Namtar's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Namtar's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Wednesday, February 14th, 2007
  2:27 pm
  No draugiem par naudu
  Pavisam nesen latvieši nemaz tā baigi neaizrāvās ar savu darba tikumu, lai tiktu pie turības, jo esot bijušas arī labākas metodes kā pie tās notikt un no darba jau neviens bagāts nepaliek, kā mēs to labi zinām.
  Var protams izvārī melnu kaķi, ticējumos skaidri un gaiši teikts - jānoķer melns runcis, jāvāra katlā un izvāroties zelta nauda. Bet mūsdienās tas nebūtu diezko humāni, pie tam, ja runča tilpums ir kādi 5i litri, tad to pareizinot ar zelta masu, kas ir kādi 15kg litrā, sanāk nieka 75 kilogrami zelta un ar to, šķiet, vairāk kā dzīvoklim Vecrīgā nepietiks, pie tam melni runči nemaz tik daudz apkārt nestaigā, spriežot pēc lielā daudzuma labo mašīnu, visi būs jau savārīti.
  Daudz labāka metode ir nopirkt Rīgā pūķi vai vilci. Bet te atkal ir dažas nianses. Pirmkārt pēdējā laikā nav manīts, ka te tādu vilci vai pūķi kāds tirgotu. Otrkārt pērkot esot jāapsola dvēsele velnam un jānoliedz Dievs, bet nu mūsdienu laikmetā, kad mēs zinām, ka Dieva īsti nav, bet ir templiešu sazvērnieku banda, kas mums grib noslēpt to, ka esam radīti no citplanētiešiem, tā nebūtu liela problēma.
  Vilci var arī pats uztaisīt(ja māk), bet tur esot problēma ar ķepu likšanu, jo katra ķepa jāliek savādāk, es te tā lasīju, ka kādreiz viens jauns puisis skatījies kā vecais saimnieks vilci taisījis un pats ar pamēģinājis, bet nav mācējis un sanākusi tikai uz trim ķepām, bet nu zeltu vienalga nesusi.
  Vilci vai pūķi varot arī atrast uz ceļa, parasti krustcelēs, veca striķa, vai tamlīdzīgas draņķības veidolā, tā ka jāstiepj vien visādas drazas mājās - a ja nu naudas pūķis.
  Nu redz un te nu vēl viena problēma - nevienmēr pūķis vai vilce ir naudas pūķis, tā kā abas šīs radības no seniem laikiem nākušas, kad nauda nemaz ar nebija tā vienīgā vērtība, esot liela iespēja tikt pie piemēram vilces, kas nes labību. Iedomājies - tu pārdod velnam savu dvēseli, vai arī pievelc pilnu māju ar veciem striķiem, vai arī (nu labi izstāstīšu kā var vēl pie pūķa tikt, jādabū melns gailis(atkal jau), jāaudzina 9us gadus, tad viņš izdēj olu, tā jānēsā pašam azotē trīs nedēļas un tad izšķiļas mazs, jauks naudas pūķītis), nu redz un pēc visām tām mocībām izrādās, ka tu esi ticis pie labības nesēja un tavu jauko dzīvokli katru vakaru tas neradījums pievelk pilnu ar graudiem.
  Nu jā un tas vēl nav viss, ja tev tomēr ir tas naudas pūķis, vai vilce, viņa ir jābaro katru dienu, pie tam ar labu barību, citādi var sanākt, kā vienreiz sen sen atpakaļ - Saimniekam bijušas divas vilces un šis tās barojis uz kūtsaugšas, viņš vilcēm nesis putru ar sviestu un ceptu gaļu. Mājā arī dzīvojis puisis(mūsdienās tādas šķiras vairs nav, nejaukt ar puisi, kas piestaigā pie atsevišķas meitenes, šajā gadījumā puisis ir sociālajā ziņā kautkas pa vidu starp pārdevēju un konduktoru, viņš strādā un par to viņam iedod nedaudz lai badā nenomirtu), kuru slikti barojuši. Tā nu puisis skatās - saimnieks vienmēr nes uz kūtsaugšu barību. Reiz viņš uzkāpis augšā, izēdis vilcēm nolikto putru un trauku pieķēzijis un apslēpies sienā lai noklausītos kas tur tagad notiks.
  Vakarā vilces atgriezušās un sākušas ēst, viena pēc laika teikusi - "Fui, māsī`, sūdi!"
  "Laikam gan! Sūdā putra", atbildējusi otra.
  Par atriebību vilces nodedzinājušas saimniekam klēti, tā ka vienmēr pielūkojat, ka labi šīs dieva radībiņas barotu.

