Piezīmes

> recent entries
> calendar
> friends
> profile
> previous 20 entries

Tuesday, March 20th, 2018
10:06 pm
Pēdējos dažus gadus ir sanācis blogot maz. Nav tā, ka nebūtu par ko, drīzāk nav laiks.

Jo vairāk redzi un dari, jo mazāk ir jaunas sajūtas.

Nu jau pirms gada pabiju arī Jaunzēlandē, ar gumiju tā arī neizlecu. Bija tāds - jā, būtu forši, bet tu gribi sajūtas, nevis nopirktu preci. Ja rezrvē savu vietu 30 minūšu intervālā, kur ir vēl 8 dalībnieki un visi varēs izlekt ik pa 3 min, lai tikai varētu iekļauties grafikā un par to samaksāt labu naudu, tad kaut kā neuzrunāja. Bet toties piepildīju savu sapni par Jaunzēlandi. Vienu reizi tur ir vērts būt, bet tas arī viss, atgriezties negribētu, jo pārāk komercializēta. Bet daba ir tik skaista un tik dažāda.

Turpceļā arī tiku pie neliela stresa, jo pie Austrāļu vīzas laicīgi tā arī netiku, tad nu 4 dienas Austrālijā gāja secen. Toties kreatīvais gars izvilka to, ka vispār varēju aizlidot, jo lidoju tikai ar rokas bagāžu un varēju 8h uzturēties tranzītā. 2 reizes argumentēju ar biļešu kontroli, ka viss ir atbilstoši likumdošanai. Tikmēr sievai vīza bija un viņa varēja ceļot ar nododamo bagāžu :)

Jā, arī braukšana pa kreiso pusi ir fun, lai arī tikai vienreiz kādam braucu pretī :D

Bet atziņa par ceļošanu ir - savu esmu redzējis, baudījis un vairs vienkārši tā nevelk. Vēl gan ir Dienvidamerika un Zviedrijas kalni :)

(2 comments | comment on this)

Monday, January 16th, 2017
8:05 pm
Gatavojos atvaļinājumam.
Gribu izdarīt tajā vismaz vienu foršu lietu:
lieta )

(comment on this)

Saturday, December 24th, 2016
4:05 pm - Medības, medības, medības
LOL. Viss visa tā ņemšanās par nabaga nošauto lūsīti.

Tāpēc es parasti cenšos pārdomāt, ko rakstīt par medībām. Jo lielu daļu saprot tikai tie, kas ar to nodarbojas.

(comment on this)

Sunday, April 24th, 2016
8:48 pm
Vēl es sāku domāt, ka varbūt vajag mainīt valsti. Es esmu patriots, bet visam patriotismam ir savs mērs.

Biju brīvdienās Igaunijā. Piedalījos klasiskajā airēšanas maratonā. Bet pa vidu nedaudz redzēju pilsētu un iegāju arī vietējā veikalā.
Kā tas nākas, ka tur preces var būt par 5-10% vai pat vairāk lētākas nekā pie mums? Un pie mums tikai nāk jauni slogi, jauna izdoma un nav varianti, ka kaut kas paliktu labāk.
Tagad jau esam tikuši līdz līmenim, ka katram iedzīvotājam būs jāatskaitās kā ir ticis un kā rīkojas ar savu naudu.

Bet varbūt tāds ir arī mērķis - vienkārši panākt, ka visi aizbrauc un tad jau valsti varēsim izpārdot.

(comment on this)

8:42 pm
Latvijā patiesībā nekas nemainīsies, kamēr nemainīsies latviešu domāšana.
Jo latvieši vairāk domā kā apkāst citu latvieti, kā ieriebt citam latvietim, nevis kā veicināt kopējo izaugsmi, lai visiem būtu labāk. Jo nedod dies otram latvietim vēl ies labāk.

Un tas parādās kā ikdienā, tā arī valsts pārvaldē.
Valsts pārvaldes darbinieki izpaužas ar iespēju uzlikt sodu.
Tikmēr ikdienā tas izpaužas ar darbībām, lai kādam kaut ko salauztu, kaut ko apšmauktu.

