lst

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
07:37 pm: Hola!
Mani sauc Lestat (sort-of) un es vasaru pavadīju ASV :)

Pirmais novērojums atgriežoties atpakaļ - cilvēki uz ielām visbiežāk nesmaida, bet uztur sejas izteiksmi, it kā kāds būtu ielicis kluci viņu brokastu pārslās. STOP IT! Uzturot smaidu sejā tu ne tikai uzlabotu savu noskaņojumu, bet arī dažu garāmgājēju noskaņojumu.

Hasta luego!

Comments

From:[info]koijots
Date:September 27th, 2010 - 08:57 pm
(Link)
Viņi tur smaida, jo jūtas laimīgi, vai arī tā ir tikai sabiedrības norma, līdzīgi kā stāvēšana rindā?
From:[info]lestat
Date:September 27th, 2010 - 09:28 pm
(Link)
Par laimīgumu nezinu, drīzāk sabiedrības norma - smaidīt, lai liktu citiem justies labāk.
[User Picture]
From:[info]klusums
Date:September 27th, 2010 - 10:23 pm
(Link)
Esot pētījums, ka šāda sabiedriska smaidīšana esot kaitīga veselībai. :P

Apsveicu ar atgriešanos. :)
From:[info]lestat
Date:September 27th, 2010 - 11:02 pm
(Link)
Tam nav nozīmes, kamēr ieradums neizzudīs / kamēr vien man nerūpēs cilvēku vēlme būt negatīviem, nāksies vien apdraudēt savu veselību ;)

Paldies!
[User Picture]
From:[info]crescendo
Date:September 27th, 2010 - 10:38 pm
(Link)
Smaidīt, lai netraucētu citiem ar savām problēmām. "mēs visi esam veiksmīgi, mēs visi smaidam'.
How are you? I'm ok.

Šeit, sabiedrības norma ir kopīga pačīkstēšana par grūto dzīvi. Dalīta bēta ir pusbēda.
Kā klājas? Turos.
A smaidīšana te nebūt nav viennozīmīga garastāvokļa uzlabošana. Kāds padomās, ka viņš kā dīvaini apķērbies, ka viņam sejā smaida; cits - paskaudīs, ko tu tāds iedomājies smaidīt, domā labāks par visiem esi? (Paskaties sestdienas cibas kašķi rasbainieks vs linzmarkets, spilgts piemērs).

Te ir mentalitāte cita. Paskaties, pat vēsturiski šejienes iedzīvotāji dzīvo ļoti nelielās kopienās atstatu viens no otra, viensētās - pietiekami atstatu, lai mums dominētu vajadzība aizsargāties no apkārtējiem, nevis visiem pieglaust adatiņas lai siļķbundžā sēžot viens otru nesabadītu.
Un piespiedu pozitīvo domāšanu potēt atšķirīgai mentalitātei ir ne tikai neproduktīvi, bet pat kaitīgi

Philosophy aside - kurš štatu štūris?
From:[info]lestat
Date:September 27th, 2010 - 11:01 pm
(Link)
Tas nekas, ka ir cilvēki, kas pieraduši būt neuzticīgi un nelaimīgi - smaids viņu dzīvi sliktāku nepadara. Toties tiem, kuriem ir tieksme uz pozitīvo, smaids dod papildus enerģiju.
Dalīta bēda varbūt ir pusbēda katram individuāli, bet pirms bēdas dalīšanas otram varbūt nebija bēdas vispār.
Jebkurā gadījumā, es apzinos, ka ar pašpalīdzības grāmatām / spīdīgiem semināriem ir grūti kādu izmācīt - cilvēkiem nepieciešami spēcīgāki stimuli par tiem. Ja šie stimuli būtu tik efektīgi, tad iegūt pretējo efektu arī nevajadzētu būt daudz grūtāk.

(intereses pēc, iemet linku uz sestdienas kašķi).

Philosophy aside, biju iekš Salt Lake City, Utah lielāko daļu vasaras + apciemoju Las Vegas, Nevada & Nashville, Tennessee.
[User Picture]
From:[info]crescendo
Date:September 27th, 2010 - 11:19 pm
(Link)
Padara, padara sliktāku. Nav šeit gluzi tā kultūra, kur 'pieradis būt neuzticīgs un nelaimīgs, negrib vislaik domāt kā uzrāpties kaudzes virspusē un sapņot Lielo Individuālo Sapni, nu tad lai sapūst viens, tiem dzīve nav domāta.' Šeit smaida tad, kad ir par ko smaidīt un tur, kur tu to tiešām sapratīs. Ne obligāti sliktāk, vienkārši savādāk.

