teorijas skatu punkta, bet tad tiks izdarīt aplami secinājumi.
Viscaur vēsturei un arī mūsdienās "parastais cilvēks" ir atradies asimetriskās attiecībās pret augstmani, sīkburžuju un pat viņa izvēlēto delegātu parlamentā. Šis asimetriskums arī nozīmē to, ka spēļu teorija nav pielietojama konkrēta kāzusa (kur 1 puse = common people, 2. = vara) problēmrisināšanā, jo teorija paredz to, ka abas puses ir vienlīdz informētas, spējīgas, utt.
Attiecības starp indivīdu un valsti darbojas HIPERSPĒĻU teorija. Piemēram, deputāti komunicēs ar vēlētāju par viņu partijas programmu, radot vēlētājam iespaidu, ka viņi abi spēlē spēli A, taču patiesībā deputāts fonā spēlē vēl citu spēli- personīgās ietekmes un finanšu krāpšanās spēli.
Viena puse patiešām tic, ka process (vēlēšanas, debates, likuma burts) ir pati spēle un mērķis, kamēr otrai pusei šis process ir vien kā dūmu aizsegs, lai realizētu pavisam citas intereses.
Šeit būs plašāk par hiperspēli no viena pētījuma par to:
A metagame, known as a hypergame, occurs when one player does not know or fully understand all the strategies of a game. Hypergame theory extends the advantages of game theory by allowing a player to outmaneuver an opponent and obtaining a more preferred outcome with a higher utility. The ability to outmaneuver an opponent occurs in the hypergame because the different views (perception or deception) of opponents are captured in the model, through the incorporation of information unknown to other players (misperception or intentional deception). The hypergame model more accurately provides solutions for complex theoretic modeling of conflicts than those modeled by game theory and excels where perception or information differences exist between players. This paper explores the current research in hypergame theory and presents a broad overview of the historical literature on hypergame theory.
saite | Leave a comment | Add to Memories
Et tu Jim
Jun. 21st, 2026 | 09:53 pm
posted by: begemots
Interesanti. Droši vien klasificējas kā herētiķis, bet, nu, ne par to stāsts.
Modern Christianity is largely Pauline Christianity.
That statement is not an attack on Paul. It is simply a recognition of history. The central creeds of Christianity contain remarkably little of the ethical teaching of Jesus. They are overwhelmingly concerned with metaphysical claims about his nature, death, resurrection, and cosmic significance.
The Sermon on the Mount, the parables, the radical inversion of power, the critique of religious authority, and Jesus' vision of the Kingdom of God occupy surprisingly little space within the doctrinal architecture that eventually emerged. You cannot pin Christianity on Jesus. Christianity as we know it is the product of a long historical development, and no individual shaped that development more than Paul.
Paul's letters were written before the gospels and became the earliest documents of the New Testament. It is entirely possible that the theological categories Paul employed influenced the writers of the synoptic gospels themselves. By the time orthodoxy emerged, Paul's interpretations had become woven into the very fabric of Christian thought. Western Christianity, whether Catholic or Protestant, is fundamentally Pauline in its assumptions and structure.
I suspect Jesus and Paul would have had profound disagreements. Jesus was a brown-skinned Jewish teacher announcing the Kingdom of God and overturning conventional notions of purity, power, and religious status. Paul, shaped by his own Pharisaic training and his encounter with the risen Christ, developed an elaborate theological framework that interpreted Jesus' death through sacrificial and redemptive categories. Jesus himself might have been astonished by much of the mythology and theology eventually attached to his name.
Perhaps Paul's most consequential move was interpreting the Roman execution of Jesus through the lens of sacrificial atonement. The Jewish image of the Passover lamb became the model through which Jesus was understood as the Lamb of God whose blood removed the sins of humanity.
Over time Christianity became organized around the cross itself. In this sense, Paul helped transform Christianity into what might almost be called Cross-tianity. Significantly, the earliest followers of Jesus did not go around wearing crucifixes or carving crosses. The cross as a dominant devotional symbol emerged centuries later. The first known crucifix imagery appears only many generations after Jesus and Paul were gone.
Yet none of this requires hostility toward Paul. He was not attempting to create an infallible religion for future civilizations. He was writing occasional letters to struggling communities attempting to sort out practical and theological questions. He found himself in the strange and unenviable position of becoming the resident expert on Christianity. One could reasonably ask, "Who died and made Paul pope?" Nobody did. History simply placed him there.
( ... tālāk ... )
Modern Christianity is largely Pauline Christianity.
