tas ir absurds ([info]mazeltov) rakstīja,
@ 2015-06-04 12:55:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:vkkf

Šorīt pamodos un e-pastā bija VKKF atbalstītā projekta "Saules ceļš" tāme. Kas nozīmē to, ka VKKF Ētikas kodeksa 1.6. punktu ievēro un tas darbojas praksē (saite lapas apakšā: http://www.vkkf.lv/#44). Vismaz šajā konkrētajā gadījumā.

Ar tāmi varat iepazīties zemāk, bet šeit īsumā par galvenajiem izdevumu posteņiem:

1. Akmeņu stādīšanas akcijas - 714 EUR.
Īsumā - mākslinieku grupa (kurai ir brīnišķīgs nosaukums - Krūmu grupa) apmeklē Raiņa un Aspazijas populārākās dzīvesvietas, kur savāc akmeņus, kuriem nejauši garāmgājēji var nodot vēstījumus. Tad viņi dodas uz Kastaņolu un šos akmeņus iestāda, kur tie simboliski augs. Akmens tiek atvests arī no Šveices, kas tiek iestādīts Pedvāles brīvdabas muzejā.

Ziņas par to atrodamas šeit:
http://e-art.lv/stadis-akmenu-par-godu-rainim-un-aspazijai/
http://www.sabile.lv/2015/04/noslegusies-akcija-%E2%80%9Elatvijas-akmens-seklas-kastanolai%E2%80%9D/
http://www.la.lv/pedvale-sovasar-taps-saules-cels/

2. Akcija "Goda vārti" - 1000 EUR
Apskaņošanas izmaksas. Sīkāku informāciju neatradu

3. Perfomance - "Cilvēki - kalni" - 300 EUR
Performances kuratore ir Feldberga meita, Laura Feldberga. Tas, droši vien, ir OK, jo arī Zatlera sieva izvēlējas savas meitas firmas pakalpojumus, kad vajadzēja uzsmucināt Jūrmalas rezidenci pamatojot, ka meita izprot labāk viņas fišku un gaumi.
Performance īsumā: interesenti ierodas Pedvāles Brīvdabas muzejā ar sagatavotiem tērpiem un tad 10-15 minūtes pastāv un patēlo kalnus.
Apraksts šeit: http://pedvale.lv/159/864/

4. Akcija - "Rainis zīmē ainavu" - 300 EUR

Ļauži ierodas un glezno ainavu Raiņa acīm, kurš dzīvoja trimdā Šveicē, bet par daļu Kurzemes mēdz teikt - Kurzemes Šveice.
Apraksts šeit: http://pedvale.lv/159/864/

5. Vides objekts "Saules ceļš" - 11745.95 EUR
Mākslinieka Feldberga veidots objekts Pedvāles Brīvdabas muzejā.
Apraksts šeit: http://pedvale.lv/159/864/ (kā arī O. Feldberga facebook lapā var sekot līdzi darbiem vides projekta izveidē)

6. Organizatoriskie izdevumi - 940 EUR
Pasākuma režisors un 2 pasākuma vadītāji (3. oktobrī)





(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]rosewater
2015-06-05 10:56 (saite)
Tas, ko es no kaismīgās komentāru diskusijas secināju, ir, ka projektiem parasti mēdz būt definēti izmērāmi rezultāti, pēc kuriem tiek definēts projekta veiksmīgums vai tieši otrādi - neveiksmīgums. Mākslas projektiem šādus izmērāmus rezultātus ir ļoti grūti nospraust un izmērīt, tomēr ne neiespējami.
Šeit ir jauks raksts par šo tēmu: http://createquity.com/2012/01/public-art-and-the-challenge-of-evaluation/

Man patika komentārs šeit pat augstāk, kas pareizi teica, ka jānošķir naudas izšķērdēšanas jautājums no jautājuma par to, kas ir māksla. Pretējā gadījumā tā ir logical fallacy un ļoti slikta argumentācija.

Piemēram, es arī uzskatu, ka akmeņu stādīšana ir atsaldēti stulbs mākslas paveids, bet tam nebūtu jābūt kritērijam izvērtējot naudas šķērdēšanu.

Tai pat laikā es piekrītu mazeltov, ka ir nepieciešami kādi rādītāji kā izvērtēt tieši konkrētās mākslas performances projekta veiksmīgumu, bet tas noteikti nedrīkst būt vienas personas viedoklis par to, kas ir atsaldēta māksla un kas nav atsaldēta māksla.

Īsāk sakot: mākslas projektu veiksmīgums ir grūti, bet ne neiespējami izvērtējams. vienas personas viedoklis par konkrēto mākslas projektu nedrīkst būt vienīgais kritērijs projekta veiksmīguma noteikšanā. BET ir labi aktualizēt jautājumus par mākslas projektu veiksmīguma vērtēšanu.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?