gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2017-03-25 16:52:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Lai abstrahētos no ņigu ņagu par Veļikovski, par kura ideju promoutēšanu man pārmeta, lai gan es vismaz vairākas reizes teicu, ka runa iet par pavisam ko citu, gribu mūsu lokālajiem zinātnes gaismekļiem uzdot puzzli. Atrisiniet kā ar bronzas laikmeta instrumentiem izgrebt šāda veida klucīšus no ekstra cietiem iežiem (granīts, baazalts etc.). Varbūt esmu palaidis garām kādus nesenus atklājumus par seno civilizāciju tehnoloģijām. Apgaismojiet, jel>



Es labprāt mājās ko tādu uztaisītu. Alumīnija, sudraba karotītes man ir. Ir pat atsevišķi tērauda instrumenti. Vēlos tikai padomu.:)


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2017-03-25 21:42 (saite)
''Lūk, tās ir muļķības, kuras tu esi nekritiski pārņēmis no aizraujošiem pseido stāstiem. Nav tur nekā tāda, ko ar mūsdienu tehnoloģijām nevarētu viegli izdarīt. ''


Jā, ar stanokiem, kas maksā tūkstošus un aizņem veselas telpas. Points ir tāds, ka mūsdienās es pat ar puslīdz advancētiem mājas līmeņa instrumentiem nevarētu panākt tādas precizitātes un mērogu frēzējumus. Vajadzētu akmeņkaļu aprīkojumus. Bet man tajā pašā laikā jāņem par pilnu apgalvojums, ka tos varēja izdarīt ar mietiem, akmeņiem un bronzas/vara štrumentiem.

''Ok, tūlīt, iedod tikai naudiņu, ko šiem speciālistiem samaksāt. (Jebšu tu domā, ka zinātnes pasaule esksistē ārpus mūsu kapitālisma realitātes?)''

Okej, ja nav naudiņas, tad vajag atzīt, ka nav naudiņas un tālākie pētījumi tiek atcelti, nevis sacerēt nepamatotus ''skaidrojumus'', kurus neviens netaisās verificēt.

Respektīvi, kāda info mums ir pieejama:''
-) kruta līmeņa akmens apstrāde senajā pasaulē;
-) arheo izrakumos iegūtais info par tā laika tehno iespējām.''

Tieši tāpēc arī apgalvojumi par minētajiem eksemplāriem neiztur kritiku. Tas tā kā bija viss points. Arī spekulatīviem, educated minējumiem ir savas robežas. Rupji aptēsti bluķi ir viena lieta. Līdz milimetru precizitātei nogriezti, noēvelēti daudzpakāpju profili granītā, pavisam kas cits.

''Zinātne: ok, kā viņi tik lieliskus apstrādes darbus paveica ar tik neattīstītām tehno iespējām, to mēs nezinām. Gaidām, kad nākotnē iegūsim papildus datus. ''

Tieši tā. Bet diemžēl tāds jau nav defoltais modus operandi, kas labi redzamā veidā ir pārnesies arī uz ierindas džo kā redzams komentāros. Pareizi ir pateikt - mēs nezinām. Jāpēta. Nevis - hei, čupu ar bronzas skrāpjiem, daudz pacietības un s pivkom poņjaņet.:))
Šobrīd gan izskatās, ka meinstrīm zinātne tomēr vēlas izlikties, ka šie visnotaļ vājie spekulatīvie pieņēmumi ir kā āmen baznīcā. Tas ir vai nu intelektuāls slinkums/negodīgums + iesēdētas vietas/laivas nešūpošanas efekts, kas ir pamatīgs mind killers.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2017-03-25 21:46 (saite)
atkal --- kur ir minēts granīts???????????????????????

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?