Petrovichs ([info]petrovichs) rakstīja,
@ 2009-03-05 17:21:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Zemās procentu likmes vienlaikus gan padara kredītus lētākus (šobrīd gan šo procesu nevar tīrā veidā novērot, jo bankas naudu pietur), gan arī padara depozītus vēl mazāk ienesīgus, kas varētu pēc kāda laika atkal pamazām atgriezt apritē visādus riska kapitālus, kas šobrīd vienkārši salikti depozītos, kamēr situācija noskaidrojas.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)

Re: 8)
[info]petrovichs
2009-03-05 19:41 (saite)
Un vērtspapīru tirgus vai plīst no veselības? :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: 8)
[info]unpy
2009-03-05 19:48 (saite)
Neplīst. Bet nebrūk. Hmmm. Varētu mēģināt apmēram apstāstīt, kas notiek, pēc manām domām, bet gana labi nepārvaldu terminoloģiju;))

Pa rupjo - ja Tu desmit latus ieguldi snikeros, kurus uzreiz pārdod par 11Ls, kurus ieguldi marsos, kuri pēkšņi nevienam nav vajadzīgi un Tu viņus steidz nogrūst par 8Ls, jo ir vēl pilns tirgus ar cerīgajiem, kuriem šķiet, ka viņi marsus varēs nogrūst par 8.50Ls, tas nenozīmē, ka Tu 3Ls esi depozītā noguldījis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: 8)
[info]unpy
2009-03-05 19:50 (saite)
Saproti, riska kapitāli nestāv naudas izteiksmē bankās. Tajos pašos vērtspapīros stāv. Par naudu viņi pārvēršas tikai uz īsu, uz darījuma brīdi. Uz elektroniskā darījuma brīdi:)))

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: 8)
[info]petrovichs
2009-03-05 20:39 (saite)
Cilvēks aprakstīja situāciju ar saviem paziņām. Vairākiem paziņām, kam katram vairāk par 10 miljoniem iraid, bet nav arī nekādi superbagātnieki. Nu groza cilvēciņi naudu un ir pieraduši, ka no saviem 10 miljoniem gadā sanāk gan dzīvošanai, gan drusku pieaudzēt klāt. A te nāk krīze. Un jamie nofiksē savu peļņu/zaudējumus, jo jūt ka labi nebūs, jo vērtspapīri krīt kā domkrats ;) un izrauj visu kas izraujams ārā. Un ieliek depozītos, jo tas ir droši, kaut arī ne sūda nav ienesīgi. Un savelk jostas. Nosacīti, protams, bet tomēr savelk. Un dzīvo. Bet ar depozītu procentiem īsti nepietiek pat tad, kad jostas ir savilktas. Un kādā brīdī būs jāsāk ķerties pie pamatsummas. A kad jāsāk ķerties pie pamatsummas, tad ir pārdomas - turpināt sēdēt neienesīgā drošībā vai tomēr sākt riskēt un pelnīt.
Tāds lūk, plašu vienkāršo, vidējas rocības miljonāru masu liktenis ;-)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: 8)
[info]unpy
2009-03-05 20:50 (saite)
:)) Par to, ka ir cilvēki, kas šādi rīkojas, arī ir skaidrs:))

Maz ticams, ka tā ir nozīmīga vērtspapīru tirgus daļa. Kā jau minēju, tad tirgus bruktu, nevis vienmērīgi...eeeee...svārstītos:))Jo parādās jautājumi - "A kurā tad bankā?", "Kādā ta valūtā?". "Kāda termiņa depozītu?" utt.:))

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: 8)
[info]petrovichs
2009-03-05 21:25 (saite)
Nozīmīga daļa tā noteikti nav, bet visai aktīva gan. Un kopējais kapitāls tur mierīgi daudzos simtos miljardu šādiem ļaudīm savācas, kas šobrīd ir izvests no aktīvas aprites. Nu iedomājies vienu miljonu ļaužu ar vienu miljonu katram. Kopsumma tur sanāk ar 12 nullēm. Tjipa triljons, ja matemātika neviļ :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?