extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2022-05-05 09:19:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tās ir muļķības, ka no vakcīnas ir nomiruši vairāk cilvēku nekā no kovida.

Tāpat tās ir muļķības, ka vakcīnas ierobežo infekcijas izplatību.

Bet šīs abas lietas vēl ir diskutējamas. Lai gan galvenās tendences ir skaidras, tomēr kovida vakcīnas ir relatīvi nesenas, pētījumu nav līdz galam pabeigti, un dati ir dažādi interpretējami un skaidrojami, un gala secinājumi vēl nav akmenī iecirsti.

Ceru, ka neviens nesatraucas, ka esmu šos abus viedokļus nosaucis par muļķībām, vai vismaz kā partizāni klusē.

Tad arī ceru, ka neviens nesatrauksies, kad nosaukšu par muļķībām uzskatu, ka procesēta pārtika ir neveselīga.

Vai es biju kaut ko pārpratis? Neizskatās pēc tā.

Pirmais apgalvojums: izskatās dikti procesēts, tas pēc pamatuzstādījuma ir neveselīgi

Kad šim uzstādījumam netika piekrists, tad likme tika divkāršota: tev savukārt nepiekrīt 99% dietologu un ārstu.

Un tālāk: šoto nāksies termiski apstrādāt, neiesim galējībās, labi?
mēģinam domāt mazliet vienkāršāk. tā pagatavošanai nav nepieciešamas laboratorijas vai rūpnieciskas iekārtas.


Un vēl: vēl arī nelāgās tendences visu sadalīt sastāvdaļās (tas, protams, attiecas arī uz saharozi un dažādām eļļām) un lietot tikai daļu.

Skaidrs, ka cilvēkiem ir priekšstats, ka procesēts = slikti, ar nelielu izņēmumu, ka tradicionālā gatavošana ir pieļaujama nevis vajadzīga. Šis priekšstats ir muļķības, jo nekas no minētā nav pamatoti uzskatāms par neveselīgu lietu. Vairums cilvēku pārtikas šobrīd ir rūpnieciski ražota.

Vēl jo vairāk, ir tā saucamā medicīniskā pārtika (un es nedomāju to, ar ko baro cilvēkus komā), kas parasti ir šķidra un “dikti procesēta”, ar konkrētām pielāgotām sastāvdaļām – nu tur proteīni, ogļhidrāti, šķiedrvielas utt. dažādās kombinācijās. Tās paredzētas cilvēkiem ar veselības problēmām, izdēdējušiem vēža slimniekiem, narkomāniem, vārīgiem veciem cilvēkiem. Tajās nav nekas neveselīgs, un tās ir barojošas. Arī vesels cilvēks varētu no tām pārtikt un dzīvot ļoti ilgi. Ja nu zinātnieki kaut kur ir nokļūdījušies kādā mikroelementu sastāvā, tad pa reizei var papildus apēst kādu augli vai dārzeni.

Kāpēc visiem cilvēkiem nepārtikt no šādas pārtikas? Nav racionāli galvenokārt lielo izmaksu dēļ. Arī garšas jautājums daudziem būs ārkārtīgi svarīgs. Dažādas garšas ir dzīves sāls, un šķidra pārtika, pat to variējot, diemžēl nevar to pilnībā nodrošināt.

Bet vai tā ir neveselīga? Ticība šim uzstādījumam var būt ļoti kaitīga. Tāpēc ir pamats to nosaukt par muļķībām, tāpat kā nosaucam par muļķībām homeopātiju un citas apšaubāmas lietas.


(Ierakstīt jaunu komentāru)

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?