extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2025-01-08 07:30:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Reāli skumji ir tas, ka Trudo 9 gadu laikā ir devis nopietnu triecienu Kanādas ekonomikai. Zaudētie gadi attīstībā un atpalicība samazina visu cilvēku potenciālu. Viņa nespēja veicināt māju un dzīvokļu būvniecību, vienlaikus ar palielinātu imigrāciju, ir novedusi arī pie augstākām īres cenām un dzīves vietas trūkuma.

Kā jau teicu, es neesmu pret imigrāciju principā, bet tomēr tā ir jākontrolē, lai pieņemtu augsti kvalificētu darbaspēku, nevis tos, kas nevēlas strādāt un vairo noziedzību un nepieņem mītnes valsts kultūru.

Trudo ievēlēja, jo viņš solīja legalizēt marihuānu un izmainīt vēlēšanu sistēmu. Ar pirmo solījumu viņš tika galā labi. Bet tad daudzi vēlētāji atklāja, ka ar kāša pīpēšanu lietas netiek atrisinātas. Ir jāiegulda darbs. Vēlētāju kļūda bija pieņemt, ka kreisie ir kvalificēti un zina, ko vajag darīt, ka viņiem ir atbildes uz visiem jautājumiem un vajag viņus klausīt un viss notiks. Nē, tā nav. Kreisie vai labējie ekstrēmisti tikai muld un neko daudz nezina par ekonomiku.

Kanāda ir tālu un uz mums maz attiecas. Rūpēsimies par vietējo un šeit problēma ir tāda, ka Latvijā šobrīd pie varas ir valdība bez kvalifikācijas vadīt valsti. Šobrīd ekonomikas izaugsme ir apstājusies. Nav iemeslu, kāpēc lai tā būtu. Kovida pārvaldības radītā krīze ir pāri, arī Ukrainas kara krīzei esam pielāgojušies. Šobrīd ekonomikai vajadzētu augt, kā tas Latvijai bijis ilgtermiņā kopš iestāšanas Eiropas Savienībā. Ja tas nenotiek, tad ir skaidrs, ka kaut kas netiek darīts pareizi. Pat Milejs ar savām stingrajām reformām jau ir panācis izaugsmi, lai gan ekonomisti paredzēja vismaz 2 gadu ilgu recesiju. Tas ir pierādījums, ka pareiza rīcība ekonomikā var dot ātrus rezultātus.

Ekonomikas ministrs Valainis uzskata, ka pārtika cenu kontrole var samazināt pārtikas cenu inflāciju. Jebkurš ekonomists uzreiz pateiks, ka tas ir absurds un vissliktākā politika, kādu vien var veikt. Tas ir šarlatānisms. Viņa izpratne izskaidro, kāpēc Latvijai 2024. gadā nebija gandrīz nekādas izaugsmes. Mēs visi no viņa cietīsim tieši tāpat kā Kanāda cieta Trudo laikā.

Arī UK ar leiboristu ievēlēšanu bija cerība, ka ekonomika uzplauks. Stārmers solīja sākt būvēt vairāk māju un dzīvokļu. Tas joprojām nav noticis un ekonomika šķiet ir iegājusi recesijā. Visloģiskākais izskaidrojums tam ir, ka viņa partija nav kompetenta. Ļoti žēl, ka tā, un ja viņi paliks pie varas, tad tie UK būs zaudētie gadi, tieši tāpat kā Kanādai. Mums visiem spēkiem ir jācenšas to novērst.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2025-01-08 08:08 (saite)
Ekonomika nav nulles summa. Cilvēku vēlmes patērēt ir būtībā neizmērojamas.

Tāpat Latvijai ir pieejams viss lielais Eiropas Savienības tirgus.

Ir daudz faktoru, kas var veicināt vai traucēt attīstīt ekonomiku – nodokļi, kredītu likmes, valdības birokrātija, kultūra (ļoti svarīgs aspekts) utt. Sistēma ir sarežģīta, bet tomēr zināmā mērā vadāma. Par to visu runā ekonomisti. Mileja panākumi nav maģija, bet tieši tas, ko iesaka ekonomisti.

