ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-12-21 13:15:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Wireheadings
Ir galējais variants tam par ko te viens otrs sapņo:

//1) mašīnas strādā, rada vērtības priekš cilvēkiem un cilvēki izdzīvo savdabīgu komunismu sasniedzot Maslova piramīdas pašas augšas (pašrealizācija un transcendence). Šādam scenārijam ir nepieciešama solidaritāte;//

http://klab.lv/users/juvenal/12136.html

Jā, ko tad viņi darīs? Vai šādi mēs nedabūsim milzīgu solidāru neko nozīmīgu paveikt nespējīgu puķu bērnu baru?

Un literatūrā šie modeļi ir apskatīti

- Velsam ``laika mašīnā`` eloji
- Multenē Wall-E ``axioma``

Šis ir greizs ceļš. Mums ir jākļūst par aizvien spējīgākiem intelektiem nevis par vienlīdzīgi laimīgām aitām. Vienkārši tāpēc ka aitas neko nenosaka.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2022-12-21 13:43 (saite)
Atsauces uz fikciju, it īpaši uz antīku (Velss) vai bērnišķīgu ("Wall-E") gan nebūtu uzskatāms par stipru argumentu tehniskās tēmās, bet kopumā piekrītu.

Bez intences, darba un mērķiem, kas pārsniedz mūsu labsajūtu, mēs tiešām riskētu kļūt par kaut ko elojiem līdzīgu, apkalpotiem no tehnoloģijas, ko mēs vairs nekontrolējam un pat nesaprotam. Jau šobrīd arvien straujāk par kritiski svarīgām kļūstošas tehnoloģijas (AI, ML) radikāli atšķiras no visām iepriekšējām transformatīvajām tehnoloģijām ar to, ka mums jau šobrīd ir tikai fenomenoloģiska, nevis analītiska izpratne par to darbības principiem (par laimi, dažu pēdējo gadu laikā šī problēma ir tikusi pienācīgi saprasta un tiek strādāts pie risinājumiem), kā rezultāts ir pieaugoša šķirtne starp šo tehnoloģiju iespējām un mūsu iespējām ar tām mijiedarboties mērķtiecīgos, kontrolētos veidos.

Sapņu par luksusa komunismu vietā ir jāspēcina civilizāciju caur tehnoloģiju ieviešanu pielietošanai un cilvēka darba augmentācijai, nevis jāsapņo par paklāšanos tām apakšā un jānodarbojas ar sārtu gaisa piļu celšanu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-12-21 14:02 (saite)
Ja Juvenal idejas iztīra no komunisma konkrēti un pārliecīga kolektīvisma vispār tad ir +/- okej.

2 momenti:

1) Tas ir jautājums par kontroli. Mums savā civilizācijā jābūt vadītājiem nevis pasažieriem.
2) Kolektīvismā tā viņa gribētā pašrealizācija nenotiek, ja vien viņš ar pašrealizāciju nedomā kora dziedāšanu vai ko tādu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2022-12-21 14:08 (saite)
Nez', man liela daļa viņa pieminētās "cilvēciskās cieņas" saistās tieši ar darbu un savu pūļu ielikšanu rezultātu sasniegšanā. Filosofiskās gaumes lieta varbūt.

No otras puses, man ir aizdomas, ka bez augstāk minētā nekad nerealizēsies arī tavs pirmais punkts, jebšu kāda kontrole vidē, kuru tu ne tikai vairs nesaproti, bet ar kuru praktiski arī vairs nemijiedarbojies, tā vietā ēdot vīnogas no gādīgās mašīnas pastieptā manipulatora un sapņojot opija sapņus par "pašrealizāciju un transcendenci".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-12-21 14:11 (saite)
/kāda kontrole vidē, kuru tu ne tikai vairs nesaproti, bet ar kuru praktiski arī vairs nemijiedarbojies, tā vietā ēdot vīnogas no gādīgās mašīnas pastieptā manipulatora un sapņojot opija sapņus par "pašrealizāciju un transcendenci"./

Nu par to jau ir runa.

Vadītājam jābūt visspēccīgākajam intelektam. Vadītājam jābūt mums => visspēcīgākajam intelektam jābūt mums. Tas nozīmē cita starpā arī saprašanu kas notiek visās pārējās sistēmās un kā tās darbojas. Citādi ir tā tur augstāk minētā transcendence līdz vakaram [kamēr mašīnām nepamainās plāni]

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?