[info]feita_kleita 
14:22
16.6.19
@vajag
Grāvju karalienes - lupīnas.
Tirgū ieteica apstāties garāmbraucot grāvjiem un izrakt (jo viņi tādu puķi, kura aug visur un visiem tirgošanai neaudzējot), bet man tas neliekas labi, jo tas grāvis kādam pieder. Variants par sēklām arī neder, jo gribās jau šogad ziedošas. Varbūt kādam cibiņam ir un var padalīties ar lupīnu stādiem? Par šokolādi, vīnu vai naudiņu. Lūdzu :)

[info]gnidrologs 
13:10
16.6.19
western civilization 2019 - no comments
[info]gribu_gribu 
00:14
16.6.19
@pajautaa
Traktors ar traktoristu kurš stumj un krauj.
Sveiki Cibiņi,

Varbūt kādam no jums ir pazīstams traktorists Ventspils pusē kurš vēlas palīdzēt par samaksu?
Pirms došanos uz nomas punktiem, ienāca prātā piedāvāt privātajam. Privātās pazīšanās varbūt nākotnē noder :)

Tātad par darbu - Uz aptuveni 600 m2 liela zemesgabala jāsastumj zālē ieauguši būvgruži/sadzīves atkritumi un jāiekrauj 7 m3 lielā konteinerī.
Zemes gabals atrodas pārventā, tajā rajončikā kur atrodas publiskā pirts. Gribētu to izdarīt pirms Ligo.

Ceru uz veiksmi
[info]kants 
22:26
15.6.19
svaiga gaļa kritikai
stipri pacilāts aplūkoju 165 LMA diplomdarbu izstādi bij. biofakā, uz beigām drusku nogurdinoši, šis tas garlaicīgs, šis tas nepabeigts, bet kopumā lielisks iespaids, kas piedvesa mani pilnu cerības par jauno mākslinieku paaudzi. ne viens vien darbs jau tagad darītu godu arī pieaugušo izstādēm.
[info]hilda 
16:21
15.6.19
@pajautaa
Avio biļešu cenas
Sveiki, biežceļotāji!

Kā tur īsti ir - ja tagad, skatoties uz sev tīkamiem reisiem novembrī (Madride + lokālais no Madrides) man tīkamās biļetes maksā 302 eiro turp-atpakaļ, vai, sagaidot tos maģiskos 2 mēnešus pirms lidojuma, šiem pašiem reisiem biļetes būs dabūjamas lētāk?
vai arī tas ir mīts, tomēr?

UPD. Paldies par pieredzēm! Pirksim tagad.
[info]indulgence 
14:35
15.6.19
par atbrīvošanos no liberastiem
Kambodžu izsenis apdzīvo khmeri, čami, vairāki desmiti mazāku tautiņu un cilšu, kā arī ķīniešu un vjetnamiešu migrantu pēcteči. Skaidrs, ka kā vajadzēja saprasties un, tā kā no 1867. līdz 1953. gadam tā bija Francijas kolonija, par šādu starpetnisko saziņas valodu kļuva franču valoda. Attiecīgi, izglītība, medicīna, tehniskā modernizācija nāca caur franču valodu, tā bija mājas un saziņas valoda izglītoto iedzīvotāju slānī, neatkarīgi no etniskās izcelsmes – izveidojās franciski runājošs un franču kultūrā vesternizēts iedzīvotāju slānis, kuru varētu dēvēt par kambodžiešiem.
1975. gadā pilsoņu karā uzvarēja komunisti, t.s. sarkanie khmeri, kas, balstoties maoismā, nolēma atgriezt zemi pie tradicionālajām vērtībām, kur “zemniecība un dzīve laukos ir mūsu viss”. Taču lai tas izdotos, vajag atbrīvoties no visiem tautai svešajiem liberastiem un kaitīgās Gejropas ietekmes. Te nu labums bija tas, ka liberastus varēja viegli atpazīt pēc valodas. Proti, ja citās zemēs viņus var atpazīt pēc tā, ka šie lieto saliktus sakārtotus teikumus, tad Kambodžā bija vieglāk – viņi visi runāja franciski.
Tā kā komunisti vienmēr ar mežonību izcēlušies, sarkanie khmeri tautas atgriešanu pie zemes, pie tēvutēvu zeltainajām druvām, gunskuriem, tautasdziesmām un etnogrāfiski pareiziem tērpiem trisināja vienkārši: nosita visus, kas runāja franciski. Kambodža zaudēja vairāk nekā ceturto daļu no visiem saviem iedzīvotājiem. Barbari. Būtu mazliet civilizētāki, noslēgtu līgumu ar Franciju un visi frankofonie kambodžieši varētu “repatriēties”, kā to izdarījām mēs 1939. gadā ar vācbaltiešiem.
Man šķiet, princips abos gadījos vienāds – tikt vaļā no tautai “svešā” elementa. Tikai metodes atšķīrās.
[info]gnidrologs 
12:38
15.6.19
ļoti ļoti jauka saruna ar Jāni Klīsu - parakstos zem daudz kā no viņa teiktā
[info]gnidrologs 
11:22
15.6.19
muh diversitah
Mūsdienu universitātes in a nutshell. Viedokļiem noteikti nav ļauts diversificēties. To hell with marketplace of ideas. Tās ir diegabikšu fabrikas.
[info]zimbabve 
09:54
15.6.19
@pajautaa
Deklarētā adrese un nekustamā īpašuma nodoklis
Jautājums ļaudīm, kas kaut ko saprot no nekustamā īpašuma nodokļiem.

