ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-08-18 17:13:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Iespējamais risinājums
Adirred saka ka viena no demokrātijas problēmām esot sekojoša:

//Tā nu ir, ka krietna daļa cilvēku, kuri ir gudri un apdāvināti, izvēlas neiet politikā. Un to var saprast. Savukārt krietna daļa politikā gājēju ir uzmanību alkstoši, varaskāri egocentriķi. //

Bet tad jau sanāk ka tieši šo te parciāli risina izglītības cenzs. Tieši šiem mazāk gudrajiem / apdāvinātajiem bet varaskārajiem būs grūtāk tur tikt iekšā. Pareizs filtrs.

Iespējama ka tas strādā 2 līmeņos, jo ja vide tajās politikas aprindās kļūs vairāk intelektuāla - piemērota gudriem apdāvinātiem cilvēkiem tad viņi vairāk arī tur piedalīsies. Ja viņi vairāk tur piedalīsies, vide kļūs mazāk piemērota prastiem varaskāriem egocentriķiem. Izskatās pēc pašuzturoša procesa.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2022-08-18 18:18 (saite)
Tas, par ko rakstīja Begemots, pat neskāra šo punktu (kurš mūsdienās, bez šaubām, arī nozīmīgs), bet faktu, ka augstākā izglītība ir 1) motivējošs bizness papīrīšu izsniedzējiem, kas mazina atlases principu 2) kļuvusi par statusa un privilēģiju iegūšanas lietu, kas kā reiz pievilina tevis minētos egocentriskos nejēgas.
Tu pats esi labs piemērs tam, ka augstākā izglītība nevairo kopējās prāta spējas vai vispārējas kompetences, bet tavā gadījumā tā vismaz palīdzējusi iegūt konkrētu profesiju, amatnieka prasmes. Liels procents mūsdienu grādu nenodrošina pat to.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?