  Current Music: Modests Musogorskis - Bydlo
  Thursday, January 4th, 2007
  10:45 pm
  Kur es tagad dzīvoju
  Mūsdienās cilvēki visu vēlas vienā, no tā protams visam krītas kvalitāte, bet tas ir ērtāk. Arī es neesmu izņēmums. Es dažreiz rakstu draugiem.lv dienasgrāmatā. Un mani protams var atrast pēc mana nosaukuma - Namtar

  Servus!
  Monday, October 3rd, 2005
  2:06 am
  latgolīšu sokomvordi
  Tik tod cilvāks breivs
  Kod vairs nav dzeivs.

  Laime nav pips
  rūkā napajemsi

  naslauki dibinu svešā kreklā

  cilvāks cilvākam ir vajadzeigs, jū nazini kas tev pēc noves izsegs uz grāka vītas lupotu.

  Kõrkls nav kūks
  Prīkšnīks nav cilvāks.

  Vai nova vīno olga nū kõ sljikti paļīk?
  Ka tikai vemt dabūji.

  Suņs grozns paēds
  Cilvāks naēds.

  Uz gudras golvas moti naaug.

  Koida starpeiba starp pudelji i siiviiti? Pudelji pa priikshu aizpilda i tod bõž,
  a sīvu paprīkšu bož, pēc tam aizpilda.

  Labõk dēļ sešim lobim par mauku sauc, ne dēļ vīna slikta par sīvu.

  Par kū kači okli dzimst? Por tū ka õtri pišās. Nasasteidz.