Bet ja ministrs iesaka sākt nodarboties ar pārtikas cenu kontroli, tad tā ir atgriešanās pie padomju laika sistēmas. Tas bremzē konkurenci un ekonomiku jau pašos pamatos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]covid_19
2025-01-08 08:17 (saite)
tu atkal veiksmīgi izvairies no tieša jautājuma - ja apkārt tirgi neaug, kur rast tirgus izaugsmi? ;)

ekonomikas ministrs ar cenu regulēšanu panāks tikai deficītu, jo neviens pie neatbilstošām cenām netirgosies, bet tas nebija jautājums ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]covid_19
2025-01-08 08:29 (saite)
ne viss ir atkarīgs no valdības, īpaši ārējie tirgus apstākļi ;)
tavs teksts raisīja sajūtu, ka pie visa ir vainīga valdība, parasti tā tas nav - un būt nevar, izņemot, ja cilvēki cieši pacenšas - pie mums ļauj lietām parasti notikt savā gaitā ;) tāpēc plausable

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2025-01-08 08:57 (saite)
Šobrīd ārējie apstākļi ir labvēlīgi izaugsmei. Kur tu redzi problēmas?

Valdība ir 100% atbildīga pie pašreizējā izaugsmes trūkuma.

Ja būtu globāla krīze kā kovids vai 2008. gada recesija. Bet nav. ASV ir ļoti labi izaugsme, Eiropā mērena, bet ir. Polijai ir laba izaugsme.

Savukārt, es varu konkrēti nosaukt valdības kļūdas ekonomikā. Pirmkārt, jau ieteikums kontrolēt pārtikas cenas lielveikalos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]covid_19
2025-01-08 09:27 (saite)
sankcijas tev šķiet mazāka problēma par kovid krīzi? ;)

par tām cenām lielveikalos vispār runāt nevēlos - balts ir balts un man kā daltoniķim balts, tur viss izrunāts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2025-01-08 09:31 (saite)
Latvijai ir diezgan mazs tirdzniecības apjoms ar Krieviju. Tas ir ļoti viegli aizvietojams. Sankcijām nevajadzētu būt iemeslam izaugsmes trūkumā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]covid_19
2025-01-08 13:44 (saite)
tu mani nesaprati - ekonomika nav paņemam un pārdalām, ko dara valsts aparāts
ekonomika ir nopērkam/saražojam un pārdodam .... sākam dancot no šī un sapratīsi, ka valdība šajā situācija ļoti maz ko var izdarīt, nu ja nu vienīgi nenolaist visu galīgi pa burbuli ;)

par mazu tirdzniecības apjomu ar mani nerunā - man šeit labāk redzams, viss latvijas dzelzceļš tikai uz krieviju strādā un vairākus gadus ieņēma pirmo vietu vid nodokļu maksātāju topā

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2025-01-08 14:40 (saite)
Valdība var ļoti daudz izdarīt.

Vispirms jau ar to, ka nodrošina īpašumtiesību ievērošanu. Āfrikas valstīs ekonomika neaug, jo visi zog viens no otra, tāpēc investīcijas nedod augļus.

Tāpat nodrošināt infrastruktūru, tālāk stimulus, kur vajag, un piebremzēt kaitīgo praksi utt.

Arguments, ka valdība neko nevar, ir no anarhistu rokasgrāmatas.

Vēlreiz, tirdzniecība ar Krieviju nav īpaši mainījusies salīdzinot 2023. gadu ar 2024. gadu. Tāpēc tas neko neizskaidro.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2025-01-08 09:05 (saite)
Ko nozīmē neaug tirgi?

Cilvēki vēlas patērēt, piemēram, nopirkt labāku auto. Auto ražotājs aizņemas naudu, saražo auto, samaksā darba algas utt. Strādnieki nopērk auto. Ražotājs atdod parādus. Ekonomika ir augusi.

Šis ir daudz sarežģītāk, jo ir tūkstošiem un miljoniem ražotāju un patērētāju, kas mijiedarbojas. Bet pamatā tas ir tieši tā – šeit svarīgi, lai neviens netraucētu tam darboties. Nav nekādas vajadzības pēc tirgus palielināšanās, jo tirgus ir tie paši cilvēki, kas jau šodien grib dzīvot labāk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?