Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2011-03-16 19:40:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
bāc, man tikko kā pieleca!

es nevaru atļauties māju šaizemē, taču es varu atļauties māju detroitā.
varētu realizēt jaunības sapņus. no rītiem - māksla un industriālā romantika, vakarā - atšaudīšanās no kaimiņiem [viss štokos, tāpat es katru vakaru blakus gultai nolieku nazi un nunčakus].
kas grib pievienoties?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2011-03-17 11:45 (saite)
Strukturāli cilvēks, protams, joprojām sastāv no gaļas, taču bioloģijas (lasīt: instinktu un citu ģenētiski predestinētu atraktoru) vietā vismaz lielā (diemžēl, pagaidām vēl ne pietiekami lielā, as you cannot become human without getting past the animal in you) daļā gadījumu aizstāj un pāraug kultūra un civilizācija, kas ir sintētisks, no dabas atdalīts un visas vēstures gaitā arvien izteiktāk attālinošs veidojums.

Kas attiecas uz dzīvo/nedzīvo... es domāju, ka mēs neesam pārlieku tālu no punkta, aiz kura nāksies ieviest un lietot vēl vienu kategoriju, sauksim to par "postbioloģisko" vai "transbioloģisko", ar visām no tā izrietošajām sekām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]paliec
2011-03-17 12:15 (saite)
kultūra, civilizācija - sintētisks un no dabas atdalīts?... varbūt arī sabiedriskā struktūra un to veidošanās mehānismi ir cilvēkradīti un no dabas attālinoši.

cilvēks uzskata, ka vides pārveidošana, radot paša dzīvei piemērotākus apstākļus ir cilvēka prāta izgudrojums. proti, koku nahrenizēšana un ēku celtniecība, radot pilsētu un tajā dzīvojot. bet vai tas nav tas pats, ko izdara bebrs uzceļot aizsprostu un appludinot mežu? viņš radīja savu pasaulīti, kurā dabas nav, bet ir viss vajadzīgais viņam un viņa famīlijai.

cilvēks ilgstoši ir uzskatījis, ka viņu no dzīvniekiem atdala valoda, pilnībā ignorējot to, ka citām dzīvnieku sugām balsenes anatomiskā uzbūve neļauj veidot tādas skaņas kā cilvēka balsene. tagad jau ir uzkrājušies diezgan daudz pētījumu par to, ka arī citām dzīvnieku sugām skaņu signāli ir jēdzieniski. cilvēks komunikācijā lieto 50-1500 skaņas signālus ar jēdzienu funkciju (vārdus); vilki ap 200 šādu signālu, delfīniem ir ne tikai vairāki tūkstoši šādu skaņas signālu, bet daļa no tiem pilda tikai un vienīgi personvārdu funkciju viņu savstarpējā saziņā.

bioloģiskie pētījumi arvien vairāk sasaista cilvēku ar pārējām sugām, nevis turpina gadsimtu tradīcijas cilvēku izcelt kā kaut ko īpašu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2011-03-17 12:49 (saite)
Labprāt paskatītos uz pētījumu, kurā tiek nonākts pie secinājumiem, ka tie vai citi to vai citu vaļveidīgo signāli atbilst personvārdu konceptam cilvēku valodās. Un neviens jau nenoliedz, ka mums un mūsu "mazākajiem brāļiem" (patizla metafora, bet lai jau) ir kopīga pagātne. Ievērot uzsvaru.

P.S. Kā saprast apgalvojumu, ka cilvēka izmantotais vārdu krājums ir 50 (!!!) līdz 1500 vienību liels? Vai nu es kaut ko esmu pārpratis, vai arī tur ir tik liels WTF, ka es tam, gluži vienkārši, netieku garām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?