Lāči
Kad biju mazs un mani ļoti interesēja dzīvnieku klasifikācija (joprojām interesē, bet varbūt vairs ne tik kaismīgi), brīžiem biju borderline izmisumā par to, ka manā rīcībā esošās enciklopēdijas nespēj vienoties par to, cik lāču sugas ir sastopamas pasaulē. Dažas teica, ka 7, dažas, ka 9, dažas pat vairāk, bija problēmas ar Dienvidāzijas sugu nosaukumu tulkojumiem, un laikam taču vēl pirms gadiem 20 zoologiem nebija konsensa par to, vai lielā panda ir vai nav lācis.
Tāpēc priecājos, ka vismaz šī problēma tagad, kā noprotu, ir diezgan viennozīmīgi atrisināta. Ir 8 (astoņas) lāču sugas. Astoņas. Brūnajam lācim ir gaziljards pasugu (Kodiaka, grizli, Eirāzijas brūnais...), bet visas tomēr ir viena suga. Un lielā panda ir pilntiesīgs lācis.
Tās ir:
Ursus arctos (brown bear, brūnais lācis)
Ursus maritimus (polar bear, baltais lācis/polārlācis/leduslācis)
Ursus americanos (American black bear, latviski parasti vienkārši melnais lācis)
Ursus thibetanus (Asian black bear, Āzijas melnais lācis, lai gan šī suga noteikti ir saukta arī par Himalaju lāci, piemēram, Rīgas zoodārzā)
Helarctos malayanus (sun bear, saules lācis, lai gan bērnības enciklopēdijās bija saukts arī par Malajas vai Malaizijas lāci, saucot arī par medus lāci)
Melursus ursinus (sloth bear, garlūpu lācis vai lūpu lācis)
Tremarctos ornatus (spectacled bear, briļļainais lācis/Andu lācis (vienīgā lāču suga Dienvidamerikā))
Ailuropoda melanoleuca (giant panda, lielā panda).