A links - http://klab.lv/~rasbainieks/1305470.html - un komentāros pie postiem pēc šī. Nekā tāda izteikta - bet kā reiz pozitīvisma produkts starp ne nu tieši nelaimīgiem, bet nu sauc par neuzticīgiem iebiris.
From:[info]lestat
Date:September 27th, 2010 - 11:38 pm
(Link)
Nepilnīgi sapratu otro teikumu, bet kultūra ir vienmēr mainīga vērtība un galvenie tās mainītāji, protams, ir cilvēki tajā.

Varu vēl piebilst par smaidīšanu un vispār jebkādu fizisku stāvokli - ne tikai emocijas ietekmē fizioloģiju, bet arī fizioloģija emocijas. It's almost hard-wired in this sense. Ja cilvēks smaida, tas nozīmē, ka viņam ir lielāka iespējamība piesaistīt pozitīvas domas. Ja cilvēks smejas, ir lielāka iespēja, ka viņš atcerēsies kaut ko smieklīgu.
[User Picture]
From:[info]rasbainieks
Date:September 28th, 2010 - 02:00 pm
(Link)
crescendo, tu raksti tā, it kā nebūtu redzējusi īstenu pozitīvismiņa produktiņu. tādiem vismaz ir iemācīts, ja gribi atstāt labiņu iespaidiņu par savu brendiņu (or whatever), uzvedies pieklājīgi, neizrunājies nesmuki un izrādi vismaz feiku ieinteresētību.
[User Picture]
From:[info]crescendo
Date:September 28th, 2010 - 02:19 pm
(Link)
Izrādīt (kaut vai feiku) ieineresētību - check, darīja. Uzvesties pieklājīgi - wrong, kā reiz to pozitīviķiem samāca, ka vajag rīkoties uzreiz, ka šitais 'bet vai tas būs pieklājīgi' vajag atlikt malā kā pilnīgi kavējošus aizspriedumus. Neizrunaties nesmuki - vo, šite varētu teikt ka nofeiloja cilvēciņš. Centās pēc raporta nodibināšanas priekšrakstiem rīkoties, bet virtuālajā lāga nesajuta sarunas partnerus un to kas ir atļauts un noder sarunas pārņemšanai, a kas jau izraisīs antipātijas. Nu vai arī nervi neizturēja pēc pirmajām pāris servēm un aizmirsās tik ēteriskas lietas... Savukārt konkrētos priekšrakstus jau pr'tā paturēja - uzrunājamā vārda cītīga atkārtošana, 'pareizie'darbības vārdi un pareizās formas - tas bija gana uzkrītoši. Vai audzināts produkts, vai vnk grāmatiņas/webu palasījies, protams, nepateikšu. Neko ļaunu jau viņš/a negribēja - vienkārši kultūru konflikts sanāca.
[User Picture]
From:[info]rasbainieks
Date:September 28th, 2010 - 05:50 pm
(Link)
es gan teiktu, ka nekādu raportu dibināt nemaz necentās, tikai masēt savu personīgo ego - tik ļoti centās uzsvērt to, ka ir sieviešu dzimtes, ka nemaz nepamanīja, ar ko runā :) un tādas epizodes viena aiz otras. nu žēl, ka izdzēsās, es gribēju viskautko noskaidrot par to kāpēc un kā viņi raksta cibā, bet neviens mans jautājums nesaņēma atbildi. grāmatiņu bija lasījusi konkrēti vienu, ieteica visiem, nemanīji? rokrokā ar vieglu uzbraucienu cibiņiem, ka tie grāmatas nemaz nelasot :)
viss, beidzam piespamot te žurnālu.
[User Picture]
From:[info]crescendo
Date:September 28th, 2010 - 07:24 pm
(Link)
Centās. Tur jau tā nelaime, ka kā reiz centās, tikai failoja. Dzimuma sajaukšana, protams, bija rupja kļūda (ugu, niks acu priekšā pirmās deklinācijas) - bet ja necenstos tik dikti pēc priekšrakstiem runāt, tak neviens pat nepamanītu, ka viņai prātā nepareizais dzimums šobrīd nikam piekabinājies.

Un konkrētā grāmatiņa tur kā reiz nez vai ir vainīga. (Autors btw nepareizi norādīts. Tas blogeris tikai priekšvārdu rakstīja, nevis visu grāmatu). Tā grāmatele nav ne par pozitīvismu, ne par pareizajām metodēm kā ar klientiem runāt, bet gan par to, ka vispār ir labi reklamēties blogos, tikai paturot prātā ka blogiem nepieciešama personiskāka attieksme un jāiztiek bez mārketinga buzzwordiem un profesionālā slenga.

