Februāris 20., 2017
| 20:17 - mikro-melnās-apenes
|
Comments:
Ziņkārībai - PhD kurss kādā jomā, taču ne no STEMiskajiem?
Tas bija par arhetipiem, nevis visiem vegāniem. Protams, ka indivīdi ir visādi. Bet, ja atgriežamies pie augstāk minētā Aristoteliskā 'A+O=O nevis E' - vegāni ir nevis 'viņiem visiem ir low IQ high EI', bet viņi ir grupa, kas specifiski pašseleketē tieši augstu EI, pilnīgi neņemot vērā IQ, pie tam neļaujot EI imitēt ar augstu IQ.
Kas nenozīmē, ka vegāni nevar būt ar augstu IQ, bet nozīmē, ka ļoti iespējams, eksistē vegāni ar zemu IQ, bet augstu EI - kas bija vienradzis, kura hipotētisko eksistenci šeit mēģinājām aprakstīt. T.i. retā parādība 'liels EI maziņš IQ' starp vegāniem nebūs tik reta, kā pārējā sabiedrībā. (Protams, arhetipam nepalīdz tas, ka tieši zemā IQ vegāni (piemērus taču nevajag, vai ne?) ir visskaļākie un uzkrītošākie, līdz ar ko veido arhetipisko priekšstatu par grupu apkārtējiem, kamēr augsta IQ vegāniem viņu vegānisms parasti nav vienīgais vai galvenais raksturojošais apzīmējums,) Sabiedrībā kopumā parasti abas šīs īpašības ir līdzīgi augstas vai zemas - pastāv zināma korelācija (un, kur iztrūkst, tur var izmantot labāko funkciju sliktākās imitēšanai), bet starp vegāniem, (kur visiem ir augsts EI) un programmētājiem (kur visiem ir augsts IQ) EI un IQ savstarpējā korelācija nojūk, kas ļauj minēt, ka šīs funkcijas nav tieši atkarīga viena no otras un korelācija nav kauzācija.
Ā, un ja visu iepriekšējo diskusiju lasot vēl nebija skaidrs, IQ nav tas, ko nu latviski apzīmē ar 'inteliģence' vai 'izglītotību' - IQ ir smadzeņu loģiskā procesora jauda, nekas vairāk. High intelligence - jā. High openness - nē.
Izskaidrot IQ/EI atšķirību, minot vegānus kā "augsts EI, zems IQ" piemēru, visnotaļ varētu būt labs "augsts IQ, zems EI" piemērs ;)
Bet protams.
WIS bija mans dump stats, es to sapratu jau kaut kur 8 gadu vecumā.
IMHO, IQ nav izglītotība (obviously), tas (vai, precīzāk, g faktors) diezgan lielā mērā ir "inteliģence" arī folknozīmē, savukārt high openness drīzāk vispāri ir personality trait, līdzīgi ekstro- un introvertumam, un ar IQ korelē, labākajā gadījumā, vāji un komplicēti.
Ir inventoriji, kas intelligence vērtē kā personality trait, līdzās ekstraversijai un atvērtībai. Un openess tur korelē, bet tas vairāk ir inventoriju bugs, ne fīča.
Tas field ir Psychology/Neuroscience un te visi aizvien vairāk veganizējas I'm telling you, UK akadēmijā vispār satieku vairāk vegānus, nekā parastajā publikā, bet varbūt tas tāpēc, ka esmu burbulī. Bet piekrītu, ka vegānus visskaļāk mēdz pārstāvēt indivīdi, kas visbeižāk neraisa simpātijas, kaut gan daļa no tās nepatikas pret vegāniem manuprāt ir saistīta ar nevegānu defensiveness un nevēlmes izpētīt savu assumption "tā vienmēr ir darīts, tātad tā ir labi".
Openness es pieminēju tāpēc, ka tas diezgan labi korelē ar g, ko dara ne visas big 5 dimensijas. Man arī šķiet tīri subjektīvi, ka būt par vegānu nozīmē arī ne tikai diezgan drastiski pārmainīt uzskatu sistēmu, bet arī rīcību, kas kādu laiku nozīmē turēties pretīm immediate reward ausgtāka mērķa labāk, kas arī saistās ar inteliģenci.
Varētu būt, ka burbulis 'vegāni, jo saprot cik līdzīgi ir cilvēki un dzīvnieki' maz pārklājas ar 'vegāni, jo korporācijas mūs cenšas noindēt ar chemtrailiem, hormoniem un ģmo', jā. Bet akadēmiķu-vegānu burbulis ir jauns un veidošanās procesā, kamēr tie otrie dod barību kolektīvajiem arhetipiem jau dažus gadu desmitus.
| From: | ctulhu |
Date: | 21. Februāris 2017 - 22:00 |
---|
| | | (Link) |
|
Tur, protams, var strīdēties vai tas mērķis ir panākams ar vegānismu, bet tā jau ir galīgi cita debate
Iedomājos arī, ka varbūt tieši šajā field vegānu lielais daudzums izskaidrojams ar to, ka šiem cilvēkiem ir labāka izpratne par comparative non-human animal psychology, vai arī cilvēki ar augstāku EI ir more likely initially izvēlēties pētīt psiholoģiju/neirozinātni vai nu intereses par mood disorders dēļ vai kā, bet vēlāk jau aiziet pa karejaras līkni, kas mazāk saistīta ar sākotnējo uztveri par to, ko pēta psiholoģija (pārsvarā jau laypeople to asociē ar counselling/clinical psych, lai tas ir tikai viens atzars un lauks ir liels un daudzveidīgs).
ahā, tad tomēr face value, nevis spēles kodā, kā liecina šī diskusija. gribēju piezīmēt, ka pieņēmums par to, ka "ir vegāni, kuriem vegānisms ir vienīgais raksturojošais apzīmējums", liecina tikai par tā pieņēmēju, un neko īpaši labu. nav cilvēka, kuram dzīvē būtu tikai viena loma. |
|
|