extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
Man jau šķiet, es visu pateicu, bet laikam nesaprati. Es nevarēšu izskaidrot visas nianses, tam vajadzīgs pārāk daudz laika.

Ar age adjustment droši vien ir mēģināts izlīdzināt to, ka abas grupas – vakcinētie un nevakcinētie – nav vienādas pēc vecuma sastāva. To droši vien var diezgan precīzi izdarīt, bet iegūtie skaitļi vairs nav reāli mirstības rādītāji, bet kaut kāds abstrakts rādītājs, kas derīgs tikai abu grupu salīdzināšanai.

Nekorekti ir pieņemt, ka grupas atšķiras tikai pēc vecuma. UK nav obligātas vakcinācijas, tāpēc tās būs atšķirīgas arī pēc vēlēšanās vakcinēties. Šī vēlēšanās bieži ir saistīta ar daudzās citām citām īpašībām. Piemēram, varbūt cilvēki, kam ir astma, ies biežāk vakcinēties, nekā tie, kam ar veselību viss ir kārtībā. Bet pirmā grupa ir slimīgāka, un biežāk nomirs arī no citām slimībām. Šī parādītā atšķirība gan nav īpaši liela, tāpēc nepierāda, ka vakcinētie mirst no vakcinēšanās.

Tur it kā ir pieņemts, ka vakcinētie no sākuma mira mazāk, bet pēc tam daudz vairāk. Bet kā jau teikts sākumā, age adjusted nav reālie mirstības rādītāji, tos tā nevar salīdzināt.

Vēl nekorektā lieta ir pieņēmums, ka grupas ir statiskas. Bet reāli šajā periodā daļa pāriet no vienas grupas uz otru. UK cilvēki tika stingri vakcinēti noteiktā kārtībā, un cilvēkiem dažādā vecumā ir dažādas izvēles. Jaunieši domā citādi nekā pusmūža cilvēki vai vecāki cilvēki. Kā tieši viņi domā, un kāpēc abas grupas pēc riska un vakcinācijas attieksmes atšķiras, ir interesants jautājums, ko var pētīt.


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?