Kā brālis nesen stāstīja - viņš iet zvejot, cīnās un dara. Bet apkārt ir līkroči, kas paši īsti nemāk izdarīt un vēl traucē darīt. Nesen aizbrauc un skatās - murda enkurs, kas ir galā ielikts, pēkšņi atrodas sētai pa vidu. Tā kā vējš nebija pārāk stiprs, tad malējie enkuri bija palikuši tur, kur tiem bija jābūt un varēja redzēt, ka kāds nodarbojas ar ļaunprātīgām lietām.

(comment on this)

Sunday, January 31st, 2016
3:25 pm - Medības
Pēdējos gados medīt sanāk mazāk. Vairs nav tik daudz brīvs laiks, lai varētu skriet, sēdēt un gaidīt zvērus. Bet tāpāt ik pa laikam arī sanāk aiziet un arī kaut ko nomedīt.

Vakardien arī pabiju medībās un tās bija emociju pilnas. It kā jau varētu par to rakstīt, bet nav vērts, cilvēki nesapratīs :D
Bet tajā pašā laikā šajā medību sezonā esmu pamanījies nomedīt pa vienam dzīvniekam no klasiskās Latvijas licencētās ēdamo dzīvnieku četrotnes - stirna, mežacūka, briedis un alnis. Katrs no tiem bija citādāks un katrs stāsts ir citādāks.

Vispār man liekas, ka cilvēki kļūst nevis emocionālāki un savstarpēji saprotošāki, bet tieši pretēji - mazāk emocionāli un daudz nosodošāki. Cilvēki necenšas izprast būtību, bet tikai pielikt birku. Ja nogalināt, tad slikti.
Bet tajā pašā laikā visas cilvēces un eksistences pamatā ir nogalināšana (jeb precīzāk būtu teikt pārveidošanās). Tad kaut kas tiek apēsts un apvienots, lai dzimtu kaut kas jauns.

Vakardien pirmo reizi mūžā nošāvu arī briedi. Tas gan bija tāds dalīts pasākums, jo pirmais pa to trāpīja tēvs. Es pēc tam jautājumu nokārtoju līdz galam. Bet emocijas bija par procesu. Bet par to var stāstīt tikai cilvēkiem, kas to kādreiz ir darījuši un to saprot. 

(4 comments | comment on this)

Friday, November 20th, 2015
7:33 pm
Nez kāpēc sīrijas iedzīvotāji nemigrē uz Izrēlu. Tā taču tur pat blakus, pārticīga valsts.
Laikam tāpēc, ka tur pat etniskajiem iedzīvotājiem ir uztaisīta sēta un nodalīts rajons.

Bet nu jā - migranti gan jau ar laiku spēs nodrošināt arī savu "demokrātiju" ar balsu vairākumu.

Tādā ziņā krievijā ir labi - tur ir skaidra attieksme :D

(comment on this)

Monday, September 28th, 2015
7:31 pm
Vo, kalnos sāku kāpt, kad tas vēl nebija stilīgi.
Tagad gan Latvijā tā jau ir kļuvusi par stila lietu. Un kad kaut kas kļūst par stila lietu, tad cilvēki nedomā, nemāk nodrošināt pareizo ekipējumu, novērtēt savus spēkus, bet ir tikai jāiet, jo citi tā dara un tas ir stilīgi.
Redz, nu jau arī ir rezultāts.

Es esmu gājis kopā ar kolēģi pa dažādām vietām. Pa lielam mēs esam darījuši pārgalvīgas un riskantas lietas. Bet tajā pašā laikā es zinu vismaz trīs reizes, kad prātā ir bijis tāds - ok, tālāk vairāk nevar. Tad nu arī tālāk vairāk neesam gājuši.

(7 comments | comment on this)

Wednesday, September 16th, 2015
9:47 pm
Kur problēma? Paņemam, uzņemam bēgļus, lai mācās valodu un iet vismaz sākumā strādāt uz stoikām un pelna naudu.
Uzņemt liekēžus gan īsti nav jēgas.

(comment on this)

9:30 pm
Piena krīzei ir viena laba lieta - var nopirkt labu sieru par saprātīgu cenu.
Šodien iegādājos Maksimā Cesvaines Emertāles sieru. Attaisi un jūti kā smaržo pēc siera. Un arī garšo pēc siera. Ņam, ņam.