That statement is not an attack on Paul. It is simply a recognition of history. The central creeds of Christianity contain remarkably little of the ethical teaching of Jesus. They are overwhelmingly concerned with metaphysical claims about his nature, death, resurrection, and cosmic significance.
The Sermon on the Mount, the parables, the radical inversion of power, the critique of religious authority, and Jesus' vision of the Kingdom of God occupy surprisingly little space within the doctrinal architecture that eventually emerged. You cannot pin Christianity on Jesus. Christianity as we know it is the product of a long historical development, and no individual shaped that development more than Paul.
Paul's letters were written before the gospels and became the earliest documents of the New Testament. It is entirely possible that the theological categories Paul employed influenced the writers of the synoptic gospels themselves. By the time orthodoxy emerged, Paul's interpretations had become woven into the very fabric of Christian thought. Western Christianity, whether Catholic or Protestant, is fundamentally Pauline in its assumptions and structure.
I suspect Jesus and Paul would have had profound disagreements. Jesus was a brown-skinned Jewish teacher announcing the Kingdom of God and overturning conventional notions of purity, power, and religious status. Paul, shaped by his own Pharisaic training and his encounter with the risen Christ, developed an elaborate theological framework that interpreted Jesus' death through sacrificial and redemptive categories. Jesus himself might have been astonished by much of the mythology and theology eventually attached to his name.
Perhaps Paul's most consequential move was interpreting the Roman execution of Jesus through the lens of sacrificial atonement. The Jewish image of the Passover lamb became the model through which Jesus was understood as the Lamb of God whose blood removed the sins of humanity.
Over time Christianity became organized around the cross itself. In this sense, Paul helped transform Christianity into what might almost be called Cross-tianity. Significantly, the earliest followers of Jesus did not go around wearing crucifixes or carving crosses. The cross as a dominant devotional symbol emerged centuries later. The first known crucifix imagery appears only many generations after Jesus and Paul were gone.
Yet none of this requires hostility toward Paul. He was not attempting to create an infallible religion for future civilizations. He was writing occasional letters to struggling communities attempting to sort out practical and theological questions. He found himself in the strange and unenviable position of becoming the resident expert on Christianity. One could reasonably ask, "Who died and made Paul pope?" Nobody did. History simply placed him there.
( ... tālāk ... )
saite | Leave a comment {19} | Add to Memories
Zaļā gaisma
Jun. 21st, 2026 | 09:08 pm
posted by: kochka
Tik neierasti, ka pa ilgiem laikiem sestdiena bija brīvdiena. Un tā būs visu vasaru! Vairs nekādu agro rītu un vilcienu sestdienās! Nedaudz žēl, ka pārdevu savu riteni, šodien varētu braukt visu dienu.
Nu nekas.
LABOJUMS: Tā kā ziemā nosolījos sev izteikties precīzāk, tad varētu šo ieviest arī cibas ierakstos, jo reizēm rakstu tik haotiski, it kā ieraksti būt izlasāmi tikai man pašai, nevis publiski. Nedēļas nogalē izlasīju Dženas Andersones romānu "Demiurgs", jo mani interesēja, kā viņa risina šo universālā ļaunuma problēmu. Taču vairāk par ētiskām dilemmām uz mani iespaidu atstāja apraksts par varoņa spēju hipnotizēt cilvēkus un iekļūt viņu smadzenēs. Pat ja viņš kļuva par ārstu, lai darītu cilvēkiem labu, tomēr nevarēju tikt vaļā no domām, cik šāda iejaukšanās ir vajadzīga un ētiska, pat ja dziedinoša.
Pat ja interesanti, tomēr racionālajai pusei nedaudz baisi lasīt, kā grāmatas varonis var redzēt auras un hipnozes laikā iekļūt smadzenēs. Tehniskā puse tur varbūt nebija tik svarīga, taču radās jautājums par cilvēka autonomiju. Tātad vienkārši kāds citu vietā saliek sajukušos puzles gabaliņus, izdzēš pagātnes rēgus, atjauno iekšējo sauli utt. Un cilvēkam pašam nekas nav jādara. Vai tad tā drīkst un nav bīstami? Tas viss taču ir saistīts, visi pārdzīvojumi, bailes un atmiņas. Vai tā vienkārši izdzēšot kādu traumu, netiek izdzēsta arī kāda personības šķautne, kaut kas vajadzīgs, piemēram, empātija vai radošums? Man vienmēr ir licies, ka cilvēkam pašam ir jāiet cauri savai tumsai, jo tikai tā var kaut kas mainīties, lai gan grāmatā droši vien bija daudz smagāki gadījumi, ko parasti ārstē vai nomāc ar zālēm. Bet tad ir šī grūtā izvēle, ko dzēst un ko nē. Un galu galā arī sevi tā var iznīcināt, jo šī varoņa spējas nav bezgalīgas. Katra dziedināšana prasa atdot daļu no savas gaismas.
