Martins ([info]mat) rakstīja,
@ 2012-07-16 17:47:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:gaļa, piečakarēt, tirgus

Tirgus
Jau kādu laiku esmu pasācis pirkt tirgū gaļu. Savā ziņā ir lielāka izvēle, var arī atrast dažādu veidu gaļu un paņemt to, ko sirds tajā dienā kāro.
Šodien gan es nonācu pie galīgā secinājuma, ka vienīgi pārāk bieži tur pārdevēji tev mēģina notirgot kaut ko, kas īsti neatbilst aprakstam. Pārdevējas acīs jebkurš gaļas gabals ir gana labs un noteikti tev derēs. Tur tas viss tiešām tiek balstīts uz cilvēku slikto atmiņu, vai arī nepietiekamo izpratni par gaļas sastāvu (vai arī man vienkārši no tēva ir iesēdies, ka gaļa ir jāsataisa labi, iespējami bez cīpslām un plēvēm, un vēlams smukos gabalos).

Šodien gan gāju pirkt cūkgaļu, bet beigās nopirku teļa gaļu. Pirmkārt, ir divi gabali - viens lielāks, otrs mazāks. Tas ir no pakaļa ciskas un tur parasti tāpat ir pilns ar visādām cīpslām, lai gan no ārpuses jau izskatās normāli. Saka ok, 5Ls/kg. Bet nu labi atdos pa 4.80Ls/kg. (Dīvainā kārtā tirgū kaut ko kādam nokaulēt ir ļoti, ļoti grūti un dabūt 10s uz kilogramu atlaidi bieži vien ir neiespējami). Es skatos un saprotu, ka tas mazais gabals tāpat ir reāli cīpslains un tur gaļa tā normāli nebūs. Saku - nu tur cīpslas un tā - atbilde gan ir - kādas nu teļam cīpslas un redz vēl tāds treknumiņš, tas jau ir reāli labi barots teļš un tāds ir garšīgs. Nu ok - davai, lai dod lielo gabalu pa 4.80Ls/kg. Tad jau vairāk pa 4.80 īsti negrib dot - parasti ir 5.50Ls/kg (nu parasti tā gan arī ir). Iedomājamies situāciju, ka gribam ņemt vairāk, taču tai brīdī atlaide tiek nevis palielināta, bet samazināta. Skaidrs, ka šādā gadījumā kaut kas tiek noklusēts un jūs cenšas čakarēt jūsu nezināšanas dēļ.
Realitātē jau tā arī ir, ka tas mazais gabals ir nevērtīgāks, jo gaļa tur mazāk un cīpslas ir vairāk, grūtāk kaut ko normāli sataisīt. Bet nu kāpēc nevar cienīt pircēju un tā arī teikt, bet cenšas noķert uz muļķi un piečakarēt?(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]sursurs
2012-07-16 20:59 (saite)
lūk tāpēc neiepērkos tirgū :(
Nejūtos gana pārliecināta par savām labu/sliktu produktu atpazīšanas spējām..
Tirgū šķiet var pirkt, ja bieži pērk pie viena un tā paša cilvēka vai kkā tā.. :?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mat
2012-07-16 23:17 (saite)
Spējas jau kaut kā jāuzkačā :D

Nu pie viena un tā paša pērkot - zināsi, ka tā kvalitāte ir apmēram vienāda un pārāk necentīsies iesmērēt neko.

Un gaļa jau laba, garšīga. Tie, kas to visu gabalu paņem un vienkārši ieliek krāsnī cepties jau nejūt nekādu baigo atšķirību. Es vienkārši zināju, ko ar to gribu izdarīt, tāpēc arī sapratu, kur ir atšķirība.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?