Situācija šāda: ir mazpilsētas māja, kurā mēdza dzīvot omīte, diemžēl nesen nomira. Tagad mājā neviens nav deklarēts, kas nozīmē, ka vienam manam radiniekam, kuram māja pieder, būtu jāmaksā augstāki nekustamā īpašuma nodokļi.

Tad nu jautājums - vai ir svarīgi, vai tā ir fiziska vai juridiska persona, kas deklarējas? Tobiš, vai tur var piereģistrēt firmu, maksāt nodokļus savai iecienītajai pašvaldībai un tādējādi vienlaikus samazināt šī mana radinieka NĪ nodokli?

Principā radinieks tur varētu deklarēties arī pats, bet nepārzina likumdošanu un baidās, ka zaudēs kādas privilēģijas Rīgā, kur pamatā dzīvo un strādā. Uztraucas par medaprūpes pieejamību, bet, cik nu zinu, deklarētā adrese diez vai kaut ko maina, ne? Radinieks taču varētu turpināt iet pie saviem dakteriem Rīgā? Vai ir kādi zemūdens akmeņi?

Paldies!
[info]gnidrologs 
01:20
15.6.19
Divi novērojumi, kas izriet no pēdējo dienu saskarsmes ar vienas manas paziņas skotu čali (nezinu vai viņš ir viņas ofc. vīrs, laikam prosta hahaļs pagaidām, bet ir kopēja meitiņa un normāla ģimeniska dzīvīte).

Kekss ir no Aberdīnas. Pēdējā laikā tusē Latvijā un pa vasarām tieši Saučos ar savu russian bride sieviņu un bērniņu. Norm lad. Strādā kā kaut kāc sabiedrotais iekš windmills farms uzņēmuma. Naivi uzskata, ka tas ir labi un, ka viņš piedalās labā lietā, jo ir taču kaut kā jāatrod alternatīvas naftai un oglēm, jo teh klimats. Nezina, ka detaļas tam visam ražo kitajozu vergi kaut kādā low grade faktōrijā, ar kādām piedrista visa Ķīna, un kas piesārņo dabu daudz vairāk, nekā viss tas "green energy" emo kompensācijas efekts, ko pēc tam izjutīs Rietumu pasaules hipsteris, kas cinās pret klaimatčeidž armagedonu (mazliet par to viņam pastāstīju un viņš likās nedaudz apstulbis).

Tā jau normāls čalis, bet arī runājot par citām tēmām, ievēroju cik Rietumeiropas natīvie izlutinātie bērni ir oblivious par daudzām lietām un pārsteigti par to kā lietas notiek šeit. Pat normālu šašļiku jams sācis ēst un saprast tikai šeit. Tādos brīžos kļūst žēl tos cilvēkus. It kā salīdzinoši daudz turīgāki un labāk situēti, nekā jūsu padevīgais plebs, bet es nevaru apskaust. Mani visvairāk fascinē tā naivitāte un obliviosness. Kaut kāda bērniškība. Nedomāju, ka tas ir labi in the gerand scale. Kad veselas nācijas kļūst atpakaļ par bērniem. Labāk cietušam, nomocītam plebim, kas nevienam netic, nekā bezrūpīgi labsirdīgam elojam. Negribētu būt kā jamais. Lai gan lāga zōns un vēlu visu labu. Varbūt līgosim kopā.
[info]ulvs 
00:30
15.6.19
@pajautaa
Vai ir iespējams konstatēt, kas (tavā) cibā lasījis tevis postēto infu - konkrēti ieejot tavā postā, tā unique adresē? Iedomājos, ka varbūt kaut kur saglabājas IP, kā tas ir norādīts komentāros iekš jebkura tava posta (ja tu esi šo "save I.P." ieslēdzis cibas opcijās, utt.) adreses un to var redzēt.
[info]gnidrologs 
22:59
14.6.19
mana haika
slikti
ko es varu darīt tam pāri
tikai dzert un pīpēt tam pāri
[info]_zeme 
21:35
14.6.19
@par_velti
čili stādi
izauga vairāk nekā plānots un nav vairs vietas, tāpēc var iegūt divu šķirņu stādus - ne pārāk asos bart chilli, kurš ir aptuveni halapenjō stiprumā, lieli, sarkani augļi, krūms var ibūt 1,5m augstumā, ražas apjoms nepieviļ. kā arī urubu, kas ir mazi, dzelteni, ļoti ražīgi un stiprāki par bart. teorētiski krūms var izaugt cilvēka augumā, taču eksemplārs, kam poda izmērs pagājšgad nebija lielāks par 5 litriem, bija tikai pusmetra augstumā. no katras šķirnes pieejami 15 stādi, kas prasa diezgan steidzamu pārstādīšanu lielākos podos/zemē siltumnīcā. gatavi nāks uz septembra beigām/oktōbri.

pašsavākšana brasā, vakarpusē.  rakstiet uz ear3rd pie džīmeila vai īsziņu uz divi deviņi astoņi divi četri nulle nulle nulle
[info]phz 
19:05
14.6.19
Tu mana Āfrika, tu mana Detroita
Ā, tās Quantic Dream līdz-šim-PS4-ekskluzīvās adventūres būs PC-ekskluzīvi Fortnaita bodītē tikai gadu? Varu mierīgi pagaidīt, kaut kā negribas tai dot naudu.
Tagi: , ,
[info]martcore 
18:23
14.6.19