(comment on this)

Friday, August 14th, 2015
8:04 pm
Atkal uzplaiksnījis jauns sociālais notikums, par velobraucēju, kurš zaudējis kāju.
Patiesībā, bēdīgākā ir cilvēku neizpratne par satiksmes noteikumiem, jo pietiekami daudz apgalvo, ka redz, riteņbraucējam bija priekšroka.
Ja šādi tumsoņi braukā ar riteni, tad nav brīnums, ka rodas šādi satiksmes negadījumi.

Nez, es pietiekami daudz pārvietojos ar kājām. Agrāk daudz pārvietojos pa Rīgas centru. Tad arī skaties, kur un kā var ātrāk tikt. Bet kaut kā vienmēr man ir bijusi apziņa - vai šajā situācijā priekšroka ir man, vai tomēr autobraucējam.
Tāpat arī uz gājēju pārejām - nez, labāk uzej soli virsū, apskaties vai mašīna bremzē un var iet, vai tomēr vajag pēkšņi lekt soli atpakaļ.

Bet konkrētais gadījums atgādina arī tos velobraucējus, kas, piemēram, pa Elizabetes ielu brauc pretējā virzienā. Njā, laikam jau nav ilgi jāgaida, lai kādreiz kāds uzrauzot uz kādas mašīnas. Jo mazums kādam vajag piestāt malā un neviens jau nedomā, ka var būt kāds gudrais riteņbraucējs, kam vajag braukt pretējā virzienā.

(16 comments | comment on this)

Wednesday, August 12th, 2015
9:58 pm
Laiks, laiks, laiks.
Vai pareizāk, cik maz tas pēkšņi ir palicis.

Ik pa laikam ienāk kāda doma, atziņa, bet līdz cibai tā tiek ļoti reti.

(comment on this)

Thursday, July 2nd, 2015
10:36 pm
Šodien izlaidums!
Bija.

Nācās gan "size the moment", jo neviens nebija piedāvājis teikt īsu runu kā absolventam, bet izlaiduma laikā bija - jā, citiem ir, bet redz doktori laikam runu neteiks. Neko, vajadzēja ātri izdomāt. Sanāca izdomāt labi, vismaz daži tā teica.

Un vēl saldējuma diena. Apēdu jau 3.
Atkal vajadzēja pašam cīnīties. Maximā Karlsonam šobrīd ir laba cena - 33 centi. Aizeju, skatos, virsējā kaste tukša. Es jau neesmu lētais čalis. Kaste nost, apakšā vēl kaste. Tikai aizvērta. Bet labi aizlīmēta.
Neko, man līdzi ir metāla priekšmeti, lai kasti dabūtu vaļā.

Tā nu pie mums ir - ja pats necīnies, tad neviens neko nedos!

(comment on this)

Sunday, June 28th, 2015
8:38 pm
Šonedēļ arī ar vienu brīvdienu bija gana.

(comment on this)

Monday, June 22nd, 2015
9:57 pm
Kaut kad padomāju par toleranci un iecietību pret citu viedokli.
Jā, tur rasisti, tur geju nīdēji, tur vēl kaut kas.

Bet pa lielam šie cilvēki parasti pauž savu konkrēto attieksmi un viedokli, kas "brīvajā" pasaulē it kā nav aizliegts.
Bet tā otra puse, par ko tiek pausts viedoklis, arvien vairāk un vairāk līdzinās heiteriem. Var jau saprast, ja tevi gadiem neviens nav atzinis, bet tagad sāk parādīties iespēja uz atzīšanu, tad pie katra mazākā uzbrauciena visi solidarizējas un pārvēršas par heiteriem, lai aizstāvētu savu grupiņu.

Un tas sausais atlikums jau ir vienkāršs - nav būtiski, kāda ir patiesība, galvenai ir ierobežot otru viedokli, jo pasaulē ir tikai viens patiesais viedoklis. Lai arī patiesībā katram cilvēkam ir savs.

Ja kāds pateiks nepopulāru viedokli, kam es piekrītu, bet tiks publiski nolikts, jo viedoklis "nav pareizs", tad es tikai vēl vairāk piekritīšu šim viedoklim. (Nerunāsim par publiskiem pretargumentiem, kas parāda viedokļa nepatiesumu, jo tādi reti figurē. Parastā atbilde ir - lohs, jo nezina jauno "pareizo" viedokli un to apšauba.)

Tā ka visa tā - cilvēku domu un viedokļu liberalizācija tāds liels bulšits vien ir. Ne jau liberē viedokļus, bet vienkārši pamaina lietas, par kurām drīkst publiski izteikties. "Progress".

