Iveta Kažoka pēdējā nedēļā ārdas twiterī par GPT, viņa esot ar šo sarunājusies vairāk kā 10 stundas utt. Palika pie jautājumiem, par to, kas ir saprašana un kas apziņa (understanding un consciousness). Latvijas filosofi un kultūras cilvēki klusē. Nav sekojuši attīstībai pasaulē, nav paši darījuši.
Wacapā bariņš vietējo ķirzaku (Latvijas pelēkās, Sphaerodactylus latviensis) arī parunājās par šo. Neviens ausis neceļ. Strādāt vajadzēs kā līdz šim, nekas nemainīsies. Ķirzakas šis neuztrauc, ja kaut kas notiks, tad domās un reağēs. Un vispār, Latvijai par to nav jādomā, ne mums nauda, ne prāta.
Kā Satori rakstīja (laikam tas bija Svece, vai tikai viņš nebija Ascendum vai Satori padomē?) - Latvijai nevajag attīstīt top lietas, jo tad vietējie samācīsies, paliks konkurētspējīgi un brauks prom. Tāds domas lidojums man nebija ienācis prātā.
GPT ļoti palīdz iebraukt jaunā programmēšanas valodā vai framework, raksta snippetus, izskaidros, saprot specifiskas lietas no pusvārda. No vienas puses ērti. No otras, ir gan nedaudz baisi, cik pieejama kļūst nozare. Gan jau ka tas spiedīs ar laiku algas uz leju.
Savulaik sūdzējis, ka GPT nav atmiņas, ağences un proaktīvas rīcības. Izrādās, ka to ievieš plugin slāņi, piem. AutoGPT. OpenAI paliek platformas nišā un ar to viņiem pietiek.
Pēc visiem šokiem ir jāpalaiž savas iekāres un bailes vaļā. Viss ir pašu cilvēku rokās. Ko un kā darīt. Ķirzakas nekad neiet pa priekšu. Ne Rietumos, ne Latvijā.
Atliek dzīvot nost godīgi un bez stresa to laikmeta daļu kas atlikusi. Un atrast balansu starp ieinteresētu malā stāvēšanu un pārdomātu jaunā laikmeta veidošanu.