mala ([info]mala) rakstīja,
@ 2011-03-01 14:53:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
neko jaunu nepateikšu, bet
šorīt LR1 sižetā par kultūrizglītības apgriešanu lka vai lma studentīte sašutusi brēca, ka, ja viņai 'būtu jāmācās par saviem līdzekļiem, viņa NEKAD MŪŽĀ nevarētu studēt' . Es atvainojos, bet studiju kredīti, cik zinu, nav atcelti. Un kur tādiem, savu sirdij tuvo izglītību ieguvušajiem problēma pēc tam bišķi pastrādāt nelatvijā, gada laikā atmaksāt savu pāris štuku kredītu, braukt atpakaļ un laimīgi izpausties sapņu nozarē? Kā nez, piemēram, tie nabagi, kas studējot strādā, dēļ kā nedavelk līdz budžetam, vai vispār nedo dies neklātienē mācās, vēl nav devušies kolektīvi pakārties? Paziņošana, ka "nekad mūžā nesapelnīšu tik, lai samaksātu par mācīšnos" galugalā nozīmē, ka cilvēks mācās vnk savam priekam - kam nav jau ne vainas, kamēr citiem tas nav jāapmaksā(kā vēl viena kultūrakadēmijas dūdiņa izteicās 'mēs esam cilvēki, kas grib meklēt dzīvē savu pērli, un 'viņi'mums negrib to ļaut darīt' )un pērļu zvejnieku prieciņus nezvai krīzes laikā valstij būtu jafinansē. Kamēr iedzīvotājs parastais nevar atļauties aiziet uz teātri, jo krāj miljonu vēnu operācijai, kultūrai un māgslai vai nu jāpastāv malā vai jāspēj sevi atpelnīt. Es, protams, saprotu ilgtermiņa ieguldījumu vispārējā attīstībā,kas, iespējams, kādreiz atmaksāsies caur sabiedrības domāšanas izmainīšanu utt, bet kas nav prognozējami aprēķināms. protams, ka mazāk kritiskā situācijā, tā būtu jābalsta utt. Bet ne tad, ja jāizvēlas starp izdzīvošanu un attīstīšanos.Foršāk ir, piemēram, nesaķert diloni vispār, atslēgtas apkures dēļ, nekā saķert, toties, zinot, ka re kā - mirstu gluži tādā pašā veidā kā Kafka.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]santa_be
2011-03-01 18:43 (saite)
Visumā, es ļoti tev piekrītu par to ka nah mums tos visus dīvainos Āzijas filologus, filozofus un kultūrsakarniekus par valsts naudu tūkstošiem katru gadu ražot. Galu galā, vienmēr būs tādi, kas to vēlēsies mācīties, un lai mācās par savu, savu vecāku vai kredītu naudu.

kas man pašai personīgi sāp- tas ka tagad kad atkal jau domāju par studijām, man negriba studēt LV un par to maksāt, jo daudzās nozarēs nav apziņas ka tas būs tā vērts- ka nebūs tik plika zelta dalderu skatīšana pirms semestriem un žāvāšanās lekciju laikā un mūžīgais jautājums- vai pasniedzējs vispār saprot par ko runā. Man gribētos, lai ir augstākā izglītība maksas, ar salīdzinoši nelielu valsts pasūtījumu-budžeta vietām- vajadzīgajās nozarēs, kur tad arī būtu noteikums, ka ir jāpabeidz un ja nepabeidz, tad maksā ragā un pēc tam ir, piemēram vismaz viens gads jānostrādā savā jomā, savā valstī. I no tādiem pustudējušiem kā es tiktu vaļā jau laicīgi, budžeta vietu deldētājiem un citiem tirliņiem. I patrioti, kas kliedz, kā valsts mums visu dod (es gan joprojām uzskatu, ka šobrīd valsts mums pamatā dod pizdī un sitienus zem jostasvietas). Un cik slikti dara tie, kas par valsts naudu izmācās un tad strādā citur (šausmas, kā viņi uzdrīkstas, cūkas!)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mala
2011-03-01 19:33 (saite)
it kā jā, tikai ar tiem nosacījumiem par obligāto beigšanu varētu rasties problēmas - ja nu tur ģimenes apstākļi, veselības stāvokļi, neatliekama vajadzība pelnīt uzreiz, nevis pēc 4gadiem, - ok, tur it kā ar daudziem akadēmiskajiem gadiem varētu izlīdzēties. a ja cilvēks pēc gada atjēdzas, ka nu galīgi nepadodas konkrētā lieta (jo nu ko tu tāds zaļš tikko pēc videnes saproti no sevis) - galu galā nebūtu forši, ja sakostiem zobiem pabeidz, piemēram, mediķus,un rezultātā ir ārstu bars, kuriem viss riebjas :))

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?