Ņemot vērā tik aktuālo privātās dzīves neaizskaramības tēmu.
Pēc piecu gadu tiesāšanās par goda un cieņas aizskārumu, kuru ierosināja dzejniece Anita Draguna pret Rihardu Bargo, Draguna kapitulēja 2012. gadā. Toties Ilmārs Šlāpins uz karstām pēdām iesniedza projektu "Riharda Bargā grāmatas "Tenkas" izdošana" VKKF, kas tika atbalstīts ar 1500 LVL (skat. 2012. gada 3. konkurss). Respektīvi, tas nekas, ka kādam cilvēkam ar šo augstvērtīgo dzeju ir nodarītas sāpes.
Kāpēc tieši "Ascendum" bija tie, kuri izdeva šo grāmatu? Neviens cits negribēja, vai*? Toties labi, ka kopš 2012. gada februāra (pēc LinkedIn datiem) Riharda Bargā, kā noprotu, brāļasieva Dace Jaunupe-Bargā strādā satori.lv, Ascendum īpašumā (pēc LinkedIn datiem). Protams, ka Dačukiņš pats nevarēja būt šī projekta vadītājs un iesniedzējs, jo tad tas būtu izskatījies šādi: "Riharda Bargā grāmatas "Tenkas" izdošana", projekta iesniedzējs: Dace Jaunupe-Bargā. Ne pārāk smuki, ne?
Protams, ir baigi kruta, ka pati Ascendum šlaka var izdot grāmatu, kuras autors tiesā par goda un cieņas aizskārumu vinnē, jo rakstnieki var, acīmredzot, vervelēt dajebko.
Jauki, ka ir tāds Ascendum, savādāk līdz Latvijas iedzīvotājiem nebūtu nonācis šis sulīgais (bet varbūt sapuvušais?) gara auglis, kuru atbalstīja VKKF Literatūras ekspertu komisija. Bet "Privātā Dzīve", "Kas Jauns" un tamlīdzīgu izdevumu jau nekad nevar būt par daudz, ne?
* Sarp citu, neviens cits tiešām negribēja izdot: "Es biju iestrēdzis tajā tenku grāmatā, kuru neviens negribēja izdot, bet man pašam jau tā bija pārvērtusies par tādu kā meditācijas formu – ik pa laikam kaut ko pierakstīju klāt, kaut ko izņemēmu ārā, kaut ko palaboju, kaut ko atlaboju no iepriekš labotā atpakaļ , un man bija procesa un aktualitātes sajūta, bet tas viss attiecās tikai uz mani pašu," stāsta Rihards Bargais." No delfi raksta: http://www.delfi.lv/kultura/news/books/pec-piecu-gadu-tiesasanas-izdota-riharda-barga-gramata-tenkas.d?id=42862782#ixzz3EWiIADpQ