Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Friends


martcore
Jan. 30th, 2023 05:42 am

- Алло, здравствуйте! Тут неподалёку, вперемешку с птичьим клёкотом и ненавязчивым шёпотом ветра, будто озаряя багрянцем зеленеющие волны берёзовой рощи, обдавая жаром словно летнее солнце в разгар знойного душного июльского лета, испуская лёгкую дымку подобно поднимающемуся туману от раскинувшейся глади озера на рассвете, распугивая лесных обитателей - работящих бобров, мудрых ежей и беззаботных свиристелей, догорает дом-музей Пришвина.

Leave a comment


lennay
Jan. 29th, 2023 09:56 am

fiksi jāgādā leopardraksta triko. Gogen, es jau skrienu!

Leave a comment


pzrk
Jan. 28th, 2023 07:51 pm telpiskā pilsēta

Viens no šejienes dzīves aspektiem, kuru bija grūti aptvert (nepretendēju, ka tagad būtu pilnībā to aptvēris, bet ir uzlabojumi) – to, ka pilsētvide ir telpiska ne tikai divās dimensijās, bet (vismaz?) trijās. Pirmkārt, dažādi līmeņi – ja pārvietojos pa “augšpilsētu”, apmēram uztveru ielu tīklu un orientējos, bet lejā pie upes, ņemot vērā tās līkumus un to, ka savienojumi ar augšpilsētu ir relatīvi maz (stāvo klinšu dēļ), tik pēc ilgiem orientēšanās centieniem (piem., skaidrīšanu* šurp-turp gar upi) pamazām esmu apguvis, kas un kur ir kas. Otrkārt, vēl arī viņi šeit ir pamanījušies apgūt pazemi. Metro gluži viņiem te nav, pārāk maz iedzīvotāju, bet stāvvietu problēmu viņi te risina ar masīvām daudzstāvu garāžām (centrā), kas ir pilnībā pazemē. Šķiet, nevienai no tām neesmu aizbraucis līdz zemākajiem stāviem, bet parasti norādes uz kādiem -4 .. -5 stāviem ira. Plus vēl ar tādām attāli novietotām iebrauktuvēm. Nesen runāju ar dažiem “vietējiem”, kuri te jau daudz gadu dzīvo un kuri arī šo nebija nemaz apguvuši (un nebija atraduši, kā tur iekļūt). Centrā ir viens tāds laukums, kur agrākos laikos bija autobusu drūzma, tagad tas joprojām ir sab.trans. mezgls, bet uz tā ir patīkama paskata celtnes, pazemē -1 pārtikas veikals un tālāk -2 un vēl kādus 3-4 stāvus zemāk – autostāvvietas.

* Nu, ok, pārrakstījos, bet smieklīgi sanāca, gribēju rakstīt “skraidīšanu”.

Tags:

2 comments - Leave a comment


meness_berns
Jan. 28th, 2023 01:00 pm

Robotsuns ir “Ķepu patruļas” Ingars Viļums. Viņš arī daudz dara, bet tikpat kā netiek uz merčas.

5 comments - Leave a comment


lennay
Jan. 27th, 2023 11:42 pm

metiet krustus, akmeņus, ar roku, miskastē, pa lampu, baigie meteņi

Leave a comment


lennay
Jan. 27th, 2023 11:36 pm

cik patīkami, ka visi visu par mani zina, tikai es <s>visu</s> labi ka vispār kaut ko, paldies par to pašu, par sevi uzzinu_peedeejaa.aizmirsu kā nosvītrot, neesmu vairs nekāda vietējā

1 comment - Leave a comment


pzrk
Jan. 27th, 2023 09:45 pm Ko es šodien nopirku?

Tādu gandrīz kafijas galda grāmatu par tēmu “Histoires de cartes” ar apakšvirsrakstu (vai lielo virsrakstu) "Map Stories" (vispār grāmata franču valodā, lai gan uz vāka daudz lielākiem burtiem ir virsraksts angļu valodā, dīvaini, bet nu katram savs). Bet ļoti simpātiska grāmata, atmodināju sevī paslēpto ģeogrāfu (kurš tā arī līdz ģeogrāfijas studijām netika).

