extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-08-17 10:10:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Var jau būt, ka Afganistāna bija bezcerīgs gadījums jau no paša sākuma, bet tomēr 20 gadu laikā iedot veselai jaunai paaudzei cerību un pēc tam pamest viņus lauvām ir šausmīga traģēdija.

Es saprotu, ka skati ar cilvēkiem, kas krīt no lidmašīnām, ir ļoti nepatīkami, bet acīmredzot mūsdienu inteliģencei tie tomēr nav tik nepatīkami kā slikta oranža cilvēka tvīti.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]prtg
2021-08-20 18:46 (saite)
Cerību kalašņikova automāta veidolā tolaik piecgadīgajai jauno afgāņu paaudzei rokās iedeva PSRS-afgāņu karš. Tāpēc ASV pēdējie centieni priekš afgāņiem tiešām bija bezcerīgs gadījums jau no paša sākuma, bet tas, šķiet, bija nepieciešams ASV iekšpolitikai pēc 9/11 kā atbildes solis.
Afganistānai atšķirībā no, piemēram, Irānas, nav dabisku ģeoloģisko robežu. Tādēļ tai regulāri pārbrauks pāri visi un visos laikos. Izņemot, ja to kaut kad ekonomiski pakļaus un pēc tam arī kā sargi tajā militāri nostiprināsies Ķīna vai Krievija, uzceļot sākumā litija ieguves rūpnīcas, no kurām paturēs lielāko daļu ienākumu. Ja tas, kas paliks afgāņiem būs vismaz tik, cik šobrīd Talibi nopelna audzējot opiju, tas varbūt nemaz nebūtu sliktākais scenārijs.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-08-20 22:35 (saite)
Tas ir sliktākais scenārijs. Afganistānas pirktspējas paritāte ir knapi $2000 uz iedzīvotāju, kas ir pilnīga nabadzība. Var viso ko teikt par katras valsts tradīcijām un tamlīdzīgi, bet šobrīd, kad pasaulē nabadzīgās valstis strauji attīstās (piemēram, Indija jau ir $7000), palikt šādā līmenī ir milzīga traģēdija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2021-08-21 01:04 (saite)
Ienākumi jau šajā scenārijā nepaliktu līdzšinējā līmenī, bet gan pieaugtu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-08-21 14:47 (saite)
Grūti iedomāties, kā tie varētu pieaugt. Opioīdi ir ļoti lēti. Magones var audzēt visur, tāpēc Afganistānai nav monopola un cenu pacelt nevarēs. Un narkotiku lietotāji tāpat pāriet uz sintētisko fentanilu, un pieprasījumu ievērojami palielināt nevarēs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2021-08-21 16:55 (saite)
Izlasi uzmanīgi, es veidu aprakstīju. Ja pie opioīdu ienākumiem pieliek klāt vismaz tikpat ieņēmumus no reto metālu ieguves industrijas, bet ar Afganistānai kaut cik labvēlīgiem nosacījumiem eventuāli daudz, daudz vairāk, tas ir nozīmīgs ienākumu avots. Litijs jau šobrīd ir uz izķeršanu, un Afganistānā atradnes tiek lēstas kā otrās lielākās pasaulē. Viņi karo uz nākotnes dārgumu lādes, paši to līdz galam neapzinoties. Tas ko novēlu ir, lai valsts, kas investēs ieguves atradnēs neuztaisa totālu rip-off.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-08-21 18:09 (saite)
Nu jā, uz retajiem metāliem vēl varētu cerēt. Bet šaubos, ka tie būs kā jaunā nafta. Litijs ir ļoti izplatīts elements.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]prtg
2021-08-21 18:55 (saite)
Šobrīd tirgus tendences izskatās cerīgas.
https://talkmarkets.com/content/commodities/a-bullish-lithium-stocks-forecast-for-2021?post=291459
Bet uzbūvēt ieguves kompleksu prasīs 5-12 gadus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?