ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-09-11 01:28:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Jumts aizbrauca
Šitā acīmredzot izskatās, kad pseidoprogresīvai tipa profesorei

https://ujuanya.com/?page_id=61

drusku aiziet šķērsām:

https://www.apollo.lv/7602954/bezoss-un-soctiklu-lietotaji-kritize-profesori-kura-stundu-pirms-elizabetes-ii-aiziesanas-muziba-vinai-noveleja-mokosu-navi-un-sapes

Hmmm, nu E.2 valdīja UK pamatā XXgs un XXI gs. sāk. - sāka pēc pēc WW2, man šķiet ka UK šajā laikā tiešām nepraktizēja verdzību, genocīdus un tā tālāk. Un koloniāla impērija arī vairs nebija pēc WW2.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]hedera
2022-09-16 09:32 (saite)
"Hmmm, nu E.2 valdīja UK pamatā XXgs un XXI gs. sāk. - sāka pēc pēc WW2, man šķiet ka UK šajā laikā tiešām nepraktizēja verdzību, genocīdus un tā tālāk. Un koloniāla impērija arī vairs nebija pēc WW2."

Iesaku tomēr vairāk painteresēties par vēsturi. Piem., vari sākt ar šo rakstu un citiem līdzīgiem kā starta pozīciju, no kuras meklēt tālāk jau vairāk detalizētu vēsturisko izklāstu, kas ir visnotaļ atšķirīgs no modernās UK propagandas, kuru tu atspoguļo šajā savā ierakstā.

Recurring, brutal end-of-empire conflicts thus marred the first thirty years of Queen Elizabeth II’s reign. Beginning in Malaya, then in Kenya, Cyprus, Nyasaland, Aden, and Northern Ireland, British security forces moved through the empire and acted in the Queen’s name, unleashing wide-scale detention without trial and illegal deportations. In Malaya and Kenya, they forcibly relocated hundreds of thousands of subjects into barbed-wire villages where forced labor and starvation were forms of colonial control. In each conflict, kill squads were deployed and populations terrorized. In Cyprus, journalists called interrogators HMTs, Her Majesty’s Torturers.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-09-16 15:32 (saite)
Tas viss ir taisnība, tikai

a) E2 valdīšanas sākums un beigas ir 2 dažādas pasaules. Daudz kas ir mainījies. Kad viņa sāka neviens vēl kosmosā nebija bijis, pa jūru brauca tvaikoņi, internets nebija pat zinātniskajā fantastikā. Loģiski ka sākumā un vidū tur vēl bija visādas šādas huiņas, gan jau ka vietām ir vēl, galvenais ka paliek mazāk.

b) Joprojām paliek spēkā apgalvojums ka šitā profesore ir sagājusi sviestā - precīzi kā Gnidrologs savās vispiedzertākajās izpausmēs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2022-09-16 16:31 (saite)
a) Nu un, ka daudz kas ir mainījies? Tas neatceļ faktu, ka huiņas bija, un pamatīgas.

b) Man diezgan vienalga par to profesori. Es reaģēju uz tava ieraksta fragmentu, kuru nocitēju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-09-16 16:56 (saite)
a) Huiņas bija, pamatīgas, pilnīgi visur. Cik saprotams, huiņas ir ar nelielu tendenci samazināties, globāli.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2022-09-16 16:39 (saite)
"Kad viņa sāka neviens vēl kosmosā nebija bijis, pa jūru brauca tvaikoņi, internets nebija pat zinātniskajā fantastikā."

Bet vai tas ir relevanti? Man šķiet relevanti cits vēsturiskais konteksts: kad viņa sāka, tikko bija beidzies 2.p.k., starptautiskā sabiedrība šausminājās par nacistiskās Vācijas koncentrācijas nometnēm un Padomju savienības masveida represijām. Tikmēr UK ar E2 vadībā veica masveida represijas ar slaktiņiem, deportācijām un koncentrācijas nometnēm.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-09-16 17:00 (saite)
Nianse: Par PSRS lēģeriem un represijām īpaši nešausminājās, jo par to bija būtiski mazāk zināms. Tak joprojām daudzu un ne tikai ru pilsoņu acīs psrs bija tipa gaišais spēks kas uzvarēja tumšos lai gan faktiski 2 ļoti līdzīgas totalitāras valsts sagāja uz īso.

Par pārējo var skatīties salīdzinoši, es neesmu pārliecināts vai UK darīja sliktas lietas daudz izteiktāk par US, Franciju (tāpat visādi nesmukumi Alžīrijā etc), Turciju utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2022-09-16 17:13 (saite)
Man šobrīd nav laika izveikt salīdzinošo vēsturisko analīzi. :)

Taču ļoti labi, ka tu piesauci šīs pārējās valstis: par US un Turcijas nesmukumiem visi ir dzirdējuši, par Francijas varbūt nedaudz mazāk. Bet UK ir izdevies izveidot tādu miermīlīgās 20.gs. postkoloniālās valsts tēlu, kas tieši atspoguļojās tavā ierakstā - ka E2 laikā jau vairs nebija nekādu nesmukumu: "Hmmm, nu E.2 valdīja UK pamatā XXgs un XXI gs. sāk. - sāka pēc pēc WW2, man šķiet ka UK šajā laikā tiešām nepraktizēja verdzību, genocīdus un tā tālāk. Un koloniāla impērija arī vairs nebija pēc WW2."

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-09-16 17:15 (saite)
Jeb īsāk: Labu valstu [valstu ar labu vēsturi] nav.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?