juvenal ([info]juvenal) rakstīja,
@ 2023-10-25 00:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Atzīšos, ir nogurums un sportā vairs nav tās izturības. Bet esmu optimists. Gan farma saņemsies, identificēs vakcīnu sekas un radīs zāles. In silico procesiem vajadzētu būt ātriem. Šī atkal ir problēma, kuras risinājuma kavēšanos nosaka sociālā blokāde un nevis zin. varēšana.

Pagaidām četras. Ārsti paziņas saka, ka šoruden saņemot jau piekto.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]juvenal
2023-10-25 01:47 (saite)
Drusku precīzāk. Jaunības atgūšanai nav vajadzīga gēnu terapija, jo jaunības atgūšana jau ir gēnos un ieslēdzas tad, kad reprodukcijas aktā no vecām šūnām rodas šūna 0tajā laika momentā.

Un šo ieslēgšanos var panākt vai nu ar proteīniem (aptuveni Yamanaka faktori) vai, kā izrādās https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.08.29.505222v1.full pat ar mazo molekulu kokteiļiem. Protams, arī citi aspekti.

Bet gēnu terapija tomēr ir un būs vajadzīga, jo ko dod atgūta jaunība, ja ir gēnu problēmas vai kaut vai tikai nepilnības.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]resort
2023-10-25 11:52 (saite)
Atsaucot prātā pieticīgās populārzināšanas šajā tēmā, jaunas šūnas nav pietiekams risinājums, jo arī starpšūnu telpa tiek piesārņota laika gaitā. To var potenciāli mēģināt attīrīt ar nanorobotiem (jā, kā tad), zālēm (un sabojāt nieres) vai modificējot dzīvības kodu, un tad tiešām varētu teikt, ka jaunības atgūšana jau ir gēnos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?