extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2022-04-07 19:37:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Es joprojām neticu ziņojumiem, ka krievi ir rakuši ierakumus Černobiļas radioaktīvajā mežā, un tā dēļ daži karavīri ir miruši no akūtas radiācijas saindēšanās. Bet aizvien vairāk avotu apstiprina, ka tā ir patiesība.

Tas ir īpašs stulbuma un cietsirdības apvienojums. Nav iespējams, ka krievu komandieri vai citi, kas deva šo pavēli, neko nezināja par radiācijas briesmām. Visdrīzāk viņiem bija vienalga, un misijas vārdā nav žēl nogalināt arī savējos, lai tikai iedvestu vēl lielākas bailes ienaidniekam.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]prtg
2022-04-11 14:10 (saite)
Zināšanu apvārsnis ir ierobežots, nezināšanas - robežojas ar bezgalību. Īpaši jau atvasinātais - ko mēs (ne)zinām par to, ko zina vai nezina citi. Kam noteiktas zināšanas ir, ir tendēti uzskatīt, ka tādas tās ir arī citiem, kas ir psiholoģisks fenomens, false confirmation bias, arī man ir tāpat. Un attālums līdz notikuma vietai proporcionāli palielina šo plaisu, cilvēki pamatā interesējas par savu lokālo apkaimi, atskaitot varbūt ceļojumu galamērķus.
Černobiļas avārija ārpus Ukrainas bija maz afišēta tēma jau PSRS laikā, ar vēl lielāku varbūtību noklusēta arī pēc tam, līdz pat mūsdienām. Tā ka tā mierīgi varēja būt komandieru nezināšanas vaina.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-04-11 14:17 (saite)
Černobiļas avārija netika noklusēta PSRS laikos. Kad tā notika, par to runāja oficiāli manā skolā, pēc tam pie mums atbrauca arī viens no cilvēkiem, kas bija piedalījies glābšanas darbos un sīki stāstīja, ko viņš tur bija darījis utt.

Tur ir arī liels psiholoģisks moments, jo pēc tam, kad sabruka PSRS, daudzi nodzērās, krita depresijā, un tas nodarīja vēl lielāku kaitējumu nekā tiešā ietekme no radiācijas.

Bet tā vai citādi šiem cilvēkiem tika piešķirta papildu pensija vai pabalsti. Tas viss bija oficiāli, un visiem Černobiļas notikumi vēl ir svaigā atmiņā. Par to tika izdotas daudzas grāmatas, filmas, dažādi analizēts šis notikums.

Protams, ja cilvēks ir galīgs “ciemata idiots”, kādu varbūt Krievijā ir daudz, tad viss ir iespējams, ka ir cilvēki, kas par to neko nezina.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2022-04-11 16:48 (saite)
Es jau nesaku, ka noklusēta, bet samērā maz afišēta. Pāris gadus pēc avārijas par to vēl rakstīja, pēc tam aizvien mazāk. Pēdējos 20 gadus minu, ka pat fizikas stundās to vairs nepiemin. Tāpēc tagadējā jaunā un vidējā paaudze ārpus Ukrainas un Baltkrievijas neko daudz par to varētu arī nezināt, it īpaši to, ka apkaimes mežos vietumis aizvien ir nenormāli augsts radioaktīvais piesārņojums, un ka droši ir atrasties tikai uz asfalta, jo to ir nomazgājis lietus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-04-11 16:50 (saite)
Daudzi cilvēki arī ļoti pārspīlē radiācijas briesmas. Pat šie stāsti, ka it kā daži krievu karavīri ir ātri miruši no akūta radiācijas toksiskuma, visdrīzāk ir nepatiesi. NY Times nevarēja atrast tiem neatkarīgus pierādījumus, un pēc fizikas arī neliekas iespējami.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2022-04-11 17:35 (saite)
Te ir par ietekmi no konkrētā incidenta:
https://www.unscear.org/unscear/en/chernobyl.html
No kā izriet, ka cēzijs 137 varētu būt vienīgais, kas tur vēl staro, bet jau pussabrucis. Bet tas nenozīmē, ka tā koncentrācija un ietekme konkrētajā mežā ir neliela. Vajadzētu noskaidrot, cik milizīverus tur šobrīd uzrāda. Pirms kādiem 15 gadiem lasīju Ukrainas motoblogeres rakstus no viņas solo tripa pa Černobiļu. Asfalts drošs, bet krūmos detektors uzrādīja jau 1000x virs normas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?