[info]martcore 
19:50
26.11.20
chess sisters
Par Betas Hārmonas netfliksa triumfu runājot. Dāmas šahā - tas ir totāls haivmainds. Skatieties, Maijai Čiburdanidzei bija māsa. Polgaras bija trīs māsas uzreiz. Trubas šaha zvaigznes Aleksandra un Andrea Botasas, nav grūti uzminēt, ir māsas. Annai Rūdolfai arī ir māsa.

Vai māsa ir šobrīd spēcīgākajai pasaules šahistei Hou Jifaņai? Nav, jo, pirmkārt, Ķīnā laikam ir tādi demogrāfiskie likumi, ka Jifaņai nevar būt nekādas māsas. Otrkārt, nafig viņai māsu, ja Jifaņa izskatās pēc dāmas, kas var personiski ietriekt jums laidni acī.
[info]dienasgramata 
14:38
26.11.20
APOLLO. Kļuvuši zināmi Maradonas pēdējie pirmsnāves vārdi ... tālāk ... )
[info]gnidrologs 
00:03
26.11.20
"Beauty can be a snare that draws one into the world and away from God.
But in an atheistic world there are no such draw backs. Beautiful people have everything and ugly or stupid or infirm people have very little. This obvious inequality among people was only posssible to rationalize when a conception of a greater and final justice was present in society. But to people who have been raised into atheism, there obviously is no justice, and the denial of the importance of such differences in the well being of a person is only going to push the unfortunate and the maladjusted into a greater position of extremism.

Incidentally, this is also the reason Marxism is so popular, for under atheism there is no reason not to be envious of people who have more than you do."
[info]mazaa_mija 
22:19
25.11.20
uztaisīt čhillī con carne un aizmirst ielikt pupiņas, kas stāv deguna priekšā uz galda, ček!
bet par to vakar atklāj, ka ādažos ir meksikāņu veikals, kas piedāvjot čipoletu tfhu chipotles: https://www.elgringoveikals.com/product-page/chili-chipotle ir kāds mēģinājis, jo viss kas iepriekš rīgā bija nopērkams bija totāls sūds
[info]jim 
20:53
25.11.20
Dārgās frendlistes dāmas, vai kāda nevēlas pārpirkt no manis šo "One Wolf" kleitu? Tā kā M izmērs bija izpirkts, spontāni paņēmu L izmēru, bet tas uz maniem 166 cm garuma ziņā nepieguļ ideāli (vidukļa zona ir par zemu un apakšmala līdz ar to ir ap ceļiem, nevis kā modelei bildē uz puslieliem). Piegriezums un auduma kvalitāte ļoti laba, un, protams, ir kabatas. Esmu tikai uzlaikojusi, joprojām klāt cenu zīme, labprāt atdotu tālāk par to pašu cenu. Oriģinālā maksājusi 210 - lieliska izdevība izskatīties četrreiz dārgāk nekā ieguldīts!
[info]brookings 
20:19
25.11.20
RIP Diego

I remember watching that World Cup goal at school. We were all shouting at the TV after the handball, but the second goal? I remember just an awed resigned muttering. Read his ghost-written autobiography a few years ago. Really liked the expression "he let the tortoise drink the milk."

The best football player in my lifetime by a country mile: human like Tyson Fury or Paul Gascoigne - analogue not digital - genius in the spread of undemarcated time.
[info]gnidrologs 
16:16
25.11.20
komsomol
"Anything is morally justifiable when the media has coached you into believing that you're the resistance and fighting against Nazis.
The non-stop Drumpf news cycle over the past few years wasn't orchestrated just because all these media orgs hate Trump (although they do). No, it's because they wanted to develop an army of useful idiots who'd help in stealing the election without the need for any central coordination. As we have seen, many will have acted purely on their own initiative and out of their own zeal."
[info]brookings 
14:18
25.11.20
Viss, ko gribēju jautāt par Bitcoin, Sean Lennon te prasa (no 18:00).
[info]aai 
10:22
25.11.20
@pajautaa
Gerberas
klau, kā pareizi šamējās ir jātur vāzē un jāapteksnē?
Vakar nopirku, nogriezu kkas 2cm 45 grādu leņķī un ieliku vāzēs (ar ūdeni) - šorīt pusei jau erektīlā disfunkcija un ar nokārtām galvām :-(
Any tips? Temperatūra vai kkas cits? btw, es ūdenim mazliet pieliku arī to maisījumu, kas paciņās nāk līdzi (lielveikalu) rozēm. Bad idea?
[info]brookings 
10:20
25.11.20
"Covid-19 pandēmija pasaulē būs izmainījusi daudzas lietas, un pie vecās kārtības atgriezties vairs nevarēsim. Tomēr cerams, ka tas vismaz demokrātiskās valstīs nebūs uz brīvību rēķina. Šādu viedokli sarunā ar portālu TVNET pauda NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (STRATCOM) direktors Jānis Sārts. Sarunas ietvaros tika skarts arī jautājums par sazvērestības teoriju izplatību Latvijā, interneta iespējamo regulāciju un lēni pienākošo jauno laikmetu."