  Naskoti veiru nū capures, drūšõk nū pipeļes
  Tuesday, May 24th, 2005
  12:45 am
  Jaunieši izklaidējas ar nobrauktu un trakumsērgas inficētu āpsi
  Tieshi ar taadu virsrakstu var atrast vienu raksteli delfos. Buutiibaa virsraksts ir diezgan uzjautrinoshs un staasts manupraat arii(tajaa staastiits par to, ka jaunieshi vizinaajushies ar mashiinu, sabraukushi aapsi un tad saakushi ar aapsha mirstiigajaam atliekaam speeleet futbolu,leljlju teaatri un jupis zin ko veel, tikai aapsis izraadijies traks un tagad visiem jaaiet poteeties, ja negrib izlaist garu no trakumseergas), bet interesantaakais ir komentaari. Komentaaros gandriiz 90% uzskata, ka jaunieshi(itkaa jau tieshi shie konkreetie, tomeer var saprast, ka paareejie jau vispaar arii) ir sadisti, nenormaali un par laimi sanjeemushi dieva sodu trakumseergas veidaa. Citi piedaavaa shaadus jaunieshus sodiit ar spiidzinaashanu un mociishanu, piedaavaajoties pashi priecaaties ar vinju mirstiigajaam atliekaam. Citi savukaart uzskata ka jaunieshi jau sodu ir sanjeemushi mirushaa Aapsha laasta veidaa - ha, 23.05.2005 16:30
  "Tagad pār viņiem noslepkavotā āpša lāsts. Ko nu...?"(tas jau saak atgaadinaat Tutanhamonu:)
  Man shajaa gadiijumaa ir slinkums izdariit secinaajumus, jo tie jau ir diezgan aciimredzami(izskataas ka vecajam Vonegutam K. ir taisniiba un varbuut pat vinjsh ir bijis stipri pieticiigs) Bet nu vismaz izskataas jautri.
  Wednesday, January 5th, 2005
  12:13 am
  Gājējs vai bojā gājējs
  Cik reizes mums ir sūdīgāks kopprodukts uz vienu iedzīvotāju nekā vācijā? Man slinkums skatīties, bet daudz. Toties mums tagad ir ļoti liels satraukums par to, ka uz ielām iet bojā ļoti daudz cilvēku. Pagājušo gad 500. Vācijā 6000. Tātad vācijā 12 reizes vairāk. Mums ir 2.5 miljoni iedzīvotāju. Iedzīvotāji vācijā ir 80milj, Latvijā ir 2.5 milj. Tātad vācijā ir 32 reizes vairāk iedzīvotāju. Tātad upuru skaits proporcionāli iedzīvotāju skaitam mums ir 2.6 reizes lielāks nekā vācijā. Bet šeit ir jāņem šis tas vērā - Vācijā ir vieni no labākajiem ceļiem pasaulē. Mašīnas tur ir labākas un cilvēki ir pārtikušāki un šņabi dzer mazāk, līdz ar to ar 4ām prommillēm pie stūres sēžas retāk. Tā kā salīdzinot visus blakusapstākļus, man šķiet, ir diezgan bezcerīgi samazināt bojā gājušo skaitu uz ielām, jo tas ir atbilstošs tam, cik mums ir sliktāki blakusapstākļi. Un idiotu koeficents ir grūti izmaināms, neskatoties uz valsti kurā tu dzīvo. Ņemot to visu vērā, man šķiet, ka ir citas problēmas, ar kurām cīnīties(piemēram pašnāvnieku skaits, man liekas, ka latvijā bija briesmīgi liels)
  Thursday, December 30th, 2004
  1:31 am
  Ceļu policists - liekas, ka kungs blakus varētu būt lietojis alkoholu
  Tuesday, December 28th, 2004
  10:49 pm
  atgadījums ar mācītāju
  Vārdā es mācītāju nesaukšu, bet nu katrā ziņā atgadījums notika ar viņu. Toreiz vēl jaunu diakonu. Diakons ir kautkas, kas laikam vēl nav mācītājs, bet ir gana augstu jau pakāpies uz Dieva pusi, lai viņam būtu visas tiesības uz kristīšanu. Tagad nu šis jaunais diakons grozās latgalē pa baznīcu, kamēr vēl nav atbraucis bīskaps no kautkurienies(bīskaps atkal ir jau ļoti augstu uzkāpis pie Dieva, gandrīz tā kā pāvests, tikai zemāk kādu gabaliņu). Cilvēki jau visi sasēdušies un dzied kādu jauku dziesmu, apmēram kā - Jumprava svāta, Agliunas bazneicā. Tagad pienāk pie jaunā diakona viena sieviete, manāmi iereibusi, un saka - gribas lai mani nokristī. Diakons prasa - tagad? - Tagad - atbild sieviete. Nu labi, diakons saka lai šī iet pie sānu altārīša un pats tikmēr savāc visu aprīkojumu(svaidāmās eļļas un vēl visādi mazākzināmi instrumenti svētīšanai.
  Tagad diakons dodas pie sievietes un saka - pataisat vaļā nedaudz te krūtis, lai var pārkristīt ar eļļu, pats pa to laiku dodas pie kanceles lai paņemtu vel kauko aizmirstu, krāmējas, krāmējas. Jūt kautkas nav labi, cilvēki vislai dzied - Jumprava svāta, Agluinas baz.... Klusums, dziesma apraujas, visi skatās kautkur. Diakons apgriežas, skatās - sieviete stāv ar plikiem pupiem un raugas debesīs ar apgarotu seju. Kādu brīdi padomā diakons, kautkas tomēr jādara, nu tad kārtīgi arī ar eļļu uz tiem pupiem krustu virsū, lai nāk svētība. Pats daudz neskatīdamies dodas apakaļ pie kanceles, nosakot - var taisīt ciet. Bet dziedāšana neatsākas. Visi skatās uz sievieti. Neatsākas minuti, divas, diakons skatas atpakaļ, sieviete vēl joprojām stāv ar plikiem pupiem un skatās uz debesīm(tb griestiem). Tā beigās diakonam nācās pašam pogāt ciet to krekliņu, bet nu galvenais, ka cilvēks dabūjis svētību.
  Monday, December 27th, 2004
  9:31 pm
  Dzēriens kas vislabāk garšo
  Vakar sanāca tīri interesanti pavadīt dienu, staigājot apkārt pa visādiem kultūras un subkultūras iestādijumiem. Tā nu vienu brīdi sanāca pasēdēt arī Melnajā kaķī, kur dažādu ķīmisku vielu ietekmē uznāca ļoti kvēla vēlme uzdziedāt latgaliešu dziesmas. Pēc brīža pienāk klāt viens patīkama izskata cilvēks un saka - Jius asat latgaļīts? Es saku - asmu. Viņš saka - nū kurīnes? Es saku - nū Reigas. Viņš saka - A es nū Balvim, jius smuki dzīdat.
  Ar to vēl atzinība no apkārtesošajiem nebeidzas. Pienāk klāt vēl viens patīkams cilvēks, viņš gan nestādijās priekšā, bet es pieņemu, ka viņš arī varētu būt lataglietis un saka - jūs baigi jauki dziedat, man likās ka vesels koris. Kāds jums ir mīļākais dzēriens? Es protams atbildu ka Jack Daniels. Nu un tad labais cilvēks mūsu galdiņam uzsauca jack daniels.
  Sunday, December 5th, 2004
  10:24 pm
  Tiesu sistēma
  "Summum ius summa iniuria" Cicerons - De officiis, I, 10, 33.
  Latviski tas būtu - augstākās tiesības, augstākā netaisnība.

