Adon ([info]lord) rakstīja,
@ 2018-12-05 23:25:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:amērika

par subjektīvi objektīvu informāciju par ASV
ir tieši divi avoti, kuri pilnībā sasaucas ar manu pieredzi ASV

pirmais ir Iļfa un Petrova (tie paši, kuri sarakstīja 12 krēslus un Zelta teļu) grāmata Одноэтажная Америка, kurā viņi apraksta savus piedzīvojumus Amerikā 1935. gadā, kad abi avīzes Правда uzdevumā nezinot angļu valodu ieradās Ņujorkā, atrada domubiedrus un veica ceļojumu caur Detroitu un Čikāgu uz rietumu krastu līdz San Francisko, Los Andželosai un San Diego un atpakaļ.... pat ja neinteresē Amerika, šis darbs ir tā vērts, lai to izlasītu... bet ja interesē... 80 gadi ir pagājuši un pasaule ir izmainījusies līdz nepazīšanai, bet amerikāņu psiholoģija, kultūra un dzīvesveids, kuru viņi apraksta, ir mainījušies tikai kādus pavisam mazos sīkumos... laikam lielākais iebildums viņiem ir tas, ka viņi raksta, ka ideāli ceļi, bet ceļi ir tādi pat, kā pie mums... tai pašā laikā, nav izslēgts, ka Padomju Savienībā tajā laikā normālu ceļu vispār tik pat kā nebija.. un jā... es jau domāju, ka šo grāmatu ir jālasa, kad atgriezīsimies Latvijā, bet nenoturējos... un veltīgi, tagad katrreiz ceļojumu blogā rakstot par pieredzēto Amerikā nevaru atbrīvoties no viņu trāpīgajiem citātiem...

un otrais ir amerikāņu seriāls ar Lariju Devidu Curb Your Enthusiasm - tas ļoti precīzi, kaut arī stāsta par Holivudas augstāko sabiedrību, parāda cilvēku savstarpējās attiecības un sociālo neveiklību... skatoties to gadus atpakaļ Latvijā to uztvērām kā humoru, bet tagad paši regulāri nonākam līdzīgās situācijās.... tas ir vienīgais seriāls, kuru man vienmēr bija kauns skatīties, jo visas aprakstītās situācijas bija tādas, kādas var notikt dzīvē.. un galvenais varonis vienmēr izvēlas visneveiklāko un sliktāko risinājumu un izeju no katras situācijas... un par viņu vienmēr ir kauns... arī iesaku visiem, kas nav redzējis...(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]klusais_okeans
2018-12-06 10:49 (saite)
ah, tieši nesen atsāku pārskatīties Leriju <3 gaidu, kad satiksieties štatos

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2018-12-07 04:34 (saite)
:)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]iokaste
2018-12-06 13:56 (saite)
Un kur rodams tavs ceļojumu blogs?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2018-12-07 04:34 (saite)
eseju.lv, bet tur ir bildes un nav daudzpunktu :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iokaste
2018-12-07 09:09 (saite)
paldies, interesanti. priecātos, ja būtu vairāk redzami cilvēki.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]lord
2018-12-07 10:06 (saite)
jā, runā, ka kad bildēs neparādās cilvēki, tā ir psihopātijas pazīme.. mani vairāk interesē tieši pilsētas un infrastruktūras elementi, tad cilvēki tieši traucē... bet dažreiz, ja redzu kolorītus un impozantus cilvēkus, tad cenšos tos nobildēt... un tā kā esmu visai kautrīgs, parasti neizdodas..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?