Petrovichs ([info]petrovichs) rakstīja,
@ 2013-01-06 19:32:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Politnekorektas pārdomas
Vispārīgas un vienlīdzīgas vēlēšanu tiesības (1 vēlētājs = 1 balss) nemaz nau laba lieta šodien, kad strādā un labumus rada mazākums, bet vairākums - dzīvo no dažādām pensijām, stipendinām un pabalstiem, vai strādā valsts pārvaldē, kura lielā mērā arī veic sociālo funkciju.
Faktiski izveidojas apburtais loks - ja partijas grib tikt ievēlētas un tikt pie varas, tām jāizpatīk vēlētāju vairākumam, bet vēlētāju vairākums ir naudas saņēmēji, kuri vienkārši vēlas saņemt vairāk, ilgāk, plašāk. Tas neļauj valsts budžetu pārdalīt par labu attīstības vajadzībām un tas tiek vienkārši "noēsts" un nav nekādu perspektīvu, ka kaut kas varētu mainīties uz labo pusi. Un uzturamo slogs uz katru strādājošo kļūst arvien smagāks :(
Varbūt ir vērts pamainīt šo sistēmu un ieviest kādu mantisko cenzu un arī pelnītāja cenzu? Nu, lai tie, kam kaut kas ir un tie, kas vairāk vai mazāk piedalās kopprodukta veidošanā un attiecīgi arī nodokļus maksā, lai tad ir ar divām, nevis ar vienu balsi. Vai arī kā citādāk.
Vispār, šī problēma nav tikai Latvijas problēma. Sakarā ar sabiedrības novecošanos tā ir visas "vecās" Eiropas problēma. Bet sabiedrības novecošanās ir tiešas sekas sociālās nodrošināšanas sistēmai, kad cilvēku iztika vecumdienās tika atrauta no ģimenē izaugušo bērnu skaita un viņu labklājības.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]divi_g
2013-01-07 09:35 (saite)
Cik tālu? Jo "personai no valsts budžeta ir jāsaņem mazāk, nekā tā tur iemaksā" ir tāds diezgan strikts, cita starpā paredzot atteikšanos no jebkādiem izdevumiem vēl nestrādājošajiem bērniem ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snark
2013-01-07 10:02 (saite)
Nav jau runa par galīgiem juridiskiem formulējumiem, taču var sagaidīt, ka vēlētāji saprot, ka nebaltas dienas var piemeklēt viņus pašus vai arī viņu tuviniekus un vienojas par sociālā palīdzība, kas pagādā drošības spilvenu tādos brīžos, bet nerada vēlēšanos to izmantot ilgstoši. Ekstras paliek pašu rokās. Nu, un atsevišķs jautājums ir par tiem, kas paši sevi nespēj nodrošināt medicīnisku iemeslu dēļ. Tas arī var piemeklēt katru.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]divi_g
2013-01-07 10:03 (saite)
Nu un kāda tad īsti ir atšķirība no esošā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]petrovichs
2013-01-07 10:25 (saite)
Šobrīd ir arī ilgstošie pabalstu saņēmēji, kas pat neizrāda vēlēšanos dajebkad atgriezties darba tirgū.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]divi_g
2013-01-07 10:26 (saite)
Šaubos, vai šīs problēmas dēļ ir vērts kardināli mainīt politisko sistēmu :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snark
2013-01-07 11:22 (saite)
Uzskati to par investīciju nākotnei. Un neaizmirsti arī par sabiedrisko sektoru, kas prasās pēc optimizācijas, kuru neviens neuzdrīkstas paveikt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]divi_g
2013-01-07 11:24 (saite)
Optimizācija gan valsts sektorā, gan valsts pārvaldē nekaitētu, taču ne gluži pēc tādiem kritējiem, kādus jūs ar [info]petrovichs cenšaties izbīdīt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]snark
2013-01-07 11:19 (saite)
...un ir arī plaši sazēlušais sabiedriskais sektors, kas, protams, nav sociālā sistēma tiešā veidā, taču pie pirmās iespējas pārskatāma budžeta izdevumu pozīcija gan. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?