  Es gan neesmu lasījis šo Cicerona darbu, bet viņš ar šo teikumu ir vēlējies pateikt, ka stingri turoties pie likuma var nodarīt lielu netaisnību. Un tieši stingra turēšanās pie likuma ir rietumu tiesu sistēmas pamatā. Ja sākotnēji likumi tika radīti, lai sodītu vainīgos, lai parādītu pilsoņiem, kas ir labi un kas ir slikti un lai nevarētu patvarīgi sodīt cilvēkus neparko, tad mūsdienu tiesu sistēmā galvenais ir likums un tā traktējums, nevis pats nodarījums. Tiesās galvenais nav vai cilvēks ir vainīgs, vai nav vainīgs, bet gan kuru likuma punktu izdosies piemērot. Tāpēc arī tiek izdoti bezgala daudzi jauni likumi, lai jebkuram gadījumam varētu kādu piemērot. Tikai nelaime ir tā, ka šie likumi skar visus, jo kā mēs zinam, likumi visiem ir vienādi, tāpēc bieži vien vairāk cieš tie, kuriem šie lie likumi nemaz nav domāti. Piemēram nesen tika pieņemti vairāki likumi par alkohola lietošanu. Piemēram aizliegums pārdot alkoholu pēc 10, vai arī aizliegums lietot alkoholu uz ielām. Galvenā doma acīmredzot ir bijusi lai "degradētas personas" netraucētu sabiedrisko kārtību. Diemžēl tie kuri vēlas, šos likumus var apiet, bet šie likumi protams ierobežo visus. Tas protams ir tikai nenozīmīgs piemērs un nebūt nav tas sāpīgākais. Šādi piemēri protams ir ļoti daudz, piemēram arī uz ceļiem ļoti daudzi pārkāpj noteikumus. Šie pārkāpumi protams ir dažādi, daži ir ļaunprātīgi, daži ir bīstami visiem, citi var būt pavisam nejauši, piemēram neieslēgtas ugunis, bet arī par tām autovadītāju var sodīt, kautgan pilnībā pietiktu pateikt lai viņš ieslēdz gaismas. Arī ātrumu var pārsniegt pavisam drošā situācijā, kur nekas ļauns nevar atgadīties un var arī pārsniegt pavisam minimāli, bet braukt tikt nejēdzīgi, ka ir iespējams izraisīt avāriju. Tāpat arī braukšanas tiesības var iegūt jebkurš, ja vien nav traks, vai arī akls, tomēr godīgi sakot ir daudz cilvēki kuriem viņas nepienāktos, bet likums visiem ir viens.
  Senākos laikos Eiropā lielāka ietekme bija tiesnešiem, kur viņi vareja katru gadījumu izvērtēt atsevišķi izdarot atkāpes no likumiem. Ir arī valstis kur ir 12 zvērinātie, kuri itkā nobalso par to kādu soda veidu piemērot, ņemot vērā arī apstākļus, kas nav paredzēti likumos. Protams, šajās sistēmās ir liela iespēja korumpētam tiesnesim piespriezt sodu, tikai tāpēc, ka viņam tā patīk. Bet jāņem vērā, ka arī tagad svarīgākais ir advokāta un prokurora meistarība likumpantu traktēšanā, nevis tam cik sodāmais ir vainīgs. Ir gadījumi, kad pavisam niecīgu pārkāpumu vainīgais tiek smagi sodīts un ir gadījumi, kad par nonestu autobusa pieturu ar daudziem cilvēkiem var saņemt pavisam mazu sodu, ja labam advokātam izdodas labi piemērot attiecīgos likuma pantus.
  Nepatīkami ir tas, ka mūsu tiesu sistēmā galvenais ir likums, likuma pēc, nevis tas, vai cilvēks ir vainīgs vai nav.
  Thursday, December 2nd, 2004
  7:06 pm
  Izglītības sistēma
