Chloroform Sauna ([info]martcore) rakstīja,
@ 2011-04-08 14:47:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
вызывает антирес
вот еще такой разрез

tātad - kā jau jūs zināt, es esmu par visu metodisko mācību materiālu digitalizēšanu. lai uz skolu ir nevis koferis ar grāmatām, bet gan aipads ar visu nepieciešamo.
saprotams, mācību grāmatu izdevniecības nav vājprātīgas. viņām šķiet, ka tas nobrucinās visu biznesu.
acīmredzot, uz ierosinājumu pārdot mācību e-literatūru par saprātīgu maksu (ne tik šaušalīgu kā papīra, protams), man droši vien iebilstu, ka visus failus nopiratizētu vienā setā, bet par ietaupīto naudu skolēns sev nopirktu trīslitru burku ar bezalkoholisko alu vanags.

šajā sakarā man ienāca prātā
ka tipa vienkārši var piratizēt šobrīd arī papīra grāmatas - noklikšķināji ar mobiļņika kameru reizes 300, un kādi septiņi lati ietaupīti.

jautājums - vai šādu rīcību var uzskatīt par kopīraitu pārkāpumu, utt?
a, piemēŗam, grāmatas konspektu?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]biezpientaure
2011-04-08 16:15 (saite)
Lasīt grāmatu telefonā, tur protams, neviens nepavilksies.
bet ja mācību grāmatas tiktu regulāri piratētas kautkādā jēdzīgā formātā (jaunmodīgie jebuku rīderi), iespējams, ka vidējo un vecāko klašu skolēni (tipa, kad vecāku uzmanība un rūpes jau sāk atslābt) pārietu uz ciparu apraidi. Tur jāskatās, cik maksās tie rīderi, un jāsalīdzina ar izdevumiem ailē "grāmatas/gadā".

Lasīt uz kompja vai laptopa, pa manam, nav nekāda alternatīva vidējiem cilvēkiem. Frīkiem un skrjagām - jā. Vajag kautko piemērotāku, īpaši ja runa par bieži lietotām grāmatām.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?