septembris

Posted on 2022.10.02 at 13:58
Tags:
runājot par mākslu, kultūru un skolotājiem. mums šonedēļ 2 vakarus pēc kārtas bija izrāde un uz pirmo vakaru bija vēl brīvas kādas padsmit biļetes. vienmēr jau ir foršāk rādīt izrādi pilnākai zālei, nekā tukšākai, tāpēc iemetām pēdējā brīža akciju, ka skolotājiem atlaide par godu tam, ka tuvojas skolotāju diena (un izrādes tematika varētu būt skolotājiem saistoša). un tad uz FB atrakstīja kāda sašutusi skolotāja, kura esot pirms kāda laika pierunājusi ~8 kolēģes iegādāties biļetes uz mūsu izrādi par pilnu cenu, jo neesot zinājusi, ka šāda akcija būs un lūdza mūs atgriezt viņai atpakaļ starpību starp pilnu biļetes cenu un cenu ar atlaidi. mēs darba čatā ilgi spriedām ko un kā (cik ieturēti vai neieturēti) viņai atbildēt, ka pienāca izrādes diena un tā arī palikām neatbildējuši.

interesanti vai viņas iet arī uz maximu ar iepriekš iegādātu doktordesas luņķi, kam parādījusies atlaide, un prasa atdot naudu?

es te vispār pēdējā laikā esmu pabraukājusi pa dažām skolām ar mūsu jauno izrādi un jau esmu paspējusi nonākt pie secinājuma, ka skolotājas ir vai nu nenormāli foršas un sirsnīgas vai ekstrēmi nepatīkami un riebīgi radījumi. vidusceļu pagaidām nav nācies sastapt.

Comments:


Ūūlę
[info]chimera at 2022-10-02 14:51 (Saite)
Ceru, tev pienāk dzestie, es baigi negribu reklamēt, kur strādāju
*
[info]inese_tk at 2022-10-02 14:56 (Saite)
jes, izlasīju. pizģec. es jūtu sveškaunu.
extranjero
[info]extranjero at 2022-10-02 15:06 (Saite)
Patiesībā tā ir laba prakse (lai gan nav pienākums) iedot šādas atlaides. Esmu dzirdējis, ka tā dara. Ar veikala produktiem tā nedara, jo tos patērē kaut vai uzreiz pēc pirkšanas un atlaides ir noteiktos laika periodos, nevis uz konkrētu izrādi.
*
[info]inese_tk at 2022-10-02 15:10 (Saite)
strādāju teātros kopš 2006. gada. nekad neesmu saskārusies ar to, ka tiktu atdota nauda par iepriekšpārdotām biļetēm uz izrādi, kam uztaisīta pēdējā brīža atlaižu akcija un tiešām nedomāju, ka tas būtu jādara.
extranjero
[info]extranjero at 2022-10-02 15:17 (Saite)
Es savukārt esmu dzirdējis par tādiem gadījumiem, kad atdod naudu, daudzas reizes, tiesa gan, ne Latvijā. Jo loģiski, ka tie cilvēki, kas iegādājušies vēl pirms akcijas jūtas tā kā nedaudz piečakarēti. Tas nu galīgi nav organizatoru interesēs likt šiem cilvēkiem tā justies. Reāli vai to starpību atdod vai nē, ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Varbūt ja jūs izskaidrotu, ka jūsu budžets jau tā ir uz izdzīvošanas robežas un tā. Bet citādi tas izklausās pēc neiejūtības.
helvetica
[info]helvetica at 2022-10-02 15:54 (Saite)
Jāatzīst, man tā vienreiz ir bijis un sajūtas nav patīkamas. Starpību atpakaļ neprasīju, bet uz priekšdienām daudz rūpīgāk izvēlējos apmeklējamos pasākumus. (piem., pat vēl tagad Baltijas Pērlē pērku ievērojami mazāk biļešu, nekā varētu, jo šajā festivālā rādāmās filmas pēc tam tāpat rāda kinoteātros, attiecīgi - nafig maksāt festivāla biļetes cenu, ja pēc tam aiziesi ar savu kino guru super atlaidi). Ņemot vērā, ka pedagogiem algas mazas, tad princips varbūt viņiem ir no svara. Ja būtu iespējams, es to starpību droši vien atmaksātu - lai apmeklētājs gandarīts un turpina nākt. No otras puses, uz priekšdienām var paredzēt atlaides, pērkot biļetes grupā, kas, nu, vismaz šādas situācijas minimizētu (jo "atlaides nesummējas").
Lai izdodas atrisināt!
*
[info]inese_tk at 2022-10-02 16:22 (Saite)
nekā jau nerisinājām. tā arī neatbildējām, izrāde notika, skolotājas acīmredzot atnāca un noskatījās, pie ieejas neviens neko nebija brīvprātīgajām meitenēm sūdzējies.
ja viņas rakstītu iepriekš un teiktu - mēs te neliels kolektīvs gribētu atnākt noskatīties, varbūt varat iedot kādu apjoma atlaidi, būtu citādāk.
turklāt ar atlaidi bija pieejamas tikai pavisam nedaudz biļešu - tik cik dienu pirms izrādes vēl bija palikušas pārdošanā, kolektīvs tajās dažās nemaz neietilptu. mēs nevarētu atļauties rādīt izrādi, ja visas biļetes būtu par tādu cenu, kā tās pēdējās ar atlaidi.
Previous Entry  Next Entry