Ja vārdnīcu plaukti mani joprojām uzrunā, tad no kaut kādiem laikiem, kad naudas vispār nebija, iegājies paradums pacilāt veikalā vārdnīcas un nolikt atpakaļ. Jo īsti jau nevajag, visas vārdnīcas pamatā ir elektroniskas. Bet joprojām patīk un savu vārdnīcu kolekciju arī atvilku uz šejieni (un arī turpinu papildināt).

Bet tas mans tūlītējais lēmums... tai pašā mirklī, kā ieraudzīju "karšu stāstus" ([vēstures] stāstus kartēs), tā uzreiz sākās pārdomas, ka varbūt man to vārdnīcu arī tik ļoti nevajag. Vārdnīcas pirkšanas vietā gan metos tirdīt pārdevēju, lai iesaka kādu literatūru vieglajā valodā (grāmatu vieglajā [franču] valodā par Arsēnu Lupēnu jau dabūju, bet vēl neesmu pieķēries), tad nu dabūju arī kādu citu grāmateli ar 13 stāstiem – nevienu autoru gan neatpazinu, bet tagad esmu apmierināts ar sevi, atliek tikai lasīt.

Pieturzīmju Piebilde: piedodiet, pārmērīgi pārpildīju pasāžu pavisam pilnu pieturzīmēm.

Tags:

2 comments - Leave a comment


rasbainieks
Jan. 27th, 2023 09:01 pm

biju cibas arhīvos, atradu, ko meklēju, un atradu arī kaut ko vēl labāku
http://klab.lv/users/rasbainieks/1867919.html

Leave a comment


dienasgramata
Jan. 27th, 2023 11:11 am

DELFI. Policija konstatē cilvēktirdzniecību zivju pārstrādes uzņēmumā

1 comment - Leave a comment


bozena
Jan. 26th, 2023 11:16 pm

Visu mūžu lasīju, ka “pastinaks šitā un pastinaks tā”. Nu man likās, ka pastinaks ir kaut kāds kaucmindiešu zelta standarts. Un, kad nu es nopērku pastinaku un piegriežu tā dūšīgi pie buljona, viņš vārot sāk smirdēt tā ka pēc kuiļa.

8 comments - Leave a comment


krii
Jan. 26th, 2023 10:26 pm

Dedlaiii-īiii-nu naaav, dedlaiiiīni neēeēeksistēeeeeeēeeeeēēē...

3 comments - Leave a comment


lennay
Jan. 26th, 2023 06:02 pm

Man trešā acs slikti redz, es neatšķiru draudīgu vicināšanos ar dakšām'n'sekumiem no draudzīgas vicināšanās ar dakšām'n'sekumiem.

Leave a comment


pajautaa
[ ulvs ]
Jan. 26th, 2023 12:23 am

Sveiki, labvakar!  

Ir sanācis tā, ka man ļoti vajag jūsu palīdzību jautājumā par gabaldarba samaksu.  

Jūsuprāt, cik ir adekvāta samaksa būtu par vienas preces aprakstīšanu, apraksta tulkošanu 2 valodās (lai kopā ir 3) un šī satura pievienošanu mūzikas instrumentu veikala mājaslapā?

Šajā adresē var redzēt piemēru, kā izskatās viduvēji paveikts darbs. 

Satura pievienotāja darba pienākumi ir:

1) netā jāatrod preces foto (dažreiz vairāk par vienu);

2) jāatrod vai jāizdomā (50/50) preces apraksts un jāpārtulko 3 valodās: LV, ENG, RUS;

3) regulāri jāveic info uzkope, rediģējot aktuālitāti zaudējušos faktus (visbiežāk - jaunas cena) par precēm vai izņemot pašas preces, kā arī labojot kļūdainus aprakstus. 

4) gan jau vēl kaut kas, ko esmu piemirsis;


Ceru, ka kādam būs ideja, kā to aprēķināt vai vismaz, kādu samaksas apjomu pieteikt bosam. Vārdu sakot, cilvēks ir stadijā, kur viņam piedāvā, taču tagad saruna nonkākusi līdz samaksai par 1nu pievienotu lapu. Nevienam nav pat aptuvena nojausma... Atkārtošanai- mans galvenais jautājums augstāk. Paldies! 

