extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
Tās ir emocijas nevis loģika. Šodien arī ES lej grāvī pienu, ja pēc plāna kvota ir pārsniegta, vai met nozvejotās zivis atpakaļ jūrā, ja tās ir par mazām, un zvejniekam var uzlikt sodu.

Es nesaku, ka padomju sistēma bija laba, vai kaut kā mēģinu attaisnot visu absurdu, kas tajā notika.

Bet man vajag statistiku, konkrētu aprakstu, kādi tad īsti bija šis padomju ekonomikas modelis. Kāpēc tas strādāja tik labi vai slikti, cik tas strādāja? Jo tikpat labi var pateikt, ka arī Indijā, kur visi skraida ar plikām pakaļām, bija demokrātija un kapitālisms. Bet kāpēc tur nebija tāda attīstība, kāda bija PSRS?

Kāpēc to zināt ir svarīgi? Tāpēc, ka tagad visi pielūdz Brīvo Tirgu(c), bet bez iedziļināšanās modeļos, tas var novest jebkur. Piemēram, vai esošā banku sistēmā, kas radīja neseno krīzi, būtībā nav tāda pati moral hazard sistēma, kur kritika principā nav iespējama un kur riski nozīmē to, ka vai nu baņķieri vinnē, vai arī tauta zaudē.

Galu galā es uzskatu, ka ES ideja ir ļoti brīnišķīga lieta, bet ir liels risks, ka tieši nepareizi izveidotas banku sistēmas dēļ tā var pārvērsties par nedemokrātisku sistēmu, kurā valdīs stagnācija. Daļēji jau tas ir noticis par spīti saukļiem par tās saulaino nākotni. Bet varu paredzēt, ka pirmām kārtām par to tiks vainotas sociālās programmas, jo "traucē kapitālismam".


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Esi modrs! Lietotājs ir ieslēdzis anonīmo komentētāju IP adrešu noglabāšanu..
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?