  Tagad nesen notika viens intersants atgadījums Jēkabpilī. Viens audzēknis pēc tam kad bija dabūjis pa ausi ar sniega piku, aizgāja uz mājām, paņēma beisboleni un iekrāva vaininiekam pa galvu, salaužot galvaskausu. Šodien ar šā negadījuma aprakstiem jau ir pilnas avīzes. Tiek intervētas skolotājas, tiek parādīts sabiedrības viedoklis un arī viens otrs ziņu rakstītājs nekautrējas izteikt savu vardarbīgā akta nosodijumu. Galvenā doma ir ļoti vienkārša, viens nelabs jaunietis, kurš piedevām slikti mācās, iesauka viņam esot Mensons, kas jau arī protams visu izsaka, vecāki arī laikam nav tie paši labākie, katrā ziņā nestrādā skolā par skolotājiem, vai vel kautko tikpat labu un jauku, redz šis nelabais ir ņēmis un labajam centīgajam salauzis galvaskausu. Kas ir vainīgs un ko darīt? Vainīgs protams ir šis nezvērs un vecāki, jo skola jau neko nevar darīt. Šitādus vajagot izolēt un gan jau nebūtu arī slikti izkastrēt vai arī likvidēt pavisam, kā bīstamus sabiedrībai un skola jau neko protams. Tikpat vainīgi protams ir arī televīzijas raidijumus, kur šis 11 klases skolnieks acīmredzot būs saskatijies Brat II un Tomu un džeriju, un gan jau ka mājās arī spēlē vardarbīgas spēles un tāpēc tagad ir ar noslieci uz galvaskausu lauzšanu.
  Bet šāda runāšana ir galīgi stulba, tāpēc ka, vainīga nav ne televīzija, ne vecāki, ne arī pats bērns, bet gan izglītības sistēma un vispār sistēma kā tāda.
  Padomājat ko māca skolā un kā to dara. Māca dažus priekšmetus, kuriem saistība ar dzīvi ir ļoti minimāla, es piemēram no skolas neatceros neko un godīgi sakot tur arī neiemācijos neko, vai arī esmu aizmirsis. Ja tu slikti mācies, tad tu tiec pasludināts par stulbu un tiec biedēts ar to ka no tevis dzīvē nekas nesanāks, jo kautkas jau var sanākt tikai tad ja tu dabūsi algebrā 9i un izpildīsi mājasdarbus visus. Un neviens neuztraucas par to, ka bērnam varbūt nav talanta un patikas uz šiem priekšmetiem, bet no viņa varbūt būtu sanācis kautkas cits, ja protams viņš nebūtu atstumts, kā slikts skolnieks un protestējot nebūtu parādijis savu attieksmi pret "labo un pareizo" bērnu, par kuru redz viņš tomēr var būt labāks vismaz kādā jomā. Skolotāji protams ka neiedziļinas kas bērnam interesē, bet visiem mēģina ieskaidrot vienu un to pašu, to ko pēc tam universitātē divus gadus mēģina dabūt laukā lai varētu sākt normāli mācīt. Tāpēc ka pašu galveno - domāt, skolā ne tikai neiemāca, bet pat neļauj. Un tāpēc nav nekāds brīnums ka notiek šādi atgadījumi, un notiks vēl, pat tad ja visus potenciāli bīstamos elementus saliktu gāzes kamerās.
  Vajag saprast, ka nejau algebra un latviešu valoda ir lietas pēc kurām spriest par cilvēku un nejau tas cik viņš ir centīgs vai gudrs, nozīmē viņa vērtību. Piemēram Bekhems arī ir stulbs un nejēdz runāt un skolā gan jau ka ar slikti mācijās, bet viņš nokļuva labās rokās un par to nekad netika apcelts un tāpēc nevienam ķobi neielauza.
  Monday, November 22nd, 2004
  1:30 pm
  No baznīcu grāmatām
  1743. gada 30. novembris
  Mārtiņš no Šoķu sētas, pagalam vecs vīrs, un pēc savas pašas izteikšanās vairāk nekā 100 gadus vecs, tas to visu novadu gan labi zināja.