9 comments - Leave a comment


pzrk
Jan. 25th, 2023 11:18 pm ja kas, es biju godīgi un pareizi noparkojies

Tai rajonā, kur mums notiek kora mēģinājums, šodien bija kaut kāds... sazin kas. Nezināmu iemeslu dēļ visas stāvvietas pilnas, vietu nav. Kāds jau kora čatā brīdināja, ka jābrauc meklēt citu stāvvietu, bet nu, kā nu kurais to uztvēra. Es aizbraucu, vietu tiešām nav, braucu uz citurieni un gāju uz mēģinājumu ar kājām (no citurienes). Grūti izstāstīt deviņās minūtēs, bet tas tāds dzīvojamais rajons, kur nav caurbraukšanas ielu. 15 min pēc mēģinājuma sākuma ienāk kāda koriste ar ziņu, ka ārā policija liekot sodus* – trešdaļa kora metas ārā pārparkoties. Vēl 15 min vēlāk aiz mums paveras durvis, un tajās parādās 3 policisti, kuri sāk stāstīt, kas nu tagad būs (evakuatoru ieskaitot). Tā arī nesapratām, kas bija iemesls, kāpēc tur viss pēkšņi bija pilns ar mašīnām, un policija ieradās, jo laikam jau tie bija kādi vietējie iedzīvotāji, kas ar situāciju bija neapmierināti. Es tik varētu iedomāties, ka tur varētu būt bijis kāds pasākums, bet turpat blakus ir liels iepirkšanās centrs ar milzīgu pazemes autostāvvietu vismaz trīs stāvos zem zemes (šķiet, neesmu nekad braucis zemāk par -3). Tur augstākajos stāvos reizēm trūkst vietas, bet vienmēr kaut ko var atrast zemāk. Varbūt viņi braukuši uz netālu esošo ekspo centru – kas nez varētu būt bijusi meses tēma, lai būtu sapulcināts tik liels daudzums ar tādiem, kas negrib maksāt par iepirkšanās centra stāvvietu (bet tur tāpat 3 h bez maksas). Vārdsakot, mistika.

* Piezīme Pēcāk (P.P.): sodus par parkošanos ārpus marķētām stāvvietām – tajā dzīvojamā rajonā pie iebraukšanas ir zīme, ka parkoties atļauts tikai marķētās stāvvietās. Laikam ir bijis precedents.

Tags:

Leave a comment


krii
Jan. 26th, 2023 12:12 am

Es tā pieņemu, ka visi visur ir pajokojuši par to, ka Zelenksis ir "jagodka opjatj" - tikai mani soctīkļu burbuļi pamazām pārtop par sakoptāku vidi, tāpēc es to neredzu.

7 comments - Leave a comment


krii
Jan. 25th, 2023 11:01 pm Dzeja, antīka

Pienāks brīdis tāds reiz, mirusi tu būsi visviens, un tad
Tevi vārdā neviens nezinās vairs, aizmirsīs to, jo te
Mūzas vainagu tev balvai nekad pinušas nav, un tur -
Ēnu valstībā tu, niecība vien, nīksi tāpat kā šeit.

/Sapfo, 58. strofa, atdzejojusi G. Bērziņa, Sengrieķu literatūras antoloģija, Rīga, Zvaigzne, 1990.g., 84.lpp./

Leave a comment


krii
Jan. 25th, 2023 09:38 pm

# Nodzītas_un_nošautas_ķēves_memuāri.

(Labi jau labi, zinu, ka visiem ZB visu īdēšana, man pašai arī.)

Leave a comment


lennay
Jan. 25th, 2023 06:10 pm

Rozā šausmone pieķerta slepkavības izdarīšanas brīdī. Izsauciet tikuma un gaumes policiju!

Kadrs no apsardzes novērošanas kameru video:


Leave a comment


watt
Jan. 25th, 2023 12:21 am

Noskatījos The Menu. Lielisks zvaniņš "Eat the rich" revolūcijai.

3 comments - Leave a comment


watt
Jan. 25th, 2023 12:07 am

Izdomāju tulkojumu tam fifīgajam krievu meme par pelmenīšiem.

Puisītis: "Es izpisīšu tavu pelmeni tā ka nevarēsi paiet. Dedzīgi gaidu tikšanos."

Vīrietis: "Iepisu pelmeņus tā, ka nevaru paiet. Tiekamies labāk nākošreiz."

Krievi gan mēdz dzimumorgānus ar pelmeni un vareņiku apzīmēt, latviski kaut kā nav iegājies. Nez kas īsti ir pežai ar pelmeni kopīgs? Ja iekož, mutē var iešļākties sāļš buljoniņš?

Leave a comment

Back a Page