Taču man patika zaļās gaismas metafora, nomierinošās sarunas ar augiem un grāmatas neikdienišķā daļa.
saite | Leave a comment {9} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 21st, 2026 | 07:08 pm
posted by: prtg
Noah (2014) (revisited)
saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 21st, 2026 | 02:38 pm
posted by: ravejsledzejs
uzskrēju virsū drag queen latviskojumam: pautumeita...
šķiet šis pat varētu ieieties.
šķiet šis pat varētu ieieties.
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 20th, 2026 | 12:44 am
posted by: prtg
Sirāt (2025)
saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
Lido doma zelta spārniem
Jun. 19th, 2026 | 11:14 pm
posted by: kochka
Reizēm youtubē līdzās ierastajām veļaspulveru, kosmētikas, zobubirstu vai darbarīku reklāmām iznirst arī pa kādai smieklīgai. Piemēram, nesen parādījās viena tāda ar draudīgu mūziku fonā, kur dobja vīrieša balss saka: “Tā ir tikai ilūzija, ka tu domā”. Hmm, vai tiešām šeit viņi reklamē domāšanu? Saausos. “Īsta domāšana ir sāpīgs process atšķirībā no pārmantotu viedokļu atkārtošanas.” Jūtos ieinteresēta noskatīties līdz galam, nez, vai tur piedāvās īpašu vannu vai kaut kādu maģisku kasti, kur ielīst un domāt savas drūmās domas? Vai varbūt ierīci, kas rosinās izbāzt galvu no Platona alas? Beigās tomēr izrādījās, ka tā ir kaut kāda psiholoģijas pašpalīdzības grāmatu un raidījumu lapa. Tātad tur izlasītais būs manas oriģinālās domas, instrukcija lielajai patiesībai. Par šo naudu es beidzot būšu brīvs cilvēks!
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 19th, 2026 | 07:30 pm
posted by: prtg
Laiks tikai sev? Priekš kam? Kopā jautrāk!
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 19th, 2026 | 01:37 pm
posted by: martcore
ļoti patika, kā krievu žurnāliste marija pevčiha nedaudz negaidītā kolaborācijā sev atklāj videospēļu sfēru (ar geoguessr)
acis aizdegās, rokas pieslēdzās
un, kad viņai piedāvāja pageimot pax historia
marija pajautāja, A KĀPĒC MUMS VAJAG NODARBOTIES AR ŠO HUJŅU, ja mēs varam ceļot pa visu pasauli, un pie tam mēģināt uzminēt pilsētas vai valstis
es arī šo jautājumu pastāvīgi sev uzdodu
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 18th, 2026 | 10:55 pm
posted by: dienasgramata
DELFI. Varas pozīcijā esoši pieaugušie nedrīkstēs veidot intīmas attiecības ar nepilngadīgiem jauniešiem
DELFI. Goda ģimenes bez maksas varēs nodot azbesta šīferi
DELFI. Goda ģimenes bez maksas varēs nodot azbesta šīferi
saite | Leave a comment {1} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 18th, 2026 | 08:56 pm
posted by: prtg
Sabiedrības saliedētība tuvojas ikgadējam maksimumam
saite | Leave a comment | Add to Memories
(no subject)
Jun. 18th, 2026 | 08:43 pm
posted by: virginia_rabbit
džins ar Soniku
saite | Leave a comment {2} | Add to Memories
(no subject)
Jun. 17th, 2026 | 08:00 pm
posted by: hessin
Pasaki, ka neko nesaproti no IKT, nepasakot, ka neko nesaproti no IKT.
2984/kulberga-uz-laiku-iesaldetajos-vals ts-ikt-iepirkumos-figurejot-ari-izmekles ana-iesaistitie-uznemumi
Kā vienu no Latvijā pastāvošajām problēmām IKT jautājumos premjers izcēla arī to, ka valsts sistēmās netiek izmantots atvērtais kods, lai tas būtu pieejams ikvienam IKT speciālistam. Rezultātā, ja kods ir slēgts, sistēmas savā starpā ir daudz grūtāk savietot, tāpēc sanāk būvēt daudzas individuālas sistēmas.- https://www.delfi.lv/161/criminal/12012