  1742. gada 5. augusts
  Maija, Pētera māte, no Pittrage, pagalam veca. Jau priekš mēri ar to pirmo vīru 7us bērnus redzējuši, kuri visi ar to vīru mēru laikā miruši. Pēc tam viņa ar to otru vīru 4us bērnus saņēmuši, no kuriem 3īs laulāti dzīvo.

  1774. gada 16. janvāris
  Dirdriš, Kroga sētas saimnieks, 48 gadus gadus iekš laulības stāvejis, 13 bērnus dzemdinājis, 9 miruši, 2us dēlus vīrus un 2 meitas, vienu laulātu un otra nelaulāta ar to vecu atraitni dzīvus pametis. Ar krūtīm mira, asini spļaudams. Šī bija tā pirmā un pēdējā slimība, kā viņš pats teica, kas viņam uzgāja un tas viņu viņu ceturtā dienā noņēme. Viņš 63 gadus šinī pasaulē bija dzīvojis.

  Es vecajā drukā diezko nemīlu lasīt tāpēc var gadīties ka to pēdējo saimnieku nesauc Dirdriš, bet kautkā nedaudz savādāk, katrā ziņā baigi intersantie īsi nekrologi, pārsimts gadus atpakaļ. Interesanti iedomāties veco Mārtiņu, kam esot vairāk par 100 gadiem, vai arī Maiju kas mēra laikus pārdzīvojusi, vai arī Krogus sētas saimnieku, kurš apprecējies 15 gadu vecumā un 13 bērnus dzemdinājis, bet nomirs no kādas krūšu kaites, kas izklausas pēc tuberkolozes.
  Tuesday, November 16th, 2004
  10:18 am
  Dredi
  Vai jūs zināt no kurienes nāk dredi un kas tos pin un kas tos pirmie sākuši pīt? Nē, tas nav bobs Mārlijs, vai nēģīši no karībiem. Kad es biju sibīrijā - skatamies, viena veca 94 gadīga vecene guļ un frizūra viņai ir dredi.Prasam - ko tad tā sadomājāt, tādu frizūru stilīgu uztaisīt. Šī saka - es jau neko, domovojs pa nakti esot sapinis. Senie latvieši ar reizēm nēsāja tādas frizūras, tikai viņi tās sauca par Māras pinkām, jo pa nakti pati Māra atnākot un sapinot.
  Monday, November 15th, 2004
  11:48 am
  Bulgāru teiciens
  Strādā kā tev būtu 100 gadi vēl ko dzīvot, dzīvo tā kā rīt vajadzētu tev mirt.
  Thursday, October 21st, 2004
  11:25 pm
  Atgadijums ar mani pagājšnakt
  Es būšu netipisks un izstāstīšu atgadījumu no pagājušās nakts, un netipiski tas, ka šoreiz galvenajā lomā es pats. Pa nakti briesmīgi sagribas dzert, kā tas dažreiz gadās. Aizeju uz virtuvi, atrodu kautkādu pudeli, padzeros, nolieku pie gultas un guļu tālāk, ikpalaiciņam padzeroties. No rīta pamostos, pudele kautkāda jocīga, tāda bez etiķetes. Virsū ar marķeri rakstīts - pret ļauno garu. Izrādas es biju kārtīgi palietojis svētīto ūdeni. Iekšķīgi.
  12:03 am
  eksāmens autoskolā
  Viens mans radinieks pirms pāris gadiem Jelgavā kārtoja braukšanas eksāmenu, skolas vai valsts, neatceros, bet tas arī īsti nav svarīgi. Svarīgi ir tas, ka pēc viņa eksāmenu lika viena meitene, bet mans radinieks vēl sēdēja uz pakaļējā krēsla un gaidīja, kad tiks nogādāts izejas punktā, pēc tam kad visdrīzāk šī meitene izkritīs eksāmenā. Tiesa viņš nebija īsti paredzējis kā tas notiks. Meitene nedaudz aizdomājās un iebrauca krustojumā pie sarkanā, pie tam nevis vienkārši iebrauca, bet iebrauca sānos pavecam audi. Pie tam, nevis vienkārši pavecam audi, bet gan pavecam audi, kuram pie stūres sēdēja kārtīga čigānu mamma. Instruktors izkāpj ārā, skatās, nu jā, nepatīkami. Bet klāt piebrauc otrs instruktors, aizmugurē bijis, liecinieks protams. Instruktors veiksmes spārnots, pienāk klāt pie čigānietes un saka - jūs braucāt pie sarkanā. Tā no sākuma par tādu bezkaunību pārsteigta, bet nu neko, kamēr instruktors sauc policiju, šī sauc dēlu. Atbrauc dēls, metas virsū instruktoram, stāsta ka duršot nost un vispār uzvedas nevisai mīļi. Atbrauc policija, nomierina dēlu, iesēdina mašīnā. Atbrauc čigānietes vīrs, tāds vecs čigānu paps, ar bārdu un prātīgām acīm, staigā apkārt, māj policistiem ar galvu, saka - jā jā. Kā policisti paiet malā, smaidot saka instruktoram - neuztraucies, mēs tevi atradīsim. Kā pienāk policisti, tā - jā jā, vaidzes laikam maksāt. Kā policisti paiet nost - Tu zini, Jelgava ir maza, nekur tu nepaliksi. Tā arī aksidents beidzās, vismaz tik tālu to redzēja mans radinieks, kas notika tālāk, es diemžēl nemācēšu pateikt, bet man patika vecā čigāna personības attēlojums, ar ko es arī ļoti vēlējos padalīties.
  Wednesday, October 20th, 2004
  11:54 pm