(1 comment | comment on this)

9:52 pm
Pat nezinu, kas vairāk traucē rakstīt - laika trūkums, vai tas, ka ir kāds blakus un ir tā neveiklā sajūta, ka redzēs, ko es rakstu un par to vēl pēc tam gribēs parunāt :D
Un aiz atslēgas nemāku rakstīt. Pa visu šo laiku dažas reizes esmu ierakstījis, bet tīri tāpēc, ka informācija ir bijusi personīga.

(comment on this)

Saturday, April 25th, 2015
11:52 pm
Esmu vainīgs, ciba ir pamesta nedaudz novārtā.
Bet gan jau vēl nedaudz ik pa laikam ierakstīšu.

Tā vienkārši nedaudz ir zaudējusi savu anonimitāti. Nu - pa lielam jau es nekad neesmu centies būt anonīms, bet tomēr ir labi rakstīt ar domu, ka cilvēki, kas lasīs, pēc tam par to nerunās reālajā dzīvē.

Protams, iepriekšējā darbā tas bija tāds so so, jo zini, ka kabineta kolēģis to lasa. Tad ir - ko rakstīt, lai par to pēc tam nebūtu jārunā pie pusdienu galda :D

Bet vispār man iet labi.

Jau kādu laiku daļu no laika ir jāvelta draudzenei. (Tas arī samazina laiku cibai.) Pamainīju darbu un esmu apmierinātāks, jo tas ir vairāk pieskaņots manam tempermentam raksturam. Man labāk patīk izdarīt darbu, nevis mūžīgi to uzturēt un kaut ko likt klāt. Uzturēšana man nepatīk. Jā, maksāja normāli, bet ja nav gandarījums, tad tomēr nav gandarījums.

Vēl - nākamās trīs nedēļas būs interesantas. Došos uz jogas zemi Indiju. Plānošanā un visā procesā beigās nedaudz nošāvām ne tā kā vajadzētu, tā ka tagad kāpsim Himalajos. Viss jau būtu labi, ja tur vēl nebūtu ziema. (Sola ap 0 un naktī mīnusus.) Tā ka būs ekstrēms pārgājiens pa kalniem.
Bet jā, ekipējumā ir investēts ļoti daudz. Bet nu - ekipējums pa lielam ir vienīgā apdrošināšanās šādos gadījumos.

(2 comments | comment on this)

Monday, March 23rd, 2015
11:12 pm
Šodien bija interesants airēšanas treniņš.
Apkārt tumsa un airē.
Vienā brīdī reāli sāka salt pirkti, kad pūš nenormāls vējš un airē pret vēju. Tad gan vienojāmies mainīt kursu, lai var airēt, ne tik daudz domāt, lai pirksti tomēr nenosalst.

Un noslēgumā bija salūts.

(comment on this)

Monday, February 2nd, 2015
9:26 pm
Šodien pienāca pāris mormoņi un gribēja parunāties.
Teicu, ka pirms pāris nedēļām jau runājos un tagad (tuvāko dažu mēnešu laikā nav laiks.

Bet tā pagaidām ir - brīvais laiks nav daudz. Kad ir, tad gribas atpūsties un neko daudz nedarīt.

(comment on this)

Monday, January 26th, 2015
7:57 am
Šodien sapņoju kā par filmu. Sapnis izlikās visai garš un ietvēra notikumus mazā pilsētiņā, kur bija iesaistīts galvenais personāžs - puika, pilsētiņas iedzīvotāji, bandīti, kas terorizēja pilsētiņu.
Kulminācijas brīdī sapratu, ka beigas skatīties negribu un pārslēdzu kanālu. Viss bija nonācis līdz tam, ka bandīti gribēja nogalināt puiku, bet tas bija kopā ar meitenīti paslēpies.Scenārijā kāds tiktu nošauts, bet tad beidzot ierastos palīgā policija. (Pa vidu viens no pilsētas iedzīvotājiem aizgāja pēc palīdzības.)

Citādi ik pa laikam tā pat nāk miegs. Ne vienmēr sanāk aiziet agri gulēt, lai izgulētos. Bet pagaidām viss ir +/- ok.
Sapņi kā nekā rādās labi!

(comment on this)


> previous 20 entries
> top of page
Sviesta Ciba