Šis ir ļoti jauks
pārstāsts par to, kas notiek kovida saslimšanas gadījumā. Es zinu, ka šī persona ir kontroversiāla ar saviem pagātnes izteicieniem, bet es tomēr ievietošu saiti, jo tas ir pirmais pilnīgais apraksts, kas notiek vidēji smagas kovida saslimšanas gadījumā. Kas pats par sevi ir fenomenāli – visi tagad tik daudz raksta internetā – bet neviens nevar uzrakstīt precīzi visu, kas notiek. Varbūt tas ir tāpēc, ka vairums cilvēkiem medicīna ir kā melna kaste un mistika. Savukārt ārstiem plaši rakstīt par pacientiem aizliedz privātuma noteikumi. Man pašam nav bijusi tā laime vai nelaime saslimt ar kovidu. Lai gan ir iespējams, ka esmu izslimojis bez simptomiem, jo pēc vakcinācijas man bija smagas blakusparādības ar abām devām, un mēdz teikt, ka tā ir tiem, kam jau ir iegūta imunitāte.
Nav arī tā, ka es piekrītu visam, ko viņš saka. Protams, vakcinēties būtu bijis labāk, un diez vai ārstiem šobrīd maksā lielu naudu par kovida pacientu ārstēšanu. Gribēju pievērst uzmanību uz citu apstākli. Viņam nebija vajadzības nokļūt slimnīcā, jo skābekļa piesātinājums nekad nebija zemāks par 92%. Rodas jautājums, cik daudzi tiek aizvesti uz slimnīcu tikai tāpēc, ka “radinieki ir satraukušies”? Turklāt slimnīcā nekas būtisks arī netika darīts, ko nebūtu varēts nodrošināt mājās.
Šis arī nedaudz atspēko esošo naratīvu, ka slimnīcu kapacitāte bija izsmelta un cilvēkus ir nācies šķirot. Ja tā būtu, tad vispirms jau neņemtu tos, kam slimnīcā nevajadzēja būt. Kā arī fakts, ka viņa vietā varēja uzņemt slimnieku, kam bija vajadzīga plānveida ārstēšana. Šī ir kārtējā reize, kad tie ir atcelti nepamatotas panikas dēļ.
Tas, ka kāds slimnīcā nopludināja visus datus par viņu tviterī, ir pretīgi. Nedomāju, ka to darīja ārsti, iespējams, kāds no apkalpojošā personāla, bet šī ņirgāšanās kultūra Latvijā ir jāizbeidz.
Viņa atzītā kļūda bija piemirst par labas ventilācijas nozīmi. Viņš teica, ka nav bijuši nekādi ilgi kontakti ar saslimušajiem radiniekiem, bet, ja tie bija nevēdinātās telpās, tad tam daudz laika nevajag. Saslimt var pat tad, ja kovida slimnieks ir izgājis cauri nevēdinātam koridorim, un nākošais ienāk koridorā pēc 5 vai 10 minūtēm. Savukārt labi ventilētās vietās, arī lidmašīnās, inficēšanās notiek ļoti reti.