  Pirms laba laiciņa notiek viens pasākums pie viena mana paziņas. Cilvēki pārrunā šādas tādas lietas pie pusdienu galda, kad kautkas zvana pie durvīm. Atver durvis, skatās - čigāniete. Tā saka - jums pieder tas melnais bmw? Nu man pieder. Nu mēs viņu sasitām. Mans paziņa kāpj lejā, skatās - tur kravas mašīnīte, pie tās piekabināta otra mana paziņas mašīna promvilkšanai, ar to acīmredzot atpakaļgaitā uzbraukts virsū tā pirmā mašīnai, nokritis bamperis un vēl kautkāds dzelzs gabals, ko apkārt esošie 4i čigāni krauj iekšā kravas mašīnā. Mans paziņa no sākuma galīgi apstulbis no tādas ainas, pēc kāda laiciņa sāk protestēt, uz ko čigāni sāk atbildēt, kautko pavisam nejēdzīgi skaidrojot par kautkādu neatļautu stāvēšanu un ka notikusi kautkāda mistiska avārija, kur nezin kas ir vainīgs, bet dzelžus viņi novākšot, bet vispār vajagot maksāt 50ls, itkā soda naudu, bet itkā tāpat. Pēc ilgākas skaidrošanās un policijas saukšanas, čigāni tomēr atkabina manu paziņu mašīnu nost un no notikuma vietas aizlaidās. Atbrauca policija un pateica ka laikam neko prātīgu noskaidrot neizdošoties un tā arī atgadījums laimīgi izbeidzās ar diezgan minimāliem zaudējumiem.
  11:48 pm
  Portugālē
  Vienam manam draugam, kurš pats spēlē ģitāru un trompeti, grupas biedri devās uzspēlēt pāris koncertus Portugālē. Gaidot lidmašīnu lidostā jau uz prombraukšanu, protams, kā parasti, nākas nedaudz uzgaidīt lidostā. Visi baigi saguruši, sēž uz saviem koferiem. Pēkšņi kautkas tiek paziņots portugāliski un lidostā sāk rasties neveselīga atmosfēra, cilvēki diezgan steidzīgi pamet lidostas telpas. Paliek tikai latvieši. Itkā kautkas notiek, bet tāpat neko nezinot protams negribas skriet baram pakaļ, pie tam pēc koncertēšanas ir manāmas paģiras un nogurums, tāpēc nekāda lielā prieka nēsāties ar koferiem šurpu turpu pakaļ baram nav nekāda prieka. Pēc minūtēm 15 ierodas sabijies policists un nevisai labā angļu valodā sāk skaidrot - in airport is bomb, please go outside. Tā kā jau ir pagājis kāds laiciņš kopš pirmā paziņojuma un īgnums ir tikai palielinājies, latvietis saka - no, i am very tired, if boom, then boom, i ll` staying with my chemodan. Portugāļu policists kādas minūtes 15 mēģina pierunāt latviešus pamest lidostu, kad tiek paziņots ka tā bijusi mācību trauksme un visi var atgriezties.
  8:41 pm
  Katoļu sveiciens
  Katoļu sveiciens nav čau, vai labdien, bet gan - lai slavēts Jezus Kristus, uz ko atbild - mūžīgi mūžos, āmen. Interesanti, ka zvanot uz klosteri, arī parasti saka nevis - hallo, bet gan lai slavēts Jēzus Kristus.
  Bet vakar man gadījās novērot interesantu atgadījumu. Sēžu "Barselonā" skatos ar diviem draugiem čempionu līgu. Ienāk viens ņehorošij čelovek. Uzvilcis uzvalku, tādu padārgu pie rokas suns, tāds no kodēju tipa, varbūt ka rotveillers, a varbūt kāda cita tipa. Zobos cigārs(saimniekam) Ienāk iekšā(saimnieks ar visu suni), stāv, skatās kādu minūti, tad pieiet pie letes, kur sēž, es atļaušos lietot šo vārdu - nēģeris. Un saka nēģītim paaugstināta balss tonī - fuck off fucko off. Un tā kādā minūtē. Tad ar laiku pāriet uz pagarinātu teikuma formu - fuck off from latvia un tad kad jau tuvojas kāda piektā minūte - pashol von iz latviji pidaras chornij. Nēģīts pieceļas kājās, bet acīmredzot viņam ir bail kautko pasākt, jo tas draņķis izskatas pēc tāda, kas varētu izvilkt pistoli un viņu nošaut. Pie tam apkalpotāja saka nēģītim - Glen no, his dog yesterday killed another dog with one bite, when you touch his master, he will attack you. Tad viņa sāka zvanīt policijai un lielais Latvijas patriots devās prom. Situācija bija pavisam neomulīga, mēs sēdējām pavisam blakus un suns stāvēja pie viena mana drauga kājas un nebūtu nekāds brīnums ka atmosfērai paliekot vēl nervozākai viņs varētu iekampt. Es gan savam draugam teicu, lai viņs pasaka skaļi - A nuka vijdi s svajej sobaki iz zavedenjija. Bet viņs vēlāk atzinās, ka ja tas draņķis būtu ar viņu runājis par kauko nelabu nēģīša vietā, tad mans draugs atbildētu - Jā kungs, jā kungs.
  Nu redz, bet ar to vel nebeidzās. Nelabais cilvēks aizgāja. Atbrauca policija, pie tam ļoti ātri. Ienāk iekšā policists, pēc sejas līdzīgs sliktajam cilvēkam, tikai platāks. Un saka apkalpotājai ka tas sliktais cilvēks tepat netālu vien esot, bet - a što mņe dzelatj? Što on takovo zdelal. Un izskatījās ka viņš domā tikai nesaka, bet varētu pateikt - a kto mņe zdelatj, eto zhe njegr. Etot paterpevshij.

