Prieks, ka pasaule apstiprina manas idejas.
Šīs nedēļas The Economist ir intervija ar Zalužniju, kas laikam ir Ukrainas galvenais komandieris. Protams, ka lielā saruna ir par strupceļu Ukrainā. Un risinājums, Zalužnija prāt, esot tehnoloģiskais izrāviens. Kā The Economist to apraksta "he urges innovation in drones, electronic warfare, anti-artillery capabilities and demining equipment, as well as in the use of robotics".
Viens piemērs. Ukrainai līdz šim labi veicās ar pirmās-personas vadītiem droniem, kurus viņi paši taisīja un kas katrs maksā pāris simtus, nes sprāgstvielas un ar kuriemm iznīcina miljonus vērtu pretinieka tehniku. Taču Krievijas armija iemācījusies lietot pretkomunikācijas vai komunikāciju pārveidošanas starojumu un līdz ar to operators vairs nespēj vadīt dronu. Risinājums būtu autonomie droni, bet tieši tie ir viens no nepieciešamajiem izrāvieniem, kas būtu jāsasniedz. Un ļoti, ļoti ātri. Kaut vai tāpēc, ka droši vien to saprot arī Krievija.
Savukārt šīs nedēļas MI drošības sammita ietvaros Anglijas Sunāks sarunājās ar Masku
https://www.youtube.com/watch?v=_fG8bbZRHl0 un ap sarunas 15 minūti Sunāks jautāja par MI ietekmi uz darbu. Viņš, protams, pārskaitīja parasto mantru, ka līdzšinējā pieredze rādot, ka radīsies jaunas darbavietas, utt. Bet Masks nedejoja ap šīm idejām, bet ļoti skaidri pateica - kad MI sasniegs pārcilvēciskas spējas, tad neviens cilvēka darbs nebūs vajadzīgs. Un Masks tagad ir par UHI - Universal High Income. Ne jau par UBI.
Tātad - runa nav par dārzeņiem vai elojiem. Runa ir par cilvēkiem, kas dzīvos ar vērienu, enerģiju un ritmu, kādu vēsturē un šobrīd ir atļāvušies tikai bagātie cilvēki.
Kas katram būs vajadzīgs, to dabūs. Un katrs dos sabiedrībai atpakaļ, ko vien varēs. No katra pēc tā spējām, katram pēc tā vajadzībām. Loģiski.