Es pat nezinu, kur sākt.
[info]avralavral 
20:01
24.11.20
Labajās ziņās: Terenss Maliks filmējot filmu par Jēzu Kristu ar četrām dažādām s*tana versijām.
[info]avralavral 
13:56
24.11.20
Vecmāmiņai (kura vairs nav starp dzīvajiem) gludināšana vienmēr paņēma ļoti daudz laika, jo viņa vispirms visas drēbes, arī apakšbikses un tādas lietas, izgludināja no kreisās puses, tad apgrieza otrādi un gludināja no labās. Par ko es tagad pieaugusi saprotu, ka tas nebija īpašajam gludumam, lai gan gludums bija nenoliedzams, bet tāpēc, ka droši vien pēckara gados viņa no savas mammas bija iemācījusies, ka drēbju iekšpuses gludināšana dezinficē un attiecīgi pasargā no visādām difterijām, tīfiem, varbūt pat kukaiņu olām, u.tml.
Šo rakstot, atcerējos, ka vēl atceros, kā mamma maniem jaunākajiem brāļiem marles autus vārīja lielā katlā, tad žāvēja uz auklas starp bērziem, tad gludināja ar ļoti karstu. Reiz viņa man stāstīja, kā "ļoti pārdzīvojusi", ka zīdaiņu autiņi no biežās vārīšanas nodzeltējuši un vairs nebijuši skaisti, balti.
[info]dienasgramata 
12:45
24.11.20
DELFI. Kembridžas Universitātes bibliotēkā nozagtas divas Čārlza Darvina piezīmju klades.
[info]dienasgramata 
12:25
24.11.20
DELFI. Testēšanas rezultātā Rīgas Centrālcietumā atklāti 65 Covid-19 pozitīvi ieslodzītie un 10 Covid-19 pozitīvi nodarbinātie.
[info]hedera 
08:23
24.11.20
@pajautaa
GPS vajag?
Tiek apsvērta doma darba vajadzībām nopirkt GPS (metu acis uz vienu no Garmin), bet radās jautājums, vai tas vispār ir nepieciešams mūsdienu viedtelefonu multifunkcionalitātes laikmetā. Tādēļ interesē citu cibiņu pieredze, vai kāda no GPS aplikācijām telefoniem spēj līdzināties/aizstāt GPS navigācijas ierīces?

Tā kā vajadzīgs darba ekspedīcijām, tad te ir runa par nopietnākām prasībām nekā tūrismam parastajam. T.i., paredzams vazāties pa pilnīgām nekurienēm, brikšņiem un mežiem, tālu no tādām civilizācijas pazīmēm kā ceļi, atzīmēt lielu daudzumu ģeotagu, utt.

Galvenās lietas, par ko labprāt dzirdētu salīdzinājumu navigācijas ierīces vs. viedtelefonu aplikācijas:

-) Precizitāte. GPS būs vajadzīgs nevis tikai, lai neapmaldītos, bet arī lai atzīmētos ģeotagus pēc tam gana precīzi var atkal atrast dabā.
-) Cik liela ķēpāšanās ar punktu atzīmēšanu, funkciju komandu izpildes ātrums (viedtelefoni mēdz uzkārties, ja), utml.
-) Datu apstrādes ērtums, datu ielāde, lejupielāde, orientēšanās ģeotagos un saglabātajos maršrutos.

Disklaimeris: esmu savulaik palietojusi vienu no Garmin vecākiem modeļiem, bet specializētas GPS aplikācijas telefonam pagaidām neesmu izmēģinājusi (Google maps neskaitās, ja), tādēļ atvainojos, ja kādi jautājumi šķiet dumji.