  Es personīgi nevarētu teikt ka man baigi patīk nēģeri, man vairāk patīk nēģerieties un Luiss armstrongs. Bet godīgi sakot, es biju pārliecināts, ka Latvija nav rasisma nopietnā līmenī, ja neskaita labsīrdīgā vai puslabsirdīgā pasmiešanās par kādu tautību.
  12:10 am
  Kaimiņš
  Nu labi, lai paliek doma par lielajām pasaules katastrofām, bet šodien lasot dienu par vēlēšanām mums kaimiņos man ienāca prātā viena nepatīkama lokāla klizma. Jūs jau zinat, ka ja kautkur nav demokrātija, tad tas ir ļoti slikti, itsevišķi ja tur valda diktators. Un jūs varbūt arī esat pamanijuši, ka reizēm tādus sliktos soda. Baltkrievijai jau pavisam nesen ASV draudēja ar sankcijām. Kas varētu notikt tālāk - Baltkrievi arestē kādu ASV uzņēmēju, vai vienkārši tūristu(vienu jau aizvakar arestēja, kurš esot šmaucis vietējo telefonkompāniju), un sāk turēt pa cietumiem. ASV vēlēšanās vinnē Bušs. Paziņo, ka Baltkrievijā ir nedemokrātisks režīms, kas automātiski nozīmē ka viņi ir ļāunie. Uzstāda ultimātu - atbrīvot visus politieslodzītos un Lukašenko atkāpties no amata. Lukašenko protams paziņo - Amerikāņiem nav nekādu tiesību jaukties baltkrievu tautas iekšējās lietās, laikā kad amerika nevar tikt galā ar savējām. ASV atved vienu bāzes kuģi uz baltijas jūru, un no tā, kā izdara pāris uzlidojumus baltkrievu militārajiem objektiem. LAtvija protams tam izsaka atbalstu, tiesa gan tādu paklusu, bet vienalga. Baltkrievijā cilvēki, jūtot ka viņiem nāk kāda palīdzība no ārpuses, sāk dumpoties, protams ne pārāk lielos daudzumos. Lukašenko, lai parādītu, ka viņš var cīnīties ar rietumniekiem, pavēl 12 gomeļas artilērijas brigādei atklāt uguni uz naidīgo rietumvalstu pakaļskrējēju galvaspilsētām - Rīgu un Viļņu.
  Protams tas ir iespējams tikai tad, ja krievija akceptē ka Lukašenko ir ļaunais, bet uz Bušu var paļauties:)
  Monday, October 18th, 2004
  6:48 pm
  Bella ciao
  Iepatikaas viena itaalju sarkano partizaanju dziesma, ljoti melodiska un aizkustinosha:)
  Zheel ka nevar melodiju iedot.


  1. Una mattina mi sono svegliato,
  O bella ciao, bella ciao,
  Bella ciao, ciao, ciao,
  Una mattina mi sono svegliato,
  E ho trovato l'invasor.

  2. O partigiano portami via,
  O bella ciao, bella ciao,
  Bella ciao, ciao, ciao,
  O partigiano portami via,
  Che mi sento di morir.

  3. E so io muoio da partigiano,
  O bella ciao, bella ciao,
  Bella ciao, ciao, ciao,
  E so io muoio da partigiano,
  Tu mi devi seppellir.

  4. Mi seppellisci lassù in montagna
  O bella ciao, bella ciao,
  Bella ciao, ciao, ciao,
  Mi seppelisci lassù in montagna
  Sotto l'ombra di un bel fior.

  5. Tutte le genti che passeranno
  O bella ciao, bella ciao,
  Bella ciao, ciao, ciao,
  Tutte le genti che passeranno
  Mi diranno «che bel fior!».

  6. E questo è il fiore del partigiano
  O bella ciao, bella ciao,
  Bella ciao, ciao, ciao,
  E questo è il fiore del partigiano
  Morto per la Liberta.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba