citi tādi
Links vizuāļi / citi cibotāji / twitteris / AOL On / BJP / atskaņu vārdnīca / translate me January 2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
martcore
martcore
Be Free For Once In Your Life
Saturday, February 17th, 2018 10:26 pm
Par to, kā filmēt labus un kā filmēt sliktus detektīvus. Lūk, teiksim, britu teatrāļa un šekspiroīda Keneta Branas "Slepkavība Austrumu ekspresī" pēc paši ziniet kādiem motīviem. Branu, kurš pats ir režisors, galvenās lomas tēlotājs, scenārists, producents, gaismotājs un apkopēja, ar Erkilu Puaro vieno ja nu tikai dziļā patmīlība, kas liek mūsu omegas tēviņam tiražēt ilgstošus personiskus tuvplānus - es jau neko nesaku, tas ir labāk par rumāņu ciskaridzes tofu-kungfu un citiem asiņainajiem špagatiem, ar kuriem skatītāju traumē pirmajās minūtēs, tomēr šeit līdzības apsēstībās arī beidzas. Jā, mēs smējāmies par Puaro simetrijas fetišu ar vārītajām olām un zirgāboliem, tas varētu arī zināmā mērā skaidrot daiļā dzimuma trūkumu slavenā detektīva dzīvē; kā zināms, sievietēm dažreiz viena krūts mēdz būt mazlietiņ lielāka par otru, un tas ir nepārvarams šķērslis. Ūsu biomasas divkārtēja koncentrācija nespēj kompensēt slaveno zaļo acu skatienu. Filma sākas pie raudu mūra Jeruzalemē, tur pēc tam bieži vien gribas atgriezties, lai ar asaru acs kaktiņā panostalģētu par Deividu Sušē.

Bet tas tā, ikdienas rantings. Cita lieta, ka snoupīrsera cienīgās ainavas ar kameru, kura dauzās pret vagonu griestiem, ne īpaši labi impregnē Agates Kristi izejmateriālu - detektīvfabulas smalkums ar dēmonu detaļās ir vēl mehanizētāks par pašu vilcienu. Tur, kur rakstniecei ir perfekti ievēroti taimingi, un pelēm speciāli izliktās siera kripatas ir jāapēd noteiktā brīdī, lai mēs dzirdētu aizcērtoties lamatas, norisinās zināms bardaks. Es saprotu, daudziem patīk Pēnelope Krūza, Mišela Faifere vai Maiks Vālbergs, bet teatrāļi velveta biksēs ar monokļiem pat atzīst Kenetu Branu, taču iespaids rodas viens. Filmmeikeriem bija pohuj uz sižetu un interesēja tikai dramatiskais varoņfināls. Kas arī ir tā uz trijnieciņu.

Un tagad paskatīsimies uz Stīvena Sēderberga "Mozaīkas" pirmo sešsēriju sezonu. Vienam no labākajiem amerikāņu režisoriem, kurš cik jau gadus atvadās no lielā kino, bet aizvien iemet ceļakāju, nulle zīben jau drīz būs tukšs, ir pavisam cits temps un pavisam cita klase. Sēderbergs dažkārt spēj ievilkt vienā atsevišķa filmā tādu Holivudas zvaigžņu plejādi, ka personālsastāvs sniedzas mazliet ārpus astronomijas robežām, taču šeit viņš ir aizgājis pa totālas askēzes zeļu. No daudzmaz atpazīstamiem cilvēkiem mēs redzam tikai latviešu estrādes dīvu Šeronu Stounu, viņa, šķiet, ir izlīdusi nevis no aizmirstības, bet kaut kur no zemapziņas dzīlēm. Ar fundamentālu smagnējumu "Mozaīka" lēnām atver acis, lai novērtētu pasauli apkārt un sāktu urbt dziļumā, kur liela nauda, franču impresionistu mākslas horizonti, savādākas cilvēku attiecību sistēmas. Sēderbergs speciāli atsakās no ierastajiem detektīvkanoniem - te vispār nav neviena asa sižeta pavērsiena, visas mīklas, izņemot divas galvenās, sākas ar to atminējumiem, absolūti viss koncentrējas totālā psiholoģismā. Galvenā varone, kas par tādu kļūst tikai palēnām seriāla gaitā, pēkšņi netransformējas par dedukcijas karalieni, viņa uzdod ļoti normālus jautājumus. Tiesa, mākslas zinātnieces acs dažreiz ļauj saskatīt būtisko tādos sīkumos, par kuriem no pirmā brīža nav iespējams aizdomāties.

Zobratiņi lēnām griežas dažādās kartes daļās. Sēderberga "Mozaīka" nav puzle. Tā ir tieši mozaīka. Labākais seriāls pasaulē uz šo brīdi.

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

vistu_zaglis
vistu_zaglis
vistu_zaglis
Saturday, February 17th, 2018 05:25 pm
(ar nopūtu) kā man pietrūka omulīgi piepīpētu barčiku, ja jūs zinātu. Es te vēl kādreiz atbraukšu. Kaut kad, kad te ārā, pārmaiņas pēc, nebūs mīnus simts.

Tags:
Current Mood: Bratislava

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

vistu_zaglis
vistu_zaglis
vistu_zaglis
Saturday, February 17th, 2018 04:34 pm
Es: Ē, bankomāt, iedod 50 eiro, m?
Bankomāts: Ok.
Bankomāts: Ā, nē, sorz, nevaru, man 50 eiro banknotes beidzās, varu 20 un 10.
Es: ...
Es: ...
Es: ...
Es: O_O

Tags:
Current Mood: Iekšējā asiņošana no smiešanās

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Saturday, February 17th, 2018 04:56 pm
iet uz Kraftwerk vai neiet uz Kraftwerk?

7CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

vistu_zaglis
vistu_zaglis
vistu_zaglis
Saturday, February 17th, 2018 01:53 pm
- Skatījos raidījumu par čuvaku, kurš taisīja ēst ar viesnīcā atrodamiem priekšmetiem. Man liekas, viņš ar gludekli pankūkas cepa.
- Paga, a kur viņš viesnīcā miltus atrada?
- Nu nē, miltus veikalā!
- Bet veikalā tad jau var arī pankūkinātoru nopirkt.
- Tiešām? Tu tikko teici vārdu 'pankūkinātors'?
- Jā! Iespējams, viens no pirmajiem cilvēces vēsturē!

Tags:
Current Mood: Ok

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

zivs:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Friday, February 16th, 2018 09:56 pm
web fonti

Vienu dienu sākās dizāsters - gmail, google rezultāti un atsevišķas lapas sāka rādīt visu boldā. Tas Firefoxā. Chrome google izcelsmes lapas un dažas atsevišķās savukārt rāda italicā.
Nočekoju pārlūku settingus - tur viss normāli - Arial parastais, bet fontu paraugus rāda atbilstoši - bold vai italic. Meklēju, gugle ieteica firefox noņemt Hardware Acceleration, bet arī tas nelīdz.
Kas tad nu? Ir kāda ideja, kā to labot? Ārkārtīgi apgrūtina lasīšanu, tik ļoti, ka esmu gandrīz gatavs pārlikt sistēmu.

UPD. Atrisinājums izrādījās elementārs: Nesaprotamā veidā no sistēmas fontu foldera bija izgaisis Arial (defaultais pārlūku fonts). Uzinstalēju to atpakaļ, un voila!

6CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

vasarasnakts:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Friday, February 16th, 2018 07:24 pm
Labvakar!
Interesējos par pieredzi ceļojumam uz Indiju. Kur nakšņojāt, kuras pilsētas izvēlējāties apskatīt? Varbūt ir kādi knifiņi, kas obligāti jāzina..
Ceļojumu plānoju 2019. gada vasarā, augustā.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

quizer
quizer
Filips
Friday, February 16th, 2018 08:12 pm
Ja man būtu jānosauc latviešu grupa, kura man sāk patikt arvien vairāk, droši vien teiktu, ka tie ir Instrumenti. Man jau patika tie divi iepriekšējie singlu video, bet nu trešais singls vienkārši, nu tur ir viss, ko varu prasīt no stilīgas popmūzikas. Šī dziesma varētu būt par kādu dāmu, kura atteicās pārcelties uz laukiem, izšķīrās un turpināja strādāt par augsta ranga reklāmisti.  Hes un es.

7CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

vistu_zaglis
vistu_zaglis
vistu_zaglis
Friday, February 16th, 2018 04:47 pm
(vilcienā)

- Au!
- Kas ir, aligators iekoda?
- (pēc nelielas smieklu lēkmes) Where did that come from?
- Nu... Es kaut kā runāju vārdus, un tā sanāca.
- Nospiedi A un izvēlējies pirmo vārdu, ko piedāvāja?
- Nu kaut kā tā. Bet vispār ko tu ņemies, varēji vienkārši atbildēt "nē", nevis drāmu taisīt!

---

Vilcienam tomēr ir virkne priekšrocību pār autobusu. Re, melomāns var mierīgi izvilkt savu plašu atskaņotāju, uzlikt vinilu, klausīties savu pink floyd. Pamēģiniet autobusā šito!

---

O, kādam ienācis prātā Višegrad par Višegr. saīsināt, konkrēta uzvara. Slīdošā tekstā uz ekrāna, pie tam.

Tags:

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kbrgs_:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Friday, February 16th, 2018 10:27 am
Draugi cibisti un cibistes, meklēju mēbelētu dzīvokli jūnija mēnesim Rīgas centrā. Mēģināšu caur draudziņiem vispirms, bet, ja jums ir laba pieredze ar kādu uzņēmumu LV, kas īstermiņā izīrē dzīvokļus (ārpus Airbnb), dodiet ziņu. Ja arī jums pašiem kas piedāvājams, būšu mega pateicīga!

6CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

zurka
pusdūšiņa
Thursday, February 15th, 2018 10:20 pm

Reply Add to Memories Email this entry to a friend

kbrgs_
kbrgs_
Liene
Thursday, February 15th, 2018 12:35 pm
atkal skolas šaušana. 17 bērni nošauti...šī valsts ir diezgan grūti izprotama

20CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Placebo Rush
Thursday, February 15th, 2018 01:57 pm
Šorīt prātoju par to, ka gribas citu uzvārdu. Vēlams tādu, kurš nav maniem asinsradiniekiem. Aizdomājos līdz tam, ka moš vajag kaut kādu tur populāru generic. Nu tur Smith, bet nu nez, nepārliecina. Apsvēru Brown, bet man tā līdz galam nepatīk brūna krāsa. White toties nu tā, ka bail sasmērēt. VZ ieteica Jones, bet tur atkal, ka ārpus English speaking countries tā awkward izklausīsies. VZ tā paskatījās uz mani un piezīmēja, ka unlike all the other previous ones. Beigās nolēmu ar flomīti aizkrāsot ciet vārdu un uzvārdu pasē un uzrakstīt tur kaut kur “kaķ” un pohuj. Jo nu, tomēr jūzerneims ir mans un man ar to ir jādzīvo.

Citās tajās pašās ziņās, turpinam vairot prieku pasaulē. Salīdzinam weather news un visādi largely nodarbojamies ar ko nu nodarbojas cilvēki, kad vairo prieku pasaulē.

TrakZ toties pierunāja mani satikties, RL esot izbrīnījusies un tad vispār sagribēja mūs fotkāt. Bet nu RL saslima un atcēla. Kaut kā noveicās. Nu, visiem izņemot RL, protams.

Tags: , ,
Current Mood: miegs nāk
Current Music: Tricky

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

vistu_zaglis
vistu_zaglis
vistu_zaglis
Thursday, February 15th, 2018 01:14 pm
Īsi par laika ziņām:

Google: Yellow warning for snow/ice
Google: -1°, sunny
Google: +1°, partly cloudy

Tā jau nekas, bet tas viss tiek vēstīts vienlaicīgi.

Current Music: Placebo / Special K - Tiimo Maas Remix

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

hedera:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Thursday, February 15th, 2018 12:00 pm
Jautājums biologiem,

jautājums par terminoloģiju: kā pareizi latviski sauc "canopy"?

12CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Thursday, February 15th, 2018 10:36 am
Šis jāsaglabā gadījumam, kad kādam ienāks prātā runāt par mūsu izcilo aktieru un režisoru neveiksmēm:

11CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

fedrs
koka klucis Konstantīns
Wednesday, February 14th, 2018 10:22 pm

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

vistu_zaglis
vistu_zaglis
vistu_zaglis
Wednesday, February 14th, 2018 05:12 pm
Dzīvo katru dienu kā pirmo!

Tags:
Current Mood: OK
Current Music: @440 / The Machine in the Ghost

4CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Placebo Rush
Wednesday, February 14th, 2018 04:18 pm
VZ: ... gan jau par darbu gribēja runāt.
Mobijs ierakstā: .. that's when I reach for my revolver...
..

VZ: tu zināji, ka Mobijs nesarakstīja šo dziesmu? es pat noskumu.
kaķ: kurš tad uzrakstīja?
VZ: nezinu, noskumu un neiedziļinājos tajā. gan jau kāds cits.
kaķ: gan jau, ka cits, jo nu nevar visi tomēr būt Mobijs.

Tags: ,
Current Mood: kaut kā ļ negribas strādāt
Current Music: Moby

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Placebo Rush
Wednesday, February 14th, 2018 02:30 pm
Pacēlu galvu no telepurķa un secināju, ka esmu pamesta viena barčikā. VZ aizgājis pēc burrito, citi pacienti aizgājuši kur nu viņiem jāiet. Bārmenis pazudis. - atvēru telepurķa browseri un atradu šito. Jāiepostē, vai?

Bet vispār gribu pateikt lielo paldies cibas dāmām par mana kaķulopa izklaidēšanu pagājušajā weekendā, hehe. Diez gan grandiozi tur viss sanāca un ne tikai kaķim. Party hard, party harder. Tiešām paldies par visu.

Pirmdien toties bija kaut kāda globālā vizināšanās. Bet nu. Vismaz dabūju savu kindli atpakaļ lidostā. Tas nebija triviāli, vienā brīdī bija pat pa telefonu jārunā. Pēc tam, protams, aizgājām pa taisno ar visu čemodānu uz SpB, jo we didn’t want to waste valuable drinking time.

Vakardien.. kas notika vakardien? Ā. Nu. Tur bija tā skaudrā apziņa par to, ka jāstrādā. Bet nu, vakarā tomēr EtF izķērām, jo viņa nekur nebija pamanījusies aizmukt. Toties Jiržiks gan ir kaut kur aizdevies. Nu neko. Tas jau netraucēja apstaigāt barčikus un vairot prieku pasaulē. Un nu, te tomēr atsaukšos uz pirmo rindiņu.

Un vispār, nahuj tik auksti?

Tags: , , ,
Current Mood: gaidu
Current Music: Asking Alexandria

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend