ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2024-11-12 08:18:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Kāpēc šeit ir sarakstītas muļķības?
https://climateposting.substack.com/p/never-ending-nuclear-nuisance?triedRedirect=true


Nu tātad, kādi ir viņu [plukatu] iebildumi, ko viņi uzskata par problēmu:

//Nuclear power is highly complex - it requires ultra specialised everything, from material to software and skilled labour. It’s taking boiling steam to the ultimate, finely balancing the speed to radioactive decay to generate heat, boiling water and driving a turbine. The engineering of a coal power plant doesn’t even come close.//

Tas ir ļoti labi, tas veido augstu tehnoloģiski industriālu kultūru, augstākas kvalitātes sabiedrību kura sastāv no augsta līmeņa speciālistiem, šādā sabiedrībā ir patīkamāk dzīvot ļoti daudzos aspektos.

//Nuclear needs to be super safe and regulated - to ensure the high severity of a nuclear accident is paired with an ultra low likelihood, regulators mandate super stringent design and operation of nuclear facilities. With safety top of mind, reactors are surrounded by extra equipment to minimise risk (e.g., Hinkley Point C has 4 x redundancy of its safety system built in, one operating, one in maintenance, 2 on standby). During operation, small issues can cause long shutdowns as maintenance is lengthy and procedures highly controlled.//

Tas arī ir ļoti labi, aiz tiem pašiem iemesliem kāpēc iepriekšējais ir ļoti labi.


//Nuclear is generally centralised and big - plants are largely designed as bespoke plants and not really modular which hinders manufacturing advances. //

Arī labi - lieli centralizēti stabili enerģijas avoti - tas ir tas ko vajag + SMR arī ir variants.

Nu un ``flexibility`` nav tik svarīgi, galvenais lai mums ir ļoti daudz pieejamas enerģijas, kur izlietot - atradīsim .


Summējot - atomenerģija ir augsta līmeņa sabiedrības elements, tā veido augsta līmeņa izglītotu tehnokrātisku sabiedrību, tas ir netiešais ieguvums vēl bez daudz elektrības.

Sabiedrība kura prot būvēt AES pratīs arī advancētas zāles un kosmiskās stacijas un reaktīvās lidmašīnas un arī augsta līmeņa ieročus.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2024-11-12 08:46 (saite)
Par šo visu laiku bija runas, ka slodzes izlīdzināšanai būs vajadzīgas AES. Nepietiks tikai ar saules paneļiem un vēja ģeneratoriem. Bija, kas argumentēja, ka vēlmju aprēķini liecina, ka var tomēr iztikt.

Vēlmju aprēķini nestrādā. Tagad ASV būvē jaunus datorcentrus, un viņi uzstāda gāzes turbīnas, jo ir svarīgi nodrošināt nepārtrauktu elektrības padevi. Kāpēc viņi to nedara ar saules paneļiem un akumulatoriem? Tāpēc, ka tas nenosedz riskus, ka būs brīži, kad nepietiks. Tikai AES bāzes jaudas var nodrošināt šo nepārtrauktību.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-11-12 08:51 (saite)
Un vēl tāds sīkums: Ja tev ir ļoti daudz elektrības un stabili visu laiku, tad tev sāk kļūt rentabli visāadi endotermiski procesi - piemēram bezatlikumu fermas, CO2 absorbcijas rūpnīcas, jūras ūdens atsāļošana, tuksnešu apūdeņošana un tā tālāk. Liela daļa no šīm iespējām ir par klimata stabilizāciju, starp citu .

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-11-12 09:10 (saite)
Tur vismaz ir pateikts, ka kodolenerģija ir droša. Parasti jau visi iebildumi ir par to, ka tā nav droša.

Pēc tam rakstā teikts, ka ir daudz jāstrādā, lai AES būtu superdroša, bet tas tikai spēlē uz bailēm. It kā droša, bet tomēr nē utt.

Tas, ka ir jāpieliek pūles, lai būtu droša, jau ir ierēķināts. Problēma, protams, ir regulatīvā vide, kas nevērtē reālus riskus, bet uz panikas bāzes – dariet visu ar superdrošību, pat ja reāli jau tā ir droša un liela daļa no darītā nav vajadzīgs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-11-12 09:12 (saite)
Radiofobija ir mākslīgi uzpūsta no negodīgiem politiķiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?