A žurnālu šite piespamot - kāpēc ne. Apspriežam ļoti uzkrītošu gadījumu, kur smaidīšana (tai pielīdzināma uzvedība) izraisa acumirklīgas negatīvas reakcijas tā adresātā un pabāž visas pārējās nepilnības zem palielināmā stikla - rezultātā kāpinot negatīvās emocijas vēl vairāk.

Ja gribas šejieniešus padarīt smaidīgākus - ok izdari katru dienu kaut vai vienu vienīgu lietu kas liks kādam pasmaidīt un iedvesmos citus darīt ko līdzīgu. Un reizēm jā, tā viena vienīgā lieta var būt arī smaids īstajā brīdī - bet tas ir ļoti konkrēts smaids, nevis smaids kā daļa no formāla sociālā koda. Nu nav smaids šeit viennozīmigi pozitīva lieta. Tāpat kā nav piefrendošana vienmēr pozitīva, un nav uzrunāšana personiskās formās uzrun uformās silta un pozitīva, bet atklātos jautājumus nepareizi pasniegtus adresāti vispār mēdz uztvert kā izsmieklu.
From:[info]lestat
Date:September 28th, 2010 - 07:41 pm
(Link)
Nu jā, aizmirsu piebilst, ka nevajag aizmirst par common sense - uzsmaidīt cilvēkiem ir veselīgi, visu laiku plati smīnēt - nē. Uzturēt vieglu smaidu viscaur dienai - kāpēc gan ne, cilvēki labāk izskatās smaidot :)
Bet tas tā, man gandrīz vai profesionālais kretīnisms šeit, jo visu vasaru pavadīju nodarbojoties ar tiešo tirdzniecību, līdz ar to uzlabot citiem garastāvokli bija pavisam noderīga darbība acīmredzamu iemeslu dēļ :)
[User Picture]
From:[info]wztr
Date:September 27th, 2010 - 10:10 pm
(Link)
ak, forši! kā ta tev gāja, ko labu redzēji? :)
From:[info]lestat
Date:September 27th, 2010 - 11:03 pm
(Link)
gāja lieliski & redzēju daudz ko - no globālās ievērības cienīgākajiem laikam jau Las Vegas, bet tas noteikti nebija ievērojamākais notikums vasarā :)

un kā tev ar dzīvi? :)
[User Picture]
From:[info]lintu
Date:September 28th, 2010 - 07:31 am
(Link)
did u bring me obama?
From:[info]lestat
Date:September 28th, 2010 - 08:01 am
(Link)
People were not fond of Obama in Utah, not fond at all.. which was curious to me, but I wasn't there to discuss politics, so I didn't dwell on it :)
[User Picture]
From:[info]lintu
Date:September 28th, 2010 - 04:26 pm
(Link)
seems like it's a very red state (wikipedia)
From:[info]lestat
Date:September 28th, 2010 - 08:02 pm
(Link)
it's kind of funny though, you'd think that Republicans would be stranger people but they're pretty normal - it always took me by a slight surprise when they said something bad about Obama
[User Picture]
From:[info]wztr
Date:September 28th, 2010 - 02:43 pm
(Link)
man jauki:) arī esmu atgriezusies, tik no Norvēģijas. un mēģinu sākt darīt dzīvē lietas, ko gribas
From:[info]lestat
Date:September 28th, 2010 - 07:43 pm
(Link)
nice :)
es kā reiz lidoju caur Oslo dodoties mājup, bet kur tu pati paliki & kādas aktivitātes veici? :)
[User Picture]
From:[info]wztr
Date:September 29th, 2010 - 12:50 am
(Link)
11 mēnešu garš Eiropas Brīvprātīgais darbs mazā Norvēģijas ciemā Overhalla. Gan laiks saprast Norvēģijas dzīvi, gan sākumā uz valodu kursiem staigāju. pamatā strādāju vietējā jauniešu klubā-domāju kādas aktivitātes šamie varētu darīt utml, beigu lielais darbs-pēc pašiniciatīvas uzorganizēta starptautiska jauniešu apmaiņa :))

p.s.bet vispār eh, kā gribētos Ameriku izbraukāt
From:[info]lestat
Date:October 2nd, 2010 - 09:04 pm
(Link)
Izklausās dziļi lielisks pasākums - ja nebūtu skolas, brīvprātīgais darbs, iespējams, būtu tas, ar ko es nodarbotos :)
Un - uz Ameriku tikt nav tik sarežģīti - droši vien kādi brīvprātīgie darbi tur arī ir :)
Powered by Sviesta Ciba